Pijana matka wiozła 7-letnie dziecko

  • 03.07.2019, 11:06
  • podinsp. Edyta Bagrowska
Pijana matka wiozła 7-letnie dziecko

Podziel się:

Oceń:

Kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat grozić może kobiecie, która po pijanemu kierowała samochodem mając aktywny zakaz kierowania pojazdami. Przeprowadzone badanie wykazało u niej blisko 1 promil alkoholu w organizmie. Kobieta prowadząc pojazd w takim stanie przewoziła w aucie swoje 7-letnie dziecko.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 42-letnią mieszkankę powiatu jeleniogórskiego podejrzaną o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz o naruszenie zakazu sądowego.

2 lipca 2019 roku około godziny 7.40 policjanci jeleniogórskiej drogówki pełniąc służbę na motocyklach w jednej z miejscowości gminy Jeżów Sudecki zauważyli pojazd marki VW. Policjanci postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej, gdyż sposób jazdy kierowcy wskazywał, że mógł być on pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka.

Kierującą pojazdem okazała się 42-letnia mieszkanka powiatu jeleniogórskiego, która jechała ze swoim 7-letnim dzieckiem. W trakcie rozmowy policjanci wyczuli od niej wyraźnych zapach alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało, że kobieta ma blisko 1 promil. Ponadto po sprawdzeniu okazało się, że 42-latka miała do 2.07.2019 roku zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, który zlekceważyła, nie posiadała ubezpieczenia , a auto było niesprawne technicznie, w związku czym funkcjonariusze zatrzymali jej dowód rejestracyjny.

Kobieta odpowie między innymi za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i naruszenie zakazu sądowego za co grozić jej może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Edyta Bagrowska

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Cezary Cezary
Cezary Cezary 04.07.2019, 12:29
Zabrać dziecko, furę sprzedać i kasa na dom dziecka. (może jakiś tysiak będzie haha).
Tępa baba.
Offroad
Offroad 03.07.2019, 19:27
To jak miała do 02.07.19 zakaz i złapali ja w ten sam dzień, to jest z tym dniem włącznie? Czy może błąd jest? By the way durna baba, żeby dziecko narażać. Patola, jak nic.

Pozostałe