Komunikaty służb. Areszt za usiłowanie zabójstwa dziecka

  • 14.01.2019, 13:34 (aktualizacja 14.01.2019, 14:33)
  • st. asp. Magdalena Juźwicka - KPP w Lubaniu
Komunikaty służb. Areszt za usiłowanie zabójstwa dziecka

Podziel się:

Oceń:

Przedstawiamy oficjalne komunikaty policji oraz Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze, dotyczące sprawy Edyty Ł., która w czwartkową noc usiłowała zabić swoją 11-letnią córkę.

Komunikat Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze

11 stycznia 2019 roku na wniosek Prokuratury Rejonowej w Lubaniu miejscowy Sąd Rejonowy zadecydował o tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania Edyty Ł., podejrzanej o usiłowane zabójstwa swojej córki.

Do zdarzenia doszło 10 stycznia 2019 roku w godzinach wieczornych, w jednej z miejscowości na terenie powiatu lubańskiego. 40-letnia kobieta przy użyciu noża zaatakowała swoją 11-letnią córkę, w czasie kiedy dziecko już spało.

Sprawczyni zadała małoletniej cios w rękę i usiłowała zadać kolejne uderzenia. Została wówczas powstrzymana przez interwencję innych członków rodziny.

Na miejsce wezwano Pogotowie Ratunkowe oraz Policję.

Edyta Ł. została zatrzymana i doprowadzona do Prokuratury Rejonowej w Lubaniu, gdzie usłyszała zarzut usiłowania zabójstwa oraz spowodowania lekkich obrażeń ciała u swojej małoletniej córki.

Kobieta przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu.

Po wykonaniu czynności procesowych z udziałem podejrzanej, Prokuratura skierowała do Sądu wniosek o jej tymczasowe aresztowanie, wskazując między innymi, że grożąca jej surowa kara rodzi obawy, że w sposób bezprawny będzie ona utrudniała postępowanie karne, a nadto może ona ponownie dopuścić się przestępstwa przeciwko życiu lub zdrowiu.

Sąd uwzględnił wniosek i zastosował wobec Edyty Ł. izolacyjny środek zapobiegawczy na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania.

Działanie podejrzanej spowodowało u pokrzywdzonej lekkie obrażenia ciała w postaci rany ręki. Zarzucone Edycie Ł. przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, do dożywotniego pozbawienia wolności.


Komunikat KPP w Lubaniu

W oparciu o zebrany przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu materiał dowodowy, na wniosek Prokuratury Rejonowej, sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec kobiety podejrzanej o usiłowanie zabójstwa 11-letniej córki.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek w godzinach wieczornych w miejscowości Kościelniki Średnie. Dyżurny KPP w Lubaniu został powiadomiony o fakcie zranienia nożem małoletniej przez jej matkę.

Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że 39-letnia kobieta – matka czwórki dzieci zaatakowało swoją 11-letnią córkę leżącą w łóżku próbując ugodzić ją nożem. Małoletnia zasłoniła się ręką w wyniku czego została zraniona w lewą dłoń. Zaalarmowane krzykiem siostry rodzeństwo obezwładniło matkę zabierając jej nóż. Następnie wymieniona przy użyciu drugiego noża próbowała odebrać sobie życie raniąc się w szyję.

Małoletniej oraz jej matce na miejscu została udzielona niezbędna pomoc medyczna przez załogę pogotowia ratunkowego. Sprawczyni została zatrzymana przez funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Leśnej i w związku z posiadanymi obrażeniami ciała przewieziono ją w asyście policji do szpitala, gdzie została również zabrana małoletnia.

Podejrzana została doprowadzona do Prokuratury Rejonowej w Lubaniu, gdzie przedstawiono jej zarzut usiłowania zabójstwa małoletniej córki. Następnie została doprowadzona do Sadu Rejonowego w Lubaniu, gdzie orzeczono wobec niej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Na wniosek policji pokrzywdzona oraz jej rodzeństwo zostali objęci opieką psychologa.

Zgodnie z obowiązującym prawem za popełnione przestępstwo podejrzanej grozi nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności.

 

st. asp. Magdalena Juźwicka - KPP w Lubaniu

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe