Gospodarstwo z horroru! Uwaga drastyczne zdjęcia

  • 22.02.2019, 16:52 (aktualizacja 23.02.2019 12:42)
  • red.
Gospodarstwo z horroru! Uwaga drastyczne zdjęcia eLuban/DIOZ
Podziel się:
Oceń:
W oborze przy padłej z głodu krowie stała wychudzona jałówka. Kury wydziobały padłej krowie oko, a pozostałe ptactwo domowe rozdziobywało padłe zwierzęta. Część z nich leżała na gnojowniku, a kilka było częściowo zakopane na podwórku – brakuje słów na opisanie tego co zastali inspektorzy DIOZ w gospodarstwie w Miłoszowie.

Nasi Inspektorzy są właśnie na interwencji w gospodarstwie z horroru. Między żywymi zwierzętami znajdują się padłe, które z głodu jedzą się wzajemnie. - czytamy w poście zamieszczonym dziś w nocy na stronach DIOZ, organizacji społecznej działającej na rzecz zwierząt. Jakby tego było mało w gospodarstwie wychowuje się dziewięcioro dzieci.

Wczoraj w nocy w jednym z gospodarstw rolnych w Miłoszowie w Gminie Leśna interweniował Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt. Społeczni inspektorzy swoją interwencję opisują jako horror oraz starcie z niekompetencją wszystkich służb, które są odpowiedzialne za ochronę zwierząt.

Kiedy wczoraj około 20. na miejscu pojawili się społecznicy z DIOZ zastali istny horror.

W oborze przy padłej z głodu krowie stała wychudzona jałówka. Kury wydziobały padłej krowie oko, a pozostałe ptactwo domowe rozdziobywało padłe zwierzęta. Część z nich leżała na gnojowniku, a kilka było częściowo zakopane na podwórku. Wokół unosił się fetor zgniłego mięsa. Wszystkie zwierzęta najprawdopodobniej padły z głodu - wynika z relacji inspektorów.

O sprawie zostaliśmy anonimowo powiadomieni przez pracownika administracji, który stwierdził, że w tej sprawie jest taka niemoc, że trzeba wezwać nas jako ekipę szybkiego reagowania. - usłyszeliśmy od Konrada Kuźmińskiego, inspektora DIOZ. - Trzeba było się za to wziąć ze względu na to, że sprawa pozostawała pod płaszczykiem ochronnym Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Lubaniu. Na miejscu już trzy dni wcześniej był lekarz PIW, który widział co dzieje się w gospodarstwie. Więc w trzy dni można było już coś zrobić!

Jakby tego było mało w gospodarstwie inspektorzy zastali kobietę z dziewiątką dzieci oraz dwóch pijanych braci jej męża, który według sąsiadów odsiaduje właśnie wyrok za przemoc w rodzinie.

Właścicielka jasno powiedziała, że zwierzęta są jej męża i za to, że ją katował nie będzie się nimi zajmowała - nie będę tu używał wulgaryzmów - stwierdziła, że ma pieniądze, bierze 10 tys. miesięcznie i ona zwierzętami zajmować się nie będzie. - usłyszeliśmy od Konrada Kuźmińskiego.

Dramat zwierząt rozpoczął się pod koniec grudnia, kiedy gospodarz został osadzony w więzieniu.

Ludzie mówili, że z obory słychać było przeraźliwe ryczenie krowy, a gdy puściły mrozy spod śniegu zaczęły się wyłaniać padłe świnie, wokół gospodarstwa zaczął unosić się też fetor padliny – usłyszeliśmy od jednej z mieszkanek wsi.

Z zebranych przez nas informacji wynika, że zgłaszano to z początkiem lutego w jednym z referatów w leśniańskim magistracie, jednak zgłaszająca została pouczona, aby o sprawie poinformować powiatowe służby weterynaryjne.

Według społeczników DIOZ, weterynarz na miejscu pojawił się 19 lutego, jednak do wczoraj zwierząt nie odebrano. Dziś uzyskaliśmy informacje, że 20 lutego pracownicy leśniańskiego magistratu zabezpieczyli w żywność zwierzęta, które pozostały przy życiu, a ich odbiór miał mieć miejsce właśnie dzisiaj. Inspektorzy DIOZ nie są zaskoczeni takim tłumaczeniem.

Bardzo często spotykamy się z sytuacjami, gdzie ubiegamy instytucje przed ich działaniami, które były zaplanowane a do których nie doszło. Bardzo często mamy sytuacje, gdy mówi się „jutro mieliśmy to zrobić, a Państwo przyjechali akurat wieczorem”. Jeżeli chodzi o ochronę zwierząt i organy do tego powołane przepisy mamy bardzo dobre, ale jeżeli chodzi o stosowanie prawa to wszystko leży i kwiczy. Zawodzą urzędnicy, którym po prostu nie chce się podejmować działań - mówi społecznik.

Inspektorzy nie pozostawiają suchej nitki na służbach i policji, która według nich wręcz utrudniała odebranie zwierząt.

Nam bliżej do Białorusi, bo organy, które za nasze pieniądze powinny działać do niczego się nie przydają. Dopiero organizacja społeczna, która wszystko robi za darmo zrobiła więcej pożytku niż cztery służby razem wzięte. Cztery państwowe służby jeździły tam od dłuższego czasu i nikt nie potrafił rozwiązać sytuacji patowej - to jest chore. Śmiem twierdzić, że gdyby nie nasz przyjazd padało by tam wszystko w tym czasie. Przerażające jest to, że te dzieciaki, które tam żyją bawią się pomiędzy wystającymi z ziemi zwłokami. Moim zdaniem wszyscy urzędnicy za to odpowiedzialni powinni zostać zwolnieni, bo nie wyobrażam sobie, aby byli utrzymywani za nasze pieniądze. - opowiadał nam dziś wciąż pełen emocji Konrad Kuźmiński.

Ostatecznie po kilkugodzinnej utarczce udało się odebrać kilka jeszcze żywych zwierząt - dwie kozy, dwie świnie wietnamskie oraz królika. Ze względu na przeciągające się negocjacje ze służbami mundurowymi na miejscu pozostała jałówka, której matka padła z głodu i odebrana została dopiero dziś popołudniu.

Niestety dziś nie udało się nam skontaktować z Powiatowym Lekarzem Weterynarii, do którego DIOZ ma najwięcej zarzutów. Nie odbierał naszych telefonów również Szymon Surmacz, burmistrz Leśnej, który w nocy był na miejscu wraz z sekretarz gminy. Natomiast oficjalne stanowisko policji, z uwagi na rozwojowość sprawy, poznamy w przyszłym tygodniu.

Odebrane zwierzęta trafią pod opiekę gospodarzy, którzy zapewnią im godne warunki życia. Z kolei inspektorzy DIOZ zapewniają, że zrobią wszystko, aby ludzie mieszkający w gospodarstwie otrzymali zakaz posiadania zwierząt.

W godzinach popołudniowych otrzymaliśmy nieoficjalną informację, że matka 9 dzieci została osadzona w areszcie, a dzieci są pod opieką najstarszego rodzeństwa. Do sprawy z pewnością wrócimy.

red.

Zdjęcia (35)


Komentarze (225)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ww
Ww 4.03.2019, 20:28
Ale popis dzisiaj w programie Alarm dal nasz Burmistrz!!!!Lepiej zeby sie wogole nie odzywal bo teraz to juz wstyd na cala Polske!!!
!?
!? 1.03.2019, 22:33
V sesja Rady Miejskiej - opieka społeczna bez określenia odpowiedzialności w sprawie wynaturzeń w Miłoszowie, mieszkanie w Pobiednej bez ostateczne konkluzji, darmowa komunikacja na przykładzie Świeradowa - utopia w czystym wydaniu. Radna z Baworowa zasługuje na wyróżnienie przynajmniej określiła problemy dręczące mieszkańców. Ograniczenie smogu w Leśnej, dobrze, że przynajmniej o tym wspomniano. Barierą dla Błękitnego Węgla jest jego cena. Paliwo jest droższe od zwyczajnego węgla o ok. 20 proc. Nic konkretnego na tej sesji nie było, całe shof skradł zaproszony burmistrz Świeradowa.
z Leśnej
z Leśnej 4.03.2019, 14:59
Co do radnej z Baworowa to my mieszkańcy postulowaliśmy do radnej o poruszenie tych spraw dlatego zostały poruszone
Ww
Ww 4.03.2019, 10:23
Ci radni oprucz Pana Kopki,Oskierki i Pani Sztuby zachowuje sie jak komisja Totalizatora Sportowego tylko tamci kiwali glowa a Ci mowia za!!!!
Misia
Misia 27.02.2019, 20:25
A dzieciakami to sie ktos zainteresowal? Tym w jakich warunkach one zyja?
MK
MK 27.02.2019, 23:14
No cały czas MGOPS się zajmował. Zasiłki wyplacał. Paniusie socjalne przychodziły nic nie widząc. Ponoć nawet asystent rodziny zaszczycał swą obecnością tylko chyba nie wiedział co do niego należy. Szkola uczyła też z zamkniętymi oczami. Przedszkole opiekę zapewniało i też wszystko ok. Aaaa i jeszcze kurator sądowy więc zaintetesowanych mnóstwo tylko efektów brak.
X
X 27.02.2019, 11:54
Mamy pierwszy sukces nowej kadencji. Darmowa promocja Gminy Leśna w tym Miłoszowka na całą Polskę
z Leśnej
z Leśnej 27.02.2019, 12:16
uważasz że jakby burmistrzem w tym momencie był wasz karol to tej sytuacji by nie było X jesteś smieszny.
Panie Burmistrzu do przodu trzymamy za Pana kciuki.
Przegrana dalej boli niech się Pan nie przejmuje w Leśnej słychać o Panu dobrze.
MK
MK 27.02.2019, 19:47
Jak by burmistrzem był Karol to w MGOPS już by co niektórych nie było i głupich komentarzy że zwierzęta to nie ich kompetencje też. A Pani Dyrektor głupot w telewizji by nie opowiadała. Tak postąpił by każdy choć trochę znający się na przepisach burmistrz. A kampania wyborcza byla dobrym czasem na naukę - gdyby komuś przyszło do głowy stwierdzić że obecny burmistrz dopiero objął stanowisko. Skoro pchał sie do władzy powinien wiedzieć czym ma się zajmować i jakie są obowiazki gminy.
z Leśnej
z Leśnej 28.02.2019, 07:07
A w synergii też by niektórych nie było?
Bądź poważny i obiektywny. Sam lub sama nie wierzysz w to co piszesz.
Aga
Aga 27.02.2019, 14:04
Doborze chyba jaja sobie robisz
MK
MK 27.02.2019, 19:37
Leśna - to nie miejsce to stan umysłu. Jaki umysłu takie wybory włodarzy i tak działające urzędu. A teraz wszyscy och i ach i.... tragedia. To i tak późno się to mleko wylało. Moim zdaniem to dopiero czubek góry - wiem co mówię.
Ktoś
Ktoś 27.02.2019, 10:43
Wszyscy wiedzieli a nikt nic nie robił taka jest prawda a co do tych okolic Miłoszów , Leśna , Mirsk itp to ktoś powinien zacząć robić tam porządek od lat nic innego tam się nie dzieje jak narkomania , alkoholizm , przemoc w rodzinie i prostytucja i też wszyscy o tym wiedzą ale oczywiście musi dojść do tragedii
🙃
🙃 27.02.2019, 08:37
TVNy się zainteresowały 🙂🙂🙂🙂
Może ktoś w końcu zacznie kontrolować te patologie przemysłowe do robienia dzieci na socjal.
Dyr MGOPS do wymiany bo jak kuratorzy sprawowali nadzór jak dzieci się wśród truchła bawili
Absurd
Absurd 27.02.2019, 03:18
Przecież widac, ze artykul ocieka klamstwem.. daje tylko pozerke dla tych co chca w to wierzyć. Eluban robi sensacje zeby "sie czytalo". Gdzies wyczytalam ze ta kobieta juz dawno prosila o pomoc tylko nikt jej nie pomogl a sama nie radzila sobie z tymi zwierzetami. Dzieci jest duzo, ale od kiedy jest to 500plus?! Naprawdę myslicie ze akurat wtedy zaczela robic dzieci zeby miec z tego profit. Skoro mąż ja lał to nawet slowem nie mogla soe odezwac jak ja gwalcil i zachodziła w ciążę.. wezcie ludzie sie obudzcie i nie dajcie sie oszukiwac. Tam jest potrzebna normalna pomoc a nie oczernianie
🙃
🙃 27.02.2019, 11:47
Jakoś asystenci rodziny nie interweniowali skoro taka tragiczna sytuacja że potrzebowała pomocy. Niby regularnie zagladali a nikt nic nie wiedział. Kto zna tą rodzinę wie w jakim wieku są dzieci i ile się urodziło po zapowiedzi 500+. Dzieci to nie przemysł rodny.
I curciu weź może posprzątaj w domu a nie bronisz.
Gerec
Gerec 26.02.2019, 22:38
Cos jest nie tak z ta opieka socjalna w ginie Lesna kolejny raz sprawa trafila ogólnopolski mediów. Zmienc derekcje, nie nadaja sie do pomocy innym. GAMONIE
🙃
🙃 26.02.2019, 08:57
Obecny socjal zamiast poprawiać dzietność w normalnych rodzinach przyczynia się do przemysłowego robienia dzieci w patolach. To Państwo zmierza w takim kierunku jak poniższy film
youtu.be/it8uNiKMlno
Iza
Iza 26.02.2019, 06:17
Jak dla mnie to zwykła patologia!
Nikt porządny nie robi sobie 9 dzieci! Żyje z 500 plus zapewne i nie ma pieniędzy aby nakarmić zwierzęta? Zacofanie wsi i ciemnogród!
Jeśli nie chciano sprzedać jej siana to czemu zagłodziła także świnie i inne zwierzęta hodowlane? Wszystkie się niby teraz sianem żywią? Poza tym mogła te zwierzaki oddać bo to "chyba"jeodze rozwiązanie niż je zagłodzić na śmierć? Nikt zdrowy psychicznie nie mieszka też w gnoju z rozkładającymi się zwłokami zdechłych zwierząt. Bakterie i zarazki wydzielające się stanowią zagrożenie dla życia i zdrowia, szczególnie dzieci.
Podziwiać ta biedna kobietę? A za co niby? Za to że mieszka na wsi zabitej dechami, jest niewyedukowana, wzięła sobie męża pijaka i sadystę i zrobiła sobie z nim kupę dzieci, które wychowywała w rodzinie patologicznej gdzie dominowała przemoc i alkoholizm?
Do tego skazała na śmierć głodową niewinne zwierzęta bo nie mogła bidulka kupić siana? Zwykłe podłe i wyachowane babsko bez cienia empatii.Jej dzieci będą takie same ponieważ są wychowanie w dezfunkcyjnej rodzinie gdzie schemat patologii będzie się powielać.A państwo utrzymuje takie baby nieroby co to tylko "dzieci klepać" potrafią.I na to coś płacę podatki?
Masakra!
Mieszkanka gminy
Mieszkanka gminy 26.02.2019, 10:47
A nie przyszło Ci do głowy,że może powinne instytucje do tego powołane pomóc tej kobiecie i dzieciom wyjść z tej patologii(jak to nazywasz)
Ww
Ww 26.02.2019, 10:09
Izuniu Ty wes sie lecz!!!!!!!!!!!!
🙃
🙃 26.02.2019, 08:49
Patola i tyle w temacie
Patrycja
Patrycja 25.02.2019, 23:30
Wszystko jest dla ludzi....
Sensacja
A może czyny zamiast oczernianie?
Ten artykuł jest zwykłą sensacja dla
niektórzy z Was, ludzi podobno rozumnych.
Zostawcie Tą rodzine w spokoju.
Dziękuje
Gościnnie
Gościnnie 25.02.2019, 14:39
* Właśnie czepiaja się tej rodziny wogule tej kobiety a tak właściwie to ktoś inny zajmował się tym zwierzętami a ona zgłosiła wszystko jak należy* gwiazdką oznaczamy komentarze pisane z jednego nr IP a podpisywane różnymi nickami
hania
hania 25.02.2019, 16:32
* dzieci, zmieńcie płytę, to nudne. teraz już nic nie pomoże, trzeba było wcześniej mysleć.
* gwiazdką oznaczamy komentarze pisane z jednego nr IP a podpisywane różnymi nickami
Stella189
Stella189 25.02.2019, 14:06
***ona s****,zagłodziła na śmierć zwierzaki bo mąż ją katował?Jak nie chciała chować mogła się zrzec praw do nich i powiadomić odpowiednie fundacje aby odebrały ja nie mogę tego sobie nawet wyobrazić jak mogła, dzieci sobie umiała *** to i dzieci pewnie głodziła.Zabrać dzieci i socjale a ją dołączyć do małżonka-kata.Burmistrz i jego ekipa też są nic nie warci ale w głównej mierze to ona jest wszystkiemu winna.Po co państwo daje pieniądze takiej patologii?
Ktoś kto zna te rodzinę i chce pomóc
Ktoś kto zna te rodzinę i chce pomóc 25.02.2019, 16:37
* Najprościej oczerniać bez najmniejszej wiedzy w temacie poczytaj komentarze ludzi którzy choć trochę znają te rodzinę. Po za tym jak wiadomo media z wszystkiego potrafia zrobić sensację. A artykuł jest pełen przekłamań byle tylko zniszczyć te rodzinę. Kobieta od lat starała się zapewnić dziecią bezpieczeństwo. Właściwie to podziwiam tę kobietę że się przelałam po mimo tylu lat znęcania się nad nią. Wielu ludzi by tego nie wytrzymało ale ona walczyła dla rodziny tylko ktoś kto to przeżył wie jak bardzo to boli.Były partner tej pani narobił długów i nikt nie chciał odsprzedać jej siana. Starała się jak mogła mimo że to nie jej przeznaczono pieczę nad zwierzętami. Zgłaszała sprawę a że urzędnicy się na nią wypieli to co miała paść na kolana i modlić się żeby siano z nieba spadło.* gwiazdką oznaczamy komentarze pisane z jednego nr IP a podpisywane różnymi nickami
Patologia
Patologia 26.02.2019, 10:12
A jak ona, przepraszam bardzo, walczyła??opiekujac sie dwoma wujkami pod nieobecność męża?nie wyobrażam sobie żeby moje dzieci wychowywały się w takich warunkach. A ty jesteś z takiej samej patologii widać skoro to popierasz
Kasia. M
Kasia. M 25.02.2019, 16:30
* No i poco piszez te głupoty naprawdę więżysz w to co napisali. Przestań to niesprawdzone informacje są.
* gwiazdką oznaczamy komentarze pisane z jednego nr IP a podpisywane różnymi nickami
Jfms
Jfms 25.02.2019, 16:25
* Przecież tak kobieta nawet ty słów niewypowiedziala. Ludzi tylko oczerniaja.* gwiazdką oznaczamy komentarze pisane z jednego nr IP a podpisywane różnymi nickami
Ww
Ww 25.02.2019, 10:23
Poprostu zostawcie rodzine a zajmijcie sie naprawde winnymi!!!Jeszcze przed wyborami odwolac Soltysa,Pana z referatu rolnictwa zwolnic dyscyplinarnie,Panie z Mopsu i oczywiscie tez.Rada Miejska na sesji powinna sie zajasc Burmistrzem,bo wiedze na ten temat posiadal.Proste i po sprawie,tak dziala Panstwo Prawa!!!Czy w Lesnej taz tak moze byc?Sami se odpowiedcie
Gość
Gość 25.02.2019, 15:30
Opanuj się . Wstyd . Kampania wyborcza już była . Wyborcy zdecydowali a tu ciągle ujadają . Rada Miejska ma się zająść ... a może radnym z Miłoszowa . Przegrani żądni krwi . Wydawałoby się że już głupiej się nie da a jednak można . To kiedy zbiórka na szafot ?
Ww
Ww 25.02.2019, 19:03
Ja nie jestem z Lesnej a wasze wybory mnie nie intersujom ja napisalem tylko ze wnni powinni odpowiedziec!Dzieki takim ludzia jak Ty zawsze te urzedasy zamiota wszystko pod dywan!!!A moze jestes kims z tych stanowisk ze takie glupie oburzenie!!!
Inga
Inga 25.02.2019, 11:32
Tak jest ale nikt za to nie odpowiem oprócz tej pani choć wszyscy widzieli
Jnfhs
Jnfhs 25.02.2019, 16:18
* Dokładnie było zgłaszane ale NIK nic nie robił ale żeby się obronić najlepiej na nią zrzucić winę. Bo to prosta kobieta i niewiem jak się obronić a oni są już na swoich pozycjach już dawno i sie wycfanili i tyle.* gwiazdką oznaczamy komentarze pisane z jednego nr IP a podpisywane różnymi nickami
Porostu ktoś z Lubania
Porostu ktoś z Lubania 25.02.2019, 09:49
* Biedna rodzina I tyle czepiaja się prostych ludzi bo ich łatwiej oskarzyc i lepiej zuci wine na nich * gwiazdką oznaczamy komentarze pisane z jednego nr IP a podpisywane różnymi nickami
Trzymajcie się rodzinko trzymam za wes kciuki
Trzymajcie się rodzinko trzymam za wes kciuki 25.02.2019, 07:25
* Ale brednie że porostu chańba. Jeszcze napisali że matka jalowki padła z głodu a ktoś to sprawdził wogule nie co nie? Weterynarz u krowy był i dał jej nawet kroplowke a dlaczego bo była chora!!! I właśnie wtedy jak jeszcze żyła było jego obowiązkiem ja już wtedy zabrać niestety I tak krowa zmarła do której także był wezwany weterynarz i też jego obowiązkiem było zabranie jej zwłok jeśli jej niewziol żywej to zmarło już napewno powinien. Natomiast jak był już u tej krowy to uspal ktez I koze która miała wojnę z capami niezaczal ja leczyć tylko odrazu uspal i też jej nie wziął tylko zostawil!!! A kobiecie kazał gdzieś tam dzwonić a oni też z kolei olali sprawę i sobie z nie przyjeżdżali no to kobieta dalej do nich dzwoniła ale oni przeciagali to. Nikt tu nie znał spray taka prawda ale oskarzyc każdy potrafi.tyle osób przyczyniło się do tej tragedii ale każdy ręce umywa.
Powiem tyle kto jest bez winy niech pierwszy zuci kamień.
 * gwiazdką oznaczamy komentarze pisane z jednego nr IP a podpisywane różnymi nickami
Mieszkaniec
Mieszkaniec 24.02.2019, 21:34
Ewidentnie widać, że przyczyną takiego stanu jest destrukcja rodziny
z alkoholizmem w tle. Jeśli było widać, że ta rodzina sobie nie radzi należało ten problem rozwiązać dużo wcześniej. Musieli o takim stanie rzeczy wiedzieć sąsiedzi. Dlaczego nic w tej sprawie nie zrobili. Czy koś interesował się tą rodziną. Znieczulica społeczna, chyba tak to można nazwać.
I co
I co 24.02.2019, 23:30
* Ewidentnie widać że przyczyną takich głupich komentarzy jest to że nikt nie wie o co chodzi a każdy się wtrąca. Jeśli było widać że nawet policja stanęła po ich stronie nelazalo by zajrzeć w głąb tej sprawy i znać szczegóły i zobaczyć prawdę dużo wcześniej i napewno nie tak jak w artykule bo to same kłamstwa.
Dlaczego w tej sprawie nikt nic nie robił i nie a interesował się tym by poznać prawdę tylko krytykują, wyzywa nic więcej i niepatrza na cierpienia tej rodziny. Znieczulica społeczna chyba tak to można nazwać.
 * gwiazdką oznaczamy komentarze pisane z jednego nr IP a podpisywane różnymi nickami
Mieszkanka gminy
Mieszkanka gminy 24.02.2019, 21:16
Czytając te komentarze,włosy jeżą się na głowie,ile jadu w ludziach.Jednakże nie rozumiem jak można być tak obojętnym na cierpienie bezbronnych zwierząt,czyje by one nie były.Ile czasu cierpiały za przyzwoleniem łudzi dorosłych i żyjących obok.
Przepraszam chyba jako pierwsza
Przepraszam chyba jako pierwsza 24.02.2019, 23:49
* Myślisz że ktoś był obojętny, przeczytaj poniżej komentarze sama zmieniłam zdanie bo to co napisali w artykule nie zawierało informacji o staraniach tej rodziny teraz jakoś im współczuję tego całego szoku jaki doznają.
 * gwiazdką oznaczamy komentarze pisane z jednego nr IP a podpisywane różnymi nickami
Lolllol
Lolllol 24.02.2019, 23:38
* A kto tu był obojętny no ci którym ta sprawa była zgłaszana bo skoro było zgłaszane a ktoś niewiedzi co ma dalej robić bo nigdy wcześniej takimi zwierzętami się niezajmowal bo niebylo potrzeby bo były kogoś innego i ten ktoś robił to od lat wiedział co i jak i wiedział że go niebedzie i nic niepozalatwiał by zrobic na złość a osobie której się to zglaszało miała to w wD... to co miała ta rodzina robić karmili czym mogli a to niewystarczało a sprzedać też niemogli więc co dalej???
Jeśli chodzi się do sołtysa i się prosi o pomocą a on nic więc co pozostaje tylko iść i się złamać bo nikt nie chce pomóc.
 * gwiazdką oznaczamy komentarze pisane z jednego nr IP a podpisywane różnymi nickami
lolll
lolll 24.02.2019, 20:45
Nie zmienia to faktu,że ta rodzinka dopuściła do takiego stanu rzeczy, a tłumaczenia, ze nie wiedzieli, gdzie jedzenie dla zwierząt kupić są tak naiwne,aż przykro to czytać....a co ta pani na pustyni mieszka czy jak, zwierzęta wyją z głodu i pragnienia, a ona nie wie co robić???? proszę, co za ciemnogród? a dzieci to co? niepełonsprawne czy jak? nic nie widziały...... co za ludzie......
I tyle w tym tem
I tyle w tym tem 25.02.2019, 07:15
* Ciemogrod to chyba to ktoś inny jest przecież ona dawała im jeść to co mogla czyli warzywa które kupowała i chyba mieszka na pustyni bo jakoś siana nigdzie nie było a sołtysa kazała jej szukać dalej ale niby gdzie jak afera z tego się zrobiła to nagle ona znalazła siano dla tych zwierząt a co wcześniej niemogla albo niemogla jej chociaż powiedzieć gdzie może szukać skoro wiedziała bo tak tu z tego wynika.
Ludzie porostu niechcieli jej pomóc a dlaczego bo pełno w nich nienawiść i odrazu zreslaja te rodzinę. Może zazdroszczą że dostaje tyle pieniędzy na nich ale napewno nie tyle ile tu piszą i dużo na te dzieci też wydaje trzeba je wykarmic i ubrać itp itez niechodzi tu o samo jedzenie ale również o remonty które robiła w domu ale oczywiście nikt o niczym niewie lepiej ich zwyzywac no nie. A o zwierzęta dbała jak mogła to ludzie którym ona osobiście to zgłaszał mieli w d...
 * gwiazdką oznaczamy komentarze pisane z jednego nr IP a podpisywane różnymi nickami
Patologia
Patologia 26.02.2019, 10:17
Ale ludzie nie są od tego żeby jej pomagać!!!na wsi mieszka i nie wie gdzie siano kupić??? A flaszkę wie gdzie kupić?!
Aleksandra. T
Aleksandra. T 24.02.2019, 23:45
* Co mieli je wyczarować do jasnej chol....
Zgalaszli to oni sami...
Bo szczerze nikt już roli niema chcieli jakas pomoc od ludzi i chodzili pytali się ale nikt nie pomógł nawet sołtys porostu kazał szukać dalej a jak sprawa nabrała rozgłosu nagle magicznym sposobem oni znaleźli siano.
więc co
To nie tak ze wogule ich niekarmili porostu siana niedali ale warzywa owszem ale to niewystarczało więc a sprawa zgłoszona wszyscy mają wyje... Więc czego wy oczekujecie rodzina starała się jak mogła ciekawe czy co ty byś zrobiła jakby ciebie taka sytuacja spotkała bo ja jestem pełna podziwu wobec tej rodziny. I niewstydze się mówić że bardzo dobrze ich znam i lubię a wy się wal...
 * gwiazdką oznaczamy komentarze pisane z jednego nr IP a podpisywane różnymi nickami
Porostu ktoś z Lubania
Porostu ktoś z Lubania 24.02.2019, 20:26
* Spolczuje tej rodzinie bo czytam komentarze i widzę niejest tak dokonać jak jest napisane a poza tym wiem z własnego doświadczenia że media potrafią nieraz tak zmienić sytuację a przez co lub przez kogo przez osoby wypowiadając się!
Osoby które powiedzą nieprawdę gazetą a po co? Po sławę i rozgłos!
A niemozna zbyt szybko kogoś oceniać, zwłaszcza jak się niewie całej sytuacji do końca i osób związanych z tą sytuacją, niemowiac już tego że jeśli się przy tym niebylo to poco z góry zakładać że ktoś jest winny.Niestety wiem do z doświadczenia.