Stypendia Pomostowe czekają na tegorocznych maturzystów

  • 05.07.2019, 13:25
  • eLuban pl
Stypendia Pomostowe czekają na tegorocznych maturzystów pixabay.com

Podziel się:

Oceń:

Fundacja Edukacji Międzynarodowej do 26 lipca 2019 czeka na wnioski tegorocznych maturzystów, którzy chcą uzyskać stypendia na najbliższy rok akademicki. Na zwycięzców konkursu czeka pięć rekomendacji pozwalających na staranie się o uzyskanie roczne stypendium o wartości 5 000 złotych.

Szanse mają ci, którzy rozpoczynają studia na polskich uczelniach państwowych mających uprawnienia do nadawania tytułu naukowego magistra, pochodzą z małych miejscowości Dolnego Śląska (do 20 tys mieszkańców), a dochód na członka ich rodziny w czerwcu 2019 nie przekracza 1688 zł brutto na osobę.

Zasady konkursu opisane są na stronie www.fem.org.pl/pomost (bezpośredni link). Tam też można pobrać niezbędne dokumenty. Aplikowanie o stypendium pomostowe jest dwuetapowe:

I etap to uzyskanie rekomendacji od FEM – Nabór „wniosków o udzielenie rekomendacji” potrwa do 26 lipca 2019. Lista osób, które uzyskają rekomendację upoważniającą do wypełnienia wniosku o stypendium pomostowe on-line – zostanie opublikowana do dnia 9 sierpnia 2019 na stronie fem.org.pl

II etap to złożenie wniosku on-line na stronie stypendia-pomostowe.pl (ogólnopolskiego organizatora programu stypendialnego). Do 14 sierpnia 2019 (do godziny 16:00) rekomendowani przez FEM kandydaci będą mieli czas na złożenie wniosków on-line do FEP na stronie www.stypendia-pomostowe.pl.

W roku akademickim 2019/2020 każde stypendium wyniesie 5000 zł rocznie (500 zł miesięcznie wypłacanych przez 10 miesięcy roku akademickiego 2019/2020). Wkład finansowy Fundacji Edukacji Międzynarodowej (25 proc. wartości każdego stypendium) możliwy jest ze środków programu stypendialnego „zDolny Śląsk”, współfinansowanego z dotacji Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Tymczasem środki przekazywane przez FEP pochodzą od Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Narodowego Banku Polskiego i Fundacji Wspomagania Wsi.

eLuban pl

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe