Wystartował Sudecki Festiwal Minerałów

  • 04.07.2019, 20:59
  • red.
Wystartował Sudecki Festiwal Minerałów

Podziel się:

Oceń:

Przygotowania do tego dnia trwały okrągły rok, dziś o 16. przed salą ślubów lubańskiego ratusza odbyło się uroczyste otwarcie Sudeckiego Festiwalu Minerałów 2019.

Gorąco zapraszam na spektakularne wystawy drugiej edycji Sudeckiego Festiwalu Minerałów, te wystawy są trudne do opisania przy użyciu jednego lub dwóch słów, dlatego nie będę kombinował. Powiem jedynie, że możemy być dumni, bowiem mamy wystawy na europejskim poziomie. - mówił Łukasz Tekiela, dyrektor Muzeum Regionalnego i współorganizator SFM.

Na gości SFM czeka wiele atrakcji w tym sześć wystaw, które już dziś były dostępne dla przybyłych gości i mieszkańców Lubania. To po prostu trzeba zobaczyć. W galerii prezentujemy zaledwie kilka zdjęć z otwartych wystaw.

SFM to również wystawy konkursowe - 20 kolekcjonerów, spośród których międzynarodowe jury wybierze zwycięzcę, równolegle też odbywać się będzie głosowanie na nagrodę publiczności.

W trakcie imprezy dostępnych będzie wiele atrakcji:

  • Wesołe miasteczko na Podwalu,
  • Food-trucki na ul. Wrocławskiej i wschodniej części rynku,
  • Geostrefa z prezentacjami największych atrakcji geoturtystycznch Dolnego Śląska,
  • Targi kolekcjonerskie i jarmarki z rękodziełem,
  • Wykłady i warsztaty

oraz odbywająca się równolegle do Sudeckiego Festiwalu Minerałów LAWA. Impreza, która łączyć będzie humor i zabawę przy muzyce.

W piątek na scenie lubańskiego amfiteatru zaprezentuje się top polskich kabaretów natomiast sobota będzie ucztą muzyczną. Szczegółowy program LAWY TUTAJ.
 

Przypominamy, że jednocześnie z SFM i LAWĄ w Henrykowie Lubańskim odbywa się święto Gminy Lubań czyli HENRYKI 2019 program TUTAJ.

red.

Zdjęcia (89)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe