Policja o zabójstwie na Zawidowskiej

  • 03.07.2019, 12:45
  • st. asp. Justyna Bujakiewicz-Rozeń
Policja o zabójstwie na Zawidowskiej

Podziel się:

Lubańscy policjanci zatrzymali 22 -latka, podejrzanego o zabójstwo i usiłowanie zabójstwa. Do zdarzenia doszło w kamienicy na terenie Lubania. Podejrzany za pomocą ostrego narzędzia zranił mężczyznę a następnie pozbawił życia jego partnerkę. Zatrzymany trafił do aresztu na 3 miesiące. Podejrzanemu grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 28 czerwca 2019 r. w jednej z lubańskich kamienic. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu otrzymał informację o 23-letniej kobiecie ranionej ostrym narzędziem.

Patrol policji niezwłocznie został rozdysponowany na miejsce zdarzenia, gdzie zatrzymano 22- letniego mężczyznę mieszkańca powiatu lubańskiego. Policjanci pod nadzorem prokuratora zabezpieczyli materiał dowodowy oraz ustalili przebieg wydarzenia.

23- letnia kobieta w wyniku zadanych ciosów zmarła natomiast 34- letni partner kobiety w wyniku doznanych obrażeń ciała trafił do szpitala na obserwację. Życiu i zdrowiu dziecka przebywającego w tym czasie w mieszkaniu denatki nic nie zagraża.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego 22-latek usłyszała zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem i usiłowania zabójstwa. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy. Podejrzanemu grozi kara dożywotniego pozbawiania wolności.

st. asp. Justyna Bujakiewicz-Rozeń

Pozostałe