Ostatni egzamin gimnazjalny

  • 10.04.2019, 12:12 (aktualizacja 10.04.2019, 12:44)
  • red.
Ostatni egzamin gimnazjalny
Podziel się:
Oceń:
Z trudnościami, ale jednak egzaminy gimnazjalne odbywają się we wszystkich szkołach Dolnego Śląska. Dziś punktualnie o 9. do egzaminu z części humanistycznej przystąpili uczniowie, którzy kończą gimnazjum.

Śmiało można powiedzieć, że to historyczny moment dla polskiej edukacji. Dziś kończy się era gimnazjów, bowiem uczniowie trzecich klas przystąpili do egzaminu podsumowującego zdobytą wiedzę. Punktualnie o 9. uczniowie przystąpili do zadań z części humanistycznej. Najpierw sprawdzają swoją wiedzę podczas testu z wiedzy o społeczeństwie i historii. Później przyjdzie kolej na egzamin z języka polskiego.

Ostatnie dni przygotowań do egzaminu były trudne tak dla uczniów jak i dyrekcji szkół. Ci pierwsi martwili się o zakres posiadanej wiedzy, ci drudzy czy zdołają sprawnie przeprowadzić egzaminy.

W Szkole Podstawowej nr 2 w Lubaniu problem rozwiązano organizując egzamin gimnazjalny na hali sportowej, co pozwoliło ograniczyć potrzebną liczbę członków komisji egzaminacyjnych. Podobne rozwiązanie zastosowano w większości szkół z klasami gimnazjalnymi.

Z samego rana, gdy komisje egzaminacyjne przygotowywały egzamin, część strajkujących nauczycieli naginała protest i zajmowała się swoimi wychowankami. Znaleźli się też tacy, którzy podjęli decyzję o wyłamaniu się ze strajku, aby pomóc przy organizacji egzaminu.

Jednak najtrudniejszy sprawdzian dla dyrekcji szkół to piątek 12 kwietnia, gdy uczniowie przystąpią do egzaminów z języków obcych. Te ze względów technicznych muszą odbywać się w 15-osobowych grupach, a to wymaga jeszcze większej liczby osób zasiadających w komisjach egzaminacyjnych. Jak wiemy, już dziś niektóre szkoły miały problem z uzupełnieniem składów, a w trzech placówkach w kraju w ogóle się to nie powiodło. Jak będzie przekonamy się już za dwa dni.

red.

Zdjęcia (31)

Komentarze (46)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

SENIOR- ITA
SENIOR- ITA 14.04.2019, 22:15
Tz . ze jak rzad ulegnie nauczycielom, to my seniorzy 13 " Kaczowki " nie dostaniemy ? 😢😢😢
wilk
wilk 17.04.2019, 21:23
Nie nalezy sie wam 13-pamietaj że nauczyciel to KWIAT i masz na niego robić i płacic -pojął..
Realia
Realia 14.04.2019, 01:37
Trzy miesiące urlopu w roku, 18-godzinny tydzień pracy. Godzina lekcyjna to 45 minut.
Atak na rady miejskie i powiatowe też płatny, który jest możliwy dzięki szybkiemu powrotowi do domu po pracy. W trakcie wakacji możliwość wyjazdu zarobkowego poza granice kraju. Ci, których znam zarabiają okolice 3,5 tys. lub więcej i o 12 są w domu, no chyba, że praca na 1,5 etatu - to wówczas powrót o 14-ej, ale wtedy fajny zarobek. Dobrze płatne korepetycje, od których raczej nikt nie odprowadza podatków. Czy to jest powód do strajku?
Daria
Daria 13.04.2019, 23:51
.Z tego dobrobytu to wam sie w zadkach poprzewracaloWstydu nie macie .! Podwyzki 1000zl ! Moj sasiad po wylewie ma 1000zl renty . Za to musi ,kupic leki ,zrobic oplaty , wyzywic sie i wyrechabilitowac ,zeby wrocic na rynek pracy .Zaznaczam ,chlopak tez jest po studiach ,ale choroba nie wybiera .i madrego dopadnie .1000zl podwyzki ,to rozboj w bialy dzien .
angela
angela 13.04.2019, 18:50
Odczepcie się wreszcie od nas nauczycieli .,kmioty .Myślicie ,ze to przyjemność zajmowac sie waszymi bachorami .Te pieniądze i tak dostaniemy bo PISIAKI nie mają wyjscia .ONE się nam nalezą rozumiecie . !!!! Do pięt nam nie dorastają CI co takie głupoty pisza na nasz temat kmioty.
Beata
Beata 14.04.2019, 08:05
Tak na 99% jestem pewna, że nie pisał tego nauczyciel.
angela
angela 14.04.2019, 15:14
Oj w totolotka to Ty nie mozesz grac Beata ....Bład .
Beata
Beata 14.04.2019, 18:32
Szkoda, nie przypuszczałam, że któryś z nauczycieli zniży się do poziomu niektórych wypowiedzi. A jednak.
angela
angela 15.04.2019, 15:18
A dlaczego nie walczyć o swoje Beata ,to sie nam należy za tą ,, robotę ''
Beata
Beata 16.04.2019, 16:43
Ależ nie chodzi o to, żeby nie walczyć. Popieram nauczycieli. Chodziło mi o poziom wypowiedzi. Mówienie o ucniach "bachory"? Na szczęście wśród moich znajomych są nauczyciele mówiący z szacunkiem o uczniach i ich rodzicach, mimo wszystko.
Rodzic
Rodzic 13.04.2019, 14:39
No to gdzie odbywa sie ten strajk . Widze nauczycielki , wesolo biegajace po marketach ,Wsiadaja z mega zakupami do swoich wypasionych samochodow i jada . Widocznie zrobily sobie wolne ,bo jeszcze im malo .Musza odpoczac od nierobstwa ,czy co ?
m
m 13.04.2019, 08:29
Ani złotówki tym broniarzom.
swoją drogą strajk się przydał bo obnażył całą nędzę intelektualną tzw. ciała pedagogicznego. To mnie przekonało że za taki poziom intelektu należy obniżyć pensje nautitielom
i już
i już 12.04.2019, 21:25
Dać nauczycielom podwyżkę
edu
edu 13.04.2019, 09:08
A mi kto da za ***nie 11 godz.dziennie po studiach u prywaciarza u ,którego juz pracuję trzy lata .?
Beata
Beata 14.04.2019, 08:06
Zatrudnij się w szkole, skoro nauczycielom tak dobrze.
edu
edu 14.04.2019, 15:46
Akto mnie wezmie do szkoły bez ...znajomości... dziś ...Kiedys próbowałem .Niestety trzeba miec plecki.
Podatnik
Podatnik 12.04.2019, 20:04
Najbardziej wkurzające jest to, że podatnicy którzy wypracowują fundusze na płace dla budżetówki muszą zawsze cierpieć z powodu nieporozumień. Nauczyciele - zapomnieliście? 'Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał. " Te braki w nauce wrócą do dzieci jak bumerang. Trzeba było obrać inną formę strajku. Tak samo jest ze służbą zdrowia.
Hera
Hera 12.04.2019, 18:22
Cos mi sie to niepodoba To ze strajkujecie przed wyborami ,to nie jest przypadek . Drugi Majdan chcecie obywatelom zafundowac ? A komu jest to potrzebne ? Nowa wladza zabierze dzieciom ,emerytom a da Wam ----chyba o to Wam chodzi !
Hera
Hera 12.04.2019, 22:32
Przeciez na swoje dzieci juz bierzecie po 500 ,mimo ze rzad wam nie pasuje , Rewolte chcecie wywolac , albo jeszcze wam malo .Jak sami widzicie ,nie tylko patole biora 500+ , no chyba ze wy nie bierzecie ,to przepraszam . Poprostu nie popieracie rozdawnictwa .
Bravo
Bravo 12.04.2019, 17:49
Ale Was polaczki ten geniusz Jarosław podzielił i teraz szczuje na siebie. Mistrzostwo. Jak barany idziecie tam gdzie chce. Siedzi sobie z kotkiem i łacha z Was drze.
Mirek
Mirek 12.04.2019, 20:50
Nikogo nie dzieli. To pierwsza partia w Polsce która chce robić coś dla społeczeństwa. Poprzednicy tylko kradli i wyśmiewali się. Z pewnością nie są idealni, ale czy mamy w polityce inną alternatywę? Gdyby PiS odzielił się od kościoła, z pewnością biłbym im brawo, ale cóż.
Hera
Hera 12.04.2019, 17:20
No to w koncu mamy ten niz demograficzny czy nie ? Skoro rzad mowi ze mamy ,to trzeba Wam pensje obnizyc !
Melka
Melka 11.04.2019, 21:31
O matko, biedni rodzice musieli się zająć swoimi dziećmi. Jaka krzywda im się stała. Ha ha ha. Skoro nauczyciele do niczego się nie nadają, skoro zostaną pozamykani w zakładach karnych, to teraz wy, drodzy rodzice, będziecie musieli się zaopiekować swoimi dziećmi oraz je edukować. Trzeba będzie odkurzyć wiadomości i stare zeszyty. A może zatrudnicie się w szkole, skoro jesteście takimi fachowcami i na wszystkim się znacie.
t
t 11.04.2019, 23:09
Poradzimy sobie paniusiu nauczycieleczko od siedmiu boleści. Po tym co zrobiliście naszym dzieciom od nas rodziców czeka was tylko wykopanie ze szkoły.
A po drugie nie jesteście świętymi krowami ijeśli okaże się że oszukujecie na L4 to macie być karani jak każdy inny, za niestawienie się na egzaminie dyscyplinarka.
Czy wy narpawdę jeszcze myślicie że po tej chamówie którą zrobiliście dzieciom rodzice wam odpuszczą? Na waszym miejscu szukałbym pracy w innym mieście. Chyba na głowę upadliście sądząc że odbudujecie normalne stosunki z rodzicami
jas
jas 11.04.2019, 21:14
Czytam te komentarze ,ogladam TV każda i twierdzę ,że jak moja córka nie bedzie zdawała matury z powodu tego strajku to się bardzo w kur.. --------- ,kiedy ta komuna wreszcie odejdzie ?--------Szkoły az smierdza ta czerwona farba .I co dostana pieniądze ,apotem ....potem bedą chcieli nam pedałow do szkoły wprowadzić lub ...kochajacych inaczej ...a ten holender z brukseli bedzie nas cisnał.
t
t 11.04.2019, 18:21
A kompromitacji nauczycieli dzień kolejny. Ciekawe jak nisko upadną? Obstawiamy? Gdyby nie krzywdzili dzieci to naprawdę można by to uznać za przezabawne.
Hera
Hera 11.04.2019, 14:44
Kiedy skonczy sie ten cyrk? Najpierw rzad musi dokarmic emerytow , ludzi chorych bo z glodu to im kiszki marsza graja . Pani od muzyki nie chce posluchac ! Skoro pieniadze spadaja z nieba , to napewno spadaja dla najbardziej potrzebujacych .
jas
jas 11.04.2019, 19:49
To co lepiej jak tamci kradli i się nie dzielili?Przecież to jest polityka .schetyna się w ku.....na Jarka bo od koryta go odciągnął .To strajk jest możliwościa na dołożenie .Schetyna musi wygrac bo ich pozamykają za te lody co kręcili .
QQ
QQ 11.04.2019, 11:44
strajkujący nauczycie wcześniej wyznaczeni do komisji nadzorującej egzaminy którzy odmówili uczestniczenia w niej BĘDĄ DYSCYPLINARNIE ZWOLNIENI ponieważ jest to ciężkie naruszenie warunków pacy i strajk z tego nie zwalnia. Czy oni o tym wiedzieli czy jak zwykle obudzą się z ręką w nocniku. Czym innym jest strajk który jest legalny a czym innym komisja nadzorująca.
ART 52 kodeksu pracy jasno mówi, że za ciężkie naruszenie obowiązków pracowniczych jest natychmiastowe dyscyplinarne zwolnienie. I dzieje się to z automatu. Dyrektor który tego nie zrobi sam złamie kodeks pracy i jest zwalniany z pracy. Z Art 52 KP nie ma dyskusji i dobrej lub złej woli dyrektora. On musi wyegzekwować obowiązujące przepisy.
I na co wam to było belfry? Za nim nastepnym razem coś bezrozumnie zrobicie troszkę się douczcie. Wstyd aby uczyć czyjeś dzieci a samemu nie znać podstawowych przepisów.
No i jeszcze te co najmniej dziwne zwolnienia lekarskie. Teraz to was ZUS przetrzepie. Tym razem, tego nie odpuszczą.
Oby się nie okazało, że do głupoty dołoży się komuś jeszcze oszustwo kryminalne.
WSTYD I ODRAŻAJĄCE.
Nie życzę sobie aby któryś z nich zbliżał się do moich dzieci.

PS
Dlaczego w czasie godzin strajku niektórzy nauczyciele wychodzą ze szkoły na prywatne korepetycje? GDZIE SĄ DYREKTORZY? CZY ONI NAD CZYMŚ PANUJĄ W TYCH SWOICH SZKOŁACH. CZY ZGŁOSILI DO ZUS I NA POLICJĘ DZIWNE ZWOLNIENIA LEKARSKIE?
Bzdura
Bzdura 11.04.2019, 13:35
hahahahhahhahh
QQ
QQ 11.04.2019, 14:40
niestety nie. Nie jest to bzdura.
Ale świadczy to o niskim poziomie intelektualnym nauczycieli, że nie rozumieją przepisów prawa.
MAŁO TEGO O ZWOLNIENIA TAKIEGO NAUCZYCIELA W TRYBIE DYSCYPLINARNYM NA PODSTAWIE ART.52 MOŻE WNIOSKOWAĆ KAŻDY RODZIC DO ORGANU PROWADZĄCEGO LUB PROKURATURY.
to działa tak samo jak zawiadomienie o pijanym pracowniku. Organy muszą podjąć interwencję i w przypadku stwierdzenia, że nauczyciele nie była na egzaminie pociągają go do odpowiedzialności.

ZACHĘCAM RODZICÓW GIMNAZJALISTÓW DO ZŁOŻENIA TAKICH ZAWIADOMIEŃ bo dyrekcje szkół wygląda na to, że boją się sowich pracowników. Przy czym dyscyplinarki i tak ich nie miną
OMG
OMG 12.04.2019, 17:52
Gdzie ty człowieku do szkoły chodziłeś? Pewnie nie za długo i na około. Weź się nie ośmieszaj. Masakra.
zainteresowany
zainteresowany 11.04.2019, 17:03
a można poprosić o imię i nazwisko albo jakiś kontakt ? jestem tym tematem bardzo zainteresowany
QQ
QQ 11.04.2019, 17:22
drogi nauczycielu. to tak proste sprawy, że nie ma potrzeby więcej objaśniać i powtarzać.
Jeśli pan ma do kogoś interes to proszę podać swoje imię, nazwisko i adres to może coś się zrobi z brakami w wiedzy.
ZOMOl
ZOMOl 11.04.2019, 06:26
Wprowdzić POLICJE jak w FRANCJI i rozpałowac .Tusk WRÓCI i zrobi porzadek.
e
e 10.04.2019, 21:15
Broniarz: "Egzaminy gimnazjalistów? Nie zaburzają naszego strajku."

Grzecznie pytajacy
Grzecznie pytajacy 10.04.2019, 20:47
Ja przepraszam ze pytam , ale jak odbywa sie ten strajk , czy nauczyciele spia w szkole miedzy lawkami , czy wygodnie w swoich cieplych lozeczkach ?
e
e 11.04.2019, 08:19
Pouciekali na lewe L-4 bo się dowiedzieli, że za czas strajku nie dostaną pieniędzy.
Ktoś powinien się wziąć za lekarzy, którzy wystawiają lewe L-4, przecież to zwykłe przestępstwo. Najpierw masowo chorowali policjanci na psią grypę, teraz nauczycieli dopadła epidemia gąbczastego zwyrodnienia mózgu.
rado
rado 10.04.2019, 18:33
I egzaminy się odbyły a wy pseudonauczyciele zachowaliście się jak ostatnie łajzy zostawiając swoich wychowanków samych sobie w ich najważniejszym egzaminie.
Wynocha z naszych szkół i już nie wracajcie bo rodzice was rozszarpią. My nie widzimy możliwości współpracy z wami. Wynocha.
a teraz perełka. Jak te chytre osobniki dowiedziały się że za strajk im nie zapłacą to raptem się rozchorowali i już są na zwolnieniach lekarskich. Tylko mało kto wierzy w prawdziwość tych chorób.
Na czas wprowadzono zwolnienia elektronicznie i od jutra zacznie się sprawdzanie przez ZUS prawdziwości zwolnień. W przypadku oszustwa jest to kryminał jak za wyłudzenia nienależnych świadczeń. Chyba że ten dzisiejszy wysyp chorób jest spowodowamy prawdziwą epidemią to co innego. Ale jeśli to nie epidemia to mamy przykład z upadkiem człowieka.
Także tego
Także tego 10.04.2019, 22:17
rp.pl/Trzynastki-/301149932-Trzynastki-w-budzetowce-beda-wczesniej-niz

Też ciekawie.

Pozostałe