czwartek, 18 kwietnia 2024 15:44

Świetny rok lubańskich siatkarek

Juniorki UKS Lubań 2018 rok zakończyły na drugim miejscu w tabeli Dolnośląskiej Ligi Juniorek. W ostatnim meczu sprawiły sporego kalibru niespodziankę. Pokonały aktualne wicemistrzynie Polski!

Autor: Archiwum klubu

Lubanianki w hali w Biedrzychowicach pokonały lidera tabeli i jednocześnie aktualnego mistrza juniorek na Dolnym Śląsku - Volley Wrocław. Pierwszego seta dziewczęta trenera Krzysztofa Leszczyńskiego wygrały do 15. W kolejnym musiały uznać wyższość rywalek, które wygrały do 21. Kolejne dwie partie to ponownie popis zespołu z Lubania. Po emocjonującej rywalizacji wygrały sety do 20 oraz 23, a cały mecz 3:1. Była to pierwsza porażka wrocławianek w sezonie.

UKS wystąpił w składzie: Zuzanna Wieczorek, Vanessa Szylin, Alicja Grabowska, Julia Figurska, Amelia Wróbel, Agata Zelkowka, Zuzanna Michalik, Sandra Grabowska, Martyna Atanowska, Katarzyna Ejkszto oraz Paulina Jankowska.

- W całych rozgrywkach zwyciężaliśmy dotychczas 9 razy, a tylko 2 razy przegraliśmy. Sezon jest jak na razie wspaniały. Dodam, że równie udany okres mają za sobą młodziczki, które walczą o awans do finałowej czwórki na Dolnym Śląsku - mówi Ryszarda Leszczyńska, asystentka pierwszego trenera zespołu.