Zawód złodziej

  • 24.06.2019, 16:12
  • red.
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Powszechnie wiadomo, że kilku mieszkańców Lubania ze złodziejstwa uczyniło sobie dochodowe źródło utrzymania. Jednak jeden z nich swoją bezczelnością bije wszystkich na głowę. Tylko w ubiegłym tygodniu z jednego sklepu ukradł elektronarzędzia o wartości 1500 zł.

Mężczyzna jest doskonale znany policji i ochroniarzom pracującym w lubańskich marketach. W jednym z dyskontów na Osiedlu Piastów w Lubaniu na koncie ma już kilkadziesiąt kradzieży. Kradnie w biały dzień nic nie robiąc sobie z ochrony i obsługi sklepów. Jego łupem pada alkohol, perfumy, elektronarzędzia, wszystko co można drogo sprzedać i jest na to popyt. W marcu tego roku pisaliśmy o nim przy okazji kradzieży czterech butelek whiskey i zatrzymaniu go przez Straż Miejską. Jak komentowali wówczas czytelnicy, mężczyzna po spisaniu przez policję został wypuszczony, a odchodząc miał pokazać funkcjonariuszom środkowy palec...

W ubiegłym tygodniu Marcin P. najwyraźniej miał zlecenia na elektronarzędzia. Tylko z jednego sklepu ukradł ich na kwotę 1500 zł. Scenariusz kradzieży zawsze jest ten sam. Na zakupy przychodzi młody, schludnie wyglądający człowiek z odkrytą twarzą bądź w czapce bejsbolowej. Zachowuje się swobodnie, jak byłby na zakupach z tą różnicą, że wychodząc nie idzie do kasy a wybiega ze sklepu z towarem wartym kilkaset złotych.

Ochrona lubańskich sklepów jest bezradna. - To on pilnuje ochroniarzy. Jak uda się go zauważyć wyproszony opuszcza sklep bez dyskusji. Jednak gdy niezauważony wejdzie do sklepu już po kilkudziesięciu sekundach wybiega z tym co uda mu się unieść. Nie chowa się, nie zakrywa twarzy, bezczelnie kradnie w biały dzień - usłyszeliśmy od jednego z ochroniarzy.

Policja na pytanie o mężczyznę odpowiada:

Policja w ramach prowadzonych czynności zbiera dowody w sprawie na podstawie których osobie przedstawione zostaną zarzuty. - mówi st. asp. Justyna Bujakiewicz - Rozeń, oficer prasowy KPP w Lubaniu.

Ochroniarze sklepów widząc bezczelność i bezkarność złodzieja pozostają w kropce i jedyne co im pozostaje to uprzedzać się nawzajem, gdy złodziej wychodzi na łowy. Do materiału załączamy dwa filmy z kradzieży, których w ubiegłym tygodniu dokonał Marcin P. Niestety ze względu na obowiązujące przepisy zmuszeni jesteśmy zakryć twarz złodzieja.

loadingŁaduję odtwarzacz...

red.

Komentarze (59)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Nikt
Nikt 26.06.2019, 12:54
Tylko kapusta chodzi wolno : - )
Roobokop
Roobokop 26.06.2019, 00:05
śmierć ***m i ***om wolność ludziom i złodziejom
;)
;) 26.06.2019, 08:38
"Ludziom i zlodziejom"- no tak, bo złodzieje to nie ludzie
Nasza wina
Nasza wina 25.06.2019, 23:17
Nie ma co winić tylko policji, bo to też wina źle skonstruowanego prawa. Gdzie przestępcy mają więcej praw niż porządni ludzie. Jesteśmy winni również my sami. Wielu z nas jest świadkami kradzieży i innych głupich zachowań marginesu, ale rzadko reagujemy. Obawiamy się odwetu z ich strony. Faceci są zniewieściali. A to nie ma sie czego bać, to są zazwyczaj tchórze. Czasem wystarczy zwrocić uwagę, a zlodziej odstąpi. To oni mają sie bać nas! W sklepie, w którym kasjerki ze sobą współpracują i ochrona zawsze reaguje ten pajac tam nie przychodzi.
Zygi
Zygi 25.06.2019, 21:25
Halo policja ! Złodziej!!!!!!!
A nie, przepraszam, pomyłka. To był Marcin P.
To mu się po prostu należało!
lol
lol 25.06.2019, 20:00
Halo policja ! Złodziej!!!!!!!.......................................................i nic....wiec po co mamy prawo???? Pani rzecznik co Pani na to?
Greg
Greg 25.06.2019, 17:34
Ja myślę, że ten typ jest kleptomanem. Jest chory. Bo normalny złodziej nie kradnie w żywe oczy.
Jana
Jana 25.06.2019, 19:06
Tylko, że kleptoman nie kradnie z chęci zysku...
Opis
Opis 25.06.2019, 18:23
Tak najlepiej zróbcie z niego a właściwie z jego paczki jakiś umysłowo chorych to już wogole sobie na wszystko pozwolą
W którym mieście kraju banda złodzieji robi co chce a policja nie zbiera dowodów tylko mówi pokrzywdzonym tak to oni???
Co z tego że donosi jak my chcemy sprawiedliwości a nie bać się czy coś jeszcze nam ukradna!

Ja na to ciężko pracuje!
Dog
Dog 25.06.2019, 15:58
#tematdlauwagi

Może teraz ktoś się zajmie sprawą
Leszek
Leszek 25.06.2019, 14:22
Gdzie jest Rzecznik Policji? Może jakiś komentarz z wyjaśnieniami?
Enrique
Enrique 25.06.2019, 10:58
I słusznie ze wam pokazał środkowy palec, jesteście tyle warci!!!!!!
!!!!!
!!!!! 25.06.2019, 09:49
Nie oslabiajcie mnie ile można zbierać dowody na jednego człowieka gdzie naprawdę już nakradl dużo i dużo jest na to dowodów. Ten 29 letni Pan czego ma się bać jak policja nie reaguje, a jak już go złapią to zamkna na 48h i wypuszcza. Dziwne prawo panuje bo jak łapią złodzieja w hebe który nakradl na 10 tys w danym okresie wsadzaja go do więzienia a tu lipa jak by pan Marcin P był bezkarny albo był Bogiem. Widząc go chłodzącego po Lubaniu mam ochotę złapać za łeb i wlnac o ściane, takimi kradiezami naraża nie tylko sklep ale to jest stres dla pracowników którzy nie mogą go gonić bo wewnętrzne przepisy sklepu ale tłumaczyć się trzeba czemu była kradzież. Paranoja!!!!!!
U
U 25.06.2019, 09:33
Lubań to miasto gdzie PiS rządzi więc co wy chcecie mieć lepszego .W tym mieście nic nie działa a policja w szczególności
Zorientowany
Zorientowany 26.06.2019, 10:30
No i po co kłamiesz?,w Lubaniu PiS nie rządzi tylko "chłopcy z pacu Strażackiego". Oni są przeciwnikami PiS. Więc nie pisz bredni.
Księginiarz
Księginiarz 24.06.2019, 23:02
Takie mamy zaj..te prawo.. w "kraju" ..

1 - Sprzedawcy są ubezpieczeni od kradzieży i ochrona dorabia.. Pytanie w czym problem?
2 Zalegało na regale... i poszło...
3 Ekonomia..

4 Lata 60 -90 - ówczesne... wpadnij coś zawinąć na Księginkach...

5 Policja - nie jeden znający Życie, chłopaków by się nie czepiał !

JohnnyM
JohnnyM 24.06.2019, 22:26
Na drugim nagraniu widać, że pracownik już przygotowany w blokach do startu był...tylko szkoda, że z pustymi rękoma...bo skopanie 4 liter na krótko pozostanie w pamięci parcha.
kris
kris 24.06.2019, 22:22
Ja za wystawienie jednej choinki przed bramę zgiuku dostałem 1000 zł kary i 50 zł kosztów sądowych ,bo nie chcieli przyjąć bez okazania paragonu za wywóz śmieci .Facet kradnie i sprzedaje i nic a paserzy również powinni być karani .
pieńsk
pieńsk 24.06.2019, 22:07
w tym lubaniu takie kozaki niby mieszkają a nie potraficie jakiemuś ćpunowi porządnie ryja skuć, a potem sie dziwicie że jesteście okradani
Człowiek z Lubania
Człowiek z Lubania 26.06.2019, 10:36
Nas nie okrada,tylko markety. Niech właściciele tych sklepów mu ryj skują,my im nie będziemy za *** robić porządków.
Opis
Opis 26.06.2019, 11:41
A piwnice na piastach to kto okrada?
On razem z paczką potrafili sąsiadów okraść
Hans
Hans 25.06.2019, 21:18
zajmiemy się tym
Grad
Grad 25.06.2019, 06:13
Może jakbyśmy mieli burmistrza, który wozi ludzi w bagażniku
...
Księginiarz
Księginiarz 28.06.2019, 23:04
Zbieraj du..ę i pilnuj piwnic! Po co śpisz?

Daj przykład!

Albo Hop... wsiadasz...
Takitam
Takitam 24.06.2019, 21:32
Taki delikwent pewnie wie co słychać w mieście u takich jak on i gorszych. Mając dowody w postaci nagrań kradzieży z jego udziałem nie ma mowy o jakimś zbieraniu dowodów bo one już są ale Będąc kablem policji będzie dalej robić co robi bo innego wytłumaczenia nie ma na tak perfidne poblazanie mu przez prokuraturę No ale skoro ja się kaplem o co chodzi to i ci się kapna na których kapuje. Więc nie ma co się martwić jak nie policja to kumple mu ukrucą wojaże.
g
g 25.06.2019, 06:47
może masz rację ,kilkadziesiąt włamań i kradzieży,policja po przyjeździe wymienia konkretne nazwiska i dalej nic -może faktycznie nadaje
Mieszkaniec
Mieszkaniec 24.06.2019, 21:20
Ten gościu pokazuje w biały dzień jakie mamy prawo i organy ścigania.Złodzieje.Zbrodniarze.Zwyrodnialcy i inny syf mają większe prawa niż reszta.Było i jest i tak będzie!
Edek
Edek 24.06.2019, 21:03
Gdyby wiedział że mogą do niego strzelać nie robilby tego. Przynajmniej nie tak bezczelnie.
Opis
Opis 24.06.2019, 20:17
Nie rozumiem jednego. Cały Lubań wie
Cały Lubań traci a on się bogaci

Policja wie
Policja puści
Policja ma spokój

Ludzie dzwonią że są okradani
Policja porobi zdj pogada napisze NOTATKĘ wraca i sprawa zakończona.

Ale skoro są dowody kamery itd to dlaczego on dalej jest na wolności ? Przyzwolenie policji
Sas
Sas 23.07.2019, 20:20
a co robi prokurator?Uniewinnia, orzeka małą szkodliwość czynu, przymyka oko bo przecież biedny, bezrobotny, młody....To okradziony powinien się tłumaczyć i może czuć się winnym,że go okradli,WSTYD,że nic z tymi kradzieżami nie zrobili wiedząc kto kradnie
Lubanianin
Lubanianin 24.06.2019, 19:54
Jak by sklepy zatrudniali młodych, wysportowanych i ogarniętych ochroniarzy za konkretne pieniądze to by nie uciekł, ale lepiej oszczędzać jak to w Polsce bywa i później tracić, proste. W większości sklepów tacy starsi panowie pilnują co to ledwo chodzą a co dopiero złapać młodego chłopaka.
Grzegorz Dubiel
Grzegorz Dubiel 26.06.2019, 06:29
Gdyby mu ochroniarz w sklepie rękę wykręcił to by zaraz miał postępowanie za za przekroczenie obrony koniecznej, paranoja
Gracja
Gracja 24.06.2019, 20:44
Przecież to jest w katolickim kraju nienormalne aby sklepy musiały być chronione przed złodziejami przez jakieś specjalne służby.

Pozostałe