Wideo. Bus uderzył w blokadę ze śmieciarki

  • 14.08.2019, 09:09
  • red.
bus_po_poscigu_uderzyl_w_smieciarke_v2.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Dziś przed 7. mieszkańcy regionu zostali obudzeni policyjnym pościgiem.

Z naszych ustaleń wynika, że pościg rozpoczął się po tym, jak srebrny bus marki Peugeot na wjeździe do Lubania od strony Zgorzelca nie zatrzymał się do kontroli, a jego kierowca usiłował staranować policjantów. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za uciekającym kierowcą, trasa pościgu wiodła przez Lubań w kierunku Przylasku, tam bus skręcił w kierunku Leśnej a następnie Szyszkowej.

Informowaliście nas, że kierowca busa bardzo ryzykował i wąskimi drogami Szyszkowej pędził z zawrotną prędkością w kierunku lubańskich Księginek. Do pościgu cały czas dołączały kolejne patrole policji. Jeden z nich na ulicy Leśnej w Lubaniu zatrzymał śmieciarkę ZGiUK w Lubaniu i poprosił kierowcę o zablokowanie drogi.

Na wszelki wypadek wysiedliśmy z auta, bo nie było wiadomo co się stanie i jak uderzy to gdzie. Czekaliśmy z minutę. Wypadł zza zakrętu i z dużą prędkością uderzył w tył wozu. – usłyszeliśmy od pracowników ZGiUK.

Prowadzący pościg policjanci natychmiast zatrzymali kierowcę, który ze zderzenia wyszedł bez szwanku. Na miejscu po chwili pojawiła się straż graniczna, służba celno - skarbowa i straż pożarna.

O 6:53 nasz patrol przekazał informację o niezatrzymaniu się do kontroli busa marki Peugeot. Rozpoczęto pościg, który zakończył się kolizją ze śmieciarką. Na chwilę obecną wiemy, że pojazd wypełniony jest pudłami, w których najprawdopodobniej znajdują się papierosy - usłyszeliśmy od asp. szt. Justyny Bujakiewicz - Rodzeń, oficera prasowego KPP w Lubaniu.

W tej chwili na miejscu zdarzenia służby prowadzą czynności, a ruch na zablokowanym odcinku drogi odbywa się wahadłowo.

red.

Zdjęcia (24)

Komentarze (69)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Bravo
Bravo 17.08.2019, 08:48
"Sukces"Lubanskiej Policji od kiedy istnieje....
galek
galek 16.08.2019, 10:26
Lubańska Policja musi chronić auta bo nie są poświęcone.
Leszek
Leszek 16.08.2019, 09:45
Aktywność policjantów w komentarzach jest niesamowita! Panowie dobrze wiecie, że wykorzystując śmieciarkę chroniliście swoje nieubezpieczone autka i swoje d..y. To ZGIUK będzie miał problem z odszkodowaniem.
Waszą aktywność skierujcie na łapanie przestępców! Zgodę na pokazanie wizerunku złodzieja z Mrówki załatwialiście 2 miesiące. Ta jakaś kpina!
Palacz
Palacz 15.08.2019, 15:20
Podobno to był "carington koscielnik" w naszym regionie jest tyle fabryczek tytoniu że nie jeden kraj na zachodzie tylu nie ma . Biznes jest Biznes
Roman
Roman 14.08.2019, 23:29
Widziałem to. Bardzo dobre zadziałanie z tą blokadą ! Gdyby z ta prędkością , która mnie wyprzedzał w koscielniku na zakręcie i padach dla pieszych ten bus wjechałby w centrum miasta dziś byłby informacje nie o kolizji ale wypadku śmiertelnym . A kolczatka co zmieniłaby ?! Ze wjechałby w miasto na felgach i jeszcze większe zagrożenie .
Wkręt
Wkręt 14.08.2019, 21:16
Hahaa jutro wolne, więc większość komentujących jest już zapewne po kilku piwkach i postanowili przelać tu swoją obszerną wiedzę na temat poscigów itp. Ilu z was było świadkiem samego zajścia że znacie aż takie szczegóły. Porostu sami mistrzowie wszelkich przepisów.
Bb
Bb 14.08.2019, 20:19
Po co pisać te komentarze? Co by policja nie zrobiła i tak będzie źle. Smarować d.. miodem to powiedzą, dlaczego nie dżemem. Żeby oceniać innych trzeba najpierw spojrzeć na siebie.
Obywatel
Obywatel 14.08.2019, 20:14
Szkoda słów na takich pustych ludzi co jada po policji .właśnie zareagowali i mieli prawo śmieciarkę w to zaangażować .dali radę i chwała im za to że zatrzymali go za nim wjechał do centrum i nie doszło do tragedii
Obserwator
Obserwator 14.08.2019, 19:31
Niedojdy moż by tak rozciągnąć kolcztkę a nie niszczyć własności Gminy!!!!!
Gość nr 2
Gość nr 2 15.08.2019, 13:56
Idź się dopij!!
Malwina
Malwina 15.08.2019, 12:03
To trzeba było rozłożyć geniuszu.
Neutralny
Neutralny 14.08.2019, 19:09
Szkoda gadać. Wielce szkolona policja i SG a nie potrafili gościa dorwać wcześniej..tylko teraz Wyższa konieczność i śmieciarka. jak by uciekinier zginął to kogo po sądach będą ciągać kierowcę śmieciarki
Malwina
Malwina 15.08.2019, 12:01
Najlepiej usiąść na *** i komentować, skoro jesteś taki mądry to mogłeś wstąpić do policji albo SG i pokazać na co Cię stać.
Marek
Marek 17.08.2019, 08:38
Po co? Męczyć się z Tobą za grosze? Daj spokój. Wykonuj dalej swoją prestiżową pracę i komentuj przynajmniej jest wesoło :)
Logiczny
Logiczny 15.08.2019, 09:24
Gdyby uciekinier zginął nikogo po sądach by nie ciągali,jego wina. Nie dostosował prędkości do warunków na drodze,proste jak drut.
Roman
Roman 14.08.2019, 23:30
A Ty co kombinujesz ???!!!
Michal
Michal 14.08.2019, 18:34
A co tam robi niemiecka policja
Pogranicze
Pogranicze 15.08.2019, 09:26
Na pograniczu są mieszane parole policji. U nas Niemcy,nasi w Reichu.
Krzysiek
Krzysiek 14.08.2019, 17:17
Szkoda tylko, że przy tym uderzeniu kretyn nie zginął :(
SG
SG 15.08.2019, 13:53
Mogli go wyciagnac z busa i zastrzelić ***a
Hans
Hans 15.08.2019, 19:35
nie mogli, tylko powinni !!!!
mieszkaniec
mieszkaniec 14.08.2019, 17:05
Do grześ : Poświęcić dobro powołując się na stan wyższej konieczności? To dlaczego Policja nie postawiła tych 7 radiowozów jako blokadę, a nie pochowali się w "krzakach". Najlepiej poświęcić nie swoje mienie. Prawnicy ZGIUK będą mieli co robić żeby odzyskać koszty naprawy, bo ubezpieczyciel Busa nie wypłaci szkody bo Bus został skradziony. A swoją drogą tak za nim ganiali że nie mogli zorganizować blokady dróg. Przerasta to możliwości Policji ?
grześ
grześ 14.08.2019, 20:32
jak ty mało rozumiesz ,w takim momencie liczą się sekundy ,przy tym busie i determinacji jego kierowcy radiowozy policji rozleciałyby się jak połamane zapałki ,bus kierował się w stronę centrum -poranne godziny szczytu gdyby to nie była "śmieciarka" a skrzyżowanie na które by dojechał ,tak "szczęśliwie" ta ucieczka by się nie skończyła-pojazd uciekiniera jest ubezpieczony i będzie odszkodowanie, a jak nie to jest ubezpieczeniowy fundusz gwarancyjny-przerasta to Twoje myślenie
Cześ
Cześ 17.08.2019, 08:41
Panie Policjanci nie powinien Pan podawac tutaj takich informacji!
PS. Kawałek dalej jest ostry zakręt wystarczyło tam zablokować drogę. Tylko pomyśleć trzeba.
Patola
Patola 14.08.2019, 16:07
Jak zwykle, szybkie pieniazki patola 100 % i cymbały brzmiace. Mogl sobie chodziaz te łapy połamać.
bd
bd 14.08.2019, 15:14
Jak czytam te komentarze, to mi się wydaje, że w Lubaniu powinni otworzyć oddział psychiatryczny. Ciekawe jakby dojechał do centrum i walnął w jednego od tych głupich komentarzy, to ciekawe co by pisał, a może by mu mózg wpadł na odpowiednie miejsce? Jak się patrzy na niektórych mieszkańców, co oprócz auta do poszpanowania, nie mają nic, to aż się robi niedobrze.Auto, ciuchy markowe, a w głowie siano - to obraz tych piszących "mądre" komentarze.
obywatel
obywatel 14.08.2019, 14:20
A kto teraz zwróci koszty naprawy śmieciarki?
Piotrek
Piotrek 14.08.2019, 23:33
Słyszałeś o OC lub Funduszu Gwarancyjnym ?! Zapłacą i za szkody w sprzęcie i jeszcze za postojowe albo podstawia na czas naprawy śmieciarkę nową
LKT
LKT 14.08.2019, 19:03
Towarzystwo ubezpieczeniowe w którym pojazd ma wykupione OC. Ewentualny regres jest sprawą drugorzędną
rudy
rudy 14.08.2019, 18:44
zwrócą z ubezpieczenia
WulkoMen
WulkoMen 14.08.2019, 14:08
Odrazu mu opony wymienię bo widze że na flaczku stoi :D
gość
gość 14.08.2019, 13:20
do gamonia niżej. Pomyśl za ni coś głupiego napisze! co by było jakby wjechał tym busem do centrum!!!!zamiast się mądrzyć przy rodzinie to pokaz jaki jesteś bohater i wstąp do policji pokazęsz jak sie zatrzymuje uciekającego busa. Wielkie podziekowania dla chłopakow ze zgiuk!!!
krzysiek
krzysiek 14.08.2019, 12:26
zlikwidować komisariat w leśnej i pracownicy po synergii niech patrolują
Żona Krzysia