Część mieszkańców osiedla Piastów bez wody

  • 21.01.2019, 19:29 (aktualizacja 22.01.2019, 17:59)
  • red.
Część mieszkańców osiedla Piastów bez wody

Podziel się:

Oceń:

Dziś około południa miała miejsce poważna awaria wodociągu w obrębie skrzyżowania ulic Esperantystów i Kazimierza Wielkiego w Lubaniu. Usunięcie usterki może zająć jeszcze parę godzin.

Jak informuje nas Pan Tomasz, do awarii doszło około południa a od 14. na miejscu pracują już pracownicy LPWiK. Przy awariach wodociągów najtrudniejsze jest zlokalizowanie miejsca, gdzie doszło do uszkodzenia wodociągu. Jak wyjaśnia nam Janusz Głuszek, prezes Lubańskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji to poważna awaria.

Dopiero około 19. udało się zlokalizować awarię. Doszło do niej na stalowym rurociągu o przekroju 200 mm, jako że zasuwy w skrzyżowaniu mają już kilka lat, nie domykają wody i nasi pracownicy w tym błocie usuwają usterkę. Obecnie bez wody może pozostawać cześć mieszkań powyżej pierwszego piętra na terenie osiedli Piast II i Piast III. Usunięcie awarii może potrwać dwie do trzech godzin. Najmocniej przepraszam mieszkańców za braki w dostawie wody, ale była to sytuacja losowa, robimy wszystko, aby jak najszybciej przywrócić dostawy wody – usłyszeliśmy od Janusza Głuszka.

Pan Tomasz, który z miejsca awarii opisywał nam sytuację informuje, że pracownicy LPWiK część wody umyślnie puścili ulicą Espreantystów, aby mniej jej trafiało do wykopu. Po usunięciu usterki, co powinno mieć miejsce około 22. chwilę jeszcze potrwa napełnianie wodociągu, więc mieszkańcy osiedla, którym doskwiera brak wody muszą uzbroić się w cierpliwość.

Panu Tomaszowi dziękujemy za informacje i zdjęcia.

red.

Zdjęcia (6)

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

pytam
pytam 22.01.2019, 12:14
Jak już jesteśmy przy tej krzyżówce to w 2019 roku zrobią inne możliwości dojazdu na osiedle ? i nie mówię o tej drodze awaryjnej, która ma być otwarta tylko na specjalne okazje
Obserwator
Obserwator 22.01.2019, 16:17
Ale żart :) przecież to oczywiste że nie. Przecież chwała się że jest super dojazd. No i na upartego jest wiele możliwości dojazdu, mało komfortowy ale jest.
Wodnik
Wodnik 21.01.2019, 21:22
...zasuwy w skrzyżowaniu mają już kilka lat, nie domykają wody i nasi pracownicy w tym błocie usuwają usterkę.
++++++++++++
No to jest okazja podnieść ceny i wymienić te niesprawne zasuwy. Niebawem nastąpi kolejna awaria....
Wodniczka
Wodniczka 23.01.2019, 13:12
Dobrze Wodniku, że informujecie mieszkańców o kolejnej awarii z wyprzedzeniem i na lokalnym forum- jest czas się przygotować do NIESPODZIEWANEJ AWARII.
ascascas
ascascas 22.01.2019, 10:42
dobrze, że rury nie są na środku skrzyżowania bo dopiero by było gdyby nie można było wyjechać / przejechać

Pozostałe