Festiwal Pirotechniki Filmowej. Program

  • 30.07.2019, 11:50 (aktualizacja 19.08.2019, 13:11)
  • Materiał partnera
Festiwal Pirotechniki Filmowej. Program

Podziel się:

Oceń:

Wiedźmin lubił dziczyznę, generał raczył się mocnymi trunkami. Księżniczka Marion natomiast wolała elegancję. Kiedy Bogusław Wołoszański kręcił „Twierdzę szyfrów” aktorzy odbywali musztrę na zamkowym dziedzińcu. Zamek Czocha w Leśnej to najbardziej filmowy zabytek w Polsce. Powstał tu jeden z pierwszych filmów na świecie, nosił tytuł „Wyspa” i niestety nie przetrwał do dzisiaj. Przedwojenny właściciel majątku również marzył o karierze filmowca, postanowił w Egipcie nakręcić ….przygody Winnetou. Od tamtego czasu nie ma roku, w którym Czocha nie pojawiałaby się w kolejnej produkcji, stąd pomysł na Festiwal Pirotechniki Filmowej w Zamku Czocha 15-17 sierpnia 2019 roku.

- To druga edycja imprezy, która przyciąga nie tylko miłośników kina, ale i koneserów mocnych wrażeń oraz miłośników historii. W tym roku część zamkowych komnat zapełni się elementami scenografii z kręconych u nas filmów, również serwowane podczas festiwalu dania nawiązywać będzie do ulubionych potraw filmowych bohaterów – mówi Jarosław Kuczyński, dyrektor Zamku Czocha. Będzie w czym wybierać, w Leśnej powstały m.in. „Gdzie jest generał?”, „Twierdza szyfrów” „Ułańska ballada”, „Dwa światy”, „Norymberga” i „Dolina Bogów”. Podczas tej ostatniej produkcji w zamku pracował słynny amerykański aktor i reżyser John Malkovich.

Na trzy dni średniowieczna twierdza zamieni się w arenę spektakularnych pokazów nawiązujących do wybitnych i znanych obrazów z historii kinematografii polskiej
i światowej. Widowiskowe fontanny ognia i muzyka filmowa, pokazy pirotechniczne, najazd barbarzyńców na zamek czy wreszcie atak lotniczy wrogiego myśliwca – to tylko niektóre atrakcje przewidziane dla odwiedzających.

Zamkowa atmosfera sprzyja także rozbudzaniu wyobraźni, nie zabraknie więc elementów science fiction i fantasy. Zamek Czocha ma ponad czterdzieści tajemnych przejść i mnóstwo skrytek, sam w sobie jest gotową scenografią do filmu.

- Nasi goście wezmą udział w prelekcjach dotyczących sprzętu militarnego, spotkają baśniowe postacie, wejdą w świat kosmicznych potyczek bohaterów filmów fantastycznych. Liczne atrakcje i warsztaty sprawią, że trzy festiwalowe dni będą dla każdego uczestnika niezwykłą filmową przygodą okraszoną wiedzą historyczną i sporą dawką adrenaliny” – mówi Kuczyński. Dyrektor Zamku Czocha obiecuje, że nie zabraknie również atrakcji dla dzieci, z pewnością spotkają na dziedzińcu smoka. Jarosław Kuczyński nie chce zdradzić tajemnicy, ale ujawnił, że zarządzany przez niego obiekt znalazł się na liście miejsc, w których powstawać będzie w przyszłym roku jedna z amerykańskich mega produkcji. Polskie zamki są bardzo atrakcyjne dla zachodnich form producenckich nie tylko ze względu na atrakcyjne ceny, ale także malownicze położenie naszych zabytków. Zwiedzanie Czochy można połączyć z plażowaniem nad jeziorem, bądź zwiedzaniem okolicznych podziemi i pałaców.

 

II Festiwal Pirotechniki Filmowej w Zamku Czocha 15-17 sierpnia 2019 r. - Program szczegółowy

PIROTECHNIKA FILMOWA

CZWARTEK - 15 SIERPNIA

12.00 - FONTANNY OGNIA MUZYKA FILMOWA 1 - Hity 2019

Wszyscy znamy tańczące fontanny wodne? A co powiecie na fontanny ognia zsynchronizowane z muzyką?

Właśnie cztery tego typu miotacze na te trzy wyjątkowe dni ustawimy w murach naszego zamku. W połączeniu z elementami pirotechniki cichej poprowadzą nas przez świat filmu, muzyki filmowej i efektów pirotechnicznych. Jest to jedyna okazja, żeby zobaczyć tego typu cuda w akcji! I to tylko w murach zamku Czocha.

13.00 - MASCALETA pokaz pirotechniki dziennej w stylu hiszpańskim – pokaz ogni sztucznych oparty na huku i dymie.

14.00 - ATAK SMOKA NA ZAMEK Grupa barbarzyńców z północy najechała zamek i zajęła fosę. Niestety nie wiedzą że władca zamku posiada tajną broń - czyli smoka, który najpierw ostrzela ich ognistymi kulami, by w końcu jednym potężnym zionięciem położyć ich kres.

15.00 - FONTANNY OGNIA I MUZYKA FILMOWA 2 - Klasyka Kinematografii,

16.00 - ATAK MYŚLIWCA NA ZAMEK a co by się stało gdyby nagle nadleciał wrogi, myśliwiec i począł atakować zamek? Serie z działek przecinające ziemię i bomby pustoszące folwark i fosę zamku? Tego jeszcze nie było w murach naszej fortecy.

17.00 - POJEDYNEK CZARODZIEJÓW- a gdyby tak w naszym zamku pojawili się dwaj magowie, którzy niezbyt za sobą przepadają? Co z tego może wyniknąć?

18.00 - FONTANNY OGNI I MUZYKA FILMOWA 3 - Egzotyka i super bohaterowie !

 

PIĄTEK - 16 SIERPNIA

 

11.00 - FILM W ZWOLNIENIU CZYLI JAK POWSTAJĄ SCENY Z UŻYCIEM PIROECHNIKI,

12.00 - FONTANNY OGNIA MUZYKA FILMOWA - 1 Hity 2019r.

13.00 - POJEDYNEK CZARODZIEJÓW,

 

14.00 - POKAZ PIROTECHNIKI DZIENNEJ I PIROTECHNIKI SASKIEJ - wielkie ogniste koła, fontanny, pirotechniczne i wyrzutnie dymne – ciekawe widowisko synchronizowane z muzyką – scena filmu Trzej Muszkieterowie. Wrócimy do czasów Ludwika XIV i słynnych barokowych pokazów ogni sztucznych, opartych na strumieniach ognia, wodospadach i innych efektach całkowicie różnych od zwykłej pirotechniki.

15.00 - FONTANNY OGNIA I MUZYKA FILMOWA - 2 Klasyka Kinematografii,

16.00 - ATAK MYŚLIWCA NA ZAMEK

17.00 – MASCALETA,

18.00 - FONTANNY OGNI I MUZYKA FILMOWA - 3 Egzotyka i super bohaterowie !

19.00 - SPOTKANIE Z PILOTEM - SPOTKANIE Z ASEM

 

SOBOTA - 17 SIERPNIA

 

11.00 - FONTANNY OGNIA MUZYKA FILMOWA – 1 Hity 2019

12.00 – MASCALETA,

13.00 - ATAK SMOKA NA ZAMEK

14.00 - FONTANNY OGNIA I MUZYKA FILMOWA - 2 Klasyka Kinematografii

15.00 - POKAZ PIROTECHNIKI DZIENNEJ I PIROTECHNIKI SASKIEJ

16.00 - ATAK MYŚLIWCA NA ZAMEK

17.00 - FONTANNY OGNI I MUZYKA FILMOWA - 3 Egzotyka i super bohaterowie !

18.00 - ZAKOŃCZENIE Z HUKIEM!


DODATKOWE ATRAKCJE

Codzienne prelekcje na temat sprzętu niemieckiego używanego w filmach wojennych. Zobaczymy transporter STEYER 1500, oryginalnego Kubelwagena, czy też motocykl niemiecki z II Wojny Światowej. Pojazdy używane były min. w Nowej Stawce Większej niż Życie, Tajemnicy Twierdzy Szyfrów, czy też w produkcjach Bogusława Wołoszańskiego.

Spotkania z bohaterami filmów fantasy.

Poszukiwacze przygód? Majestatyczne elfy? Dzicy orkowie? Gobliny mieszkające pod zamkiem? Fauny z okolicznych lasów? Podróżnicy z egzotycznych krain? Te wszystkie postacie wprost z filmów fantasy zawsze chętnie odpoczną na chwile od przygód, porozmawiają, zapozują do zdjęć, a być może poproszą Cię o pomoc w swoich problemach.

Arena bohaterów.

Jesteś młodym/-ą poszukiwaczem/-czką przygód? To doskonały trening, który przygotuje Cię na niebezpieczeństwa w Twojej najbliższej podróży. Arena bohaterów jest atrakcją dla dzieci i młodzieży, gdzie za pomocą bezpiecznej broni będą mogli zmierzyć się z Wilkołakiem, Minotaurem i innymi potworami wprost z fantastycznych krain. Poprowadzi ich do walki prawdziwy bohater, który będzie czuwał nad ich dobrą zabawą i bezpieczeństwem.

Charakteryzacja filmowa.

Charakteryzacja w filmach jest równie ważna jak efekty specjalne. Od magicznych kreatur do prawdziwych obrażeń. Pokażemy jak w prosty sposób stworzyć potwora przy wykorzystaniu prostych charakteryzatorskich kosmetyków, jak wykonać realistyczną ranę, czy sprawić, żeby ktoś wyglądał na stuletniego wampira.

Zwiedzanie z filmem - Zamkowe wnętrza urozmaicone filmowymi scenografiami i rekwizytami – tylko podczas festiwalu przed odwiedzającymi takie wyjątkowe zwiedzanie. Sale i komnaty będą prowadziły uczestników śladami filmów kręconych na Zamku Czocha, jak i takimi, których średniowieczna sceneria, czy magiczna atmosfera współgra z wyjątkową architekturą naszej niezwykłej budowli.

Bądź jak Charlie w fabryce czekolady! Pamiętasz książkę „Charlie i fabryka czekolady”, a może jej ekranizację? W Zamku Czocha czeka na Ciebie niepowtarzalna okazja do tego, by przekonać się, jak może smakować prawdziwa czekolada! Czekoladowe fontanny i czekoladowe fondue czekają na Ciebie! A do tego możesz sprawdzić, czy rozpoznasz smak i odgadniesz ulubiony owoc, a może warzywo, które zaserwujemy Ci zamoczone w pysznej, gęstej czekoladzie! Warsztaty z czekoladą, niczym wyjęte z filmu Charlie i fabryka czekolady, pozwolą na poznanie historii czekolady od Azteków i Majów, poprzez XIX-wieczną Francję, aż do dzisiaj. Dodatkowo każdy uczestnik warsztatów będzie mieć szansę na skomponowanie własnego owocowo-czekoladowego deseru. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy czekoladowe fondue i czekoladową fontanna oraz cały wachlarz przypraw i kosze wybranych owoców i warzyw! (Niezbędna rezerwacja)

Wielkie leżakowanie – plenerowy pokaz filmu „Gdzie jest Generał”; dolny dziedziniec zamkowy.

Filmowa kuchnia na zamkowym dziedzińcu. Zasmakuj w zamkowych specjałach i poczuj smak filmowych specjałów.

Atrakcyjna strefa sprzedażowo-wystawiennicza – liczne stoiska z lokalnymi produktami.

Tematyczne Nocne Zwiedzanie Zamku Czocha – niepowtarzalna okazja, by poznać tajemnice zamkowych murów w niesamowitej, emocjonującej pirotechnicznej oprawie.

Terminy Nocnych Zwiedzań: 16 i 17 sierpnia, starujemy z wybiciem godziny 22:00 (Niezbędna rezerwacja biletów)

STREFA DZIECKA

Warsztaty i zabawy dla najmłodszych zwiedzających od czwartku do soboty w godz. 10:00-18:00.

Podczas festiwalu dzieci poczuć się mogą jak bohaterowie ulubionych filmów, poznać umiejętności czarodziejów, nauczyć się władać bronią, stać się choć na chwilę Harrym Potterem, Wiedźminem, Wróżką czy inną baśniową postacią. A wszystko to dzięki różnorodnym warsztatom w strefie dla najmłodszych i nieco starszych.

fechtunek,

tańce,

pojedynek na zaklęcia z wykorzystaniem różdżek,

eliksiry,

malowanie twarzy,

malowanie masek,

spotkania z postaciami z bajek i filmów fantasy, wróżka, Yoda, Lord Vader i wiele innych.

Zobacz jak do nas dojechać z Wrocławia! Festiwalowy (darmowy) autobus na trasie Lubań – Zamek Czocha- Lubań ! Więcej szczegółów: www.zamekczocha.com

II Festiwal Pirotechniki Filmowej na Zamku Czocha to trzy dni odlotowych doznań, bombowych doświadczeń, wystrzałowej zabawy.

Zapraszamy!

Materiał partnera

Zdjęcia (12)

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

baloo
baloo 18.08.2019, 08:00
Wszystko ok Jedyny minus brak parkingu auta po obu stronach drogi wiec organizator się nie popisał
Anna
Anna 02.08.2019, 21:00
Jak zawsze nie podają ceny biletów aby nie doznać szoku. Na Czosze dla rodziny zawsze ceny zaporowe.
Janek
Janek 30.07.2019, 22:03
Zamek Czacha w Leśnej?
Heszek
Heszek 01.08.2019, 14:05
Tak, ale w Suchej

Pozostałe