Lubań. Protest nauczycieli

  • 10.01.2019, 13:38 (aktualizacja 11.01.2019 15:45)
  • red.
Lubań. Protest nauczycieli pixabay.com
Podziel się:
Oceń:
W całym kraju trwa akcja protestacyjna nauczycieli. Sprawdziliśmy czy nauczyciele w Lubaniu przyłączyli się do protestu

Potwierdziły się nasze wczorajsze informacje, nauczyciele z kilku lubańskich szkół przyłączyli się do dzisiejszego protestu. Część z nauczycieli poszła na zwolnienia lekarskie, inni oddali krew, za co należy się wolne. W każdej szkole sytuacja wygląda nieco inaczej.

Najgorzej jest w szkole podstawowej nr 2, bo tam 27 nauczycieli jest na zwolnieniach lekarskich i to jest największy problem. Pani dyrektor wyznaczyła zastępstwa i jakoś sobie z tym poradziła – usłyszeliśmy od Mateusza Zajdla, zastępcy burmistrza miasta, który odpowiada za miejską oświatę.

W pozostałych szkołach podstawowych na terenie Lubania absencja wśród nauczycieli utrzymuje się na poziomie stosownym do panującej pogody. Jedyne odstępstwo widać w szkole podstawowej nr 4, gdzie zwolnienia dostarczyło dziś kilku nauczycieli więcej. Jak zapewniła nas dyrekcja szkoły nie wpłynęło to na funkcjonowanie szkoły i zajęcia odbywają się normalnie.

W szkołach ponadgimnazjalnych do protestu przyłączyli się jedynie nauczyciele z ZSP im. A. Mickiewicza, tam absencja jest na poziomie 85%. Dzisiejszy dzień dla nauczycieli, którzy byli w pracy był sporym wyzwaniem ze względu na odbywające się w całym kraju egzaminy zawodowe. Jednak i tu dyrekcja zapewnia, że wszystko odbyło się zgodnie z planem i egzaminy odbywają się bez przeszkód. Jutro sytuacja powinna wrócić do normy bowiem wielu nauczycieli dostarczyło zwolnienia jednodniowe.

W pozostałych szkołach średnich kadra nauczycielska jest całym sercem z protestującymi, jednak tam dzisiejsze egzaminy zawodowe zdecydowały o nie przyłączaniu się do protestu.

Lubańscy nauczyciele są zaniepokojeni zarobkami i rozpowszechnianym stereotypem, że pracują tylko 18 godzin tygodniowo, a celem dzisiejszej akcji jest zaznaczenie się ma mapie protestów w Polsce.

Od trwających rozmów w ministerstwie zależy czy protest będzie kontynuowany.

red.

Komentarze (61)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Nauczyciel
Nauczyciel 24.01.2019, 23:10
Nauczyciele, pozakładajcie konta na portalach podobnych do angielski prywatnie, decydujcie kogo i za ile chcecie uczyć
Jury
Jury 2.02.2019, 19:13
No ciekawe, nie słyszałem o tym, ale dobrze ze powstało.... wreszcie.
suil
suil 25.01.2019, 22:55
O, dokładnie, słyszałem, własnie się przymierzam. Łatwo tam znaleźć ucznia?
austin
austin 31.01.2019, 16:06
W tydzień mam 2
Pawełek
Pawełek 16.01.2019, 06:16
Tylko przez te protesty to dzieci są pokrzywdzone bo lekcje odwołują albo nadrabiam materiału będzie,żenada
Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 12.01.2019, 17:07
Ks. Wojciech Węgrzyniak:
Przestańcie kłamać. To KOŚCIÓŁ utrzymuje państwo, nie odwrotnie!!!
fronda.pl/a/panstwo-utrzymuje-kosciol-oto-cala-prawda-ks-wojciech-wegrzyniak,120704.html
========================
Idiotów, nawet konsekrowanych z zasady nie komentuję.
Nauczyciele po pieniądze nie do rządu tylko do Episkookupanta.
Jakość nauczania
Jakość nauczania 12.01.2019, 11:14
Uważam, że wynagrodzenie nauczycieli danej szkoły powinno być adekwatne do wyników osiąganych przez uczniów, ktore są publikowane np. w Rankingu Perspektyw. Na którym miejscu tego rankingu plasują się szkoły z terenu powiatu lubańskiego?
Dobry nauczyciel powienien dobrze zarabiać!
mm
mm 25.01.2019, 08:13
Słaby punkt tego myślenia polega na tym, że nie wszystkie dzieci są w stanie osiągnąć takie same wyniki, nawet przy zastosowaniu najlepszych metod nauczania. W efekcie szkoły przyjmowałyby do siebie dzieci najbardziej uzdolnione, a w szkołach, gdzie dzieci byłyby mniej uzdolnione, nie miałby kto pracować. Szczególnie w szkołach podstawowych.

Poza tym uzależnienie wynagrodzenia nauczyciela od wyników osiąganych przez uczniów spowodowałoby w niektórych przypadkach tak dużą presję na dzieciach, że byłoby to dla nich ze szkodą.

Myślę, że lepszym rozwiązaniem byłoby zniesienie rejonizacji i przyznawanie tzw. bonów edukacyjnych, które dostawałaby szkoła za każdego ucznia. I mniejsze uszczegółowienie podstawy programowej, po to by szkoły miały możliwość większej swobody w sposobach i treściach nauczania. Każdy mógłby sobie wybrać, która szkoła mu najbardziej odpowiada, czy taka, gdzie jest pruska dyscyplina, czy na wzór uniwersytetów angielskich, gdzie uczniowie mają myśleć, dyskutować i wykazywać się samodzielnością. Teraz wyboru nie ma, powstały molochy, w których dzieci wdrażane są wyłącznie do wyścigu szczurów.

Druga sprawa to profesjonalizm nauczycieli. Moim zdaniem dużą bolączką tego zawodu jest brak możliwości awansu pionowego, jak to ma miejsce wszędzie indziej, a wraz z nim wyższego wynagrodzenia. Taki nauczyciel mianowany robi przecież niemal to samo co stażysta i to przez całe życie, za niewiele większe pieniądze. Nieliczni zostają dyrektorami (nie każdy chce takiego awansu), część do polityki, a duży odsetek się wypala. A przecież mógłby być awans w obrębie szkoły, na przykład można by stworzyć stanowisko koordynatora ds. szkoleń metodycznych, który organizowałby takie rzeczy w kilku szkołach, czy ds. pedagogicznych, czy organizacji wydarzeń kulturalnych itp. Zamiast tworzyć twory typu kuratorium, czy dodn, oddolnie można by sprawy załatwiać i na pewno z większym pożytkiem i skutecznością.

System edukacji wymaga gruntownych zmian.
Jakość nauczania?
Jakość nauczania? 13.01.2019, 14:34
Jak to się ma do szkół, w których funkcjonują klasy integracyjne, gdzie gro uczniów to dzieci z dysfunkcjami lub z upośledzeniem? Dzieci te pracują na indywidualnych programach i nigdy nie znajdą się w czołówce rankingu, bo one osiągają sukcesy na miarę swoich możliwości.Czy nauczycieli uczących w takich klasach należy ukarać niższą pensją?
obserwator
obserwator 11.01.2019, 21:54
Nie zgadzam sie z nauczycielami przez 8 lat siedzieli cicho a teraz wymuszaj az 1000zl podwyzki to jest chore .
Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 12.01.2019, 09:18
Właśnie dlatego, że przez 8 lat ich zwodzili i tyle się na dzisiaj uzbierało. Jutro już może być 1100 zl. Przecież mają komu wstrzymać dopływ mamony - pasożytom obcego zresztą państwa. Tyle tylko, że obawiają się utraty poparcia i ustawiania pro ogłupianej gawiedzi. Muszą zatem wybierać...
Marzena
Marzena 11.01.2019, 19:04
Nauczyciel może się przekwalifikować, w drugą stronę sie nie da. Należy podnieść pensję pedagogom, gdyż jest to również przykład dla uczniów, iż ciężka praca intelektualna w życiu się opłaca. Zwolnienia lekarskie świadczą o skrajnej desperacji i braku innych środków, aby zwrócić uwagę społeczeństwa i polityków. W każdym zawodzie są pracownicy bez powołania, a niskie pęsje tylko pogłębiają taką sytuację.
wojak
wojak 11.01.2019, 18:40
we Francji nauczyciel pracuje 40 godz.tyg.a w Polsce ,która jest bogata 18 godz.tyg .Cud nad Wisłą .......!Nauczyciel uczy ....A rodzic nie uczy po 8 godz.pracy .?Rodzic wychowuje ...płaci ...Wszystko jest dziś zrzucane na rodzica.Kiedyś nauczyciel był z powołania...a dziś niestety liczy się powiedzenie nie narobic sie a zarobić .Dziś nauczyciel nie jeżdzi byle jakim autem wystarczy iść pod szkołe .
Trochę prawdy
Trochę prawdy 13.01.2019, 11:31
To prawda.
Belferka
Belferka 12.01.2019, 12:49
Taaa, tylko każda nauczycielka ma jeszcze męża, który pracuje, zarabia, łoży na dom i dzieci i kupuje żonie samochód.
Ada
Ada 14.01.2019, 00:20
Auto wzieła na kredyt bo ma nieoprocentowany!
Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 11.01.2019, 13:00
Strajk nauczycieli. "Aby był skuteczny, musi być dotkliwy"
Skuteczny strajk w oświacie jest w stanie zablokować pół państwa. Apel, by rodzice udzielili nauczycielom wsparcia.
Będziemy mieć teraz w styczniu zebrania w szkołach. Powiedzmy nauczycielom, że popieramy ich i że jeżeli będzie taka konieczność, że będziemy musieli wziąć urlop lub dzień opieki nad dzieckiem, zróbmy to. Powiedzmy nauczycielom, że my to zrobimy.
Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za to, że prestiż zawodu nauczyciela został dramatycznie obniżony. Nie doceniamy, jak bardzo oni są ważni. Chciałabym powiedzieć, że przepraszam w imieniu rodziców. Dlatego, że sama będąc matką, słyszę bardzo wiele krzywdzących i niesprawiedliwych słów wobec nauczycielek i nauczycieli. Rodzice bardzo często zbierają się, aby porozmawiać o tym, że nauczyciel robi coś źle, a bardzo rzadko po to, by wyrazić słowa wsparcia i wdzięczności. - W tych trudnych chwilach dla oświaty nauczyciele powinni słyszeć od nas słowa wsparcia, nawet jeśli to będą laurki. Im się to należy.
- Dorota Łoboda, Prezeska Fundacji Rodzice Mają Głos i radna Warszawy.
http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,13…
maro
maro 11.01.2019, 14:20
BZDURA.
MY RODZICE STANOWCZO POTĘPIAMY PROTEST.
NIE ŻYCZYMY SOBIE ABY NAUCZYCIELE OPŁACANI Z NASZYCH PODATKÓW UTRUDNIALI ŻYCIE NASZYM DZIECIOM.
Żądamy od dyrekcji wyciągnięcia surowych konsekwencji od każdego nauczyciele przez którego ucierpi choć jedno dziecko.
Żądamy zawiadomienia prokuratury o podejrzeniu wyłudzenia nienależnych świadczeń socjalnych za fałszywe zwolnienia lekarskie bo to jest przestępstwo podlegająca pod kodeks karny.
Belfer
Belfer 11.01.2019, 22:35
Ale na nierobów i mącicieli z sejmu, senatu i całego rządu płacisz. Tam dopiero biorą, bo im się należy. Widać płacenie na takich darmozjadów Ci pasuje? Skąd wiesz, że nauczyciel przebywający na L4 miał fałszywe zwolnienie? Wystarczy, ze zaraził się katarem od Twojego dziecka, wszak do szkoły wysyłane są dzieci kaszlące, smarkające, z gorączką, bólem brzucha itd. bo niekochający ich rodzice są tak zapracowani, ze nie maja czasu iść z dzieckiem do lekarza i je wyleczyć. A wiesz jak wygląda nauczycielskie gardło? Lekarzowi wystarczy sam widok i od ręki L4, bo sporo nauczycieli pracuje z podrażnionym gardłem z zapaleniem bądź problemami ze strunami głosowymi. ALE TY WIESZ LEPIEJ.
Podaj jeszcze instrukcję, jak zdobyć lewe zwolnienie, bo może kiedyś spróbuję ;)
L-4
L-4 12.01.2019, 12:40
Skąd wiadomo że nauczyciele są na fałszywych zwolnieniach?. Kogo masz za idiotów że takie pytanie stawiasz?. Przecież ta akcja protestacyjna na tym polega aby iść na zwolnienia lekarskie. Co,nagle akurat teraz jak jest taka akcja nauczyciele dostali jakiejś epidemii?. Trochę powagi szanowny panie Belfer.
Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 11.01.2019, 18:29
Tymczasem. Forum Związków Zawodowych idzie w ślady Związku Nauczycielstwa Polskiego i rozpoczyna procedurę sporu zbiorowego, który ma zakończyć się strajkiem.
Nie jest jasne, jak postąpi licząca ok. 80 tys. członków pro-PiS-owska oświatowa „Solidarność”. Z rozmów z panią minister Zalewską przewodniczący wyszedł rozczarowany, ale już po kilku godzinach komunikat związku był optymistyczny. Czytamy w nim: „Jest wstępna zgoda minister Anny Zalewskiej na 15-proc. podwyżkę wynagrodzeń zasadniczych od stycznia 2019 r.”. Natomiast nie ma tego zapewnienia w komunikacie MEN - nie usłyszały go też ZNP i FZZ.
Tymczasem w wielu województwach uczniowie wpierają akcję nauczycieli. Przodują w tym Wielkopolska, Lubuskie, Zachodniopomorskie i Dolnośląskie - poza Lubaniem.
Widocznie nie czytają niektórych komentarzy oponentów z eLuban.
Rozbawiony
Rozbawiony 12.01.2019, 12:46
FZZ i ZNP to przecież pogrobowcy komuny,więc nie dziwota że dopiero jak rządzi PiS są roszczeniowi. Przez 8 lat rządów PO-PSL siedzieli cicho jak mysz pod miotłą.
maro
maro 11.01.2019, 12:11
DEGENERACI a nie nauczyciele. Jak tak można się zachowywać?
Proszę się zwolnić z pracy a nie wyżyważ się na dzieciach.
Dostajecie tyle ile podatników stać i dopóki bierzecie pensje to macie obowiązek pracować. A jak nie chcecie pracować to proszę nie brać pieniędzy.
Ciekawe gdyby pracownicy ciepłowni poszli na lewe zwolnienia lekarskie w ramach i zaprzestali dostaw ciepła w styczniu do mieszkań, w tym również nauczycielskich bo im się coś nie podoba.
Czekam na ENTUZJASTYCZNĄ akcję poparcia ze strony nauczycieli.
Wszak skoro mają nasze dzieci gdzieś, oszukują budżet na lewych zwolnieniach, nie wykonują swoich obowiązków wobec naszych dzieci, za co im płacimy i utrudniają im edukację bo chcą kabzy, to nie byłoby im przeszkodą marznąć przez styczeń ze swoimi rodzinkami i wysyłać sms-y z poparciem akcji protestacyjnej do ciepłowników.
Ada
Ada 14.01.2019, 00:28
Dokładnie!
Im sie wydaje ,ze beda zarabiali korcie za co? Za 18 godz.tygodniowo?
Polonista ma jeszcze mniej.
Wycieczki, wypady do kin , wszystko za darmo. Kredyty tez . I ta ciemnota jeszcze rzadzi naszym krajem!! Dlatego jest tak źle, bo wiecznie nie nażarci!!
Nie podoba sie?
Do fabryki na 3 zmiany niech pójdą.
Moze wtedy zrozumieja jak to jest nie miec czasu na nic i zasuwac za marne grosze!
lol
lol 11.01.2019, 19:18
a pisać kto Cie nauczył? nauczyciel......to też degenerat???? podziękuj mu/jej ,że mozesz teraz wylewać pomyje na pozostałych.......
Herakliusz
Herakliusz 11.01.2019, 12:00
Mam na hali dwóch pracowników fizycznych po studiach. Nie mogli znaleźć pracy w zawodzie, przekfalikowali się. Kiedyś marketing dzisiaj operator maszyn. Nauczycielu, zarabiasz za mało ? Zmień pracę, weź kredyt, wyjedź za granice jak to kiedyś powiedział Komorowski.
Belfer
Belfer 11.01.2019, 22:26
Chętnie, a Twoje dzieci niech uczą Ukraińcy, Koreańczycy czy Muzułmanie. A ja się chętnie przekwalifikuję i pójdę do Ciebie NA HALĘ. Mam nadzieję, ze godnie zapłacisz.
Herakliusz
Herakliusz 12.01.2019, 23:18
Nie wytrzymałbyś tygodnia. A Ukraińcy z czasem będą uczyć, kwestia czasu.
Aa
Aa 11.01.2019, 11:34
Nóż w kieszeni sie otwiera jak czytam niektore komentarze. Jesli ktos nie pracowal w tym zawodzie to nie piwinien sie wypowiadac. Ja osobiscie nie pracuje ale bliska mi osoba, wiec widze jak po tych 5-6 godz pracy z 30 niewychowanymi ( w czesci) dziecmi, wraca do domu i do 21 przygotowuje zajecia albo sprawdza prace. Denerwuje mnie jak rodzice mowia o tym, ze nauczyciele wychowuja dzieci. Ja uwazam, ze to rodzice sa od wychowywania. Nauczyciel ma sprobowac nauczyc, bo niestety w wielu przypadkach to rodzice nie kontroluja i nie pilnuja odrabiania lekcji czy zadan co skutkuje brakiem wiedzy a w nastepstwie pretensjamu do nauczyciela ze nie nauczyl. Jak tak mozna. Ja tez mam dzieci i zdaje sobie sprawe, ze to ode mnie zalezy jak dziecko bedzie sie uczyc. Szczerze wole juz swoja prace jak wracam po 8 godz i wszystko co sluzbowe zamykam za drzwiami. Osoba o ktorej mowa zadowolona jest ze swojej pracy, ale tak jak kazdy chce pracowac, w istotnym zawodzie na calym swiecie, za godne pieniadze. Pozdrawiam
Mama
Mama 12.01.2019, 17:30
Błagam...co dnia przygotowuje się do pracy do 21? Mam dziecko w szkole, w klasie 1. Proszę mi wytłumaczyć jak dziecko ma się nauczyć słówek z j.angielskiego podczas 45 minut lekcji w szkole? Nie da się tego zrobić, więc po pracy siadam z dzieckiem i pomagam mu w nauce słówek, bo jak jest sprawdzian to musi umieć. Niektórzy rodzice wysyłają dzieci na lekcje prywatne, gdzie również uczą nauczyciele ze szkół (tak Ci, którzy tak ciężko się przygotowują do pracy w szkole publicznej, czy jeśli dostanie 1000zł podwyżki zrezygnuje z nauczania prywatnego, NIE). Są też rodzice, którzy wysyłają dzieci na korepetycje, bo podczas 45 minut lekcji, niektórych rzeczy nie da się nauczyć. Cała reforma jest dziwnie stworzona. My rodzice spędzamy dużo czasu przy odrabianiu lekcji, a Ci co nie mogą to wysyłają dzieci na korepetycje, za które muszą płacić, bo nauczyciel w szkole wymaga. Sama miałam takich, których podziwiałam za ogrom przekazanej wiedzy np. Pan Damian Trawniczek jest świetnym nauczycielem i takich, gdzie szłam do koleżanki by mi tłumaczyła o co chodzi, bo nauczyciel nie potrafił przekazać wiedzy tak by wystarczyło mi 45 minut. Także każdy ma swoje zdanie. Nawet jak dostaną to za 2 lata znowu będzie im mało.
maro
maro 11.01.2019, 14:31
Większej bzdury nie słyszałem.
Nie wolno się wypowiadać bo się nie jest nauczycielem? To chore
Jestem rodzicem i wymagam, że dopóki ktoś bierze pieniądze za prace ma pracować tak jak się zobowiązał. Jesli uwaza, że dzieje mu się krzywda niech się zwolni.
A to jest groteska. W prywatnej firmie za takie lewe zwolnienia wyleciałby z pracy i jeszcze miał sprawe karną jeden z drugim.
I przestańcie biadolić. Nie dzieje wam się krzywda.
Załóżcie prywatne nauczanie to sobie będziecie ustanowiać pensje jakie chceicie. Jeśli znajdą sie tacy którzy będą chcieli wam tyle płacić
Belfer
Belfer 11.01.2019, 22:38
Może zabronisz chorować nauczycielom? Masz taką moc? To staraj się o posadę ministra zdrowia. Uzdrowisz kraj.
Rozbawiony
Rozbawiony 12.01.2019, 12:49
Jakaś dziwna epidemia w Polsce występuje. Co pewien czas dopada tylko pewne grupy zawodowe. Najpierw dopadła policjantów,potem pracowników sądów a teraz nauczycieli,innych na razie omija.
Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 11.01.2019, 10:27
Nauczyciele wszystkich stanów łączcie się! Nie dajcie się ogłupić obietnicami odległymi w czasie. Rząd - jak głosi urbi et orbi - ma tyle kasy, że wspiera hojnie fanaberie toruńskiego szamana, specjalisty od niepokalanych poczęć i wiecznych dziewictw. Nieprzychylne Wam komentarze wynikają przede wszystkim z niezrozumienia zasad Waszego funkcjonowania w systemie oświaty i ogłupiającej gawiedź propagandy o nadzwyczajnych przywilejach. Tylko, że jakiś przerostu zatrudnienia wśród nauczycieli od lat nie ma. Nie ma chętnych na te przywileje?
Krystyna
Krystyna 11.01.2019, 07:39
Bywają tacy rodzice którzy z dwójką dzieci sobie nie radzą , jedno pije, drugie kradnie Nauczyciel musie wychować, nauczyć i być czujnym na bezpieczeństwo dzieci i trzydziestu uczniów w klasie a mądrala napisze TO WY JESTEŚCIE DLA NASZYCH DZIECI A gdzie wy jesteście mądrale z bożej łaski..
ala
ala 10.01.2019, 21:11
TYLE NAUCZYCIELOM PŁACIMY ZA OPIEKĘ NAD NASZYMI DZIEĆMI ILE NAS STAĆ.
Jak im mało niech zmienią zawód. Wolny kraj.
Wkurzona
Wkurzona 13.01.2019, 14:44
To sama je sobie ucz! Powodzenia!
techer2
techer2 11.01.2019, 00:27
i gdzie te miliardy morawieckiego?
techer2
techer2 11.01.2019, 00:16
"Państwo w którym policjant zarania więcej od nauczyciela - jest państwem policyjnym".
Jarosław Kaczyński (2008)
Marzena
Marzena 10.01.2019, 23:35
Kiedy wybieraliśmy swoją profesję płace były wówczas wyrównane. Obecnie politycy upodlili zawód nauczyciela niskimi zarobkami. Wraz z pielęgniarkami zapomniano o nas podczas podwyżek. Jesteśmy również najlepiej wykształconą grupą zawodową w Polsce za własne pieniędze. Codziennie jesteśmy oceniani przez przełożonych, rodziców i uczniów. Chętnie pójdziemy do pracy w oficjalnym wymiarze 40 godzin tygodniowo. Niestety nikt nie widzi czasu, który poświęcamy na pracę po lekcjach. Mało będzie osób chętnych do pracy za tak niegodziwe zarobki. Dosyć mamy czekania i proszenia o jałmużnę. Żądamy od polituków GODZIWEJ płacy!!!
xxx
xxx 11.01.2019, 10:59
<> bzdura!!!! mnóstwo ludzi jest wykształconych oczywiście za swoje pieniądze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nikt WAS nie trzyma w szkole, proszę iść pracować oby tylko po 40h tygodniowo. Nie ma ludzi niezastąpionych.
ALAN
ALAN 11.01.2019, 09:44
Taaaaak. Szczególnie nauczyciele z WF-u przygotowują się do zajęć jak i po nich.
Rada
Rada 11.01.2019, 07:38
Wystarczy zmienić pracę....
mm
mm 10.01.2019, 20:57
* Nauczyciele to jedna z najbardziej zdegenerowanych grup społecznych.
NIGDY nie wystąpili by ulepszyć wychowanie dzieci. ZAWSZE tylko protestują o kasę i napchanie brzucha. Robią to kosztem dzieci a my niemało im płacimy z podatków by się nimi zajmowali. Ten zawód zszedł na psy a roszczeniowość, ciągłe pretensje i narzekanie to na porządku dziennym. O poziomie intelektualnym tej grupy nie wspomnę. Wszscy ich przegonili. Ale za swoje wątpliwe umiejętności tylko kasa i kasa.
Sami doprowadzili do tego że ludzie tą grupę zawodową mają za nieczułych awanturników i nie szanują ich przez to.
Gdzie są ci nauczyciele z powołania sprzed 30 lat?
​​​​​​​*Admin. Gwiazdką oznaczamy komentarze pisane z jednego nr IP a pod różnymi nickami
techer2
techer2 11.01.2019, 00:25
i 5 zeta poleciało
Jak widać nawet ci nauczyciela z przed 30 lat nie nauczyli mm poprawnej polszczyzny, ale 5 zet zobowiązuje.
techer2
techer2 11.01.2019, 00:10
mm to jedna z najbardziej zdegenerowanych grup społecznych.
Znajomy w prywatnej rozmowie powiedział, że za każdy wpis podobny do powyższego płacą po 5 zeta. Wysil się i napisz jeszcze kilka bzdur, twoi idole będą zadowoleni. Może podniosą ci stawkę?
Marc55
Marc55 10.01.2019, 19:38
ZNP z panem Broniarzem na czele realizuje plan uzgodniony z opozycją. Jak PatOlogia była u koryta siedzieli cichutko kilka lat zanim Rudy podniósł im o wymiar inflacji. Zwykła ustawka. Znajoma nauczycielka w prywatnej rozmowie stwierdziła że to co już dostają i maja w planie do 2020 to wiecej niż kiedykolwiek im ktos podniósł. 6000 brutto standard. Mało ?
Szczypta
Szczypta 11.01.2019, 00:55
Co za bzdury. Proszę obejrzeć paski z wypłat nauczycieli. Można to zrobić na FB - profil o ten samej nazwie.
Ada
Ada 14.01.2019, 00:39
No i?
Zobacz ile pracownik fizyczny dostaje za wiecej niz 40 godzin.
Ile elektryk po studiach?
A oni wcale nie sa mniej potrzebni wiec nie pisz mi bzdur, bo nauczyciel, ktory dostaje ZA 18 GODZIN TYGODNIOWO 1600ZŁ I ma juz przerobiony jakis staż to ani nie musi sie specialnie przygotowywac ani zarywac nocy.
I to jest płaca adekwatna do przepracowanych godzin.
Nie podoba sie?
Niech startuje na burmistrza lub dyrektora mdk.
techer2
techer2 10.01.2019, 21:19
Po 35 latach pracy (dwa fakultety, trzy podyplomówki ) 3200 brutto
i gdzie ten standard 6000 ?
Nagonka na sędziów już była, teraz czas na nauczycieli ?
Znajomy w prywatnej rozmowie powiedział, że każdy za każdy wpis podobny do powyższego płacą po 5 zeta. Marc55 ile już zarobiłeś? Może te 6000 brutto? Jeśli nie, wysil się i napisz jeszcze kilka bzdur, twoi idole będą zadowoleni. Może podniosą ci stawkę?
k
k 10.01.2019, 21:02
6000 brutto standard- Dobry tekst ja nie wiem jak ktoś może się ośmieszać takimi totalnymi bzdurami. To jest po prostu niewiedza, zawiść i naiwność. Tyle w temacie.
Darek
Darek 10.01.2019, 18:10
A za ile godzin przepraszam nauczyciele maja płacone?To jest ich stawka zasadnicza a za kazda godzine ponadwymiarowa maja dodatkowa platne dlaczego o tym sie nie mowi.Mało który nauczyciel nie ma godzin ponadwymiarowych albo zastępstw, które też są płatne.Kto ma około 75 dni w roku wolnego, kto może skorzystać z urlopu rocznego dla poratowania zdrowia100% płatnego z tego co wiem trzy razy mogą z tego skorzystać w ciągu swojej całej pracy w szkole...?????????Gdzie dodatki motywacyjne,za wychowawstwo itd.Ilu z Was pracuje w kilku szkołach ilu a może większość ma swoje biznesy?Temat rzeka.Ludzie mają dosyć Waszego narzekania.Nikt nie jest niewolnikiem w pracy w szkole.Skoro nie odopiadają Wam warunki pracy w szkole zawsze możecie zmienić prace!
ZA PRACE W 40 GODZINNYM TYGODNIOWYM WYMIARZE PRACY BYĆ MOŻE ZAROBICIE WIECEJ.
Ada
Ada 14.01.2019, 00:41
Brawo!
Widze są jeszcze mądrzy ludzie na tym świecie!
Belfer
Belfer 11.01.2019, 22:46
18 godzin wynosi pensum przy tablicy. O reszcie się zapomina. Reszta robi się sama. Ale jak się policzy, to wychodzi grubo ponad 40 godzin tygodniowo. Cała papierologia: diagnozy, ewaluacje, kursy, sprawozdania, podsumowania robią się same. Najczęściej w domu wykorzystując własny sprzęt, własny prąd itd. za który nikt nam nie zwraca kosztów. Jak nie macie pojęcia, to nie piszcie bzdur Ktoś kto pracuje w kilku szkołach to tzw. nauczyciel obwoźny, który skleja swój etat z godzin uzbieranych w kilku placówkach, bo w jednej nie ma. Ty też możesz zmienić pracę i zostać pedagogiem skoro widzisz tyle pozytywów. Zapraszam. Kilka podyplomówek też mile widzianych (oczywiście za swoją kasę)
Szczypta
Szczypta 11.01.2019, 01:03
Zawsze mnie to bawi. A w firmie albo sklepie to pracownik nie ma płacone za godziny ponadwymiarowe? Więc czemu nauczyciel ma mieć nieplacone. No i kolejna rzecz: rozumiem, że wszyscy którzy protestują i im się coś nie podoba powinni zmienić pracę. Policjanci, górnicy i wszyscy inni. O może to jest pomysł. Górnicy niech uczą w szkołach a nauczyciele do kopalni. W końcu to nieroby i na niczym się nie znają. Z to wszyscy inni znają się na uczeniu. Więc taki górnik bez problemu da radę na geografii czy fizyce. Wreszcie sensowne rozwiązanie!
Podatnik
Podatnik 10.01.2019, 22:20
Bardzo dobrze napisane.
techer
techer 10.01.2019, 19:58
Szanowny @Darku.
Roczny urlop do poratowania zdrowia nie jest tak sobie prosto wziąć. Dzisiaj mi się zachce, to dzisiaj biorę.... Wcale tak nie jest.
Nauczyciele mają płacone za 40 godz./tyg., w tym 18 godzin dydaktycznych. Pozostałe godziny, to przygotowania do lekcji, sprawdzanie prac, rady pedagogiczne, zebrania, wycieczki szkolne, szkolenia wewnętrzne, popołudniowe imprezy szkolne, uzupełnianie i tworzenie nowych dokumentów, itd. itp. Sądzę, że to i tak wyjdzie więcej niż 40 godzin.
Co do wychowawstwa. To nie wiem, czy mając trudny zespół klasowy, a do tego niezbyt współpracujących rodziców kwota 107zł brutto jest adekwatna do wykonywanej pracy ( + tony dodatkowych papierów).
Dodatki motywacyjne? Hmm... Są procentowe. Wszystko zależy od zaplecza finansowego miasta/gminy/powiatu i nie są to jakieś duże pieniądze. Dlatego mamy dużą rozbieżność między nauczycielem pracującym w Warszawce przy korytku, a nauczycielem pracującym w Lubaniu na zaścianku.
Także sądzę, abyś na początku porozmawiał z jakimś nauczycielem i dowiedział się jakie są fakty, a nie rzucał tu takie słowa w kierunku nauczycieli.
Co do pracy w kilku szkołach. To tak. Tak niektórzy pracują. Wychodzą rano i wracają o godzinie 18-19 do domu. Jeszcze jest czas na papierologię szkolną i można położyć się spać. Jeszcze może czasami zahaczając jeszcze o szkołę dla dorosłych lub wieczorówkę w weekendy.
No to wtedy ZAROBI!!! Przynosi na koniec miesiąca 4500zł za ... ile to by było godzin tygodniowo... Chyba z 40 według Twojego myślenia.
No to tyle. Mam nadzieję, że nie rozwinie się tu jakaś dyskusja na temat mojej wypowiedzi i podsumowania Twoich słów. Ale mam nadzieję, że da Ci do pomyślenia nad słowami, które napisałeś.
Ja
Ja 10.01.2019, 23:40
@techer, a Ty myślisz, że w innych zawodach jest inaczej, że odbębnisz 8 godzin i potem leżysz brzuchem do góry?
a ktoś Ci przyniesie 3000 w zębach?
techer
techer 11.01.2019, 11:25
@ja. Nic takiego nie pisałem. I nie pisałem, że tak myślę.
aa
aa 10.01.2019, 21:08
*Jak ci tak źle to siė zwolnij i zacznij prywatny biznes. Bėdziesz zasuwać 24 godziny na dobę. A nie szantażujecie nasze dzieci. Rozpieszczone towarzystwo wzajemnej adoracji. Do tego wredne i pozbawione empatii.
TO WY JESTEŚCIE DLA NASZYCH DZIECI a nie odwrotnie. I za to wam płacimy na ile nas stać. Jak się nie podoba to wypad
*Admin. Gwiazdką oznaczamy komentarze pisane z jednego nr IP a pod różnymi nickami
techer
techer 11.01.2019, 11:43
@aa
" A nie szantażujecie nasze dzieci."?? O jakim szantażu piszesz? Widocznie wiesz więcej niż ktokolwiek, a zwłaszcza zainteresowani!
"Towarzystwo... wredne i pozbawione empatii."?
No to masz chyba traumatyczne wspomnienia z kontaktów z nauczycielami. Bardzo mi przykro, że wszystkich wrzucasz do jednego worka. Ja w tym momencie czuję się urażony. I zapewne nie tylko ja.
"Jak się nie podoba to wypad." - mówi bardzo wiele o Twojej kulturze języka, a co za tym idzie - wykształceniem.
Tak ciekaw jestem, co powiedziałby Twój rodzic, jakby przeczytał Twoje słowa kierowane w kierunku nauczycieli?
"TO WY JESTEŚCIE DLA NASZYCH DZIECI a nie odwrotnie." - Nikt tego nie podważa. To nie wiem dlaczego ten krzyk.
"...za to wam płacimy na ile nas stać." - Ty płacisz? Teoretycznie każdy z nas. Bo to budżetówka. Państwo stać na 500+, 300+ i inne niezbyt przemyślane projekty, a na podstawę, jaką jest edukacja nowego pokolenia nie stać...
Stać na kompletnie nieprzemyślaną reformę i kłamanie prosto w oczy, że wszystko jest w porządku i wszystko będzie dobrze we wrześniu tego roku. Że nikt z nauczycieli nie straci pracę. Że szkoły ponadpodstwowe/ponadgimnazjalne przyjmą tyle uczniów bez problemu.
Tak chciałbym abyś kiedyś wszedł na jedną godzinę lekcyjną do zespołu 30 osobowego nie najtrudniejszego i poprowadził zajęcia.

Pozostałe