×

Lubań przykryty chmurą smogu

  • 1.02.2019, 11:35 (aktualizacja 01.02.2019 12:12)
  • red.
Lubań przykryty chmurą smogu
Podziel się:
Oceń:
Jeżeli nie musicie dziś wychodzić to zostańcie w domach. Od samego rana nad Lubaniem zalega chmura smogu.

Mroźna noc i bezwietrzny poranek jasno pokazują czym mieszkańcy Lubania ogrzewają swoje domostwa. Dziś od godzin rannych na mapie WIOŚ tylko stacja pomiarowa w Lubaniu świeci się na czerwono. Nie lepiej wyglądał sam Lubań o godzinie 8, zdjęcia wyraźnie pokazują czym oddychamy.

red.

Zdjęcia (6)

Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ja
ja 3.02.2019, 19:35
ul. Zamkowa ,Górna , tam też ludzie palą czymś , co daje czarny dym i okropny smród , czy można tak żyć w naszym mieście ?. Węglem kamiennym na pewno nie ,nawet brunatem nie , ??? Brak w naszym mieście prawdziwych urzędasów, a ci którzy są ,, zresztą brak słów,,
Rysiek
Rysiek 2.02.2019, 15:09
Dzisiaj godz 13 jechałem ul. Różaną w Lubaniu budynek nr.***. Dym tak intensywny że czegoś takiego jeszcze nie widziałem z komina. Ciekawe czym palą ?
Różana
Różana 3.02.2019, 12:29
jedź wyżej na Uniegoszcz to ci nos zatka
Zdrowe płuca 😂😂
Zdrowe płuca 😂😂 2.02.2019, 10:02
Sami sobie jesteśmy winni.Nie trzeba wojny.Sami się wykonczymy przez debilizm!!!!
Krzysiek
Krzysiek 1.02.2019, 21:51
Około 17-tej przejeżdżałem obok Kauflandu. Nie mogłem wyjść ze zdumienia, że w takim smrodzie dwóm śmiałkom chciało się biegać. Lubański Gnój to smutna rzeczywistość.
Adam Adamiak
Adam Adamiak 1.02.2019, 16:59
Włodarze miasta oddychają tym samym syfem więc wszystko jest w porządku
Jaro
Jaro 1.02.2019, 16:04
Ludzie to są naprawdę oszołomy które łykają wszystkie informacje z *** wzięte jak pelikany. Co drugi artykuł na tym portalu o smogu, który był, jest i będzie. Czy kiedyś był węgiel który w procesie spalania nie emitował dymu ? W każdym budynku było palone węglem, istniały kotłownie w blokach itd. Działały duże zakłady i o dziwo również były opalane węglem. Auta były bez DPFów, euro, adblue itp. Było ich mniej, ale jeździły np. na lewym oleju opałowym olejach itp. Zwykły Kowalski palił w kuchni na obiad, później w piecu kaflowym żeby ogrzać mieszkanie, do tego 2 paczki mocnych bez filtra i jakoś żył. Do kogo w ogóle jest ta wiadomość że jest smog ? Niech miasto, państwo zainwestuje w elektrownie solarne, wiatrowe, wodne, żeby energia była tania, dostępna dla każdego żeby było wszystkich stać na ogrzewanie. Wtedy można wymagać redukcji emisji, kontroli pieców. Jeżeli zarabiam prawie najmniej w Europie, a za energię i gaz muszę płacić najwięcej to czym mam się ogrzać ?
Mloda Mama
Mloda Mama 1.02.2019, 15:36
Jak zachęcić młodych do wyjazdu z lubania?

Dbać o smog - niech się dziecko hartuje na spacerze.
Doprowadzić dom kultury do ruiny - kiedyś balwili się na dworze i żyją.
Olać temat żłobka - jest 500+ niech maluszki idą do prywatnych żłobków (chociaż "publiczny" też tani nie jest) .
Dbać o obecny standard szpitala - trochę wyremontowany a reszta niech przypomina nam o historii miasta.
Inwestować w rzeźby i zakątki miłości - nie ma to jak wystraszyć dziecko a potem móc je nakarmić pod czujnym okiem kamery (tej samej co pilnowała ludziom auta i witryny w centrum miasta) . W końcu lepsze kamery niż dron do kontroli pieców.

Latem zabiorę je do wodnego parku, a co niech mają!
Lekarka
Lekarka 1.02.2019, 14:46
Dlaczego na portalu Onet.pl jest informacja,że w Lubaniu nie ma stacji pomiaru zanieczyszczenia powietrza?
Iwonka
Iwonka 1.02.2019, 16:34
No dzida! Zapytaj onet.pl a nie eluban
Bogdan
Bogdan 1.02.2019, 13:52
I co z tego? I tak nas mieszkańców Lubania gówno to obchodzi!
Ww
Ww 1.02.2019, 12:58
Kontrolowac te piece!!!!
Tomcio
Tomcio 3.02.2019, 18:24
Jakie piece kontrolować???Składy węgla kontrolować jaki SYF sprzedają (mokry)

Pozostałe