Pomagamy, bo to w genach mamy

  • 17.12.2018, 10:52 (aktualizacja 17.12.2018, 13:18)
  • DKiMM
Pomagamy, bo to w genach mamy SP Smolnik

Podziel się:

Oceń:

Wzorem lat ubiegłych, w ramach akcji charytatywnej „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę”, w grudniu w SP im. Jana Pawła II w Smolniku odbyła się zbiórka karmy dla zwierząt.

Dzieci i ich rodzice, którzy są wyczuleni na krzywdę i cierpienie czworonogów już pod koniec listopada dopytywali, kiedy akcja będzie organizowana. Uczniowie z klas I- VII wspierani przez swoich wychowawców, jak zawsze okazali duże serce dla bezdomnych zwierząt i z ogromnym zaangażowaniem włączyli się w akcję, której cel jest tak szczytny.

Dzięki dobremu sercu wielu osób udało się zebrać mnóstwo kilogramów suchej karmy, ryżu, makaronu i kaszy oraz duże ilości karmy mokrej w puszkach. Nie zabrakło psich przysmaczków, kocyków i zabawek dla zwierząt. Wśród podarowanych prezentów znalazł się również piękny, pluszowy „ koci domek” , kuweta oraz smycze i obroże.

Zebrane dary zostały w dniu 14.12.2018 r. przewiezione do Jeleniej Góry i przekazane inspektorowi ds. ochrony zwierząt a zarazem szefowej jeleniogórskiego oddziału Fundacji na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt - MONDO CANE- Pani Sylwii Dudek Wołoszyn.

Fundacja MONDO CANE angażuje się w akcje pomocy schroniskom i pojedynczym zwierzętom, organizowane przez osoby prywatne i organizacje. Wspomaga akcje sterylizacji i kastracji oraz prowadzi sieć domów tymczasowych. Uczestniczy również w pracach Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt w działalności codziennej i przy tworzeniu nowego prawa. Jest wszędzie tam, gdzie decyduje się o prawach zwierząt i gdzie potrzebna jest poprawa ich losu.

Podarowana w tym roku przez uczniów karma oraz pozostałe przedmioty- zostaną przekazane zwierzętom przebywającym pod opieką Fundacji, które jej najbardziej potrzebują.

Organizatorkami i koordynatorkami akcji były p. Małgorzata Michalik i p. Dorota Kusibab, które tradycyjnie już zbiórkę prowadziły z pomocą Samorządu Uczniowskiego i wyrażają wdzięczność, że tak wiele osób wzięło udział w tej szlachetnej akcji a los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest obojętny uczniom, rodzicom i nauczycielom szkoły.

DKiMM

Zdjęcia (8)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe