Drugie miejsce akordeonistów z lubańskiej szkoły muzycznej

  • 13.05.2019, 11:53 (aktualizacja 13.05.2019, 15:05)
  • eLuban pl
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Z początkiem maja uczniowie Szkoły Muzycznej w Lubaniu pojechali do Francji, aby wziąć udział w Międzynarodowym Konkursie Muzyki Akordeonowej. Możemy być z nich dumni bowiem w klasyfikacji generalnej zajęli II miejsce wśród mocnych ekip z wielu krajów.

W malowniczej miejscowości Mont – Dore położonej w Alpach we Francji w dniach 30.04 -02.05.2019. odbył się Międzynarodowy Konkurs Muzyki Akordeonowej, w którym obok innych artystów z Polski a także z Francji, Belgii, Włoch, Białorusi czy z dalekiej Syberii wzięli również udział uczniowie z naszego regionu.

Młodzi artyści jako uczniowie Szkoły Muzycznej im. Oskara Kolberga w Lubaniu pod dyrekcją Pana Pawła Okienko mieli niepowtarzalną okazję zaprezentować się na forum międzynarodowym dzięki wsparciu sponsorów, własnej aktywności koncertowej oraz zbiórki pieniędzy od ludzi którzy kochają muzykę. Możemy być dumni z naszej delegacji, gdyż w klasyfikacji generalnej zajęła II miejsce wśród mocnych ekip z wielu krajów.

Młodzi artyści, którzy odnieśli sukces to:

Miłosz Chudziński z Miłoszowa (akordeon) - II miejsce w Kategorii solistów w przedziale 9 – 11 lat - nauczyciel Marta Uchmanowicz.

Adam Karczewski z Lubania (akordeon) - II miejsce w Kategorii solistów w przedziale 12-15 lat - nauczyciel Marta Uchmanowicz.

Marian Pukacki (akordeon) i Władysław Pukacki (klarnet) – Duet „Rząsinianki” z Rząsin – II miejsce w Kategorii zespołów muzyki ludowej – nauczyciel Teresa Cierlik.

Adam Karczewski z Lubania (akordeon)

Miłosz Chudziński z Miłoszowa (akordeon)

Marian Pukacki z Rząsin (akordeon)

Władysław Pukacki z Rząsin (klarnet)

Piotr Uchmanowicz z Görlitz (kontrabas)

Jako zespół „Dziurawe Miechy” z Lubania – II miejsce

w Kategorii zespołów - nauczyciel Marta Uchmanowicz.

Konkurs uświetniły dwa znakomite koncerty:

Światowej sławy duetu Roman Jbanov- Akordeon i Alexei Biriokov- Bałałajka w średniowiecznym kościele w miejscowości Besse En Chandesse oraz włoskiego wirtuoza Renzo Ruggieri który na akordeonie wykonanym z drewna zaprezentował się w programie jazzowym pt: „Jazz Italien”

Podczas pobytu we Francji uczestnicy konkursu mieli możliwość zwiedzenia średniowiecznych zamków i kościołów, a także posmakować sławnych na cały świat alpejskich serów i alpejskiej czekolady odwiedzając miejsca, gdzie produkty te są wytwarzane. Wielką atrakcją również był wjazd na najwyższy szczyt Mont – Dore (Puy de Sancy – 1886 m n.p.m.) skąd widoki zapierały dech w piersiach.

„Delegacja z Polski” - jak nazywano zespół, wróciła zmęczona ale i szczęśliwa. Młodzi artyści z Dolnego Śląska godnie reprezentowali nasz kraj, a zajęcie II miejsca na tak prestiżowym konkursie to ogromny sukces i piękna nagroda za wielką pracę każdego z nich.

Serdeczne podziękowania dla ludzi dzięki którym wyjazd ten w ogóle był możliwy : Członkom Lubańskiego Towarzystwa Miłośników Akordeonu, sponsorom z Lubania: Ponar, Janar, Contur 2000, ZGIUK oraz Agrofarm z Pisarzowic.

A także wszystkim, którzy wsparli nasze działania podczas zbiórki pieniędzy na portalu Zrzutka.pl.

eLuban pl

Zdjęcia (51)

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Fanka
Fanka 15.05.2019, 17:05
Gratuluję!
zora
zora 14.05.2019, 09:02
Ileż tu zaangażowania! Jak miło, że są tacy mobilizujący opiekunowie i tak wrażliwa młodzież. A załączone zdjęcia oglądamy z przyjemnością .
Podziękowania dla sponsorów.
Ag
Ag 13.05.2019, 19:25
Wielkie brawa!!! Fajnie, że mamy pasjonatów, którzy odnoszą takie sukcesy.

Pozostałe