Rowerzysta przygnieciony do barierek mostu

  • 18.08.2019, 13:33 (aktualizacja 18.08.2019, 14:00)
  • red.
Poważny wypadek na drodze Mirsk-Rębiszów, dziś przed południem auto potrąciło i przygniotło rowerzystę do barierek mostu. Trwa walka o życie 58 – letniego rowerzysty.

Czytaj eLuban.pl bez reklam, wykup subskrypcję.

 

 

Komentarze (31)

Zieciu
Zieciu 20.08.2019, 23:43
Niech ta historia bedzie przestroga dla innych wielki czlowiek z wielka miloscia do kolarstwa trzymaj sie bracie nic juz nie wroci Nam Ciebie nawet najtwardsi beda plakac do zobaczenia na szczycie jestes tam pierwszy i czekasz na nas pozdrowienia od Zięcia!
Sławek.
Sławek. 19.08.2019, 20:12
Kolega zmarł ok 17tej super człowiek rower to była jego pasja.Prosze nie piszcie ze pedalaz czy inny co ro przepisow nie zna.
Bogdan pedałuj nad nami ,a my kiedyś Cię dojdziemy.
Ktoś
Ktoś 21.08.2019, 22:29
Sławek, przyjmijcie wyrazy współczucia, widziałem jak świetną jesteście ekipą, najgłębsze kondolencje dla żony Bogdana... wszyscy kiedyś spotkamy sie ponownie na drugiej stronie...
życie jest kruche
życie jest kruche 19.08.2019, 22:25
Proszę przyjąć kondolencje. Bardzo przykre, że nie udało się uratować człowieka.
Ja
Ja 19.08.2019, 21:53
Bardzo mi przykro, wyrazy współczucia
Stanisław
Stanisław 19.08.2019, 15:35
Głupoli na drodze proporcjonalnie jest tyle samo wśród rowerzystów jak i kierowców. Poszkodowanym życzę szybkiego powrotu do zdrowia
krzysiek
krzysiek 19.08.2019, 09:22
spoko, że ktoś temat kwisy poruszył. Na prawdę super że istnieje coś takiego w lubaniu i ja nie jestem narzekaczem ale kurde jak jedziecie klubowicze to korek jest za wami i utrudniacie ruch w cholerę.
Lech
Lech 20.08.2019, 00:16
Ruch utrudniają osoby pozbawione rozsądku i nie przestrzegające przepisów ruch drogowego.
Qwerty
Qwerty 19.08.2019, 06:50
Przepisy wyraźnie mówią, że podczas omijania, wyprzedzania rowerzysty należy zachować min 1,5m odstępu!!! Droga nie jest tylko dla samochodów, jedzie rowerzysta poczekaj chwilę i wyprzedzaj gdy z przeciwka nic nie jedzie, gdzie się tak spieszyć??
Mateusz
Mateusz 19.08.2019, 08:13
Przepisy mówią jasno o odległości nie mniejszej niż 1 metr. Pozdrawiam
Piotr
Piotr 19.08.2019, 18:03
A te pół metra oczywiście gryzie?
Ja mijam 1 rowerzystę przejeżdżając na drugi pas tak żeby się czuć komfortowo i wiem że gość na szprychowcu też ma święty spokój
zaciekawiony
zaciekawiony 18.08.2019, 19:41
dziwne "do zdarzenia doszło gdy na moście mijały się dwa auta" i w dodatku "że do wywrotki doszło na skutek szczepienia się kierownic jednośladów" coś tu jest nie tak ... na tak wąskim moście tyle pojazdów praktycznie koło siebie ?
Anonim
Anonim 18.08.2019, 19:38
Sczepienia się kierownic.
Ja
Ja 18.08.2019, 19:28
Jeszcze nam brakuje dużo kultury. Sama dużo biegam i kierowcy nieraz przesadzają z prędkością. Ale teraz współczuję rowerzyście i jego rodzinie tragedia. Ludzie po co ten pośpiech minuta w tą czy w tamtą aby dojechać bezpiecznie do domu.
Kierowczyni
Kierowczyni 18.08.2019, 18:49
Nawet jak ktoś jedzie środkiem drogi, na rowerze czy skuterze, to nie znaczy, że masz go przejechać. Trzeba zwolnić, czasem poczekać, zatrąbić. Korona z głowy by nie spadła, gdyby kierowca wykonał te czynności i dojechał do celu minutę później. Kierowca ma karoserię, a rowerzystę nic nie chroni. Trzeba mieć trochę wyobraźni i empatii.
Gocha
Gocha 18.08.2019, 17:12
jeśli na moście mijały się auta, to co robili tam rowerzyści, albo jeśli tam byli rowerzyści to dlaczego auto drugie wjechało na most??? ktoś wepchał się na trzeciego?
Greg
Greg 18.08.2019, 17:03
A od kiedy jeździ się rower obok roweru?
Gościnnie
Gościnnie 19.08.2019, 15:20
Widać przepisy ruchu drogowego obowiązują tylko kierujacych pojazdami innymi niż rowery.Jazda przy prawej krawędzi jezdni już rowerzystów nie obowiazuje.Skoro zczepiły się kierownice rowerów to znaczy, że rowerzyści jechali obok siebie.Jest to częsty widok jak jedzie 2 lub kilku rowerzystów.
Zizu
Zizu 19.08.2019, 14:59
Doczytaj przepisy, jeśli umiesz czytać.
Szopenix
Szopenix 18.08.2019, 18:20
Odkąd przepisy na to pozwalają
...
... 18.08.2019, 19:02


Prawo o Ruchu Drogowym

Art. 33.

3a. Dopuszcza się wyjątkowo jazdę po jezdni kierującego rowerem obok innego roweru lub motoroweru, jeżeli nie utrudnia to poruszania się innym uczestnikom ruchu albo w inny sposób nie zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego.
Bobo
Bobo 18.08.2019, 15:55
Pedalarze jeżdżą kolumną i uważają się za jako pojazd to takie są skutki. Jakby jechali jeden za drugim to nie mogłoby dojść do szczepienia kierownic. Selekcja naturalna.
Mcm
Mcm 18.08.2019, 19:58
Ooo dokladnie tak jak piszesz. Dzisiaj taka sytuacje mialem na trasie Lesna Luban kiedy to dwoch takich jechalo obok siebie,malo tego jeden od wewnetrznej nawet po lini jechal oddzielajacej pas.Madry gosciu to to nie byl. Pozniej wielce hallo ze potracenia sa "bo on ma takie prawo"ale nie pomysli ze tu chodzi o jego zycie...ehh kolarze z Kwisy Luban... Jezdzicie jakbyscie byli panami na drogach,zero zdrowego rozsadku. Nastepnym razem jedz jeden z drugim pod prad jeszcze!
Gość
Gość 18.08.2019, 17:16
Może najpierw naucz się przepisów i sprawdź, że rowerzyści mają prawo jechania "dwójkami" gdy nie blokują ruchu na drodze. A ty zamiast wyzywać i życzyć źle, lepiej wyjdź sprzed tego komputera i trochę odetchnij "kanapowcu"
gość
gość 18.08.2019, 19:44
łóżko -praca -kanapa przed telewizorem albo kompem -łóżko -praca -Kanapa = i już wiadomo co reprezentuje sobą
życie jest kruche
życie jest kruche 18.08.2019, 15:25
Do nieszczęścia nie trzeba dużo, chwila moment i toczy się walka o życie. Życzę poszkodowanemu, aby wygrał tę walkę i wrócił do zdrowia.

Pozostałe