Gryf ma nowego trenera

  • 12.07.2019, 10:13 (aktualizacja 12.07.2019, 10:14)
  • red.
Gryf ma nowego trenera

Podziel się:

Oceń:

Gryf Gryfów Śl. ma nowego trenera. Został nim Marcin Moryto, który w poprzednim sezonie z powodzeniem prowadził Włókniarza Leśna.

Z nowym szkoleniowcem piłkarze spotkali się na pierwszym treningu, który odbył się 10 lipca. Marcin Moryto zastąpił Daniela Koko, który po znakomitym sezonie i wprowadzeniu Gryfa do czwartej ligi z powodów zawodowych zrezygnował z pracy szkoleniowej.

Nowy trener gryfowian jest posiadaczem licencji UEFA A. W ostatnim czasie prowadził zespoły LZS Kościelnik i Włókniarza Leśna. W Leśnej zakończył sezon 2018/2019 na czwartym miejscu z dorobkiem 50 pkt. w 30 meczach, bilans spotkań 14-8-8, bramki 52-31.

Dodajmy, że zarząd Gryfa poważnie rozważał też kandydaturę Mateusza Tyszkowskiego jednak ostatecznie obie strony nie osiągnęły porozumienia. Najprawdopodobniej „Tycho” pozostanie w Gryfowie w roli zawodnika. Oprócz trenera w zespole beniaminka IV ligi ma pojawić się też trójka nowych piłkarzy. Nieoficjalnie Gryfa ma wzmocnić m.in. Damian Bojdziński z Łużyc Lubań.

W pierwszym meczu zespół z Gryfowa Śl. podejmie AKS Strzegom. Spotkanie z mistrzem grupy zachodniej poprzedniego sezonu IV ligi 15 sierpnia w Gryfowie Śląskim.

red.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe