Matka zaatakowała nożem śpiące dziecko

  • 12.01.2019, 14:16 (aktualizacja 12.01.2019 17:35)
  • red.
Matka zaatakowała nożem śpiące dziecko
Podziel się:
Oceń:
W czwartkową noc 39-letnia mieszkanka Kościelnika zadała swojej śpiącej córce kilka ciosów nożem. Po ataku kobieta próbowała targnąć się również na swoje życie.

Dramat rozegrał się w gospodarstwie w jednym z Kościelników na terenie gminy Lubań. 39-latka mieszkała tam z czwórką swoich dzieci. Jedno z nich jest pełnoletnie, pozostała trója małoletnia.

Kobieta za cel wybrała najmłodsze z dzieci, 10-letnią córkę. Do ataku doszło wieczorem, gdy dziewczynka już spała. 39-latka zaatakowała, kilkukrotnie dźgając dziecko nożem. Obudzona dziewczynka zaczęła się bronić i wzywać pomocy. Na pomoc przyszło starsze rodzeństwo, które obezwładniło matkę i wezwało służby.

W sobotę  (12.01) w Sądzie Rejonowym w Lubaniu odbyło się posiedzenie, na którym rozpatrywany był wniosek prokuratury o aresztowanie kobiety na trzy miesiące.

- W oparciu o materiał dowodowy przedstawiono Pani zarzut usiłowania zabójstwa i spowodowanie lekkiego uszczerbku na zdrowiu najmłodszej córki, to znaczy rany ciętej dłoni. W dniu dzisiejszym na wniosek prokuratury sąd zdecydował o aresztowaniu kobiety na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania. Oskarżona przyznaje się do zarzucanego jej czynu, natomiast co do szczegółów i przyczyn jej postępowania, na tą chwilę nie mogę jeszcze nic powiedzieć. Okoliczności te muszą zostać zweryfikowane, dopiero na późniejszym etapie postępowania będzie można się do tego odnieść i nieco szerzej przedstawić. - usłyszeliśmy od Łukasza Chrapka, zastępcy prokuratora rejonowego w Lubaniu.

Jak ustaliliśmy, kobieta po ataku usiłowała odebrać sobie życie. Dziś przed sądem stanęła z opatrunkiem założonym na ręce i z lewej strony szyi. Dotarliśmy również do informacji z których wynika, że 39-latka mogła być już wcześniej leczona psychiatrycznie.

red.

Zdjęcia (4)

Komentarze (23)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gabi
Gabi 18.02.2019, 14:59
wszyscy niestety wiedzieli co w tej rodzinie się dzieje i nikt nie reagował Moim zdaniem dla tych dzieci będzie jak trafią do rodziny zastępczej .Wszędzie tylko nie do dziadków Dziadkom też należy się psycholog Oni nie są w stanie zapewnić tym dzieciom należytego wychowania i zapewnienia bezpiecznego azylu
maccc
maccc 15.01.2019, 20:51
chodz moze bylismy blisko ale tak naprawde to nikt z nas nie ma pojecia co sie stalo z glowa tej dziewczyny ze zrobila cos tak strasznego najblizszym sobie ludziom mysle ze ona bardzej potrzebuje pomocy niz kary
Mieszkanka wsi
Mieszkanka wsi 15.01.2019, 23:17
Pomocy to potrzebują dzieci, nie ta krowa!!!
Adrian
Adrian 14.01.2019, 23:59
Jeżeli chodzi o Lubańskie służby to najgorzej wypada Polocja. Przecietny funkcjonariusz ? nie ma obeznania w terenie i nie potrafi odpowiednio zareagować na przeciętna sytuacje.
W temacie
W temacie 13.01.2019, 22:06
Masakra dziecko nie zostaję zabranie do szpitala i objęte opieką psychologiczną a żeby opatrzyć rękę i zszyć musiał wujek ją wieźć do szpitala!!! To jest kpina jak działają nasze służby. W takiej sytuacji powinna natychmiast zostać objęta opieką a wizytę u psychologa ma mieć dopiero "w środę "!!!!!! Co się dzieje na tym świecie, dziecko zostaję zaatakowana przez matkę będzie miało traumę do końca życia a nie ma natychmiastowej pomocy !!!! Szok
SE
SE 13.01.2019, 20:59
Do kkkkkk mas mas zayobie
Ja i ktoś
Ja i ktoś 12.01.2019, 23:11
Rok temu???
Dudus
Dudus 12.01.2019, 20:54
15 mln polakow cierpi na zaburzenia psychiczne; nerwice,zaburzenia osobowosci,emocjonalne,depresje itd..
Szacuje sie ze do 2020r co czwarty polak bedzie cierpial na depresje,ktora jest kolejna choroba cywilizacji zaraz po nowotworach i cukrzycy...
O.N.A.
O.N.A. 12.01.2019, 20:46
Lekki uszczerbek na zdrowiu, możliwe że rany nożem nie były groźne, ale co z urazem psychicznym? 10 letnie dziecko zostało wybudzone w nocy i zaatakowane przez własną matkę, osobę która z reguły powinna być kojarzona z ciepłem, z bezpieczeństwem, z zaufaniem. Nie pasuje mi tu pojęcie "lekki uszczerbek na zdrowiu".
LUNA
LUNA 12.01.2019, 19:40
A CO Z CÓRKĄ
SE
SE 12.01.2019, 19:15
Do pana herakliusza w dalszym ciagu po pana komentarzach stwierdzam ze ma pan cos z deklem
Kkkkkk
Kkkkkk 13.01.2019, 15:05
A morze ty mas. Coś z deklem
Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 12.01.2019, 16:41
Cyt. Jedno z nich jest pełnoletnie, pozostała trója nieletnia.
============
Pozostała trójka to MAŁOLETNI. "Nieletni" to sprawca czynu zabronionego (do 17 lat) albo osoba zagrożona demoralizacją.
Natomiast za czynem kobiety-matki kryje się diabelskie opętanie i należy poddać ją seansom szamana egzorcysty. W każdej diecezji jest chociażby jeden który diabla się nie boi.Tak przynajmniej twierdzi kierownictwo jedynie słusznego Kościoła poza którym nie ma zbawienia.
Marc.
Marc. 13.01.2019, 19:20
Ale gościu ciebie znów pozabierało.Dlaczego admin przymyka oko na takie wpisy, które mogą po ich treści sugerować niepoczytalność osoby ,która je tworzy.On wymaga natychmiastowej pomocy psychologicznej.
szok
szok 12.01.2019, 15:51
dla mnie to szok tym bardziej ze sie zna ta osobe ..to jest tragedia
As
As 13.01.2019, 08:35
Trzeba bylo pomoc nawet rozmową skoro p.Szok znasz tą osobe i wiesz ze miala zawsze duze problemy,ale tak jak p.onserwator napisal chyba tylko z widzenia.Jak to mowia w d..ie byłas i g..no widzialas.
do AS
do AS 13.01.2019, 16:08
A SKONT Wiesz ze nie rozmawiano z nia ..to co dzieje sie za czterema scianami to tylko rodzina wiedziała czemu tego nie zgłaszali wiedzac ze leczyła sie psychiatrycznie ..nikt nie próbował podac jej reki ..gdzie ojciec dzieci czemu temu nie zapobieg ..wiedział o wszystkim .. chyba sam czekał na tragedie ...nie bronie jej ale i ojca tez nie ...jest współodpowiedzialny tej tragedii
Głos
Głos 15.01.2019, 19:11
Ojca aresztował, bo był poszukiwany
wert
wert 13.01.2019, 15:39
A skąd wiesz że takiej pomocowej rozmowy nie było?. Jakim prawem oceniasz?. Może ostatnie zdanie Twojej wypowiedzi pasuje bardziej do Ciebie.
Obserwator
Obserwator 12.01.2019, 20:05
Chyba tylko z widzenia bo jak byś tą osobę znał to byś wiedział co się dzieje w domu ze podjęła tak radykalne kroki...
Ola