Lwówecka policja eliminuje "zawodowego złodzieja"

  • 04.07.2019, 22:55
  • eLuban pl
Lwówecka policja eliminuje "zawodowego złodzieja"

Podziel się:

Oceń:

Lwówecka policja i prokuratura wyeliminowała notorycznego złodzieja, który w sposób rażący lekceważył porządek prawny. Mężczyzna z drobnych kradzieży uczynił sobie stałe źródło dochodu. Sprawa ta do złudzenia przypomina tą opisywaną przez nas w artykule "Zawód złodziej".

O sprawie gryfowskiego złodzieja dowiadujemy się z komunikatu Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

3 lipca 2019 r., na wniosek Prokuratury Rejonowej w Lwówku Śląskim, miejscowy Sąd Rejonowy zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy od dnia zatrzymania wobec sprawcy znieważenia oraz gróźb kierowanych wobec funkcjonariusza Policji i licznych kradzieży, z których popełnienia sprawca uczynił sobie stałe źródło dochodu.

W okresie od 22 czerwca do 2 lipca sprawca na terenie sklepów samoobsługowych i stacji paliw Gryfowa Śląskiego dokonał licznych kradzieży artykułów spożywczych alkoholi i artykułów motoryzacyjnych. Z popełniania tych wyjątkowo uciążliwych przestępstw uczynił sobie stałe źródło dochodu. W międzyczasie w dniu 26 czerwca 2019 r. w miejscu publicznym, bez powodu znieważył i groził interweniującemu, po jednej z kradzieży, funkcjonariuszowi Policji, okazując tym rażące lekceważenie porządku prawnego.

Podjęte czynności doprowadziły do zatrzymania sprawcy, który następnie został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Lwówku Śląskim, gdzie usłyszał zarzuty.

Po wykonaniu czynności procesowych z udziałem podejrzanego, Prokuratura Rejonowa w Lwówku Śląskim skierowała do miejscowego Sądu Rejonowego skuteczny wniosek o jego tymczasowe aresztowanie.
Podejrzanemu grozi kara do 7 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Sposób działania gryfowskiego złodzieja do złudzenia przypomina sprawę Marcina P., lubańskiego złodzieja, który od dłuższego czasu kradzieżami elektronarzędzi, alkoholi i kosmetyków spędzał sen z powiek obsłudze lubańskich sklepów. O sprawie pisaliśmy w artykule „Zawód złodziej”

Po publikacji tekstu dotarła do nas niepotwierdzona informacja, że wobec Marcina P., który był bohaterem artykułu "Zawód złodziej", Sąd również zastosował dwumiesięczny areszt.

eLuban pl

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

obywatel
obywatel 06.07.2019, 23:53
brawo komendant z lubania zobacz jak dobiera się funkcjonariuszy a nie wieszaki na mundury
rece opadaja
rece opadaja 05.07.2019, 10:21
lwoweckiej policji wystarczyło 11 dni i maja gagatka, w lubaniu jak cie okradna to nawet nie ma po co dzwonic na policje bo i tak nic nie zrobia
Jojo
Jojo 05.07.2019, 09:58
Ty chyba na komendzie pracujesz, że nic nie rozumiesz ?
Opis
Opis 05.07.2019, 09:56
Brawo Lubańska policja... Szkoda słów
Heniek
Heniek 05.07.2019, 09:15
Że co - brat bliźniak??? :-p

Pozostałe