Spotkanie seniorów z Fizjoterapeutką

  • 05.07.2019, 12:09 (aktualizacja 05.07.2019, 13:29)
  • GOKiS
Spotkanie seniorów z Fizjoterapeutką GOKiS

Podziel się:

Oceń:

W Radostowie oraz Pisarzowicach odbyły się pierwsze spotkania uczestników projektu „Nie liczę godzin i lat - aktywizacja społeczna i kulturalna seniorów z Gminy Lubań”. Projekt realizowany jest przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w ramach konkursu „Wzmocnij swoje otoczenie”, organizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne.

Celem spotkania, które poprowadziła fizjoterapeutka Anna Andruchów, było zapoznanie seniorów ze sposobami walki z niektórymi dolegliwościami poprzez aktywność fizyczną. Spotkanie obejmowało prelekcję oraz naukę prostych ćwiczeń do samodzielnego wykonywania w domu.

Jak sobie pomóc w przypadku bólu stawów, jak dbać o plecy, profilaktyka prozdrowotna, to tylko niektóre tematy jakie zostały omówione podczas wykładu. Prowadząca ciekawie mówiła o przyczynach, diagnozie, bezpiecznych sposobach leczenia niektórych schorzeń poprzez aktywność fizyczną. Anna Andruchów zaprezentowała także szereg ćwiczeń oraz pomocnych rekwizytów. Druga część spotkania to zajęcia ruchowe. Seniorzy wzięli udział w serii ćwiczeń, które wykonywane regularnie w domu mogą wpłynąć na prawidłowe funkcjonowanie organizmu oraz pomóc w wielu dolegliwościach.

Przed uczestnikami projektu cykl zajęć gimnastycznych. Celem spotkań będzie podniesienie sprawności i dobrego samopoczucia seniorów. Przypominamy, iż na zajęcia należy zabrać maty, strój i obuwie sportowe.

GOKiS

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Senior
Senior 08.07.2019, 10:23
Tu można zobaczyć fotorelacje z zajęć : http://gokisluban.pl/pl/g/154/…
Bb
Bb 06.07.2019, 08:28
Frekwencja jak to w naszym społeczeństwie. Narzekają, ale żeby coś dać od siebie to już nie. Lepiej siedzieć i uwsteczniać się ogladając te tureckie seriale. Narzekanie - choroba narodowa. Podobnie przy wyborach - z domu nie wyjdą, a do powiedzenia i krytykowania to siłę mają.
Zadowolona
Zadowolona 05.07.2019, 21:51
Brawo Pani Aniu. Tak trzymać. Powodzenia.
oj tam
oj tam 05.07.2019, 19:39
ale frekwencja ;))
Uczestnik
Uczestnik 06.07.2019, 08:13
Zdjęcie nie obejmuje wszystkich uczestników.

Pozostałe