Spotkanie seniorów z dietetykiem

  • 05.08.2019, 13:05 (aktualizacja 05.08.2019, 15:06)
  • GOKiS
Spotkanie seniorów z dietetykiem GOKiS

Podziel się:

Oceń:

Zasady zdrowego żywienia, odpowiednia liczba posiłków i regularność ich spożywania, a przede wszystkim codzienna aktywność fizyczna to podstawy dobrego samopoczucia i zachowania zdrowia jak najdłużej.

Był to temat przewodni spotkania uczestników projektu „Nie liczę godzin i lat - aktywizacja społeczna i kulturalna seniorów z Gminy Lubań” z dietetykami Anetą Szmajdzińską-Rymaszewską oraz Adamem Rymaszewskim.

Spotkania odbyły się 30 i 31 lipca w świetlicach wiejskich w Radostowie i Pisarzowicach. Ich celem było uświadomienie seniorom jak ważna dla zdrowia organizmu jest odpowiednia i różnorodna dieta, właściwy dobór produktów oraz sposób przygotowania posiłków. Oprócz zasad zdrowego żywienia prowadzący zaprezentowali i omówili piramidę żywieniową, podkreślając jakich produktów należy się wystrzegać, a jakich spożywać najwięcej. Po części teoretycznej przyszedł czas na samodzielne przygotowanie zdrowych deserów, według przepisów przygotowanych przez panią dietetyk.  Seniorzy z zapałem przystąpili do przyrządzania pysznych owocowo-warzywnych koktajli oraz do pieczenia owsianych ciasteczek.
Jak podkreślała pani dietetyk, dieta jest bardzo ważna dla zdrowia, ale równie ważna jest aktywność fizyczna, ruch w jakiejkolwiek formie.  Dlatego jednym z punktów projektu są cykliczne zajęcia gimnastyczne, które odbywały się w lipcu i będą kontynuowane w sierpniu.

Projekt realizowany jest przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu  w ramach konkursu „Wzmocnij swoje otoczenie”, organizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne.

Galeria zdjęć z wydarzenia - zobacz.

GOKiS

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Seniorka
Seniorka 06.08.2019, 11:43
Brawo GOKiS
tosia
tosia 05.08.2019, 17:33
W Pisarzowicach ciągle coś się dzieje. Brawo dla Was.

Pozostałe