Ruszyły egzaminy ósmoklasisty

  • 15.04.2019, 09:34 (aktualizacja 15.04.2019, 10:33)
  • red.
Ruszyły egzaminy ósmoklasisty
Podziel się:
Oceń:
Dziś punktualnie o 9. rozpoczęły się kolejne trzy dni egzaminów. Tym razem do sprawdzianu swojej wiedzy przystąpili ósmoklasiści. Na całym Dolnym Śląsku i zarazem w powiecie lubańskim egzaminy odbywają się bez przeszkód.

Dziś ósmoklasiści przystąpili do egzaminu z języka polskiego. Na jego rozwiązanie mają 120 minut. Kolejne dni egzaminów to: jutro matematyka, pojutrze język obcy. Każdego dnia egzamin trwał będzie krócej - odpowiednio 100 i 90 minut.

Egzaminy odbywają się równolegle do wciąż trwającego strajku nauczycieli. W szkole podstawowej nr 4 w Lubaniu jeszcze dziś rano była zmiana w zespole egzaminacyjnym. Ostatecznie jednak 80 dzieci punktualnie o 9. przystąpiło do egzaminu. Podobnie jak w ubiegłym tygodniu najwięcej problemów będzie ze zorganizowaniem egzaminów z języków obcych. W ich przypadku ze względów technicznych egzaminy muszą odbywać się w mniejszych grupach co wiąże się z większą ilością osób potrzebnych do obsadzenia komisji egzaminacyjnych.

red.

Komentarze (60)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 24.04.2019, 09:59
Jaka wspaniała wiadomość o kapelanach w Izbach Administracji Skarbowej!
Kapelani zatrudnieni są w izbach w następujących województwach:
podkarpackim - kapelan wyznania katolickiego - 6 344,48 zł brutto
dolnośląskim - kapelan wyznania katolickiego - 6 005,32 zł brutto
lubelskim - kapelan wyznania katolickiego - 4 865,20 zł brutto
mazowieckim - kapelan wyznania katolickiego - 7 373,03 zł brutto
wielkopolskim - kapelan wyznania katolickiego - 6 010,13 zł brutto
warmińsko-mazurskim - kapelan wyznania katolickiego - 5 103,94 zł brutto
pomorskim - kapelan wyznania katolickiego - 5 367,25 zł brutto
zachodniopomorskim - dwóch kapelanów wyznania katolickiego - 1 etat – 5 373,01 zł brutto,
0,5 etatu – 2 432,60 zł brutto
podlaskim - kapelan wyznania prawosławnego - 5 467,47 zł brutto
Obecnie izby zatrudniają dziesięciu duchownych. Do ich obowiązków należy m.in. "prowadzenie działalności oświatowo-wychowawczej".
++++++++++++
Chyba się posikam jak niemowlę spojone rumiankiem...
Gość
Gość 24.04.2019, 11:59
Jak poszperasz w internecie to znajdziesz ich w wodociągach i to od Warszawy po Rzeszów . W grupie Lotos są i tylko czekać ich na stacjach benzynowych funkcjonują również w kościołach garnizonowych w miejscowościach gdzie już dawno nie ma śladu po garnizonie .
jola
jola 23.04.2019, 20:00
Co to za ludzie Ci nauczyciele.Tyle się mówi ,Prosi ,...słychać w radiu w Tv i to w różnych stacjach ,a oni swoje...Coś sobie ubzdurali ...mają te nasze dzieci w nosie ,az trudno uwierzyć naprawde ..
Gość
Gość 23.04.2019, 20:34
Tak , tak . Te nasze dzieci takie umęczone > nie idzie sobie z nimi poradzić . Dobrze że dzień coraz dłuższy to później do domu wracają . Nie idzie z nimi wytrzymać .
Ciekawe co Ci nauczyciele sobie ubzdurali ? Nawet bardzo ciekawe .
Przecież taka wspaniała reforma , propozycja rozwiązań systemowych
i okrągły stół na 60 tyś. osób
Elwirka
Elwirka 20.04.2019, 11:41
NAUCZYCIELE wszystkich stanów łączcie się! Jak teraz odpuścicie to macie przegraną do końca tej kadencji i nie daj Panie Boże kolejnej w tym samym wydaniu.
iiiii
iiiii 19.04.2019, 16:54
Dzisiaj jest również strajk a nauczycieli nie było prawie w szkołach. Dlaczego oszukują ludzi że strajkują, szykanują uczni a jak zgodnie z prawem powinni strajkować to wylegują się w domach? Do tego zwolnienia L4. Banda oszustów i tyle. I za co im płacić?

Ps. Pytanie do moderatora. Dlaczego nie publikuje wielu krytycznych o nauczycielach postów? Wiele osób się na to skarży
v
v 19.04.2019, 12:36
dziwią mnie komentarze nauczycieli na tym portalu którzy w mało inteligentny sposób, żeby nie powiedzieć prostacki sposób, bronią sprawy żenującego strajku.
Najgorzej, że takie tuzy intelektu uczą nasze dzieci.
tu jest potrzebna reforma oświaty aby pozbyć się ze szkoły takich miernot pomimo, że okopali się przepisami o szczególnej ochronie swoich tyłków.
Tu trzeba uchwalić nową ustawę oświatową która z automatu rozwiązuje wszystkim nauczycielom stosunek pracy i zacząć ponownie zatrudniać wraz z większa ilością godzin pracy ale i wyższymi zarobkami. To sito nie dopuści już takich miernot do zawodu.
dobrze, że ten strajk się odbył bo wcześniej wielu z nauczycieli maskowało się i udawało inteligentnych. Strajk to zweryfikował;.Teraz już wszystko jasne
nero
nero 18.04.2019, 18:25
Od samego początku był to strajk polityczny wpisujacy się w wojnę polityczną. Środowisko nauczycielskie jest strasznie zideologizowane w kierunku PO, SLD i KOD. dlatego nietrudno było podpalić suche drzewo. reszta to naiwne króliczki które idą gdzie reszta każe.
Poza tym to środowisko zmanierowane, z wiecznymi pretensjami do świata i mające o sobie wielkie mniemanie (niestety odwrotnie proporcjonalne do ich wiedzy i kompetencji).
Tym strajkiem pokazali prawdzie swoje prawdziwe oblicze.
Swoją drogą przestańcie stosować do siebie jakieś ponadziemskie miary.
Aby nauczyć program z podstawówki z dowolnego przedmiotu człowiek średnio inteligentny zrobiłby to z marszu bez specjalnego wysiłku i żadnego przygotowania. Cóż tam jest pozaziemskiego?
"Znaj proporcjum mocium Panie". Znacie to jeszcze chociaż?
viola
viola 19.04.2019, 14:39
........Mało ,kto wie ,ze w Lubaniu w szkołach ponadgimnazjalnych wielu nauczycieli poszło na zwolnienia ,żeby nie stracić pieniędzy w maju na wypłate /....Zostawili ! ...,zostawiły ! ....swoich kolegów samych ,a najwięcej krzyczeli do strajku .Wstyd ...pieniądze dla Was ważniejsze od bycia razem w tych trudnych chwilach ...WSTYD .!!!!
Kinga
Kinga 18.04.2019, 22:43
Średnią inteligencję masz - dawaj na studia i będziesz nauczycielem. Miej na uwadze chociażby te dwa miesiące wakacji ...
ja
ja 19.04.2019, 14:42
Jakie to studia !, o czym Ty piszesz KINGA...Widzisz jaki dziś poziom nauki .?
fredro
fredro 18.04.2019, 22:23
"Znaj proporcjum mocium Panie" - nie znam.
"... Zna proporcją, mocium panie ..." - znam

v
v 19.04.2019, 12:43
Hej znawca.
W utworze "Zemsta" cytat ten pada dwa razy.
Pierwszy raz gdy mówi to Cześnik z Dyndalskim „Znaj proporcjum, mocium panie”
W innym miejscu o Podstolinie mówi: „Ależ wdowa – doświadczona / Zna proporcją, mocium panie”.
Polonista i ty uczysz dzieci? Weź i odejdź ze szkoły bo żenada. A i od razu dostaje wulgarne wsparcie od drugiego tak samo mądrego nauczyciela (MCzH)
Miej proporcje
Miej proporcje 21.04.2019, 20:15
polszczyznapowszednia.pl/2018/02/16/miej-proporcje-mocium-panie/
jeden raz
jeden raz 21.04.2019, 20:09
poczytaj
wolnelektury.pl/katalog/lektura/zemsta.html
MCzH
MCzH 19.04.2019, 09:29
Jak widzisz nawet cymbał niedouczony Fredry nie potrafi zacytować.
Liliannnna
Liliannnna 18.04.2019, 14:30
Żont rżnie głupa. Organizuje i wzywa na konsultacje a nie przedstawia żadnych innych propozycji. Nauczyciele - tak trzymać i tej kamaryli nie popu-szczać. Już robią bokami, już Belweder coś proponuje... Widocznie Adrian dostał z Nowogrodzkiej stosowne wytyczne. Będą miękli jak wielkanocne jajeczko...
v
v 18.04.2019, 17:46
Pokręciłaś sroczko. To Broniarz rżnie głupa. To on poprosił o to spotkanie i rząd grzecznie na zaproszenie odpowiedział. A Broniarz przyszedł nieprzygotowany bez żadnej konstruktywnej propozycji. Po co zatem prosił o spotkanie? Rżnie głupa jak i nauczyciele.
Widać od paru dni że to już się zrobił straj polityczny a PO i ZNP próbują reanimować prawie zgasły strajk. Od samego początku był to strajk polityczny tylko że takie w Polsce są zabronione więc wymyślono podwyżki. A naiwne sroczki uczycieleczki uwierzyły że idzie o ich sprawy. Reszta kadry wiedziała w czym rzecz ale w tym środowisku rządu nienawidzą więc z ochotą poparto strajk.
Nie wiem jak nauczyciele mogą spojrzeć w lustro po tym co zrobili dzieciom na egzaminie.
Gość
Gość 19.04.2019, 10:34
@abecadło . Przekaz dnia już się wyczerpał ? Wytęż głowę i odpowiedz na pytanie : " Jakie problemy rozwiązała reforma Zalewskiej? "
WCzH
WCzH 19.04.2019, 09:31
Nie wiem jak nauczyciele mogą spojrzeć w lustro po tym co zrobili dzieciom na egzaminie.
=================
Faktycznie, lament wielki, rozpacz nieogarniona, dzieci są w szoku - taka krzywda!
n
n 17.04.2019, 21:42
Teraz to już wygląda jak parodia strajku. On już dogorywa. Żałosny widok
Nauczyciele stracili twarz, godność i szacunek społeczny.
Jedyne co jeszcze mogą zrobić by uchronić się przed gniewem ludzkim to wydać i wyrzucić z pracy prowodyrów, podrzegaczy i przywódców w każdej szkole tego haniebnego strajku.
Może to ludziom wystarczy i reszcie pozwolą pracować. A gniew w ludziach jest okropnie wielki
Gość
Gość 18.04.2019, 10:05
" A gniew w ludziach jest okropnie wielki" . W nauczycielach też . Nie wolno obrażać i opluwać ca 0,5 mln osób . Kwestia czasu kiedy to się zemści .
ja
ja 19.04.2019, 14:44
Trzeba o połowę zmnieszyć te 0,5 .i będzie kasa .
b
b 18.04.2019, 13:31
dlaczego krytykę i oburzenie traktuje szanowna nauczycielka jako obrażanie? Przecież to prawda, że zachowanie nauczycieli jest karygodne i ludzie są wzburzeni na nauczycieli.
Ich gniew nikogo nie obchodzi, Mają pracować dopóki im płacimy. A jak nie chcą niech zwolnią miejsca tym którzy będą uczciwie pracowali.
i proszę nie grozić innym bo jak narazie to wy macie się obawiać od rodziców
PeHa
PeHa 17.04.2019, 19:37
Ministerka od finansów odeszła bo nie chciała dzielić z tą pis-kamarylą odpowiedzialności za bałagan i bankructwo. Okazuje się że skok na OFE to dopiero preludium, teraz pracują pis-dziece nad podniesieniem akcyzy na alkohole i papierosy. Resztę sie dodrukuje... a po nich choćby potop!
jare
jare 17.04.2019, 21:03
Jeszcze PIS wypisz sobie na czole ,bo wszedzie widzisz PIS I PIS .Tylko to widzisz ,a krajobraz u nie widzisz jak jest ładnie ,jak wszystko kwitnie.
PeHa
PeHa 17.04.2019, 09:00
Ostatnie badania opinii społecznej wskazują, że poparcie dla strajku lawinowo rośnie - natomiast jeżeli pis-żont nie spełni żądań strajkujących to będzie to tylko zasługa tak zwanej - pożal się ich Boże - "Solidarności" która w charakterze łamistrajka i wbrew interesom skundliła się i podpisała pis-żont-ową jałmużnę. W ramach protestu kilkaset osób z tego związku wystąpiło.
d
d 17.04.2019, 13:27
Nawet TVN tak mocno wspierający nauczycieli, obrońców korników, dzików i każdego kto chce stanąć w zawody w pluciu stwierdził wczoraj, że zarówno poparcie dla strajku spada z każdym dniem, poparcie rządu i PiS bije rekordy, ale również to, że strajk juz fizycznie gaśnie. Nauczyciele się wycofują widząc bezsens dalszych wygłupów.
W prawdzie samorządowcy PO ruszyli dziś do wspierania gasnącego strajku obiecując gruszki na wierzbie ALE TO JUŻ KONIEC.
A WY NAUCZYCIELE BĘDZIECIE MUSIELI TERAZ Z TYM ŻYĆ.
Jak dotrze do was jak bezdusznie (a i głupio) się zachowaliście większość was jeśli ma honor sama zrezygnuje z pracy
mmm
mmm 16.04.2019, 23:12
A poparcie dla strajku nauczycieli lawinowo spada.
Taka jest cena degeneracji i znieczulenia czym tak obficie błysnęły belfry.
Teraz przyjdzie czas rozliczenia belfrów. Rodzice na pewno zażądają usunięcia wielu tych osobników z ich szkół. Ale sobie nagrabili. Po co wam to było? Nie trzeba być nawet inteligentnym by wiedzieć że tak durnowatych postulatów nikt rozsądny nie spełni. Tylko horendalny głupol mógł w to uwierzyć. Jesteście spaleni w swoich społecznościach
MałaMi
MałaMi 17.04.2019, 10:40
Po strajku zabierz jak najszybciej swoje dzieci ze szkoły - Niech ich taka "niegodna banda" nie uczy.
d
d 17.04.2019, 13:38
kochaniutka, to wy będziecie musieli odejść a nie ja z dziećmi. Dzieci moje nie strajkowały i nikogo podle nie potraktowały
PeHa
PeHa 16.04.2019, 21:06
Z forum:
forum.nie.com.pl/viewtopic.php?f=4&t=9&start=8200
Tytuł: Re: Różne niusy srusy i inne badziewie
++++++++++++
Nic z tego nie będzie. Nauczyciele się ugną. Te pisowskie łapciuchy wyraźnie graja na czas. Im dłużej trwa strajk tym nauczyciele ponoszą straty w pensjach. I o to głównie chodzi. Nie ma na co liczyć. Polacy są dobrzy tylko w gadaniu. Tak, popieramy strajk nauczycieli, jacy biedni oni! Mój bobrze! To nic nie kosztuje. Wyjdzie 500 do 1000 osób - niby taki protest solidarnościowy, pośpiewają, zatańczą poloneza, zapalą światełka do nieba, żeby ładnie było i kulturalnie, jakiś wywiad dla pana z TVN i ładny uśmiech, pomachanie biało czerwoną, poskaczą i na tym się kończy. Nie ma w nas ikry jak np we francuzach i żółtych kamizelkach. My nie potrafimy *** pięścią w stół, spalić kilka samochodów roz*** kilka sklepów wyrwać bruk na ulicy, roz*** kilka ławek patriotycznych czy innych tego typu PiSowski popierdółek. Chwycić za klapy psychola z Żoliborza, żeby się zesrał. Tego Polak nie zrobi bo się boi, bo to nie jego interes. Poza swoje podwóreczko nie wyjdzie. Włoski podniosłyby się PiSdzielstwu na grzbiecie ze strachu jakby i inne grupy budżetówki podjęły strajk solidarnościowy. Nic takiego nie ma. Polacy to taki naród, że niech się wali niech politycy obracają nasze życie kraj w gówno, niech okradają ale żeby się zbuntować? Co to to nie. Mnie to nie dotyczy. Mnie dobrze. Nie wie buras jeden z drugim, że kiedyś i po niego przyjdą.
++++++++++++++
PS. Wulgaryzmy do ocenzurowania.
pol
pol 17.04.2019, 21:09
Jesteś ,,komuchem'' czy Targowice chcesz robic .Tacy jak Ty rozłozyli POLSKE na trzy rozbiory.I donoszą do BRUKSELI .WSTYDZ SIE ...
Janku
Janku 18.04.2019, 22:47
Boże (ich) coś Polskę przez tak liczne wieki....
PS. Wygląda na to że nie komuniści, nie Targowica...
Gość
Gość 16.04.2019, 12:12

Z internetu
" Czy rzeczywiście to nauczyciele odpowiadają za całe szkolne zło?

Proszę powiedzieć, kto wprowadził do szkół sześciostopniową skalę nauczania z oceną dopuszczającą (wcześniej zwaną mierną) i jaki był jej wpływ na poziom nauczania?

Kto wprowadził do szkół badanie wyników za pomocą testów? Kto spowodował, że egzaminu kończącego gimnazjum i szkołę podstawową nie można nie zdać? I dlaczego dziwicie się, że nauczyciele, którzy muszą pracować w systemie stworzonym przez państwo (bez uwzględniania naszej opinii), uczą "pod testy", skoro na podstawie wyników tych testów

tworzy się rankingi szkół?

Kto i dlaczego zniszczył system szkolnictwa zawodowego? Dlaczego do szkół średnich (licea i technika) skierowano około 80% uczniów?
Kto ustalił próg zdawalności matury na poziomie 30%?

Kto napisał podstawy programowe, które są złe?

Proszę uczciwie odpowiedzieć sobie na te pytania.

I żeby nie było, że próbuję wybielać własne środowisko, zrzucić z nas całą odpowiedzialność - kamyczek do naszego ogródka.

Od lat uczestniczymy w pewnej fikcji i legitymujemy ją swoimi działaniami. Aby utrzymać miejsca pracy, zgadzamy się na promocję (często pod naciskiem rodziców) coraz słabszych uczniów (zbyt mała liczba uczniów w klasie jest wykorzystywana przez samorządy do jej likwidacji klas, a to oznacza zwolnienia).

Uwaga ta dotyczy wszystkich typów szkół. Podstawówki (do tej pory gimnazja) wypuszczają słabo albo bardzo słabo przygotowanych uczniów. Szkoły średnie, a później wyższe uczelnie, przyjmują wszystkich, którzy przed rekrutacją uciec nie zdołają."
buska
buska 17.04.2019, 21:11
LIBERAŁOWIE PO 90 roku
m
m 15.04.2019, 21:38
Na tym portalu są cenzurowane wpisy krytyczne wobec belfrów. Gdyby nie było cenzury ci zdemralizowani befrowie dowiedzieliby się więcej co o nich sądzi społeczeństwo i raczej szukaliby po tym śmiesznym strajku pracy w innym mieście
emeryt
emeryt 16.04.2019, 18:44
Pamiętam przekaz TVP z roku 1980. Strajkujący to wichrzyciele,
bumelanci, wrogowie socjalistycznej ojczyzny. I pamiętam głosy
"oburzonych i zaniepokojonych" obywateli piszących do telewizji.
Minęło prawie 40 lat. I znowu widzę i słyszę to samo.
ex-uczeń
ex-uczeń 17.04.2019, 10:39
Tylko że teraz role się odwróciły. Bo to komuchy strajkują(ZNP) a inni pracują!
Beata
Beata 16.04.2019, 16:35
Ciekawe, bo ja mam zupełnie odwrotne spostrzeżenia.
ja
ja 17.04.2019, 21:14
Liberałowie z KODU ,NOWOCZESNE ,PO ,SLD .Wszyscy tylko gadają anty PIS ale nikt nie podpowie jak naprawić jak zrobić żeby było dobrze...
Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 15.04.2019, 20:15
Umiłowani Siostry i Bracia!
Zwróćcie uwagę, że naczelny Pszywutca - zbawca narodu na kongresie przedwyborczym, ani słowem nie pisnął o nauczycielach, w ogóle to slow z jego szacownych złoconych ust nie wyszło - natomiast było o euro, krowach i świniach... Czyżby mu nie zameldowali że w Polsce trwa strajk?
ja
ja 17.04.2019, 21:16
Ty już takie puierdoły piszesz ,ze ja nie wiem czy TY Ksiądz czy przywódca PZPR ...Sam już nie wiem ..chyba musisz się leczyc ...
ex-uczeń
ex-uczeń 17.04.2019, 10:45
herakliusz-mam wrażenie że jesteś mężem pewnej pedagog. chyba wiem której. Jakaś była dyrektor szkoły-z naciskiem BYŁA!!! Stąd ten pesymizm!!!! Biedny ty jesteś!!!
mm
mm 15.04.2019, 18:59
Belfer bier sie do roboty bo jak rodzice wpadną to cię za uszy wytarmoszą. Bier się szybciutenko bo ci płacę za uczenie dzieci. A jak ci mało to won na zieloną trawkę. Zatrudni się innego. I nie podskakuj bo i tak już se nagrabiłeś.
miki
miki 15.04.2019, 18:10
a te ł****** dalej przeciw swoim wychowankom. Nie tylko nie powinno się im czegokolwiek dodawać ale zabrać to co już mają bo nawet na to nie zasługują.
A teraz matematyka:
18 godzin lekcyjnych w tygodniu to 15 godzin zegarowych, a to mniej niż dwie dniówki w zakładzie pracy.
Jak zaczniecie pracować chociaż jak wasi niemieccy odpowiednicy powyżej 20 godzin przy tablicy to może i pozostawimy wam dotychczasowe pensje bez obniżek.
A teraz do roboty bo nie będziemy za siedzenie wam zusów płacili. I to w podskokach. A jak nie to na bruk. bo to my rodzice jesteśmy waszymi pracodawcami a nie rząd czy samorząd
Iza
Iza 17.04.2019, 01:54
Wy rodzice naszymi pracodawcami? hi hi hi matematyczne obliczenia cieniutko wypadły. Należy się powtarzanie klasy za braki obliczen w dodatkowej naszej robocie. A w sumie... Nie musimy z uczniami jeździć na wycieczki imprezy popołudniowe robić przedstawienia dla rodziców ba nawet prac domowych zadawać robić sprawdzianów itd itp w końcu pracujemy 15 godzin
Vera
Vera 19.04.2019, 08:38
Wypominamy komuś matematykę, a sami mamy problemy z interpunkcją, brawo.
Jeśli potrafilibyście efektywnie pracować z dziećmi bez zadawania prac domowych i bez robienia sprawdzianów, to ja jestem ZA.
A popołudniowych przedstawień to serdecznie nie cierpię, więc spoko, może ich nie być. Wycieczki tez możecie tylko w godzinach lekcyjnych robić, luz, naprawdę. Tylko żebyście szanowali dzieciaki, a nas nie traktowali z góry, jak przygłupów.
ja
ja 17.04.2019, 21:18
Jezdzicie na koszt naszych dzieci ,bardzo często za Was płacimy.
d
d 17.04.2019, 13:38
I tak nic nie umiecie poza narzekaniem i plotkowaniem
Tylko, że póki wam płacimy musicie wykonywać swoją pracę (choć jakość jej cieniuteńka) albo odejść z niej
oburzona
oburzona 15.04.2019, 14:55
niezalezna.pl/267460-swinie-krowy-i-ciemnogrod-najbardziej-obciachowe-hity-strajku-nauczycielskiego
Belferka
Belferka 15.04.2019, 14:06
Wygląda na to, że emeryci i renciści oświatowi wystąpili w charakterze łamistrajków...
Juja
Juja 15.04.2019, 17:01
Emeryci i renciści oświatowi pokazali wam, co oznacza etos pracy.
Emerytka
Emerytka 15.04.2019, 20:18
Przecież nie bezinteresownie. Zbawca narodu, prorok naszych czasów przewidziawszy... po tysiączku kazał wypłacić.
Juja
Juja 15.04.2019, 22:43
Nieprawda. W komisjach są osoby, które mają podpisaną umowę wolontariatu. Znam taką osobę, więc proszę powstrzymać złośliwości. Poza tym- nikt nie dostał "tysiączka".
rtv
rtv 16.04.2019, 10:59
A te za-majowe obiecanki to dla kogo?
Mirek
Mirek 18.04.2019, 21:55
Ale boli!!
Nauczycielka
Nauczycielka 15.04.2019, 11:33
Ktoś coś wie, czy burmistrz wypłaci nam wynagrodzenie za dni, w których strajkujemy?
DLB
DLB 15.04.2019, 18:37
A za co pasożytcie?
Juja
Juja 15.04.2019, 16:59
Oczywiście, wszytko co się należy.

Pozostałe