Mieszkańcy Lubania zapalili światełko do nieba dla Pawła Adamowicza

  • 14.01.2019, 19:43 (aktualizacja 14.01.2019, 19:54)
  • red.
Mieszkańcy Lubania zapalili światełko do nieba dla Pawła Adamowicza

Podziel się:

Oceń:

Są takie sytuacje, gdzie brakuje słów, aby wyrazić bestialstwo, bezsens i okrucieństwo. Wczorajszy mord w Gdańsku, dokonany w kulminacyjnym momencie święta miłości i pokoju rozrywa serce.

Wczoraj podczas finału WOŚP Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został dźgnięty nożem, jak się okazało śmiertelnie. Dziś w Gdańsku, jak i wielu miastach w kraju Polacy zbierali się o 18., aby oddać cześć pamięci Pawła Adamowicza. Również lubaniacy poruszeni wczorajszymi wydarzeniami zebrali się na Placu Feliksa Netza.

Żeby w takim dniu, tak szczęśliwym dniu nienawiść doprowadziła do takiego zła. Zawsze nienawiść prowadzi do zła. Jesteśmy przeciwko temu żeby człowiek w jednej Polsce, wolnej Polsce, która szczyciła się tym, że przeszła bezkrwawo przez rewolucję, mógł to wszystko obracać w niwecz. Chcemy się nad tym zadumać, a tym światełkiem - światełkiem do nieba uczcić pamięć Pawła Adamowicza – powiedziała Marlena Adler, inicjatorka lubańskiego spotkania.

Śmiertelny atak na Pawła Adamowicza w trakcie wczorajszego finału WOŚP to bestialstwo, które ciężko tłumaczyć. Dziś Jurek Owsiak zrezygnował z funkcji szefa fundacji. Powodem jest również obciążanie odpowiedzialnością za wczorajsze wydarzenia WOŚP-u i samego Owsiaka. Jak mówił - nienawiść, która jest gdzieś w ludziach eksplodowała w sposób ekstremalny.

Jak zapewniał, Orkiestra gra dalej i dopóki będzie mogła uratować choć jedno życie, to będzie to robić. Praktycznie każdy z nas ma w swoim otoczeniu osoby, które zawdzięczają zdrowie lub życie właśnie fundacji. Na mapie Polski chyba nie ma szpitala, który na swoim sprzęcie nie ma serduszka. Rezygnacja Owsiaka to cios, ale tak naprawdę to od nas zależy czy Orkiestra zagra do końca świata i o jeden dzień dłużej.

 

red.

Zdjęcia (5)

Komentarze (50)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Awcbn
Awcbn 16.01.2019, 14:07
Czytając wasze komentarze to przechodzi wszelkie pojęcie, tyle jadu i nienawiści w ludziach jest. Sami zacznijcie się angażować w pomoc charytatywną, a nie oczerniać człowieka, który tyle dobrego zrobił. Za sytuację jaka zaistniała w kraju, podziękujcie obecnej władzy do spóły z kościołem, bo to oni wyciągnęli z ludzi to co najgorsze .
Benek
Benek 16.01.2019, 08:34
Pan Herakliusz zieje nienawiścią do kościoła. Mam pytanie do moderatora czy jego wpisów nie należałoby uznać jako mowy nienawiści.
Do Benka
Do Benka 16.01.2019, 11:57
A czym jest kościół???.Chodzicie do kościoła .Pytam po co?.Na pokaz .Jak już tak bardzo chcecie się modlić róbcie to w zaciszu domowym.Jak Jezus to robił.Do czego jest potrzebny wam kościół i ksiądz który za wszystko bierze pieniądze!!!!. Chodź nie powinien.Spowiadacie się ze swoich problemów czarnej mafii.Wystarczy spojrzeć na Rydzyka .Jest jednym z najbogatszych Polaków .Czy tak ma wyglądać kościół i jego wiara.Nie sądzę.Jestem katolikiem i nie mam zamiaru brać udziału w finansowaniu tej patologii.Bylem kiedyś ministrantem i znam od podszewki tą instytucję.Połowe zebranych przez ministrantów pieniędzy najzwyczajniej zabrał nam ksiądz.A wy co dostaliście od nich???? Rozgrzeszenie od gości którzy mają więcej grzechów niż zwykły smiertelnik.Wiecznie im Mało.
Lcm
Lcm 16.01.2019, 07:47
Jurek pomógł Lubańskiemu szpitalowi ze środków WOŚP, szkoda że najbardziej zainteresowani nie pomogli i wciskając ciemnote jak to szpital nie jest uzdrowiony a w rzeczywistości lekarze traktują ludzi jak intruza najlepiej aby nie przychodzili. Przypadki,, pilne,, są załatwianie po kilka-kilkanaście dni u specjalistów w LCM a zapytać się co tak długo - dostaje się opi.... l od lekarza i czas jeszcze bardziej wydłuża.

Trzeba do Radnego powiatu Pana Jana S napisać skargę na tą placówkę nadzorowaną przez powiat bo reszta to kółko wzajemniej adoracji i powiedzą że przecież szpital tak świetnie działa i taki kochany personel. Kochany chyba dla ,, nadzorujących,,
matematyk
matematyk 16.01.2019, 13:10
a teraz liczymy ile to baniek ? sam koszt szpitala .personel .sprzęt ile to baniek ?
to co dał wośp to nie są nawet klepaki .ile ?
o.ooo1 % ? za to efekt propagandowy ogromny .każdy leming twierdzi że bez wośp nie było by leczenia .....bzdury dla naiwnych
Lubawa
Lubawa 15.01.2019, 23:25
W Polsce nigdy nie bylo i nigdy nie bedzie dobrze . To jest smutne ,ale prawdziwe
Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 15.01.2019, 18:38
Abp Gądecki: zabójca potrzebuje większego współczucia aniżeli zabity…
+++++++++++++
Dał popis wielebny szaman, zresztą nie po raz pierwszy.
+ Dziennikarze pytali abp. Gądeckiego o internetowy wpis ks. Jacka Dunin-Borkowskiego, który w jednym z mediów społecznościowych oświadczył, że "Adamowicz jest znany przez swoje draństwa, …nie widzę żadnego powodu, żebym się za niego modlił".
https://screenshots.firefox.co… ... itter.com#
Poczytajcie co odpowiedział tak zwany hierarcha.
yyyyyyyyyyyyy
yyyyyyyyyyyyy 15.01.2019, 14:04
Chciałem zapytać kogoś mądrego...
Ile Lubański szpital przez te wszystkie lata zyskał na tych zbiórkach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ?
Zbiórka jest co roku i mówią, że to 27 finał więc grają już chyba 27 lat ?
Ludzie dają pieniądze w dobrej wierze, ale ile z tego ma nasz szpital w Lubaniu??
Anna
Anna 15.01.2019, 22:17
Byłam dziś na oddziale pielęgnacyjno-opiekuńczym. Łóżka i szafki w salach dla pacjentów z WOŚP ❤
Urzytkownik sprzętu
Urzytkownik sprzętu 15.01.2019, 16:41
Lubański szpital sporo dostał od WOŚP: inkubatory, stoliki do reanimacji, opart do przesiewowego badania słuchu, pompy infuzyjne, aparat USG i jeszcze wiele innych drobiazgów
Interesant
Interesant 15.01.2019, 16:35
Wystarczy wejść na stronę WOŚP. Szpite.. Wybrać miejscowośc i można sprawdzić każdy szpital w tym Lubanski. Napewno są luzka na dziecięcym i wewnętrznym (chyba) podnośnik dla niepełnosprawnych, inkubatory, pompy, EKG i USG na dziecięcym.
Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 15.01.2019, 12:23
Umiłowani Siostry i Bracia!
Niestety, uważam, że PiS - akurat PiS, bo teraz oni dzierżą stery, powinien poczuć na własnej skórze wkurw narodu, tudzież jego części. I zdaje się, że mam rację, bo na szybko zwoływane spotkanie na Nowogrodzkiej, to nie przypadek.
Inaczej g**** z tego wyniknie. Z terrorystami nie wygrywa się malując kredą kwiatki na asfalcie.
Gdańska tragedia jest pochodną medialnej wojenki między politykami, podgrzewanej przez presstytutki dziennikarskie, która trwa już 13 lat. To owoc regularnego prania mózgu przez wieloletnią indoktrynację i zmiany mentalnej społeczeństwa, które nadaje się jedynie do utylizacji jako mięso armatnie w jakiejś wojnie, może nawet domowej. Nie ma już ratunku dla tego kraju, starym pozostaje krzyżyk na drogę, a młodzi niech stąd lepiej uciekają póki jeszcze mogą. Oni przede wszystkim teraz myślą o tym jak to wydarzenie przełoży się na ich popularność. Debata i jej styl tak naprawdę ich nie obchodzą. A w***m moim zdaniem też się nie przejmują zbytnio, bo z Polaków uszło powietrze. Nie stanowimy jedności. Jesteśmy podzieleni, skłóceni co PiSowi udało się koncertowo.
– Piękne i szlachetne oblicze pokazują najwyżsi przedstawiciele naszego państwa – orzekł urbi et orbi w TVP pan arcy.. Marek Jędraszewski, metropolita krakowski.
Więc kto chciałby ganić pięknych i szlachetnych? Jednak kto w tym kraju nosi głowę na karku a nie pusty sagan ten wie po której stronie jest wina, gdzie źródło tego co się stało z nami. Oczywiście druga strona polityczna ta na lewo od PiS nie jest bez winy. PiS nie tylko rozpoczął dzielenie i podłą grę z narodem ale nadal przy każdej okazji robi to dalej.
Kaczyści dopięli swego, zniszczyli wszelkie autorytety, każdy kto się wychyli z szeregu, zostanie zdewastowany - dosłownie lub w przenośni.
++++++++++
Zaczęło się od: "***j dziadu".
 
sfrustrowamy dziad
sfrustrowamy dziad 15.01.2019, 18:17
autorytety.....dobre sobie zacznijmy od początku .... bolek płatny agent SB z noblem i prezydenturą w dorobku w asyście prałata jankowskiego znanego gdańskiego pederasty i pedofila z którymi SB robiła co chciała bo mogła ich zniszczyć .....to był początek ........reszta nie lepsza ....ojcowie założyciele

Śp Adamowicz wyrósł dzięki nim .dziecko 3 rp . twarz wszystkiego co najgorsze w PO .tak tylko nadmienie :bo jak zginął Lech to postępowa część społeczeństwa szczała na znicze i tłumy biły brawo ........
Marc.
Marc. 15.01.2019, 12:44
Twój przypadek jest bardzo ciężki i obawiam się, że chyba nieuleczalny.Mimo wszystko zdrowia życzę.
vvvvvvvvv
vvvvvvvvv 15.01.2019, 10:37
nie martwcie się POlacy jak wasi z PO z hersztem tuskiem wrócą do władzy to podniosą wiek emerytalny wszystkim kobiety do 70 lat, a mężczyźni do 75 i zabiorą 500 plus. Podniosą podatki i będziecie z dumą klepać jeszcze większą biedę, ale czego to się nie robi dla Polski i polaków aby dobro zwyciężyło.
Anna
Anna 15.01.2019, 22:20
Niech zabiorą te cholerne 500+ a dadzą spokojnie żyć!
Rozbawiony
Rozbawiony 15.01.2019, 17:22
PO wróci do władzy?,żartowniś z Ciebie.
Andrzej
Andrzej 15.01.2019, 09:26
Frekwencja nie dopisała.
Lcm
Lcm 16.01.2019, 08:00
W czasach mesengera FB możliwość była. Poprostu Lubanianiacy żyją swoim życiem i nie wykorzystują tragedii do POwskoPisowskiej kampanii i rzucania mięsem na siebie. Podobna frekwencja była podczas szeroko zapowiadanej akcji pod Sądami co oznacza że ludzie mają te POwskie akcje głęboko bo czy będzie to PO czy inna napewno nie będzie się nam lepiej żyło niż jest teraz co było widać przez lata 2007-2015. Benzyna była pod 6zł, stał kaczor na mównicy z kanistrem, teraz drożała drudzy krzyczą. Tu nie chodzi o nas tylko o koryto, jedni dają sobie milionowe nagrody premie, inni dawali i wyprzedawali kamienice i Polskę zachodowi. Tak to działa.
lubanianka
lubanianka 15.01.2019, 18:34
Może dlatego, że nie było mozliwości powiadomienia szerszej grupy osób w tak krótkim czasie. W tym przypadku liczy się po prostu gest, nie liczby. Na mojej ulicy, wieczorem, zapłonęły światełka w oknach.
acfasffas
acfasffas 15.01.2019, 10:29
6 osób było
ja
ja 15.01.2019, 09:16
po co tyle jadu sfrustrowany dziadu, ciszej nad tą trumną
obserwator
obserwator 15.01.2019, 07:56
pisowski hejt nawet pokonał Jurka Owsiaka
sfdcsdfdsf
sfdcsdfdsf 15.01.2019, 10:31
tylko, że owsiak będzie żył jak bóg do końca życia w ciepłych krajach popijając drinki, a ty będziesz robił za 1500 zł szumacherze z ukraincami.
Wal
Wal 16.01.2019, 14:01
Ale inteligentna odpowiedź chociaż do szkoły chodziłeś, sam zaangażuj się w akcję charytatywną i pomagaj innym, szczekać to każdy potrafi, ale od siebie dać to już ciężko,
Doris
Doris 15.01.2019, 11:06
Jakby mieli coś na owsiaka, przy takim hejcie i nagonce to już dawno by to wykorzystali i go posadzili. Widocznie jego działalność jest transparentna a on sam czysty.
sfrustrowany dziad
sfrustrowany dziad 15.01.2019, 06:18
po co komuś 33 konta w kilku bankach i tyle mieszkań że sam nie wie ile ? jako osoba z świecznika to był drań . prywatnie jak człowiekowi .ojcu który osierocił dzieci należy się wspólczucie i czyn godny pogardy

j
j 15.01.2019, 07:24
puknij się w łeb jełopie
S
S 15.01.2019, 06:08
Nie tylko ja zauważyłem ze pan herakliusz ma cos z deklem
pit
pit 15.01.2019, 15:14
Herakliusz jest bardzo inteligentnym człowiekiem który potrafi pisać sarkastycznie i walczyć słowami i argumentami przeciwnej strony,czytaj PIS i Kościół ,nie wszystkim to się podoba i nie każdy to rozumie .
Marc.
Marc. 15.01.2019, 08:17
Widocznie na psychiatryku są dostępne laptopy i chyba w ramach terapii Pan H pisze takie głupoty.
Z innego portalu cytat
Z innego portalu cytat 15.01.2019, 03:50
Na polecenie prawego i sprawiedliwego najwyższego prokuratora jego służby zrobią wszystko aby udowodnić, że morderca to paranoik i wariat, że to absolutnie nie ma nic wspólnego z rozpętaną przez nich kampanią nienawiści, kampanią dzilenia nas na panów i gorszy sort, na swoich i tych co stoja tam gdzie stało zomo, na prawych i komunistów i złodziei. Prawi i sprawiedliwi od lat przymykali oko na wszelkie przejawy emanacji nienawiścią, mówili nieładnie i puszczali oko do siewców nienawiści i pogardy. Portrety na szubienicy, nic to, podpalenie domu, niewazne, kopanie kobiety, eee tam to kodziara. W moim przekonaniu zapanowała atmosfera, która w umysłach wielu zrodziła myśl, że jest przyzwoleniana zachowania nienawistne, chamskie, rasistowskie, kryminale, na ponizanie i gnojenie, byle dotyczyło tych właściwych, tych, którzy nie maszerują z nami, bo kto nie z nami ten przeciw nam. Jak dziś czują się ci, co krzyczeli - cała Polska się z was śmieje, komuniści i złodziej? PAMIĘTACIE??? Ja pamiętam ( nazywali się potem PANAMI ), pamietam, że im się należało, pamietam jak wzruszeniem ramion najwyzszy prawnik kwitował przejawy bezprzykładnej agresji w stosunku do osób, które odważyły się protestowac w obronie podstawowych wartości. Natomiast aby zadowolić swoje ego stara się zniszczyć życie wybitnym kardiochirurgom. Tak chłopcy z ferajny mistrza chipokryzji i naczelnego siewcy nienawiści, doprowadziliście do tego co się stało. Zapytałbym jak się z tym czujecie, ale boję się, że odpowiedź mogłaby być porażająca. Boję się, że czujecie się z tym całkiem dobrze.
Pesymista
Pesymista 15.01.2019, 12:10
Można przytoczyć "miłosierne" wypowiedzi Niesiołowskiego,Palikota,Wałęsy,Sikorskiego,Tuska i innych siewców "miłosierdzia". Ich obciążyć tą tragedią i zwolenników PO zapytać "jak się z tym czujecie?". Nie trzeba szukać winnych wśród przeciwników politycznych,bo to dalej jest jątrzenie i dzielenie(i Ty to nieświadomie robisz). Trzeba się zastanowić co tu jest grane,dlaczego tyle złych emocji,dlaczego siebie nawzajem nie szanujemy?. Można się różnić politycznie ale jednocześnie się szanować. W tej sprawie jestem pesymistą. Za dużo jadu po jednej,jak i po drugiej stronie. Dziwne że zwykli ludzie dają się tak manipulować. Pozdrawiam.
Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 15.01.2019, 09:47
Zaprawdę powiadam Wam..
Ta "dobra zmiana" doprowadzi nas do zguby!
Patriota
Patriota 14.01.2019, 23:47
Nienawiść do drugiego człowieka !!!Przykro ale w takim kraju przyszło nam żyć.Hejt na każdym kroku.Ludzie !!!Co wam to daje???? , Satysfakcję z poniżania bliźniego.Narod który tak wiele przeszedł pogrąża się w nienawiści,która staje się chlebem powszednim.Nie macie wogole wstydu ani umiaru.Nie potraficie inaczej dyskutować i komentować w sieci?? Czy naprawdę trzeba wojny, głodu żeby człowiek podał sobie dłoń.
Lubań
Lubań 15.01.2019, 06:23
Bardzo trafna odpowiedz. Zgadzam się z tym w 100%.
Smutek
Smutek 14.01.2019, 23:36
Zło triumfuje
Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 14.01.2019, 22:15
- Nie można latami dzielić społeczeństwa na "naszych" i "wrogów", „pierwszy i drugi sort”, „komunistów” i „złodziei”, niegodnych współczesnego żywota w państwie „dobrej zmiany”, brutalnymi słowami wykluczać milionów obywateli ze wspólnoty, tych co stoją po słusznej stronie i tych co są tam gdzie ZOMO, a po wygranych wyborach mówić "od teraz jestem prezydentem/premierem wszystkich Polaków". Dlatego, że tak głębokich i szerokich rowów, wykopanych przez miliony nienawistnych słów, nie da się zasypać jednym słowem...
Hejt na WOŚP zaczął się w Kościele rzymskim i ze strony duchownych. WOSP jest wyrzutem sumienia dla Kościoła, bo zbiera pieniądze i wiarygodnie się rozlicza z darczyńcami. Kościół nie potrafi sobie z takim wyzwaniem poradzić.
Rozbawiony
Rozbawiony 15.01.2019, 12:16
A kto przypiął pewnej części Polaków negatywną,ośmieszającą i wykluczającą łatkę "moherowych beretów"?.
Bolek
Bolek 15.01.2019, 00:05
Ty "inteligentny z przypadku" a zgadnij czyje to cytaty: dorżniemy tą watahę, wyplenimy tę pisowską szarańczę, ja was przez okna wypier...., zabież brata, itd.
Diabel
Diabel 14.01.2019, 20:47
Pan Herakliusz Ty naprawde masz cos z bania nie tak?
Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 14.01.2019, 20:15
* Zdradzieckie mordy... - Kaczyński
* Marzę by dorżnięto złodziejską watahę im szybciej tym dla nas wszystkich lepiej - marszałek Beata Mazurek,
* "jeszcze jedna bitwa jeszcze dorżniemy watahy" - Radoslaw Sikorski
* - Janusz Korwin-Mikke wybitny retoryk nienawiści, wypowiedzi dosyć świadomie, próbując zbić na tym kapitał społeczny. Wyklucza wszelkie mniejszości, aberracje i inności ze sfery zasługującej na szacunek. Z tego powodu okazywał lekceważenie wobec kobiet, osób o innej tożsamości płciowej, homoseksualnych, innego pochodzenia etnicznego czy niepełnosprawnych. Nie spotkała go za to jakaś specjalna kara ani ostracyzm medialny.
* Andrzej Wajda - " jak przejmiemy TVN to wystrzelamy prawicowych dziennikarzy jak psy"
* Janusz Palikot : "trzeba zastrzelić i wypatroszyć Jarosława
Kaczyńskiego"
* Grzegorz Braun - cala książka by się uzbierała;
* ks. Międlar i elyta faszyzujących Narodowców
==============
i nad całością toruński katecheta - specjalista od głoszenia słowa bożego: spotkanie dziennikarek z Marią Kaczyńską skomentował nazywając je "szambem". Nie mylić z perfumerią.
Prezydentowa to czarownica, która powinna się poddać eutanazji. Prezydent to oszust ulegający lobby żydowskiemu. Sprawa Jedwabnego służyła tylko temu, by środowiska żydowskie mogły wyłudzić od Polski 65 mld dolarów. A "Gazeta Wyborcza" prezentuje cyniczną i przewrotną mentalność talmudyczną – takie prawdy głosił podczas wykładów dla swoich studentów o. Tadeusz Rydzyk. I tak to się w rzeczypospolitej zalęgło.
 
Wmordechaj Szwindler
Wmordechaj Szwindler 14.01.2019, 21:32
Nic ująć, wiele by do tych świetlanych wynurzeń z żydopożądaniami i ich sługusami w tle dodać można, a nawet trzeba... Na szczęście Sieć, a szczególnie YT, pęka od dokumentów na ten temat... Sorry filosemici i wy, syjonazi-akolici, ale kolejny Holokaust tych, którzy się z poprzednich Holokaustów niczego nie nauczyli, widzę ogromny...
Spójrz w siebie
Spójrz w siebie 14.01.2019, 21:27
A dlaczego szanowny Pan nie przytoczy swoich bardzo obraźliwych i wręcz chamskich wypowiedzi?.
Wmordepchaj Szwindler
Wmordepchaj Szwindler 14.01.2019, 22:56
Pijesz do mnie - czy koło mnie? A może tak ogólnie do wszystkich, bo po treści określić nie sposób do których tu pijesz osób...
Spójrz w siebie
Spójrz w siebie 15.01.2019, 12:18
Nie do Ciebie,tylko do Heraklusza,przecież to widać na załączonym obrazku.
BHO
BHO 14.01.2019, 21:09
Od ks. Międlara to się proszę odpier... Facet ma jaja i rację w wielu kwestiach. Co do faszystow proszę się douczyc.
M.
M. 15.01.2019, 15:18
Ten pan na szczęście nie jest już księdzem
K.
K. 16.01.2019, 09:02
A takich właśnie ksiazy nam trzeba. A nie tylko tych którzy przychodzą co roku po kasę, za wszystko trzeba im płacić to tego mają dużo za uszami... Międlara kler pogonil bo jest niewygodny. Bucie księdzem to zawód powiązany z grupą przestępczą.
Hhh
Hhh 16.01.2019, 13:58
Nam nie potrzeba wcale kościoła i ich fałszywej obłudnej wiary. Poczytaj historię chrześcijaństwa to zrozumiesz co ta sekta robiła. Żeby być dobrym człowiekiem nie trzeba być wierzącym

Pozostałe