Więcej dla OSP

  • 19.08.2019, 12:12 (aktualizacja 19.08.2019, 12:55)
  • samorzad.pap.pl
Więcej dla OSP pixabay.com

Podziel się:

Oceń:

Weszły w życie przepisy rozszerzające zadania ochotniczych straży pożarnych. Na nowe zajęcia mogą pozyskać w tym roku z budżetu państwa w sumie 84 mln zł.

Zgodnie ze znowelizowaną ustawą o ochronie przeciwpożarowej poza gaszeniem pożarów zadaniem OSP będzie także organizowanie przedsięwzięć służących krzewieniu sportu i kultury fizycznej, wydarzeń oświatowo-kulturalnych, upowszechnianie i wspieranie form współdziałania między lokalnymi partnerami społecznymi i gospodarczymi oraz propagowanie zasad udzielania pierwszej pomocy. Wszystko oczywiście ma być związane z ochroną i prewencją przeciwpożarową.

Wymienione zadania są wykonywane przez Ochotnicze Straże Pożarne od wielu lat, ale uregulowane były jedynie w statutach OSP.

Wydatki na realizację nowych zadań wpisanych do ustawy będą pochodziły z budżetu państwa, budżetów jednostek samorządu terytorialnego oraz środków przekazywanych przez jednostki organizacyjne, w szczególności stowarzyszenia, fundacje i instytucje ubezpieczeniowe.

MSWiA w projekcie rozporządzenia planuje, że w 2019 r. OSP na sfinansowanie nowych zadań będą mogły otrzymać z budżetu państwa w sumie 84 mln zł.

Znowelizowane przepisy ukazały się w Dzienniku Ustaw i weszły już w życie.

samorzad.pap.pl

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ochotnik
Ochotnik 20.08.2019, 12:36
Nie stać nas na mundury i porządny sprzęt ,brak młodych w OSP , a tu proszę kiełbasa wyborcza
Pozdrawiam druchow
Pozdrawiam druchow 20.08.2019, 21:58
To przydałoby sie do KSRG dołączyć i kasa dużo lepsza na sprzęt,mundury a i nowy wóź strażacki można dostać z dofinansowania
Jola
Jola 20.08.2019, 07:40
Janusz ty jednak prawdziwy janosz,od 1.5 roku o tym się pisze i mówi oczywiście w tvncz tego nie ma,bo tam inne ważniejsze plany co zrobimy aby obalić rząd,sorki teraz kto wystartuje z 1 na liście.
Uwież mi Jasiu naprawdę są tematy godniejsze uwagi niż politka. Pieniedzy nigdy nie za dużo na OSP,choć tak patrząc obowiązków dochodzi a stawki za godzinę bardzo kiepskie,nie wspominając prezesa W Pawlaka o dodatku do emerytury za każdy rok służby w OSP
Janusz
Janusz 19.08.2019, 17:58
I znów, zupełnie przypadkiem tuż przed wyborami parlamentarnymi 🤔
Karola
Karola 20.08.2019, 07:48
Z tobą to tylko polityka i polityka 😎🍾👫

Pozostałe