Lubań. Bus na boku

  • 24.06.2019, 15:22 (aktualizacja 24.06.2019, 15:46)
  • red.
Lubań. Bus na boku eLuban.pl/Czytelnicy

Podziel się:

Oceń:

Dziś o 14. na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Dąbrowskiego w Lubaniu doszło do groźnie wyglądającej kolizji.

Do zderzenia Forda Galaxy i VW T5 doszło, gdy kierujący Fordem chciał włączyć się do ruchu jadąc z ul. Mickiewicza.

- Nie jechałem szybko, bo tylko co ruszyłem. Zauważyłem go w ostatniej chwili. Kierowca busa łukiem jeszcze próbował mnie ominąć, ale uderzyłem go lekko w tylne koło. - tłumaczył kierowca Galaxy.

Efekt zderzenia aut był taki, że Transporter stracił równowagę wywrócił się na bok i zatrzymał na drodze i całej szerokości chodnika. Szczęśliwie w tym czasie nikogo na nim nie było. Autami podróżowały trzy osoby, kierowca i pasażer Forda ze zdarzenia wyszli bez szwanku. Kierowca busa lekko poturbowany został przewieziony do lubańskiego szpitala w celu przeprowadzenia szczegółowych badań. Obaj kierujący byli trzeźwi.

Czytelnikom dziękujemy za zdjęcia.

red.

Zdjęcia (12)

Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Prośba
Prośba 25.06.2019, 21:10
Progi zwalniające tzw. policjanci za Fabrycznej zamontowano, tym czasem na Parkowej nie można,a niektórzy kierowcy na prostej zapomnieli, że jest ograniczenie do 30. Dzieci nie będą miały żadnych szans kochane władze Lubania. Proszę stanąć na weekend i zobaczyć jak niektórzy próbują pobić rekord szybkości.
Adam Adamiak
Adam Adamiak 25.06.2019, 19:54
W Lubaniu nie można przejść chodnikiemżeby nie wpaść na samochód a sygnalizacja świetlna jest dla sprinterów
Ryś Krzyś
Ryś Krzyś 25.06.2019, 10:49
znaki zakazu stoją jak wół od okolicy przedszkola Slonecznego do ok. punktowca na ul. Dabrowskiego. Poza tym obowiązują przepisy, ktore określają ilosc metrow od przejścia gdzie można zaparkować auto. Tylko dlatego ze jest sie mieszkancem przy ul. Dąbrowskiego nie zwalnia z przestrzegania przepisów kodeksu drogowego!!!! Gość- radzę patrzeć na znaki, bo sie ośmieszasz niewiedzą.
Miś
Miś 25.06.2019, 13:05
Polecam zapoznanie się nie tylko KD ale również ze słownikiem ortograficznym. Lekcje dot. poprawnego parkowania proszę rozpocząć od rana, gdy rodzice przywożą swoje pociech do przeszkola.
Migotka
Migotka 24.06.2019, 19:21
Niestety sporo kierowców ul. Dąbrowskiego jeździ z bardzo dużą szybkością. Wyjazd z dwóch stron ul. Mickiewicza jest problemowy z tego powodu. Dodatkowo auta parkowane wzdłuż ul. Dąbrowskiego, nieprzepisowo! potęgują problem włączenia się do ruchu. A wszystko to dzieje sie przecznicę od Policji. Czy policjanci jeżdżąc codziennie tą trasą nie widzą nieprzepisowo parkowanych podjazdów?
Gość
Gość 25.06.2019, 08:18
Jak nie przepisowo popatrz na znaki. Na ulicy Dąbrowskiego mieszkają ludzie i muszą gdzie parkować swoje samochody. Jeśli masz problemy z jazdą tymi ulicami to zostań w domu
Kierowca
Kierowca 24.06.2019, 21:07
W Lubaniu to nagminne że Policja i Straż Miejska nie dostrzega nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów np. tuż przed przejściami dla pieszych,przy skrzyżowaniach czy na łuku drogi. Pewnie czekają na wypadek,wówczas będą się wykazywać.
K.T
K.T 24.06.2019, 20:27
Zeby stwierdzic ze nieprzepisowo,to trzeba sie z tymi przepisami zapoznac.Nie ma znaku zakazu parkowania.
Kierowca
Kierowca 27.06.2019, 08:26
Właśnie trzeba się zapoznać z przepisami. A ile metrów przed i za skrzyżowaniem oraz przejściem dla pieszych można parkować?.
Zibi
Zibi 24.06.2019, 16:32
Busem musiał pociskać bo przecież aby się przewrócić (wytrącić z równowagi) to trzeba mieć odpowiedni pęd... Praw fizyki pan nie zmienisz i nie bądź pan głomb...
Gość
Gość 24.06.2019, 19:44
Jesli to bus towarowy to wystarczy ze nie zabezpieczył ładunku plus predkosc czysta fizyka 😂
Kasia
Kasia 24.06.2019, 19:23
No chyba nie jak nie widziales to nie komentuj i nie obrazaj bo pan drugi cisnal dobrze
Rysiek
Rysiek 24.06.2019, 15:57
Mówią Ford g-wno wort a tu proszę !
Maniek
Maniek 25.06.2019, 09:30
Mówią też że nie każda morda pasuje do Forda
Pryszczaty
Pryszczaty 27.06.2019, 08:29
No,nie każda. Moja pryszczata tylko do Fiata.

Pozostałe