Wyciek gazu. Czy było zagrożenie?

  • 29.05.2019, 15:45
  • red.
Wyciek gazu. Czy było zagrożenie? eLuban.pl

Podziel się:

Oceń:

Poszukaliśmy odpowiedzi czy wczorajszy wyciek gazu na ul. Armii Krajowej w Lubaniu stanowił zagrożenie i dlaczego w dniu dzisiejszym odwołano zajęcia w Szkole Podstawowej nr 1 w Lubaniu.

Okazało się, że niegroźny wyciek gazu, który miał miejsce na ul. Armii Krajowej w Lubaniu wywołał sporo zamieszania. Jeszcze wczoraj, zgodnie z sugestią pracowników Polskiej Spółki Gazownictwa, z pytaniem co się stało zwróciliśmy się do rzecznika prasowego firmy.

Dziś otrzymaliśmy odpowiedź w tej sprawie. Okazuje się, że rozszczelnienie odkryto w trakcie prac związanych z przyłączeniem do gazociągu jednej z nieruchomości.

- Przy okazji tych prac odkryto nieszczelne przyłącze gazowe ze Szkoły Podstawowej nr 1. i nieszczelność od razu zabezpieczyliśmy, jednak z racji tego, że w pobliżu gazociągu przechodziła sieć energetyczna, albo telekomunikacyjna - tego nie wiedzieliśmy, wezwaliśmy straż pożarną i pogotowie energetyczne. Nie było żadnego zagrożenia ani też konieczności ewakuacji szkoły, jednak taką decyzję podjął burmistrz i dyrekcja szkoły. - usłyszeliśmy od Artura Michniewicza, rzecznika prasowego spółki. - Z naszej strony nie było żadnego zagrożenia, bo to są zazwyczaj rutynowe działania, zakładamy opaskę zabezpieczającą i wymieniamy odcinek gazociągu. Dziś nieszczelność zostanie usunięta i przywrócone zostaną dostawy gazu.

Wszystko wskazuje na to, że nieco inne informacje miał zastępca burmistrza i dyrekcja szkoły, którzy nie chcąc ryzykować, woleli „dmuchać na zimne”.

- Pani dyrektor w porozumieniu z nami zdecydowała, że zajęcia się nie odbędą, bo gazownia nie dawała 100% gwarancji, że nic tam się dziś nie wydarzy. - usłyszeliśmy od Mateusza Zajdla, wiceburmistrza Lubania.

W ten właśnie sposób z małej awarii zrobiło się spore zamieszanie skutkujące chwilowym paraliżem miasta i dniem wolnym od szkoły. Jednak ten dzień dzieci z jedynki mogą zaliczyć na konto Dnia Dziecka, który w tym roku przypada przecież w sobotę.

red.

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Robert
Robert 29.05.2019, 18:31
"Kręcicie Małysza" z powodu wycieku gazu jakich pełno podczas normalnych takich prac. Miasto nie było sparaliżowane bo był wyciek gazu, tylko dlatego że w magistracie pracują idioci co zarządzają infrastrukturą zza biurka (często nie mając nawet prawa jazdy) i dzięki takim ludziom musimy jeździć po takich dziurawych i nie przemyślanych drogach. Które były projektowane za Niemca i tak zostały. Kiedy w mieście wyremontowano, wybudowano jakiś odcinek drogi który można uznać za nowoczesny z jakimiś standardami ? Obwodnicą, przemyślanymi parkingami, zjazdami, rondami itp ? Dalej tylko sygnalizacja świetlna, i brukowe drogi awaryjne do osiedla.

Pozostałe