Blisko dwa miliony sztuk papierosów bez akcyzy przechwycone

  • 16.08.2019, 13:07
  • red. /asp.szt. Grzegorz Szewczyk
Blisko dwa miliony sztuk papierosów bez akcyzy przechwycone KPP w Lubaniu
Podziel się:
Oceń:
Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu zatrzymali po krótkim pościgu mężczyznę, który przewoził kontrabandę o wartości około miliona trzystu tysięcy złotych. W prowadzonym przez niego dostawczym samochodzie policjanci znaleźli ponad milion osiemset tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych. Funkcjonariusze zabezpieczyli auto i jego zawartość, a mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Gdyby ujawniony towar trafił do nielegalnego obrotu Skarb Państwa straciłby ponad milion sześćset tysięcy złotych tytułem nieodprowadzonego podatku.

Do zdarzenia doszło 14 sierpnia w godzinach porannych na jednej z ulic w Lubaniu. O sprawie pisaliśmy tutaj. Patrolujący policjanci po uzyskaniu informacji podjęli czynności w kierunku zatrzymania do kontroli drogowej jednego z samochodów dostawczych, który mimo wyraźnych sygnałów do zatrzymania wydawanych przez funkcjonariusza zignorował je i rozpoczął ucieczkę zagrażając bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Policjanci podjęli pościg w trakcie którego uciekający mężczyzna doprowadził do kolizji drogowej z innym pojazdem specjalnym służb oczyszczania miasta, który został umiejscowiony na trasie ucieczki kierującego. Funkcjonariusze w tym momencie niezwłocznie obezwładnili i zatrzymali kierującego. Okazał się nim 27 - letni mieszkaniec powiatu lubańskiego, którego zatrzymanie w danej sytuacji nie pozwoliło mu na dalszą kontynuację jazdy w kierunku zatłoczonego o tej porze miasta i pozwoliło na uniknięcie tragedii do jakiej mógł doprowadzić w wyniku szaleńczej ucieczki przez policjantami.

Po sprawdzeniu samochodu, którym mężczyzna uciekał okazało się, że w środku znajduje się kontrabanda. Policjanci wraz z funkcjonariuszami Straży Granicznej ze Zgorzelca oraz funkcjonariuszami Służby Celnej łączenie zabezpieczyli ponad milion osiemset tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Oszacowano, że gdyby ujawniony towar trafił do nielegalnego obrotu, Skarb Państwa straciłby ponad ponad milion sześćset tysięcy złotych tytułem nie odprowadzonego podatku.

Podejrzany usłyszał już zarzut popełnienia przestępstwa karnego skarbowego, za które grozi wysoka kara finansowa i utrata nielegalnego towaru. Ponadto 27-latek odpowie dodatkowo za popełnione przestępstwo nie zatrzymania się do kontroli drogowej i spowodowania kolizji drogowej.

red. /asp.szt. Grzegorz Szewczyk

Zdjęcia (5)

Komentarze (32)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

rico
rico 19.08.2019, 21:38
kwestja czasu madry mecenas za ta akcje policji wyciagnie hajs za brawure akcji z udzialem smieciary
niecny
niecny 17.08.2019, 09:04
A to nie ten sam gość czasem z Olszyny co ostatnio za kaucją wyszedł? może chce nadrobić zaległości.
Wulkan
Wulkan 28.08.2019, 12:26
Ten z wulkanizacji?
Zawieszenie do wymiany
Zawieszenie do wymiany 16.08.2019, 22:51
.a kiedy wreszcie wyrownaja te wyrwy w drodze na osiedlu Piastów. ? Zero oznaczenia. ..Jedziesz i wpadasz ...później warsztat i plyniesz z odłożonej średniej krajowej. ...
Paweł
Paweł 16.08.2019, 22:01
Zmniejszyc akcyze i po temacie niech rzad to zrobi a malą łyżka sie naje kazdy bedzie zadowolony tylko nie przemytnicy ale reka reke myje .
rico
rico 16.08.2019, 21:07
ta faja jechala ze wschodu na zachod trazytem przez polske to jakie straty ma nasz kraj
Fiskus
Fiskus 17.08.2019, 06:22
Wciąż nie rozumiesz ???!!!! Gdyby nie było papierosów ze wschodu jechałby na zachód papierosy z polska akcyza , a nie ukraińską czy białoruską.
Obserwujaca
Obserwujaca 16.08.2019, 19:09
Brawo dla KPP Luban
Jadzia
Jadzia 16.08.2019, 23:23
Brawo śmieciarka rozwalona a kierowca busa opowiada o swoim rajdzie na mieście. A policja siedzi i liczy papierosy i zawija w sreberka. A on może jedzie już kolejnym busem!
PS ZGIUK winien przejąć policję! Jest skuteczniejszy!
Jadwiga
Jadwiga 16.08.2019, 17:58
Nawiązując do długiego i nie udolnego komentarza od Leszka dochodzę do wniosku ,że głupich nie sieją bo oni sami się rodzą.Niestety kolego ty jesteś namacalnym tego przykładem.Niewiem kto cie spłodził ale żal mi tego człowieka i twojej matki.Idz sie leczyć.
👍
👍 16.08.2019, 17:29
Jest moc ! Policja działa i tyle w temacie.
Biuro podatkowe
Biuro podatkowe 16.08.2019, 16:22
Gdyby papierosy trafiły na polski rynek straty oczywiste bo wprowadzone bez uiszczonych podatków prawie w kwocie 2 mln - oczywiste prawda ?! Przemycone do Niemiec i Czech lub Wielkiej Brytanie - jest strata dla skarbu państwa ? Oczywiście ze jest !!!!! Gdyby nie papierosy zza wschodniej granicy mieszkańcy ww. państw kupiłby papierosy z polska akcyza bo są i tak tańsze pozostawiając 2 mln podatków w Polsce !!!! Tak jak to ma miejsce w przypadku rynku paliw . Dzień w dzień w przygranicznych stacjach paliw tankuje tysiące cudzoziemców pozostawiając wielomilionowe podatki . ... Chyba to czytelna informacja dla osób twierdzących ze kontrabandy nie robią strat dla skarbu państwa i lokalnych praworządnych handlowców !!!!!!????
Nyska
Nyska 16.08.2019, 23:45
Pokaż te miliony tankujących jak często aral tańszy od orlena
Fiskus
Fiskus 17.08.2019, 16:47
To widocznie Niemcy o tym nie wiedza bo stacje citronexu pełne Niemców . To samo sieniawka, porajow, radomierzyce, ilowa i dalej na północ .
Beniz Bajonga
Beniz Bajonga 16.08.2019, 20:25
A ziemia jest płaska i basta :) Strata, to gdyby SP miał zapłacić, tak to tylko brak zysku. Inaczej mówiąc, jeżeli ominę Twoje Biuro Rachunkowe i pójdę do konkurencji to ponosisz stratę? Ciekawa interpretacja, jak się na nią zapatruje US? :)

Rożnica w podatkach między PL/DE/CZ jest na tyle niewielka, że nikt rozsądny nie kupuje fajek w PL aby je wywieźć do DE/CZ. Gdyby było to takie korzystne tłumy mrówek kursowałby by przez granicę koło pieńska czy miłoszowa.Odkąd jesteśmy w UE - z jej obligatoryjną wielkością akcyzy (owszem, sa widełki, ale u nas mamy górny pułap) przemyt fajek wyprodukowanych i opodatkowanych w PL nie istnieje

i na koniec - jak z 90 tys paczek papierosów o wartości 14 zł brutto za paczkę zrobić 1,6 mln utraconych dochodów w podatkach?

Z jedyną z Twoich tez muszę się zgodzić - tak, kontrabanda jest złem, szkodzi praworządnym handlowcom - są pozbawieni możliwości konkurowania.

Biuro podatkowe
Biuro podatkowe 17.08.2019, 17:00
Czyli jak z przemytem paliwa było tak ?! Nic państwo nie traciło wg tej interpretacji tak ?! A teraz starcza dla pół polski na 500+ !!! A co do mojego biura rachunkowego to masz racje ! Omijają mnie i idą do drugiego na terenie polski, które zarabia i płaci z tego podatki do państwa . Wg Twojej oceny to jest tak ... Okradli mojego sąsiada ... wiec w czym problem bo ja nie poniosłem żadnych strat!!!! A co do „mrówek „ zapraszam do Zgorzelca /Porajowa/Sieniawki/Slubic i szybko skorygujesz swoje poglądy i wiedzę w tym temacie .Pzdr
waron
waron 18.08.2019, 11:09
500+ nieuku nie wypłacane jest zysków w zatamaowaniu przemytu paliwa tylko z podatków tępaku intelektualny
Waron głupek
Waron głupek 19.08.2019, 12:00
Eee intelektualista, a akcyza i vat to co to jest !!!???? to są właśnie składowe podatków
Bolek
Bolek 16.08.2019, 16:15
Policjanci komentują i bronią decyzji o blokadzie ze śmiciarki. A kierowca busa chodzi po mieście i się śmieje!
Nono
Nono 16.08.2019, 20:25
Przyjdzie rachunek z UFG to uśmieszek zgaśnie
Jola
Jola 16.08.2019, 15:49
To niedopuszczalne .Skandal.to policja jest od zatrzymywania.Kto kogo podpuscil i kto za to zapłaci?skandal
Beniz Bajonga
Beniz Bajonga 16.08.2019, 15:26
Podoba mi się: towar o wartości 1,3 mln. Skarb Państwa straciłby 1,6 miliona. Jak?

Jeszcze jedno - jakim cudem SP odzyska teraz te 1,6 bańki?
Fajki pójdą na przemiał i SP nie zarobi na tym ani grosika. Tyle samo, czyli ani grosika, nie zarobiłby gdyby trafiły do obrotu...
T
T 18.08.2019, 09:01
Łasy komornik busa zalicytuje a znajomy handlarz wyklepie i sprzeda jako nie bity😂 narzędzie użyte do przemytu idzie w przepadek
Epit
Epit 17.08.2019, 17:03
Bardzo proste ! Wartość 1,3 to wycena polskich papierosów z akcyza i podatkami . A w przypadku gdy towar pochodzi z poza UE dochodzi jeszcze cło i robi się 1.6 mln.
Leszek
Leszek 16.08.2019, 14:39
Policja dalej aktywna. Pisanie komentarzy pod poprzednim artykułem nie pomogło to piszemy sami artykuł. Wszyscy wiedzą, że wasze ożywienie wynika z faktu użycia samochodu firmy miejskiej zamiast własnych radiowozów. Czy było to zgodne z prawem? Jak obywatel chce pomagać, to pomaga i jest OK! Naiwniaki z ZGIUKu dali się wkręcić i zostać bohaterami.
A policjanci szczęśliwi, że schowali swoje radiowozy, które pewnie w ramach oszczędności nie mają ubezpieczenia AC. Teraz to Turkiewicz będzie miał problem z odzyskaniem odszkodowania. Ubezpieczyciel zapyta: Czy auto zostało zaparkowane zgodnie z przepisami? Czy pracownicy użytkowali je w tym czasie do działalności gospodarczej? Czy kierowca umyślnie stwarzał zagrożenie w ruchu? i tak dalej ...
Policja mogła sprawdzić czy auto ma ubezpieczenie, czy jest kradzione? Wygląda, że sprawdzili i zdecydowali, że na wszelki wypadek podstawimy czyjeś auto. Jak podstawimy swoje i coś się stanie to bedziemy w czarnej d...e!
T
T 18.08.2019, 09:04
Przy stwierdzeniu wyższej konieczności zapłacą podatnicy czytać my ze skarbu państwa dojdą jeszcze koszty utraty zarobku i nie wywiązania się z odbioru śmieci lub najmu pojazdu zastępczego
Marian
Marian 16.08.2019, 21:46
Leszek, a ciebie to chyba boli że będziesz musiał podnieść ceny piwa bo ci ci policja towar zabrała
SM
SM 16.08.2019, 15:32
Hahahahahaha wiekszych głupot to w życiu nie slyszalem, myślisz ze w czasie pościgu jest czas na to aby sprawdzic czy pojazd ma ubezpieczenie czy tez nie ? Czy jest skradziony czy tez nie ? A co w wypadku jak by byl skradziony a kradziez jeszcze nie zgłoszona ? Człowieku jestes bardzo ograniczony... aż przykro ze sa tacy ludzie jak ty. Nie dochodzi do tej pustej głowy ze moze bezpieczniej bedzie jak duzy rozpedzony bus uderzy w duzy pojazd ciężarowy niż w maly osobowy samochód ? Żeby to ogarnąć trzeba mieć chociaż niski poziom inteligencji.
Bolek
Bolek 16.08.2019, 15:58
Dyżurny na posterunku sprawdził. na bank!
Obserwator
Obserwator 16.08.2019, 14:26
1800000 fajek i 1600000 akcyzy. Skąd oni biorą te stawki?
As
As 16.08.2019, 14:00
A czyje te fajki były ???
Napewno kogoś z Lubania skoro po mieście uciekał.
P Dyrektor
P Dyrektor 16.08.2019, 13:46
Nie sądzę by skarb państwa miał by coś stracić,zapewne miało być to wywiezione za granicę ,a po za tym ,najwięksi złodzieje to na wiejskiej zarządzają tym skarbem państwa. Nie można zapomnieć ,co Żydki mają wpajane,wasze ulice nasze kamienice .

Pozostałe