wtorek, 19 marca 2024 06:23

Nieudana inauguracja Łużyc

Łużycom Lubań nie wyszło otwarcie sezonu 2019/2020 w lidze okręgowej. Ekipa trenera Rafała Wichowskiego przegrała z Nysą Zgorzelec.

Autor: eLubań

Początek spotkania był obiecujący w wykonaniu gospodarzy. Okazję do zdobycia gola miał Jakub Kościecha, ale nie zdołał czysto trafić w piłkę. Ale później inicjatywę zaczęła przejmować drużyna ze Zgorzelca. Nysa miała pomysł na grę i coraz częściej gościła pod bramką Michała Trzajny. W 13. minucie groźnie uderzał Wojciech Brzoza, ale bramkarz gospodarzy był na posterunku. Podobnie było 10 minut później kiedy z dystansu uderzał Łukasz Witowski. Golkiper Łużyc nie miał już jednak wiele do powiedzenia w 27. minucie. Po zagraniu Jakuba Czajkowskiego w znakomitej sytuacji znalazł się Damian Zarębski i ze stoickim spokojem otworzył wynik. Nysa nie zamierzała zadowalać się jednobramkowym prowadzeniem i poszła za ciosem. W 38. minucie z dystansu uderzył Grzegorz Monik i piłka po rękawicy Trzajny tuż przy słupku wpadła do siatki.

Po przerwie Łużyce próbowały odwrócić losy meczu, ale nie potrafiły poważniej zagrozić bramce Tomasza Siłakowskiego. Nysa kontrolowała sytuację i 20 minut przed końcem przypieczętowała swój sukces. Ze strzałem Kacpra Aftyki bramkarz lubanian jeszcze sobie poradził, ale wobec dobitki Zarębskiego był bezradny. W 85. minucie wynik meczu ustalił Czajkowski, który wykorzystał świetne podanie od rezerwowego w tym meczu Mateusza Grajka.

W drugiej kolejce Łużyce miały rozegrać mecz z GKS Warta Bolesławiecka. Spotkanie zostało przełożone na 23 listopada.

Łużyce Lubań - Nysa Zgorzelec 0:4 (0:2)

Bramki: 0:1 Zarębski (27), 0:2 Monik (38), 0:3 Zarębski (70), 0:4 Czajkowski (85). Żółta kartka: Pacak. Sędziował: Krzysztof Sobol. Widzów: 100.

Łużyce: Trzajna - Rogalski (70 Sitek), Kocuła (86 Wichowski), Gilewski, Rymer (46 Starczewski), Jakimowicz, Fereniec, Gawroniuk (50 Piaśnik), Bojdziński, Kościecha (78 Pietroński), Macioszczyk.

Nysa: Siłakowski - Aftyka, Gorzka, Pacak, Monik (65 Kaczmarek), Jaśkiewicz, Brzoza, Latus (75 Brzęk), Czajkowski (86 Jastrzębski), Zarębski (80 Grajek), Witowski.