Szkoła w Smolniku przyzwyczaja do bycia mistrzem

  • 14.12.2018, 12:31 (aktualizacja 14.12.2018 18:52)
  • SP Smolnik
Szkoła w Smolniku przyzwyczaja do bycia mistrzem
Szkoła podstawowa w Smolniku po raz kolejny staje na podium w zawodach wojewódzkich, tym razem po roku przygotowań uczniowie z Leśnej zdobyli wicemistrzostwo Dolnego Śląska w rugby tag.

7 grudnia w Bolesławcu odbył się pierwszy Finał Dolnośląskich Igrzysk Dzieci w Rugby TAG dziewcząt i chłopców. Ta nowa dyscyplina po raz pierwszy w tym roku szkolnym znalazła się w Kalendarzu Imprez SZS i zgromadziła na starcie kilkanaście zespołów dziewcząt i chłopców z terenu całego województwa dolnośląskiego. Najlepsze drużyny wyłonione podczas zawodów strefowych, spotkały się w Bolesławcu i walczyły o pierwsze miejsca oraz medale Dolnego Śląska.

Ogromną niespodziankę sprawili chłopcy ze SP im. Jana Pawła II w Smolniku, którzy zajęli II miejsce, a tym samym zdobyli srebrne medale i okazały puchar. Drużyna ze Smolnika wygrała 3 mecze, przegrywając tylko z późniejszym mistrzem z Bolesławca. Dodać należy , że w drużynach przeciwnych grali chłopcy, którzy trenują już 3 lata, a w leśniańskiej szkole jest to nowa dyscyplina.

Skład :

TESKE BARTEK, MAŃKOWSKI KRYSTIAN, MARSZAŁEK KAROL, SKOWRON BARTEK, BORKOWSKI PIOTR, WRONA MICHAŁ, RAJCZAKOWSKI PIOTR.

Opiekunem zespołu był J. Zimowicz

Wielkie gratulacje !!

SP Smolnik

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

O.N.A.
O.N.A. 16.12.2018, 13:15
Brawo ?
Grażka- rodzic
Grażka- rodzic 14.12.2018, 15:31
Choćby była porażka, to też jest sukcesem, bo daje moce do lepszej pracy. W tej szkole nauczyciele pracują z pasją, zaangażowaniem, wielu z nich maja powołanie i nie jest to "słodzenie",ale taka jest misja tej szkoły. Fakt, faktem, mogliby znacznie odważniej i kreatywniej przygotowywać młodzież do nowych zmieniających się realiów życia, ale to już rola dyrekcji pomysłowości tam zatrudnionych pedagogów. Szkoła ma uczyć życia, a nie protestowania, co mam nadzieję, że ma tam miejsce w wielu obszarach i formach nowoczesnej edukacji. Gratulacje dla nauczycieli i zdolnej młodzieży.
demo
demo 14.12.2018, 13:45
W tej szkole TYLKO sukcesy się liczą.....
nauczyciel
nauczyciel 17.12.2018, 00:35
Jak jest DUŻO sukcesów, to się liczą. A co? Mają się liczyć porażki? Liczą sie sukcesy i wszystko, co DOBRE..a co złe, trzeba pomijać, zwalczyć i zapomnieć. Pewnie sukcesy bolą leni, którym się nic nie chce, albo nic nie udaje? W takim wypadku komentarz byłby zrozumiały.

Pozostałe