15 lat więzienia za postrzelenie dwóch osób

  • 19.07.2019, 17:09
  • red./rokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze
15 lat więzienia za postrzelenie dwóch osób zdjęcie ilustracyjne

Podziel się:

Oceń:

Do zdarzenia doszło w Bogatyni, kiedy w mieszkaniu jednego z pokrzywdzonych Dariusz R. oddał z broni palnej strzały w kierunku dwóch mężczyzn powodując u jednego z nich ciężkie obrażenia ciała realnie zagrażające życiu.

Komunikat Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze

Przed Sądem Okręgowym w Jeleniej Górze zapadł wyrok skazujący na karę 15 lat pozbawienia wolności Dariusza R., którego Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze oskarżyła o usiłowanie zabójstwa dwóch osób.

Do zdarzenia doszło 17 kwietnia 2017 roku w Bogatyni w godzinach wieczornych, kiedy w mieszkaniu jednego z pokrzywdzonych oskarżony oddał z broni palnej strzały w kierunku dwóch mężczyzn powodując u jednego z nich ciężkie obrażenia ciała realnie zagrażające życiu, a także średni uszczerbek na zdrowiu u drugiego pokrzywdzonego. Dzięki udzielnej im pomocy lekarskiej obaj postrzeleni mężczyźni przeżyli. 

Na podstawie podjętych przez Policję i Prokuraturę czynności ustalono, że sprawcą przestępstwa był Dariusz R. Mężczyzna został zatrzymany następnego dnia w godzinach porannych i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu, gdzie usłyszał on zarzut popełnienia przestępstwa usiłowania zabójstwa trzech osób, a następnie na wniosek Prokuratury został tymczasowo aresztowany.

Sprawca konsekwentnie nie przyznawał się do popełnienia zarzucanego mu czynu.

Następnie śledztwo zostało przejęte do dalszego prowadzenia przez Prokuraturę Okręgową w Jeleniej Górze, która w październiku 2018 roku skierowała do Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze akt oskarżenia przeciwko Dariuszowi R.

Wyrokiem z 9 lipca 2019 roku Sąd uznał oskarżonego za winnego popełnienia zarzucanej mu zbrodni i wymierzył mu karę 15 lat pozbawienia wolności. 45-letni mężczyzna był również w przeszłości karany sądownie, w tym za przestępstwa z użyciem przemocy.

Orzeczenie nie jest prawomocne.

red./rokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Donia
Donia 19.07.2019, 18:23
15 lat paki za usiłowanie zabójstwa trzech osób?
Kto tym sędziom dał certyfikat na takie sądzenie? 25 lat to byłby wyrok w miarę adekwatny do społecznego niebezpieczeństwa czynu tym bardziej że sprawca był w przeszłości karany czyli niepoprawny.
Zdziwiony
Zdziwiony 19.07.2019, 17:53
Strzelał do dwóch osób,a oskarżono go o próbę zabójstwa trzech?.

Pozostałe