Czyste powietrze także w gminie Nowogrodziec

  • 19.07.2019, 12:07 (aktualizacja 19.07.2019, 13:04)
  • red. /Gmina Nowogrodziec
Czyste powietrze także w gminie Nowogrodziec Gmina Nowogrodziec

Podziel się:

Oceń:

Mieszkańcy gminy Nowogrodziec dostaną pieniądze na wymianę pieców-kopciuchów i ocieplenie domów.

Robert Relich w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu podpisał porozumienie w sprawie wsparcia działań w realizacji Programu Czyste Powietrze na obszarze gminy Nowogrodziec. O tym, że jest to bardzo istotny dla środowiska i zdrowia projekt przekonywać nie trzeba.

Podpisanie przez Burmistrza Nowogrodźca porozumienie oznacza, że Gmina Nowogrodziec włączyła się w obsługę rządowego Programu "Czyste Powietrze". Dzięki niemu mieszkańcy gminy dostaną pieniądze m.in. na wymianę pieców-kopciuchów i ocieplenie domów.

Podczas spotkania z samorządowcami przekazano informacje o bieżących efektach wdrażania programu na Dolnym Śląsku. Rządowy Program Czyste Powietrze to kompleksowy projekt, dzięki któremu właściciele domów jednorodzinnych mogą nie tylko wymienić przestarzałe piece m.in. na kotły gazowe czy pompy ciepła, ale i pozyskać pieniądze na ocieplenie swoich domów oraz wymianę okien i drzwi.

Porozumienie zostało podpisane z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Na terenie województwa dolnośląskiego działają cztery punkty obsługi klienta programu "Czyste Powietrze", prowadzone przez WFOŚiGW we Wrocławiu: w stolicy regionu, Wałbrzychu, Jeleniej Górze i Legnicy.

Teraz liczba takich punktów będzie rosła wraz z przystępowaniem kolejnych samorządów do obsługi programu.

red. /Gmina Nowogrodziec

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe