Policjanci zatrzymali nietrzeźwych użytkowników dróg

  • 19.08.2019, 18:35
  • asp.szt. Grzegorz Szewczyk
Policjanci zatrzymali nietrzeźwych użytkowników dróg policja.pl

Podziel się:

Oceń:

„Sierpniowy weekend” dla lubańskich policjantów był okresem intensywnej pracy. W trakcie jego trwania policjanci Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu przeprowadzili 123 różnego rodzaju interwencje, zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 8 osób oraz ujawnili 5 osób poszukiwanych. Policjanci w szczególności czuwali też nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Od środy na drogach funkcjonariusze ujawnili i zatrzymywali nietrzeźwych kierujących oraz kierującego który stracił uprawnienia do kierowania pojazdami za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym.

Pierwszego nietrzeźwego użytkownika drogi w trakcie trwającego sierpniowego weekendu zatrzymali policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu w dniu 15 sierpnia. Mieszkaniec powiatu lubańskiego na jednej z ulic miasta w godzinach popołudniowych spowodował kolizję drogową a następnie oddalił się z jej miejsca mimo wydawanych wyraźnych sygnałów do zatrzymania przez policjantów. Policjanci po chwili zatrzymali sprawcę kolizji drogowej którym okazał się 30 – letni mieszkaniec powiatu lubańskiego. W trakcie wykonywanych czynności służbowych okazało się, że znajduje się pod wpływem alkoholu z wynikiem ponad 1,1 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna za popełnione przestępstwo kierowania samochodem pod wpływem alkoholu stracił już uprawnienia. Grozi mu również kara pozbawienia wolności do lat 2 lat. Ponadto dodatkowo odpowie za znieważenie funkcjonariuszy Policji, którzy wykonywali z jego udziałem czynności służbowe.

Innym nieodpowiedzialnym zachowaniem wykazał się 51 – latek, który 18 sierpnia br. na widok policyjnego radiowozu nagle przyspieszył i zaczął się oddalać. Na jednym z zakrętów stracił panowanie nad pojazdem i wpadł do przydrożnego rowu. Wykonujący na miejscu policjanci czynności potwierdzili, iż kierujący samochodem marki Volvo znajdował się w stanie nietrzeźwości. W wydychanym powietrzu posiadał 2,4 promila alkoholu. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Funkcjonariusze również zatrzymali kierującemu uprawnienia.

Kolejnym przypadkiem zagrażającym bezpieczeństwu w ruchu drogowym wyeliminowanym przez policjantów był kierujący samochodem osobowym marki Audi, który w dniu 17 sierpnia br. na terenie miasta Lubań pędził swoim samochodem aż 103 km/h przekraczając tym dozwoloną prędkość o 53 km/h. Policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu kierującemu zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami jak również ukarali go mandatem karnym.

asp.szt. Grzegorz Szewczyk

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mucha
Mucha 22.08.2019, 22:00
Będę chciał, to zgolę ? A zapewniam cie Panie kolarzu, ze to dziewczyna, moja koleżanka z kursu RD w Legionowie. Pozdrawiam. Trenuj dalej ?
Kolarz
Kolarz 21.08.2019, 07:26
A fo jest policjantka :) A ja myślałem że to Mucha tylko zgolił brodę :)
Zbyszek
Zbyszek 20.08.2019, 07:51
Okiełznanie nakręconych kierowców jest potrzebne.
Zdjęcie z policjantką jest fantastyczne
Driver
Driver 19.08.2019, 22:22
...i co to da. ? ....zapytowywuje sie ja....baczny obserwator. ..Straci prawko i znowu wsiadzie..., dopóki nie zmieni się prawo nadal będzie tak jak jest
Krzysiek
Krzysiek 19.08.2019, 19:52
Nareszcie. Tępcie przypałów, bo już za daleko zaszło to drogowe cwaniactwo.

Pozostałe