×

Tylko nie mów nikomu

  • 14.05.2019, 12:30 (aktualizacja 14.05.2019, 15:00)
  • lwowecki.info
Tylko nie mów nikomu
Podziel się:
Oceń:
Poruszający film dokumentalny o pedofilii w polskim kościele „Tylko nie mów nikomu” od soboty jest dostępny na kanale YouTube. Dwugodzinny film w niespełna w trzy dni zanotował 11,5 mln odsłon! Obraz przedstawia dziewięć historii 9 księży-pedofilów oraz dramaty ich ofiar.

Autorzy dokumentu nie tylko ujawniają nowe przypadki molestowania dzieci przez księży, ale potwierdzają inne kościelne zaniedbania: dopuszczanie duchownych oskarżanych i skazywanych za pedofilię do pracy z dziećmi, do odprawiania mszy czy też udzielania sakramentów.

Na film natychmiast zareagował prymas Polski, arcybiskup Wojciech Polak. Po jego emisji wydał specjalne oświadczenie – Jestem głęboko poruszony tym, co zobaczyłem w filmie Pana Tomasza Sekielskiego. Ogromne cierpienie osób skrzywdzonych budzi ból i wstyd. W tym momencie przed oczami mam także dramat osób pokrzywdzonych, z którymi spotkałem się osobiście. Dziękuję wszystkim, którzy mają odwagę opowiedzieć o swoim cierpieniu – napisał w oświadczeniu rozesłanym do mediów Prymas Polski.

W zupełnie innym tonie wypowiadał się z kolei bp Głódź, który – jak podaje Onet – przed mszą świętą został zapytany przez reportera “Faktów” TVN o to, czy widział film Tomasza Sekielskiego. – Wczoraj miałem inne zajęcia, nie oglądam byle czego – odpowiedział duchowny.

– Ten film został w całości sfinansowany ze zbiórki. W toku prac zgłosiło się do nas wiele ofiar, których historie nie znalazły się w tym dokumencie. Dotarły do nas nowe, szokujące dowody w tych sprawach. Dlatego zamierzamy nakręcić kontynuację i tak jak poprzednio chcemy, aby była to produkcja niezależna – pisze na profilu YouTube Tomasz Sekielski, który zwraca się również do widzów, czytelników z prośbą o finansowe wsparcie.

Pod materiałem na YouTubie znajduje się już ponad 40 tysięcy komentarzy. O dokumencie mówi się w niemal wszystkich stacjach telewizyjnych. Piszą o nim największe portale internetowe. Dokument od kilku dni komentują także czołowi polscy politycy, którzy zapowiadają zmiany w polskim prawie.

Taka sama sytuacja jak opisywane w reportażu braci Siekielskich miała miejsce w 2010 r. w Henrykowie Lubańskim, gdzie posługę kapłana pełnił ksiądz Jan M. Sprawa wyszła na światło dzienne dopiero w 2012 roku, kiedy to jedna z gimnazjalistek opowiedziała o swoich przeżyciach pracownikom Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Lubaniu. Ci bez wahania zgłosili sprawę do prokuratury. O sprawie pisaliśmy TUTAJ.

Zachęcamy do obejrzenia dokumentu

loadingŁaduję odtwarzacz...

lwowecki.info

Komentarze (106)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Modest
Modest 13.07.2019, 23:03
Coś w kuriach chyba drgnęło - ujawniają archiwalne brudy.
Kolejny wielebny konsekrowany dewiant..
==========
ks. pedofil Marian W****
We wtorek 2 lipca 2019 prokuratorzy postawili księdzu Marianowi W***** zarzuty i zlecili policji jego natychmiastowe zatrzymanie. Dzień później sąd zgodził się by Mariana W. umieścić w areszcie. Spędzi tam najbliższe 3 miesiące. Nieoficjalnie śledczy przyznają, że tak "rozległej" sprawy przeciwko księdzu z zarzutami pedofilii jeszcze nie prowadzili.
Co ciekawe sprawa jest nietypowa także dlatego, że doniesienie na księdza do prokuratury złożyła... tarnowska kuria. To jeden z pierwszych takich przypadków w Polce.
Księdza Mariana W****** zatrzymano w domu dla duchownych emerytów w Tarnowie. Przebywał tam po tym jak został odsunięty od pełnienia obowiązków duszpasterskich ze względu na chorobę psychiczną - to chyba metoda na uniknięcie odsiadki.
Wszystko wskazuje na to, że sprawa pedofilii w kościele z gorlickim wątkiem będzie miała szybki koniec. Po tym, jak bp. Andrzej Jeż nie wahał się i po wysłuchaniu pokrzywdzonego zgłosił sprawę na policję, w ubiegłym tygodniu. Ciążą na nim zarzuty wskazujące na to, że dopuścił się innych czynności seksualnych i tym samym skrzywdził jedenastu ministrantów. Czas, w którym ksiądz dopuścił się pedofilii, to również jego praca w kilku parafiach - ostatnio w Szalowej.
 
Onet.pl
Onet.pl 12.07.2019, 20:51
Choć Polacy chcą, by za zmowę milczenia pociągnąć Kościół do odpowiedzialności, to zarazem nie chcą, jak się zdaje, by przy tej okazji pozbyć się też chrześcijaństwa. Do tej pory wszyscy wiedzieli, że księża mają problemy alkoholowe, że nie respektują celibatu, że prowadzą podwójne życie, że są chciwi… Ale to nie był dostateczny powód, by przestać chodzić do Kościoła. By odrzuć katolicką tradycję na śmietnik historii. Katolicyzm jest dla Polaków zbyt cenny, by z niego rezygnować, bo kościelne instytucje są strukturalnie dysfunkcyjne. Jak głosi stare powiedzenie: dłużej klasztora niż przeora.

Czy to oznacza, że nic się nie zmieni? I że biskupi mogą spać spokojnie? Nie. Tu działa zasada, że kropla drąży skałę. To nie jest tak, że jedna przyczyna, jeden skandal czy jeden film sprawi, że polskie Kościoły będą świecić pustkami. To będzie proces długi i – czego nie chcą przyjąć do wiadomości biskupi – powolny. Parafrazując słynne zdanie Czesława Miłosza: „Innego końca Kościoła nie będzie”. A więc ludzie wciąż będą odwiedzać świątynie, księża nadal będą kapelanami w szpitalach, wojsku, policji. Państwo nadal będzie finansować Fundusz Kościelny, a katecheci uczyć w szkołach religii. Będzie jednak to Kościół, którego siła polegać będzie na posiadaniu instytucji, infrastruktury i pieniędzy, ale pozbawiony ewangelicznego ducha i autentycznie pobożnych wiernych. Ci, jak to ma miejsce w innych krajach dotkniętych pedofilskimi skandalami, choćby Irlandia, sprywatyzują swoje potrzeby religijne. Bo Kościół, który krzywdzi dzieci i chroni sprawców nie jest im do niczego potrzebny.
===============
onet.pl
Zenuś
Zenuś 11.07.2019, 18:44
Co tydzień - jeden wielebny zbawiciel-pedofil.
Ksiądz Wojciech Leoniuk (podharcmistrz) żądał od harcerzy, by zaspokajali jego seksualne żądze. Ma na to proste wytłumaczenie. – Ja tylko chciałem doprowadzić ich do zbawienia – mówił śledczym, gdy sprawa wyszła na jaw. W Gdańsku rozpoczął się jego proces, grozi mu do 12 lat więzienia. Duchowny przyznał się do zarzucanych mu czynów. Został zawieszony w czynnościach kapłańskich – podało swego czasu Radio Gdańsk.
Darek
Darek 22.06.2019, 22:01
Charakterystyczne jest, że wielebny pedofil prawie nigdy nie łowi i nie osacza dziecka ze zdrowej rodziny, czyli takiego, które jest kochane i ma prawidłowo ukształtowaną psychikę. Oni - bo to tylko mężczyźni - doskonale rozpoznają dzieci z problemami, zaburzone, samotne, łaknące miłości. Albo takie, dla których telefon komórkowy czy ciuchy są w życiu tak ważne, że przysłaniają wszystko inne. Słowem: pedofile przysysają się do ran dzieci już wcześniej zranionych i przede wszystkim z głęboko religijnych rodzin.
Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 19.06.2019, 12:41
Okazuje się, że wielebny Charles Scicluna pogromca pedofilów uczestniczył w zebraniu plenarnym Konferencji Episkopatu Polski. Wizyta arcybiskupa Malty była rozczarowaniem dla tych, którzy liczyli, że przyjechał, by ostatecznie rozprawić się z problemem pedofilii w polskim Kościele – chociażby pozostawić takie wrażenie.
Przed przyjazdem arcybiskupa wiele osób żądających realnej walki ze zjawiskiem pedofilii w polskim Kościele liczyło, że ta wizyta będzie przełomem. Po piątkowej konferencji z udziałem hierarchy z Malty dominowało raczej rozczarowanie.
Agata Diduszko-Zyglewska podczas konferencji Episkopatu Polski zadała niewygodne pytania panu arcybiskupowi. To były najważniejsze pytania: czy biskupi, którzy tuszowali przypadki pedofilii, poniosą konsekwencje i czy przedstawiciel papieża zna raport fundacji, w którym mowa o 24 hierarchach. – Nie jestem Stolicą Apostolską, ja tego raportu nie widziałem, na pewno widzieli to inni – przyznał hierarcha. Po tym pytaniu arcybiskup uciekł tylnymi drzwiami przez kuchnię. No ale doszedł do pewnej refleksji i w sobotę Joanna Scheuring-Wielgus poinformowała, iż abp Charles Scicluna skontaktował się z przedstawicielami Fundacji Nie Lękajcie Się. Późnym popołudniem dostała wiadomość, że ma wysłać wszystkie informacje o przestępstwach polskich biskupów bezpośrednio do arcybiskupa. Przekazał pani poseł swój prywatny adres a ona zadeklarowała że list, który wyśle będzie szczegółowy. Bardzo. Sprawa wizyty arcybiskupa w Polsce jest więc w toku. Niektórzy twierdzą, że watykańska miotła zmiatająca pod dywan może okazać się skuteczniejsza od dotychczasowych, albowiem młyny Piotrowej Sprawiedliwości mielą bardzo powoli.
ilio
ilio 19.06.2019, 17:21
dyżurny pan herakliusz w natarciu prponuję więcej lodu i nie klepanie już tych głupot
Franuś
Franuś 18.06.2019, 08:45
Pytanie do Sofroniusza i kościelnej spółki:
Czy ksiądz pedofil został stworzony przez Boga na wzór i podobieństwo Jego?
Rypiejo_ku_rypiejo
Rypiejo_ku_rypiejo 18.06.2019, 21:25
NIE!! - To Buk na obrazę podobieństwa człowieczego, m.in. i pedofili, został stworzony!
kacyk
kacyk 18.06.2019, 11:07
na wzór biedronia itp czyż nie franula
Franuś
Franuś 18.06.2019, 12:28
czyli Panu Bogu sie też nie udał jak wiele innych rzeczy - taki boski bubel...
poli
poli 17.06.2019, 22:16
te diably powinni zniknac z tej planety karac karac to wysannicy szatana
Franuś
Franuś 18.06.2019, 18:59
No i Sofroniusz ma kolejnego do omodlenia... Tfu! Omadlania!
Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 17.06.2019, 20:03
13 czerwca 2019 pod zarzutem przestępstw o charakterze seksualnym z małoletnimi – został zatrzymany ksiądz proboszcz z Pawonkowa w powiecie lublinieckim (Śląskie) Waldemar Caus.
Po przesłuchaniu w prokuraturze w Lublińcu podejrzany został aresztowany na trzy miesiące.
O zarzutach i aresztowaniu księdza poinformowało wcześniej Radio Zet, które podało nieoficjalnie, że podejrzany jest proboszczem parafii w Pawonkowie.
Parafia św. Katarzyny Dziewicy i Męczennicy
w Pawonkowie ul. Zawadzkiego 6 42-772 Pawonków
[email protected];
Diecezja gliwicka – dekanat Lubliniec
==============
To już nie jest Kościół rzymski - to jaskinia antychrysta opętana przez cały tabun szatański
Diabeł
Diabeł 17.06.2019, 21:25
Biskup mianował pedofila
Sekcja Szkolno-Katechetyczna Kurii Diecezjalnej w Gliwickiej podała do wiadomości zmiany rejonowych wizytatorów katechizacji oraz duszpasterzy nauczycieli i wychowawców. Funkcje w poszczególnych rejonach od 1 grudnia 2018 obejmują:
- w rejonie lublinieckim ks. Waldemar Caus, proboszcz parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pawonkowie, zastąpi ks. Konrada Mrozka, proboszcza parafii św. Mikołaja w Lublińcu.
PH
PH 21.05.2019, 23:41
Tymi ręcyma, tymi palcyma obmacywał a na drugi dzień konsekrował ciałem i krwią pańską - z kardynalskim pierścieniem na palcu - namiestnik Zbawiciela, zastępca boga... Żygać się chcę na samą myśl.
Poznajecie prawdę. Tylko czy ona Was wyzwoli z tego usakralnionego obłędu?
Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 20.05.2019, 14:25
Przecież to tylko „nieliczne” przypadki – orzekł toruński specjalista od niepokalanych poczęć i wiecznych dziewictw - a taki atak na Kościół!
+++++++++++
Jak wiadomo, Kościół rzymsko katolicki ma swoją strategię, określającą, co znaczy „Kościół”. Zmienia ją w zależności od tego, jak mu wygodniej – czasem to ogół wszystkich wiernych (tak mówi teologia), czasem to kasta hierarchów (tego wymaga sprawowanie władzy). A zatem: kiedy trzeba przejąć majątek, wymusić na posłach ustawę, przejmują hierarchowie, decydują hierarchowie. „Kościół jest za zaostrzeniem ustawy aborcyjnej” – mówią, choć przecież ogół wiernych – no może większość - w Polsce jest przeciwko temu. A kiedy dochodzi do ujawnienia skandalów pedofilskich, mówią: „To zrobił jakiś ksiądz, a nie Kościół; kościół to ogół wiernych!”.
Dziś wiemy z coraz większej liczby źródeł, że Kościół katolicki dokonywał tuszowania przestępstw pedofilii w sposób powszechny i systemowy. Powszechny, to znaczy, że działo się to w wielu miejscach, a nie tylko w jednej czy dwóch parafiach, niechby i diecezjach, które trafiły w ręce złych ludzi. I systemowy, co znaczy, że obowiązywały tu ustalone reguły. Nie tylko tajna instrukcja „Crimen sollicitationis”, ale też pewien modus operandi, stały dla wszystkich dotychczas przebadanych.
Używaliście zawsze eufemizmów: nie „gwałt”, tylko „niestosowne kontakty”. Nie prowadziliście śledztwa rękami fachowców, tylko innych duchownych. Dla pozorów wysyłaliście oskarżonych księży do kościelnych centrów psychologicznych i tam ich „diagnozować”, czy są pedofilami, głównie na podstawie nieweryfikowanych zeznań sprawców, a nie tego, czy faktycznie dopuścili się molestowania dziecka. Jeśli ksiądz zostaje przeniesiony, nigdy nie podawaliście wiernym powodów lub podawali fałszywe, np. „urlop zdrowotny”. Nawet jeśli ksiądz zgwałcił , nadal dawaliście mu dach nad głową i pieniądze na życie, choćby miało to mu pomóc w popełnianiu kolejnych gwałtów. Jeśli społeczność się na nim poznała, nie usuwaliście go ze stanu duchownego, tylko przenosiliście gdzie indziej, gdzie nikt nie będzie wiedział – do czasu - że wykorzystuje dzieci. Wreszcie za żadne skarby nie mówić Policji. Choć to przestępstwo, nigdy nie traktować go w ten sposób, tylko „prać we własnym domu”. Kościół nie jest w stanie się oczyścić.
Kościół, czyli Wy. Ale tu na chwilę się zatrzymajmy. Cóż to znaczy, że Kościół ukrywał przestępstwa, przenosił księży, nie informował Policji? Że umożliwiał popełnianie kolejnych przestępstw, że pchał w ręce tych samych gwałcicieli kolejne ofiary. Co znaczy, że robił to KOŚCIÓŁ?
Jako niewierzący nie mogę traktować teologii katolickiej jako wykładni, ale Wy – wierni możecie i, jak rozumiem, nawet powinniście. Jeśli Kościół tuszuje zbrodnie, to Wy je tuszujecie. Bo to Wy jesteście Kościołem. Nie biskup czy kardynał taki czy śmaki, ale Wy. Wszyscy. Co wynika, paradoksalnie, nie z filmowego monologu, ale z samej esencji Waszej wiary. To Wasz Kościół, Wasza wspólnota i, niestety, Wasza wina.
Amen!

Zanosi się w polskim Kościele na wstrząs kadrowy. Oj będzie się działo. Już się wielebna „młodzież” szykuje na kurialne awanse. Bowiem korporacja koloratkowych w swoim dobrze pojętym interesie wyrzuci ze swoich szeregów co bardziej winnych, spasionych i o najbardziej przepitych mordach żeby uspokoić sumienia owieczek. Może nawet dobierze się im do rezydencji. Oczywiście członkowie korporacji będą nadal grzeszyć, ale znajdą lepsze sposoby niż przenosiny i zastraszanie ofiar. Jak dla mnie niech sobie używają. To taka ofiara w naturze ze strony ogłupianych wiernych. Chcą ci wierni żeby hipokryci w sutannach prowadzili ich do urojonego "zbawienia" to niech im płacą na wszelkie możliwe sposoby, również poświęcając swoje dzieci. Gloria in eccelsis Deo! Oto wielka tajemnica wiary.
Gender
Gender 20.05.2019, 10:06
Na świecie jest tylko jedna organizacja, która pedofilów i innych seks-dewiantów sama rekrutuje, potem tychże dewiantów wspiera a w razie wpadki chroni przed wymiarem sprawiedliwości. To Kościół rzymsko-katolicki zwany „pedofilskim”.
Dlatego atrakcją dla mediów jest nie sam wielebny pedofil, ale skuteczne wyłuskanie go spod papieskiej czyli kurialnej kurateli. Kościoła nie da się naprawić. Zbyt wiele uczynił krzywdy, zbyt długo kłamał, cała logika tej instytucji oparta na hierarchii i pogmatwanej mistyce czyni ją przestarzałą, zbędną i szkodliwą społecznie. Miejmy nadzieję, że Franciszkowi przypadnie rola Gorbaczowa i jego "pierestrojka" oraz "głasnost" przyśpieszą upadek tej Stajni Augiasza pomiotu Antychrysta i wyzwolenie ludzkości z jego pazernych macek.
Nie wierzcie tej usakralnionej obłudzie i hipokryzji!
lewacki smród
lewacki smród 20.05.2019, 11:52
co tam u biedronia hee
raz sierpem raz młotem czerwoną hołote
raz sierpem raz młotem czerwoną hołote 20.05.2019, 09:28
LIE TO GAY ZOSTAJE KS I PEDOFILAMI A O TYM CISZA OSTATNIO DODA MÓWI ŹE NIE KS PEDOFIL A CZŁOWIEK KTÓRY ZOSTAJE KS TO RAZ DEWJACI SIĘ UDALI DO DUCHOWIEŃSTWA BY GO ZNISZCZYĆ OD 1945 DO KOŚCIOŁA SKIEROWANO PEŁNO GAY PEDOFILI NA POLECENIE SB MIELI ROZBIĆ WSPÓLNOTĘ A CO Z POLAŃSKIM CZEMU PEDOFILA NIE ZAMKNIETO JAK BYŁ W POLSCE TVN TUSKI ITP POSTĘPOWI NIC SZOK TYLKO WIDZI SIĘ JEDNO A DRUGIEGO NIE
Duduś
Duduś 20.05.2019, 12:22
No frau Doda Rabczewska to faktycznie autorytet w zakresie opiniowania obiektywnej rzeczywistości z zakresu wiary i eklezji. To ta co załapała się na wyrok kiedy uraziła uczucia twierdząc w odniesieniu do Pisma zwanego Świętym, że cyt: "Ciężko wierzyć w coś co spisał jakiś napruty winem i palący jakieś zioła".
MłotemCzarnąHołotę!
MłotemCzarnąHołotę! 23.05.2019, 14:30
I co z tego, że jakże trafnym "o jakimś naprutym wińskiem, napalonym ziołami itd..." dla akolitów PŚ jakże trefnym określeniem zasłynęła skoro zaraz potem przed krytyki swej przedmiotem na twarz padła/na kolana się uwaliła jak długa pokotem? Kobieta zmienną jest - a Doda/aktualnie opoka sutannowych Jegomości - w szczególności!
Ach, gdzież - poza Dodą
są obrońcy
w opałach strasznych będącego
Kościoła katolickiego-
Macochy naszej
Ojczyma naszego?!
Czyżby was wszystkich
żarliwi obrońcy
Pan zabrał do siebie?
Zaliż nie ma już was na Ziemi,
wszyscy'ście już w Niebie?
"Larum grają" - a Wy się
z kolan nie zrywacie?
Na "konika" dewocji
hurmem nie wsiadacie?
Czemuż, ach czemu
chrustu nie zbieracie?
Różańców i szkaplerzy
w ręce nie chwytacie?
"Pod Twoją obronę" piejąc
wideł, kos, bron
ku obronie
Kk nie stawiacie?!
Co się dziś stało z wami,
o dewoty?
Zaliście swej dawnej
przepomniały cnoty?
że Kościół sam w żalu,
trwodze zostawiacie?
Wiary ani oddania
choć krztyny nie macie?
Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 20.05.2019, 08:37
Umiłowani Siostry i Bracia!
Na tej amerykańskiej liście wielebnych pedofilów i innej maści seks dewiantów cała zgraja polskich nazwisk: Kokociński, Kołodziej, Kaczmarczyk... Czyżby to desant z Polski?
bishop-accountability.org/priestdb/PriestDBbylastName-K.html
MłotemCzarnąHołotę!
MłotemCzarnąHołotę! 19.05.2019, 23:02

Ach, gdzież są obrońcy
w opałach strasznych będącego
Kościoła katolickiego-
Macochy naszej
Ojczyma naszego?!
Czyżby was wszystkich żarliwi obrońcy
Pan już zabrał do siebie?
Zaliż nie ma już was na Ziemi,
wszyscy'ście już w Niebie?
"Larum grają" - a Wy się
z kolan nie zrywacie?
Na "konika" dewocji
hurmem nie wsiadacie?
Czemuż, ach czemu
chrustu nie zbieracie?
Różańców i szkaplerzy
w ręce nie chwytacie?
"Pod Twoją obronę" piejąc
wideł, kos, bron
ku obronie Kk nie stawiacie?!
Co się dziś stało z wami,
o dewoty?
Zaliście swej dawnej
przepomniały cnoty?
że sam Kościół w żalu,
trwodze zostawiacie?
Wiary ani oddania
choć krztyny nie macie?
MłotemCzarnąHołotę!
MłotemCzarnąHołotę! 19.05.2019, 20:14
Ach, gdzież są obrońcy w opałach
strasznych będącego
Kościoła katolickiego-Macochy naszej
Ojczyma naszego?!
Czyżby was wszystkich żarliwi obrońcy
Pan już wziął do siebie?
Zaliż nie ma już was na Ziemi,
wszyscy'ście już w Niebie?
"Larum grają" - a Wy się
z kolan nie zrywacie?
Na "konika" dewocji
hurmem nie wsiadacie?
Czemuż, ach czemu
chrustu nie zbieracie?
Różańców i szkaplerzy
w ręce nie chwytacie?
"Pod Twoją obronę" piejąc
wideł, kos, bron
ku obronie Kk nie stawiacie?!
Co się dziś stało z wami,
o dewoty?
Zaliście swej dawnej
przepomniały cnoty?
że sam Kościół w żalu,
trwodze zostawiacie?
Wiary ani oddania
choć krztyny nie macie?
Waldi
Waldi 19.05.2019, 11:52
Telefon zaufania
Zachęcamy wszystkie dzieci i młodzież, które doświadczyły i doświadczają wykorzystywania seksualnego również przez księży i innych duchownych, do kontaktu z telefonem zaufania dla dzieci i młodzieży w fundacji Dzieci Niczyje. Czeka na was bezpłatny numer telefonu 116 111, nawet gdy dzwonicie z komórki. Więcej informacji na stronie: www.zlydotyk.pl
Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 19.05.2019, 11:05
Amerykańska organizacja pozarządowa Bishops Accountability wykazała, że w latach 1950–2016 w Stanach Zjednoczonych przestępstw pedofilii dopuściło się 6721 księży, zaś liczba ofiar wynosi 18 565 dzieci.
A jak to będzie wyglądało w katolickiej Polsce kiedy zakończy pracę powołana - pan Prezes wyraził zgodę - Rządowo-Kościelna Komisja?
Wygląda na to że katolicy już powinni szykować się na wielki szok.
WalduśK
WalduśK 18.05.2019, 20:20
Niedziela - TV FOKUS - godz. 21.00 film: Kościół - zmowa milczenia. Ciąg dalszy usakralnionej pedofilii.
MłotemCzarnąHołotę!
MłotemCzarnąHołotę! 18.05.2019, 19:07

Boże coś Polskę przez tak liczne wieki
Ochronić nie mógł od "czarnej bezpieki"
ochroń nas chociaż od zwałów tej chały
o twojej mocy, i potędze chwały...

Przed twe ołtarze zanosim błaganie.
Za jakie grzechy to pomnikowanie?!

Ty, coś jej nigdy nie wsparł przed upadkiem.
Na koniec skarał toruniowym "Tatkiem"
Ten chcąc świat cały w swoją zaprząc sławę,
Do polskich nieszczęść swą dołożył sprawę

Przed twe ołtarze zanosim błaganie.
Wyrzuć znów "kupców", okaż zmiłowanie!

Ty, który pono firmujesz ich cudy
Swym miłosierdziem zakrywasz ich brudy
Rwą nam miliardy wypocone w znoju
Przed ich chciwością - ani dnia spokoju!!

Przed twe ołtarze zanosim błaganie.
Gdzie twa Opatrzność, gdy krew piją dranie?!

Wróć nowej Polsce świetność starożytną
Spraw wiary Polan odrestaurowanie;
Niech święte gaje znów gęsto zakwitną,
I niech szlag trafi Rzymu panowanie!

Przed twe ołtarze zanosim błaganie.
Okaż swą siłę, pogoń czarne dranie!!!

Jeszcze tu wzejdzie jutrznia Światowida
Katokapłanów - kijami złomocą
Ujdą w niesławie katochwalcy Żyda
W nich Perun całą swoją strzeli mocą!

Przed twe ołtarze zanosim błaganie.
Wyrzuć SZALBIERCÓW, okaż zmiłowanie!
----------------------------------------------------------
"Bo że coś Polskę"

Bo że coś Polskę przez tak długie wieki
- jakiś kleszcz jadem kat-niegodziwości
Truje, a Polan na Euro-kaleki
tu poprzerabiał - nie ma wątpliwości!!

Z ziem umęczonych zanosim błaganie
zdejm pasożyta, bądź tak dobry, Panie!

Krwią naszą zbrzękły, ciągnie odwłok czarny
Opuchł krwawicą narodu polskiego
Nie myśli odpaść, tedy wieszczę marny
koniec narodu przez wieki ssanego!

Pełni nadziei w Twoje zmiłowanie
błagamy - wyrwij, rozduś kleszcza, Panie!

Butny i pyszny, nadęty i skąpy
Pazerny grosza i tandetnej pompy
blichtru pozłoty, i dźwięku mamony
Nasz kleszcz wielebny, krwi nienasycony!

Nakarm, niech pęknie, daj długie skonanie
Parazytowi, co nas gnębi, Panie!

Krwią narodową tuczony się mnoży
do głów dziecięcych wbija, że On "Boży"
stek dyrdymałów, za które płacimy
Czy my się kiedyś odeń wyzwolimy?

Czy możem liczyć na porządne lanie
z ręki Twej, Boże, srogie pokaranie?

Czasu mszy świętej pokornie łeb chyli
ministrantura śmiga na wyprzódki
kierdel jagniątek - raj dla pedofili
jest w czym wybierać, nie zbraknie mu trzódki!

To kat-normalne: rżną, strzygą i golą
ALE DLACZEGO DZIECI NAM P...LĄ?!?!

Jeśli to będzie podług Twojej woli
sczeźnie, zanim nas zabije anemią
chyba, że ktoś mu po łbie przyp....li
o ziemię rzuci, nim On - anatemą!

Nie ważne, Panie, kto prosi, kto pyta
czyś protektorem kato-pasożyta?

Za bezmiar zbrodni, których jest powodem
nie spada mieczem Twe boskie skaranie
Co jest dla ludu widomym dowodem
że cię nie było, i nie ma cię, Panie!!

Nie masz dowodu nieistnienia Boga
Nad fakt... potęgi Kato-Demagoga!!
Fulda
Fulda 18.05.2019, 17:51
Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski odniósł się do opracowywanego przez episkopat funduszu solidarnościowego dla ofiar księży pedofilów. "Fundusz? Najpierw likwidacja luksusowych rezydencji abp. Juliusza Paetza, który molestował kleryków, i b. prymasa Józefa Kowalczyka, który to tuszował" - pisze duchowny.

Pozostałe