Szkoła w Smolniku przyzwyczaja do bycia mistrzem

  • 14.12.2018, 12:31 (aktualizacja 14.12.2018, 18:52)
  • SP Smolnik
Szkoła w Smolniku przyzwyczaja do bycia mistrzem

Podziel się:

Oceń:

Szkoła podstawowa w Smolniku po raz kolejny staje na podium w zawodach wojewódzkich, tym razem po roku przygotowań uczniowie z Leśnej zdobyli wicemistrzostwo Dolnego Śląska w rugby tag.

7 grudnia w Bolesławcu odbył się pierwszy Finał Dolnośląskich Igrzysk Dzieci w Rugby TAG dziewcząt i chłopców. Ta nowa dyscyplina po raz pierwszy w tym roku szkolnym znalazła się w Kalendarzu Imprez SZS i zgromadziła na starcie kilkanaście zespołów dziewcząt i chłopców z terenu całego województwa dolnośląskiego. Najlepsze drużyny wyłonione podczas zawodów strefowych, spotkały się w Bolesławcu i walczyły o pierwsze miejsca oraz medale Dolnego Śląska.

Ogromną niespodziankę sprawili chłopcy ze SP im. Jana Pawła II w Smolniku, którzy zajęli II miejsce, a tym samym zdobyli srebrne medale i okazały puchar. Drużyna ze Smolnika wygrała 3 mecze, przegrywając tylko z późniejszym mistrzem z Bolesławca. Dodać należy , że w drużynach przeciwnych grali chłopcy, którzy trenują już 3 lata, a w leśniańskiej szkole jest to nowa dyscyplina.

Skład :

TESKE BARTEK, MAŃKOWSKI KRYSTIAN, MARSZAŁEK KAROL, SKOWRON BARTEK, BORKOWSKI PIOTR, WRONA MICHAŁ, RAJCZAKOWSKI PIOTR.

Opiekunem zespołu był J. Zimowicz

Wielkie gratulacje !!

SP Smolnik

Zdjęcia (5)

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

O.N.A.
O.N.A. 16.12.2018, 13:15
Brawo ?
Grażka- rodzic
Grażka- rodzic 14.12.2018, 15:31
Choćby była porażka, to też jest sukcesem, bo daje moce do lepszej pracy. W tej szkole nauczyciele pracują z pasją, zaangażowaniem, wielu z nich maja powołanie i nie jest to "słodzenie",ale taka jest misja tej szkoły. Fakt, faktem, mogliby znacznie odważniej i kreatywniej przygotowywać młodzież do nowych zmieniających się realiów życia, ale to już rola dyrekcji pomysłowości tam zatrudnionych pedagogów. Szkoła ma uczyć życia, a nie protestowania, co mam nadzieję, że ma tam miejsce w wielu obszarach i formach nowoczesnej edukacji. Gratulacje dla nauczycieli i zdolnej młodzieży.
demo
demo 14.12.2018, 13:45
W tej szkole TYLKO sukcesy się liczą.....
nauczyciel
nauczyciel 17.12.2018, 00:35
Jak jest DUŻO sukcesów, to się liczą. A co? Mają się liczyć porażki? Liczą sie sukcesy i wszystko, co DOBRE..a co złe, trzeba pomijać, zwalczyć i zapomnieć. Pewnie sukcesy bolą leni, którym się nic nie chce, albo nic nie udaje? W takim wypadku komentarz byłby zrozumiały.

Pozostałe