Tylko nie mów nikomu

  • 14.05.2019, 12:30 (aktualizacja 14.05.2019 15:00)
  • lwowecki.info
Tylko nie mów nikomu
Podziel się:
Oceń:
Poruszający film dokumentalny o pedofilii w polskim kościele „Tylko nie mów nikomu” od soboty jest dostępny na kanale YouTube. Dwugodzinny film w niespełna w trzy dni zanotował 11,5 mln odsłon! Obraz przedstawia dziewięć historii 9 księży-pedofilów oraz dramaty ich ofiar.

Autorzy dokumentu nie tylko ujawniają nowe przypadki molestowania dzieci przez księży, ale potwierdzają inne kościelne zaniedbania: dopuszczanie duchownych oskarżanych i skazywanych za pedofilię do pracy z dziećmi, do odprawiania mszy czy też udzielania sakramentów.

Na film natychmiast zareagował prymas Polski, arcybiskup Wojciech Polak. Po jego emisji wydał specjalne oświadczenie – Jestem głęboko poruszony tym, co zobaczyłem w filmie Pana Tomasza Sekielskiego. Ogromne cierpienie osób skrzywdzonych budzi ból i wstyd. W tym momencie przed oczami mam także dramat osób pokrzywdzonych, z którymi spotkałem się osobiście. Dziękuję wszystkim, którzy mają odwagę opowiedzieć o swoim cierpieniu – napisał w oświadczeniu rozesłanym do mediów Prymas Polski.

W zupełnie innym tonie wypowiadał się z kolei bp Głódź, który – jak podaje Onet – przed mszą świętą został zapytany przez reportera “Faktów” TVN o to, czy widział film Tomasza Sekielskiego. – Wczoraj miałem inne zajęcia, nie oglądam byle czego – odpowiedział duchowny.

– Ten film został w całości sfinansowany ze zbiórki. W toku prac zgłosiło się do nas wiele ofiar, których historie nie znalazły się w tym dokumencie. Dotarły do nas nowe, szokujące dowody w tych sprawach. Dlatego zamierzamy nakręcić kontynuację i tak jak poprzednio chcemy, aby była to produkcja niezależna – pisze na profilu YouTube Tomasz Sekielski, który zwraca się również do widzów, czytelników z prośbą o finansowe wsparcie.

Pod materiałem na YouTubie znajduje się już ponad 40 tysięcy komentarzy. O dokumencie mówi się w niemal wszystkich stacjach telewizyjnych. Piszą o nim największe portale internetowe. Dokument od kilku dni komentują także czołowi polscy politycy, którzy zapowiadają zmiany w polskim prawie.

Taka sama sytuacja jak opisywane w reportażu braci Siekielskich miała miejsce w 2010 r. w Henrykowie Lubańskim, gdzie posługę kapłana pełnił ksiądz Jan M. Sprawa wyszła na światło dzienne dopiero w 2012 roku, kiedy to jedna z gimnazjalistek opowiedziała o swoich przeżyciach pracownikom Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Lubaniu. Ci bez wahania zgłosili sprawę do prokuratury. O sprawie pisaliśmy TUTAJ.

Zachęcamy do obejrzenia dokumentu

loadingŁaduję odtwarzacz...

lwowecki.info

Komentarze (90)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

PH
PH 2 dni temu, 23:41
Tymi ręcyma, tymi palcyma obmacywał a na drugi dzień konsekrował ciałem i krwią pańską - z kardynalskim pierścieniem na palcu - namiestnik Zbawiciela, zastępca boga... Żygać się chcę na samą myśl.
Poznajecie prawdę. Tylko czy ona Was wyzwoli z tego usakralnionego obłędu?
Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 20.05.2019, 14:25
Przecież to tylko „nieliczne” przypadki – orzekł toruński specjalista od niepokalanych poczęć i wiecznych dziewictw - a taki atak na Kościół!
+++++++++++
Jak wiadomo, Kościół rzymsko katolicki ma swoją strategię, określającą, co znaczy „Kościół”. Zmienia ją w zależności od tego, jak mu wygodniej – czasem to ogół wszystkich wiernych (tak mówi teologia), czasem to kasta hierarchów (tego wymaga sprawowanie władzy). A zatem: kiedy trzeba przejąć majątek, wymusić na posłach ustawę, przejmują hierarchowie, decydują hierarchowie. „Kościół jest za zaostrzeniem ustawy aborcyjnej” – mówią, choć przecież ogół wiernych – no może większość - w Polsce jest przeciwko temu. A kiedy dochodzi do ujawnienia skandalów pedofilskich, mówią: „To zrobił jakiś ksiądz, a nie Kościół; kościół to ogół wiernych!”.
Dziś wiemy z coraz większej liczby źródeł, że Kościół katolicki dokonywał tuszowania przestępstw pedofilii w sposób powszechny i systemowy. Powszechny, to znaczy, że działo się to w wielu miejscach, a nie tylko w jednej czy dwóch parafiach, niechby i diecezjach, które trafiły w ręce złych ludzi. I systemowy, co znaczy, że obowiązywały tu ustalone reguły. Nie tylko tajna instrukcja „Crimen sollicitationis”, ale też pewien modus operandi, stały dla wszystkich dotychczas przebadanych.
Używaliście zawsze eufemizmów: nie „gwałt”, tylko „niestosowne kontakty”. Nie prowadziliście śledztwa rękami fachowców, tylko innych duchownych. Dla pozorów wysyłaliście oskarżonych księży do kościelnych centrów psychologicznych i tam ich „diagnozować”, czy są pedofilami, głównie na podstawie nieweryfikowanych zeznań sprawców, a nie tego, czy faktycznie dopuścili się molestowania dziecka. Jeśli ksiądz zostaje przeniesiony, nigdy nie podawaliście wiernym powodów lub podawali fałszywe, np. „urlop zdrowotny”. Nawet jeśli ksiądz zgwałcił , nadal dawaliście mu dach nad głową i pieniądze na życie, choćby miało to mu pomóc w popełnianiu kolejnych gwałtów. Jeśli społeczność się na nim poznała, nie usuwaliście go ze stanu duchownego, tylko przenosiliście gdzie indziej, gdzie nikt nie będzie wiedział – do czasu - że wykorzystuje dzieci. Wreszcie za żadne skarby nie mówić Policji. Choć to przestępstwo, nigdy nie traktować go w ten sposób, tylko „prać we własnym domu”. Kościół nie jest w stanie się oczyścić.
Kościół, czyli Wy. Ale tu na chwilę się zatrzymajmy. Cóż to znaczy, że Kościół ukrywał przestępstwa, przenosił księży, nie informował Policji? Że umożliwiał popełnianie kolejnych przestępstw, że pchał w ręce tych samych gwałcicieli kolejne ofiary. Co znaczy, że robił to KOŚCIÓŁ?
Jako niewierzący nie mogę traktować teologii katolickiej jako wykładni, ale Wy – wierni możecie i, jak rozumiem, nawet powinniście. Jeśli Kościół tuszuje zbrodnie, to Wy je tuszujecie. Bo to Wy jesteście Kościołem. Nie biskup czy kardynał taki czy śmaki, ale Wy. Wszyscy. Co wynika, paradoksalnie, nie z filmowego monologu, ale z samej esencji Waszej wiary. To Wasz Kościół, Wasza wspólnota i, niestety, Wasza wina.
Amen!

Zanosi się w polskim Kościele na wstrząs kadrowy. Oj będzie się działo. Już się wielebna „młodzież” szykuje na kurialne awanse. Bowiem korporacja koloratkowych w swoim dobrze pojętym interesie wyrzuci ze swoich szeregów co bardziej winnych, spasionych i o najbardziej przepitych mordach żeby uspokoić sumienia owieczek. Może nawet dobierze się im do rezydencji. Oczywiście członkowie korporacji będą nadal grzeszyć, ale znajdą lepsze sposoby niż przenosiny i zastraszanie ofiar. Jak dla mnie niech sobie używają. To taka ofiara w naturze ze strony ogłupianych wiernych. Chcą ci wierni żeby hipokryci w sutannach prowadzili ich do urojonego "zbawienia" to niech im płacą na wszelkie możliwe sposoby, również poświęcając swoje dzieci. Gloria in eccelsis Deo! Oto wielka tajemnica wiary.
Gender
Gender 20.05.2019, 10:06
Na świecie jest tylko jedna organizacja, która pedofilów i innych seks-dewiantów sama rekrutuje, potem tychże dewiantów wspiera a w razie wpadki chroni przed wymiarem sprawiedliwości. To Kościół rzymsko-katolicki zwany „pedofilskim”.
Dlatego atrakcją dla mediów jest nie sam wielebny pedofil, ale skuteczne wyłuskanie go spod papieskiej czyli kurialnej kurateli. Kościoła nie da się naprawić. Zbyt wiele uczynił krzywdy, zbyt długo kłamał, cała logika tej instytucji oparta na hierarchii i pogmatwanej mistyce czyni ją przestarzałą, zbędną i szkodliwą społecznie. Miejmy nadzieję, że Franciszkowi przypadnie rola Gorbaczowa i jego "pierestrojka" oraz "głasnost" przyśpieszą upadek tej Stajni Augiasza pomiotu Antychrysta i wyzwolenie ludzkości z jego pazernych macek.
Nie wierzcie tej usakralnionej obłudzie i hipokryzji!
lewacki smród
lewacki smród 20.05.2019, 11:52
co tam u biedronia hee
raz sierpem raz młotem czerwoną hołote
raz sierpem raz młotem czerwoną hołote 20.05.2019, 09:28
LIE TO GAY ZOSTAJE KS I PEDOFILAMI A O TYM CISZA OSTATNIO DODA MÓWI ŹE NIE KS PEDOFIL A CZŁOWIEK KTÓRY ZOSTAJE KS TO RAZ DEWJACI SIĘ UDALI DO DUCHOWIEŃSTWA BY GO ZNISZCZYĆ OD 1945 DO KOŚCIOŁA SKIEROWANO PEŁNO GAY PEDOFILI NA POLECENIE SB MIELI ROZBIĆ WSPÓLNOTĘ A CO Z POLAŃSKIM CZEMU PEDOFILA NIE ZAMKNIETO JAK BYŁ W POLSCE TVN TUSKI ITP POSTĘPOWI NIC SZOK TYLKO WIDZI SIĘ JEDNO A DRUGIEGO NIE
Duduś
Duduś 20.05.2019, 12:22
No frau Doda Rabczewska to faktycznie autorytet w zakresie opiniowania obiektywnej rzeczywistości z zakresu wiary i eklezji. To ta co załapała się na wyrok kiedy uraziła uczucia twierdząc w odniesieniu do Pisma zwanego Świętym, że cyt: "Ciężko wierzyć w coś co spisał jakiś napruty winem i palący jakieś zioła".
Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 20.05.2019, 08:37
Umiłowani Siostry i Bracia!
Na tej amerykańskiej liście wielebnych pedofilów i innej maści seks dewiantów cała zgraja polskich nazwisk: Kokociński, Kołodziej, Kaczmarczyk... Czyżby to desant z Polski?
bishop-accountability.org/priestdb/PriestDBbylastName-K.html
MłotemCzarnąHołotę!
MłotemCzarnąHołotę! 19.05.2019, 23:02

Ach, gdzież są obrońcy
w opałach strasznych będącego
Kościoła katolickiego-
Macochy naszej
Ojczyma naszego?!
Czyżby was wszystkich żarliwi obrońcy
Pan już zabrał do siebie?
Zaliż nie ma już was na Ziemi,
wszyscy'ście już w Niebie?
"Larum grają" - a Wy się
z kolan nie zrywacie?
Na "konika" dewocji
hurmem nie wsiadacie?
Czemuż, ach czemu
chrustu nie zbieracie?
Różańców i szkaplerzy
w ręce nie chwytacie?
"Pod Twoją obronę" piejąc
wideł, kos, bron
ku obronie Kk nie stawiacie?!
Co się dziś stało z wami,
o dewoty?
Zaliście swej dawnej
przepomniały cnoty?
że sam Kościół w żalu,
trwodze zostawiacie?
Wiary ani oddania
choć krztyny nie macie?
MłotemCzarnąHołotę!
MłotemCzarnąHołotę! 19.05.2019, 20:14
Ach, gdzież są obrońcy w opałach
strasznych będącego
Kościoła katolickiego-Macochy naszej
Ojczyma naszego?!
Czyżby was wszystkich żarliwi obrońcy
Pan już wziął do siebie?
Zaliż nie ma już was na Ziemi,
wszyscy'ście już w Niebie?
"Larum grają" - a Wy się
z kolan nie zrywacie?
Na "konika" dewocji
hurmem nie wsiadacie?
Czemuż, ach czemu
chrustu nie zbieracie?
Różańców i szkaplerzy
w ręce nie chwytacie?
"Pod Twoją obronę" piejąc
wideł, kos, bron
ku obronie Kk nie stawiacie?!
Co się dziś stało z wami,
o dewoty?
Zaliście swej dawnej
przepomniały cnoty?
że sam Kościół w żalu,
trwodze zostawiacie?
Wiary ani oddania
choć krztyny nie macie?
Waldi
Waldi 19.05.2019, 11:52
Telefon zaufania
Zachęcamy wszystkie dzieci i młodzież, które doświadczyły i doświadczają wykorzystywania seksualnego również przez księży i innych duchownych, do kontaktu z telefonem zaufania dla dzieci i młodzieży w fundacji Dzieci Niczyje. Czeka na was bezpłatny numer telefonu 116 111, nawet gdy dzwonicie z komórki. Więcej informacji na stronie: www.zlydotyk.pl
Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 19.05.2019, 11:05
Amerykańska organizacja pozarządowa Bishops Accountability wykazała, że w latach 1950–2016 w Stanach Zjednoczonych przestępstw pedofilii dopuściło się 6721 księży, zaś liczba ofiar wynosi 18 565 dzieci.
A jak to będzie wyglądało w katolickiej Polsce kiedy zakończy pracę powołana - pan Prezes wyraził zgodę - Rządowo-Kościelna Komisja?
Wygląda na to że katolicy już powinni szykować się na wielki szok.
WalduśK
WalduśK 18.05.2019, 20:20
Niedziela - TV FOKUS - godz. 21.00 film: Kościół - zmowa milczenia. Ciąg dalszy usakralnionej pedofilii.
MłotemCzarnąHołotę!
MłotemCzarnąHołotę! 18.05.2019, 19:07

Boże coś Polskę przez tak liczne wieki
Ochronić nie mógł od "czarnej bezpieki"
ochroń nas chociaż od zwałów tej chały
o twojej mocy, i potędze chwały...

Przed twe ołtarze zanosim błaganie.
Za jakie grzechy to pomnikowanie?!

Ty, coś jej nigdy nie wsparł przed upadkiem.
Na koniec skarał toruniowym "Tatkiem"
Ten chcąc świat cały w swoją zaprząc sławę,
Do polskich nieszczęść swą dołożył sprawę

Przed twe ołtarze zanosim błaganie.
Wyrzuć znów "kupców", okaż zmiłowanie!

Ty, który pono firmujesz ich cudy
Swym miłosierdziem zakrywasz ich brudy
Rwą nam miliardy wypocone w znoju
Przed ich chciwością - ani dnia spokoju!!

Przed twe ołtarze zanosim błaganie.
Gdzie twa Opatrzność, gdy krew piją dranie?!

Wróć nowej Polsce świetność starożytną
Spraw wiary Polan odrestaurowanie;
Niech święte gaje znów gęsto zakwitną,
I niech szlag trafi Rzymu panowanie!

Przed twe ołtarze zanosim błaganie.
Okaż swą siłę, pogoń czarne dranie!!!

Jeszcze tu wzejdzie jutrznia Światowida
Katokapłanów - kijami złomocą
Ujdą w niesławie katochwalcy Żyda
W nich Perun całą swoją strzeli mocą!

Przed twe ołtarze zanosim błaganie.
Wyrzuć SZALBIERCÓW, okaż zmiłowanie!
----------------------------------------------------------
"Bo że coś Polskę"

Bo że coś Polskę przez tak długie wieki
- jakiś kleszcz jadem kat-niegodziwości
Truje, a Polan na Euro-kaleki
tu poprzerabiał - nie ma wątpliwości!!

Z ziem umęczonych zanosim błaganie
zdejm pasożyta, bądź tak dobry, Panie!

Krwią naszą zbrzękły, ciągnie odwłok czarny
Opuchł krwawicą narodu polskiego
Nie myśli odpaść, tedy wieszczę marny
koniec narodu przez wieki ssanego!

Pełni nadziei w Twoje zmiłowanie
błagamy - wyrwij, rozduś kleszcza, Panie!

Butny i pyszny, nadęty i skąpy
Pazerny grosza i tandetnej pompy
blichtru pozłoty, i dźwięku mamony
Nasz kleszcz wielebny, krwi nienasycony!

Nakarm, niech pęknie, daj długie skonanie
Parazytowi, co nas gnębi, Panie!

Krwią narodową tuczony się mnoży
do głów dziecięcych wbija, że On "Boży"
stek dyrdymałów, za które płacimy
Czy my się kiedyś odeń wyzwolimy?

Czy możem liczyć na porządne lanie
z ręki Twej, Boże, srogie pokaranie?

Czasu mszy świętej pokornie łeb chyli
ministrantura śmiga na wyprzódki
kierdel jagniątek - raj dla pedofili
jest w czym wybierać, nie zbraknie mu trzódki!

To kat-normalne: rżną, strzygą i golą
ALE DLACZEGO DZIECI NAM P...LĄ?!?!

Jeśli to będzie podług Twojej woli
sczeźnie, zanim nas zabije anemią
chyba, że ktoś mu po łbie przyp....li
o ziemię rzuci, nim On - anatemą!

Nie ważne, Panie, kto prosi, kto pyta
czyś protektorem kato-pasożyta?

Za bezmiar zbrodni, których jest powodem
nie spada mieczem Twe boskie skaranie
Co jest dla ludu widomym dowodem
że cię nie było, i nie ma cię, Panie!!

Nie masz dowodu nieistnienia Boga
Nad fakt... potęgi Kato-Demagoga!!
Fulda
Fulda 18.05.2019, 17:51
Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski odniósł się do opracowywanego przez episkopat funduszu solidarnościowego dla ofiar księży pedofilów. "Fundusz? Najpierw likwidacja luksusowych rezydencji abp. Juliusza Paetza, który molestował kleryków, i b. prymasa Józefa Kowalczyka, który to tuszował" - pisze duchowny.
Nero
Nero 18.05.2019, 10:53
Do Rady Miasta Wrocławia oraz Sejmiku Województwa wpłynął wniosek Dolnośląskiego Kongresu Kobiet o pozbawienie kardynała Henryka Gulbinowicza tytułu honorowego obywatela Wrocławia i Dolnego Śląska.
Mając pełną świadomość o skłonnościach i przestępstwach popełnionych przez ks. Pawła Kanię złożył za niego sądowe poręczenie dzięki któremu uniknął aresztowania a następnie w porozumieniu przeniósł kapłana do parafii pod zarządem biskupa bydgoskiego. Diecezja wrocławska wiedziała o skłonnościach pedofilskich ks. Pawła Kani, o tym że krzywdził dzieci i nie zrobiła nic, aby temu zapobiec. Przeniesiono go do innej parafii, gdzie dalej pracował z dziećmi, pozwolono na krzywdę i cierpnie kolejnych dzieci.
- Moralność i uczciwość kardynała Henryka Gulbinowicza to teraz kwestia dyskusyjna. Nie powinien być honorowym obywatelem naszego miasta i województwa – twierdzą sygnatariuszki wniosku.
Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 17.05.2019, 22:09
Na wiecu wyborczym w Łodzi jego świętobliwość "wielki pszywutca" zapytał zebraną gawiedź: "Czy chcecie aby w Polsce zapanował szariat?" - tłum wrzasnął: NIE
- No to musicie zagłosować na PiS - odparł Fuhrer!
++++++++++++++
Psychiatrowo! Już im ta kampania okraszona pedofilią kleru rozum odbiera.
Flex
Flex 17.05.2019, 14:48
Darowizna na konto: Kombinat Medialny Sp. z o.o. nr konta: PL 16 1950 0001 2006 0339 0016 0002 tytuł przelewu: Darowizna na film dokumentalny
Kod SWIFT Idea Bank: IEEAPLPA
Paypal: [email protected]
Tomasz Sekielski, Marek Sekielski"
++++++++++++++++++
2,5 tys osób sprawiło, że film mógł powstać; tylko 2,5 tys!
Rozbawiony
Rozbawiony 20.05.2019, 14:19
***ów szukasz?. Sekielscy nie mają kasy na zrobienie filmu dokumentalnego?. Tam nie potrzeba rekwizytów i efektów specjalnych. Jaki był koszt tego filmu?,a ile kasy zebrali?.
Gacek
Gacek 16.05.2019, 22:37
Specjalnie dla emerytów i członków kółek różańcowych - piątek 17 maja godz. 23.00 w TV "WP" (DVBT Mux 8) emisja filmu Sekielskich: "Tylko nie mów nikomu".
Różańce na ten czas odłożyć na bok.
MłotemCzarnąHołotę!
MłotemCzarnąHołotę! 16.05.2019, 22:33
Dziś o 23.00 w TV WP - najnowszy film Sekiela!!! Powtórka 20.05 o godz. 00.00!
Hera
Hera 16.05.2019, 21:30
Ksieza molestuja nasza MLODZIEZ SZTANDAROWA , to tak jakby podnosili zwoje " maczugi " na Polske. HANBIA NASZE SZTANDARY , dlatego kara musi byc dotkliwa .😲




Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 16.05.2019, 11:03
Pan na Watykanie wysyła do Polski abpa Charlesa Sciclunę. To ten, który rozpirzył episkopat w Chile. Ale przyjedzie dopiero w przyszłym miesiącu... nasi pedofile mają czas, by się ogarnąć. Na cały Episkopat padł blady strach a wielu – com ich wskazali na liście – dostało świętobliwej ***zki. Katolicy! Uczcie się od Chilijczyków, JAK walczy się z zakłamanym klerem?
Nie zamieszczam pojedynczych linków; za wiele tego. Sami sobie przejrzyjcie. Może zrozumiecie cienką aluzję...
I pamiętajcie, jak butnie potraktowali Braci Sekielskich, jak pluli na Smarzowskiego, jak reagowali po filmie… Teraz gremialnie przepraszają. Cóż warta ta ich obłudna ekspiacja?
Ta eklezjalna hipokryzja?
Emil
Emil 15.05.2019, 20:24
Może niedługo nakręcą film o pedofilii wśród mnichów buddyjskich (nierzadkie przypadki), bo wśród muzułmanów to norma.
Lelek
Lelek 16.05.2019, 21:32
Mnisi buddyjscy nie mają problemu - jak im się taki przypadek zdarzy to przede wszystkim obcinają jaja....
Nana
Nana 16.05.2019, 16:59
Może skup się na tym, co tu i teraz, a nie odwracaj uwagi od spraw dotyczących Polaków? Ilu mnichów buddyjskich molestowało polskie dzieci? Hehhh, jakie to prawe i sprawiedliwe z twojej strony..
Ferdek
Ferdek 15.05.2019, 22:06
Ale buddyści nie wierzą w boga, nie chrzczą, nie komunikują, nie bierzmują i nie opowiadają bzdur o grzechu pierworodnym, odkupieniu i wiecznym zbawieniu....
===============
posłuchajcie od pedofilii klerykalnej z ust księdza:
https://www.youtube.com/watch?…
Pytający
Pytający 16.05.2019, 12:03
I to co napisałeś znaczy że buddyści mogą legalnie uprawiać pedofilię?.
Odpowiadający
Odpowiadający 16.05.2019, 17:37
Nikt nie może dopuszczać się czynów niegodnych i zakazanych - tyle, że buddyści nie ogłupiają wiecznym zbawieniem i nie wyroczni ą w sprawach moralności...

Pozostałe