Trafienie policjantów z Leśnej - dwóch poszukiwanych za jednym zamachem

  • 04.12.2018, 07:22 (aktualizacja 04.12.2018, 08:36)
  • st. asp. Magdalena Juźwicka - KPP w Lubaniu
Trafienie policjantów z Leśnej - dwóch poszukiwanych za jednym zamachem

Podziel się:

Oceń:

Leśniańscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy przyjechali, aby odholować uszkodzony pojazd. Jak się okazało, mężczyźni byli poszukiwani, a jeden z nich posiadał przy sobie narkotyki i prowadził pojazd pod wpływem środków odurzających.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu otrzymał zgłoszenie o pojeździe znajdującym się w rowie na trasie Jurków – Platerówka. Przybyli na miejsce funkcjonariusze ujawnili stojący na poboczu pojazd marki VW Golf bez właściciela. Jednakże po chwili na miejsce przyjechało lawetą dwóch mężczyzn, którzy poinformowali, że zostali wezwani, aby zabrać auto stojące na poboczu. Mężczyźni nie potrafili odpowiedzieć na zadawane pytania policjantów od kogo otrzymali zgłoszenie i kto kierował VW Golfem.

W związku z tym funkcjonariusze przystąpili do legitymowania, podczas którego okazało się, że mężczyzna kierujący lawetą był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Zgorzelcu i Lubaniu celem odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 110 dni. W trakcie zatrzymania mężczyzna był nerwowy, miał powiększone źrenice i próbował przekazać koledze swoją torbę. Ze względu na jego zachowanie funkcjonariusze przystąpili do kontroli podczas, której ujawnili w torbie środki odurzające w postaci metamfetaminy. Ponadto zatrzymany przyznał się, że kilka godzin wcześniej zażywał narkotyki.

Natomiast drugi mężczyzna – pasażer lawety po sprawdzeniu w systemach policyjnych również okazał się poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Zgorzelcu w celu ustalenia miejsca pobytu.

W trakcie czynności na miejsce dojechała właścicielka, a zarazem kierująca pojazdem VW Golf, która to jak poinformowała poprosiła kolegów o pomoc w przetransportowaniu jej uszkodzonego auta.

Kierujący lawetą prócz odbycia kary pozbawienia wolności odpowie za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających oraz za posiadanie metamfetaminy.

st. asp. Magdalena Juźwicka - KPP w Lubaniu

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

HajJ
HajJ 07.12.2018, 20:22
Brawo dla policji z Lesnej cpunuw trzeba tepic pozdrawiam
ado
ado 08.12.2018, 17:30
Jeśli tępić to ćpunów a nie ćpunuw
007
007 04.12.2018, 12:01
I co ćpanie robi z ludźmi??? Głąby jakich mało!!!.Takich pikoludow jeździ masa naćpanych.Zamiast z alkomatem z narkotestami policja powinna jeździć.W dzisiejszych czasach jest to plaga!!!

Pozostałe