Brąz jak złoto. Siatkarki UKS Lubań odebrały medale

  • 12.03.2019, 19:53 (aktualizacja 12.03.2019, 20:40)
  • red.
Brąz jak złoto. Siatkarki UKS Lubań odebrały medale eLuban.pl

Podziel się:

Oceń:

Piękne chwile przeżyły młode siatkarki UKS Lubań, które wywalczyły brązowe medale Mistrzostw Dolnego Śląska. Dziś zawodniczki odebrały krążki w hali sportowej ZSP im. Adama Mickiewicza z rąk przedstawicieli Dolnośląskiego Związku Piłki Siatkowej.

To było siatkarskie święto. Nie było związane z meczowymi emocjami, a ceremonią wręczania medali młodziczkom UKS Lubań. W sali sportowej ZSP im. Adama Mickiewicza zawodniczki z rąk Stanisława Łopacińskiego (wiceprezes DZPS i jednocześnie członek prezydium PZPS) oraz Ryszarda Dietricha (przewodniczący Wydziału Gier i Dyscypliny DZPS) odebrały wywalczone brązowe krążki. Podczas ceremonii medalistkom towarzyszyli najbliżsi, a także najmłodsze reprezentantki klubu. Srebrnymi medalami wywalczonymi podczas mistrzostw Dolnego Śląska pochwaliły się także juniorki.

Medal młodziczek to duża niespodzianka, także dla mnie. Wiedzieliśmy, że juniorki tworzą zespół mocny i kompletny. W ich ślady poszły młodziczki. To bardzo cieszy i myślę, że motywuje dziewczyny do jeszcze cięższej pracy - powiedziała Ryszarda Leszczyńska ze sztabu szkoleniowego UKS Lubań.

Dla brązowych medalistek Dolnego Śląska sezon jeszcze się nie skończył. - Przed nami start w turnieju 1/4 mistrzostw kraju. Będziemy chciały sprawić niespodziankę. Nie mamy przecież nic do stracenia - zapewnia Amelia Wróbel, kapitan zespołu. Turniej odbędzie się w Tarnowskich Górach (22-24 marca). Oprócz lubanianek w imprezie wystąpią UKS Gwiazda Tarnowskie Góry, KS Miraż Głubczyce, ECO UNI Opole, Ares Nowa Sól oraz Śrubiarnia Żywiec.

A o czym marzą zawodniczki UKS? Oprócz złotych medali przede wszystkim chciałyby być bardziej doceniane przez lokalne władze, a mecze w roli gospodarza rozgrywać w Lubaniu. Póki co jest to jednak niemożliwe. Hala w ZSP im. Adama Mickiewicza jest zbyt niska, a w MOSiR posiada bardzo złej jakości parkiet. Co podkreślały chociażby przebywające kilka lat temu na zgrupowaniu w pobliżu Lubania koszykarki CCC Polkowice jest on twardy i niebezpieczny dla zdrowia.

Wracając jeszcze na chwilę do wtorkowej ceremonii wręczania medali... Na koniec uroczystości zebrani mogli skosztować pysznego tortu, który wspólnymi siłami przygotowali rodzice zawodniczek.

red.

Zdjęcia (37)

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Andydo
Andydo 13.03.2019, 11:34
Wykonana super praca przynosi piękne wyniki. Gratulację dla wszystkich. PS: do malkontentów - i co z tego że dzieci z czasem wyjadą po karierę, ale zostają wspaniali trenerzy i wyszkolą następnych mistrzów . A my się lepiej zastanówmy dlaczego w Lubaniu nie można oglądać meczy ?!
Borys
Borys 13.03.2019, 09:51
Gratulacje dla dziewczyn i państwa Leszczyńskich, mamy tak nie wiele w Naszym mieście sukcesów, ale ze sportowców możemy być dumni Siatkarki, Bokserzy, Piłkarze to elita w województwie.
H
H 13.03.2019, 09:03
W końcu inne sporty a nie tylko piłka nożna i łużyce. Bleeeee
Gratuluję dziewczyny
Siwy Traktorzysta
Siwy Traktorzysta 13.03.2019, 06:06
Gratulacje!
Aczkolwiek będąc realistą jestem pewien, że za parę lat dziewczyny uciekną z tej dziury w poszukiwaniu lepszego jutra i drużyny seniorów mieć nie będziemy.
Trzeba otwarcie o tym mówić, ale nic młodych ludzi nie trzyma w tym mieście emerytów.
Danuta
Danuta 12.03.2019, 23:02
Gratulacje i powodzenia w następnych meczach. Lubań napewno jest z was dumny.
lubanianka
lubanianka 12.03.2019, 21:40
I jak włodarze naszego miasta zamierzają docenić i nagrodzić nasze młode, zdolne siatkarki? Promują nasze miasto, warto pomyśleć o nagrodach, motywując tym samym do dalszej pracy.
Oli
Oli 13.03.2019, 09:25
Myślę,że nie tylko powinni nagrodzić nasze,,złotka,, ale cos wreszcie zrobić z Halą żeby dziewczęta nie musiały grać na saksach...to jest bardzo pilna potrzeba P.Burmistrzu!! Państwo Leszczyńscy poraz kolejny pokazali że z niczego można zrobić cos i to już po raz kolejny...Gratulacje a włodarze do roboty i konkretnych przemysleń..

Pozostałe