Ile zarobi burmistrz Lubania?

  • 22.11.2018, 08:42 (aktualizacja 22.11.2018, 11:49)
  • red.
Ile zarobi burmistrz Lubania?

Podziel się:

Oceń:

Wczoraj radni ustalili wysokość wynagrodzenia burmistrza. To już trzecia kadencja Arkadiusza Słowińskiego, a z kadencji na kadencję zarobki topnieją.

Gdy pierwszy raz Arkadiusz Słowiński objął urząd burmistrza zarabiał 11 910,00 zł miesięcznie. Po wyborach w 2014 roku pensja burmistrza wynosiła niemal 12 500 zł, z wynagrodzeniem zasadniczym w wysokości 6000 zł. W lutym 2015 roku miejscy rajcy jednak obniżyli wynagrodzenie burmistrza o 250 zł, zresztą na wniosek samego zainteresowanego. Jak wówczas tłumaczył Arkadiusz Słowiński, chodziło o to, aby poziom dodatku kształtował się na takim samym pułapie jaki otrzymują zastępcy, skarbnik oraz sekretarz w lubańskim magistracie.

W październiku mieszkańcy po raz trzeci wskazali na Arkadiusza Słowińskiego, a wczoraj radni ustalili wysokość jego zarobków. Zgodnie z przyjętą uchwałą, burmistrz zarobi miesięcznie 10 620,00 zł. Co ciekawe, jego wynagrodzenie zasadnicze to jedynie 4 800,00 zł. Pozostałą część uposażenia stanowią dodatki: funkcyjny w kwocie 2 100,00 zł, specjalny w wysokości 2 760,00 zł oraz 960,00 zł dodatku za wieloletnią pracę. Czy to dużo czy mało, pozostawiamy waszej ocenie, choć faktem jest, że burmistrz zarobi niemal 2000 zł mniej niż w poprzedniej kadencji.

red.

Komentarze (43)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

AS
AS 31.12.2018, 11:00
A jak ma się wynagrodzenie Burmistrza w porównaniu z LORDAMI ze spółek miejskich np. ZGIUK?
lubaniak
lubaniak 31.12.2018, 13:48
LORD ZGIUK ZARABIA PONAD 3O TYSI MSC
Robert
Robert 26.11.2018, 19:46
A to prawda, że ma być nowy wiceburmistrz nauczyciel wuefu Mateusz Zajdel?
Hera
Hera 26.11.2018, 15:02
No coz ,pozostalo nam cieszyc sie z tego ze mamy b. przystojnego i reprezentacyjnego Burmistrza a nie kazde miasto moze sie tym pochwalic ! Dobre i to ,skoro na nic wiecej liczyc nie mozemy . Jedynie mozemy poprosic zeby nie stawiac w Lubaniu takich obiektow socjalnych jak na Fabrycznej a jak juz , to prosze przyznawac lokale bardziej cywilizowanym osobom .
Luna
Luna 25.11.2018, 12:05
A co ma za darmo robic? Pewnie przychodzi do pracy i przez osiem godzin kawę pije, puknij się jeden z drugim w czoło. To jest osoba która decyduję o najważniejszych sprawach w Lubaniu i moim zdaniem zasługuję na te pieniądze. Sami miało zarabiacie to was to denerwuje ale jest wyjscie z tej sytuacji. Wybraliście PiS to teraz pojedz sobie do warszawy i powiedz któremóś, że masz problem że Ci nie starcza do pierwszego i daj znać co załatwiłeś...
Baba Jaga
Baba Jaga 26.11.2018, 17:29
Przecież burmistrz nie jest z PiSu.
Selen
Selen 26.11.2018, 09:35
Burmistrz pobiera pensję z naszych tj."miejskich" funduszy,a więc każdy mieszkaniec ma prawo do oceny wysokości tej pensji. Ty uważasz że na taką kasę burmistrz zasługuje,większość jednak ma inne zdanie.
A po co wtrącasz tu jakieś "polityczne " treści o wyborze PiSu?. Co ma piernik do wiatraka?,aż tak mocno boli?.
Bolo
Bolo 25.11.2018, 07:00
To co wyrabia Pan prezes ZGiKu to jo jest jak księstwo w państwie i niby burmistrz ma na tym panowanie ale mu nic do tego. Prezes robic co chce i kroi miast na grubą kasę.
lellum
lellum 24.11.2018, 00:42
Gdyby burmistrz Lubania rzeczywiście znał się na swojej pracy i działałby na korzyść mieszkańców miasta, a nie na ich szkodę, wtedy te pieniądze byłyby uzasadnione. Niestety, arogancki ignorant, jakim jest Słowiński, właśnie rozpoczął kolejną kadencję od posunięcia uderzającego w mieszkańców i ich dobro. Czuje się pewnie, boście mu, państwo wyborcy, zapewnili pięć lat miłego bytowania za cudze pieniądze. Pijcie to piwo, coście go nawarzyli.
Miśka
Miśka 30.11.2018, 13:40
100% prawda ! Myślałam,że po dwóch kadencjach ten nieudacznik,który zamiast korzystać z funduszy unijnich woli brać kredyty w grubych milionach i zadłużać miasto ,otworzy oczy wyborcom.Widać ma swoich wiernych fanów.
Gajowy
Gajowy 23.11.2018, 23:09
Panie burmistrzu niech pan sie zajmie pracownikani zgiuk którzy pracują w karygodnych warunkach,szczególnie chodzi o sortownie odpadów. To co tam sie wyprawia jest nieludzkie,zarząd traktuje ludzi gorzej niż śmieci !!!
Strasznie ciężka robota a ludzie zarabiają grosze,i nie mają nawet warunków szkodliwych... wstyd. A przypominam że zgiuk jest spółką miejską.
Hera
Hera 23.11.2018, 21:18
Zwazywszy na to ze polowa mieszkancow Lubania zasuwa za najnizsza krajowa w gorszych warunkach , mysle ze pensja p. Burmistrza jest silnie wygorowana ! Ludzie ciezko pracuja ,czasami na 3 zmiany w chlodzie o glodzie i takich pieniedzy nie zarobia nawet za kilka miesiecy ,a ponoc zoladki mamy takie same i wten sam sposob zostalismy poczeci .
Janka
Janka 23.11.2018, 11:31
Dlaczego nie było transmisji na żywo pierwszej sesji nowej kadencji w powiecie lubańskim?! Przecież są przepisy, że powinny być transmitowane. Dlaczego elubań takiej nie prowadziła? Przecież otrzymujecie pieniądze ze starostwa na promocję. Z przyjazdu prezydenta RP jakoś mogliście taką prowadzić.
Optymista
Optymista 25.11.2018, 15:00
Ewidentny przykład awanturnictwa :)
lellum
lellum 24.11.2018, 00:46
W czasie transmisji z wizyty Dudy można było oglądać wzruszonego burmistrza i wdzięczącą się burmistrzową. To trzeba oglądać , a nie jakieś sesje.
Hera
Hera 22.11.2018, 22:42
A ja stracilem zaufanie do naszego burmistrza ,za to wszystko czego nie zrobil i nigdy nie zrobi ! Piekne dachy ,elewacje (ktore powstaja jak grzyby po deszczu ) zdobiace nasze miasto ( tylko ze ludzie zakrdytowani na 20 lat ,o tym juz nie mowi , piekne kamienice ( postawione przez prywatnych wlascicieli ) . Wynika z tego ze nasze miasto pieknieje ale nie przyczynil sie do tego nasz burmistrz . Taka jedna pluskawka w parku nam oczu nie zamydli .a ze pensje slusznie im sie naleza to juz nam p. Szydlo dobitnie wywrzeszczala z mownicy sejmowej .
Lubawa
Lubawa 22.11.2018, 22:22
No wlasnie dlatego wszyscy pchaja swoje ryjki do korytka . Prawdziwy Polak , patriota musi utrzymac sie za mniej niz p. burmistrz dostaje za wysluge lat . MOZE by tak sprobowal czy i Jemu sie uda .
Jerzy Sprawiedliwy
Jerzy Sprawiedliwy 22.11.2018, 21:47
Panie redaktorze bardzo prosimy o informację ile zarabiają poszczególni wlodarze miast i igmin z powiatu bo wygląda że to jakaś tajemnica !
Janka
Janka 23.11.2018, 11:26
Ile zarabia Starosta Walery Czarnecki i jego zastępca Konrad Rowiński PO? Dlaczego o tym nie ma artykułu? To jakaś tajemnica?
Lubaniak
Lubaniak 22.11.2018, 20:55
Prezydent Warszawy ma 12 500 zł brutto,tylko 2 tys.więcej od naszego Burmistrza. Warszawa 2 mln mieszkańców,Lubań 20 tys.
Marian
Marian 22.11.2018, 20:06
Zarobki Burmistrza to pikuś przy zarobkach Turkiewicza,ten zarobi w trzy miesiące tyle co burmistrz przez rok.
Ciekawy
Ciekawy 22.11.2018, 20:06
A ile zarobi Walery Czarnecki i jego zastępca Konrad Rowiński?
Brunhilda
Brunhilda 22.11.2018, 17:19
Tylko jak sobie da radę sam - bez jakiegoś asystenta?
Kola
Kola 22.11.2018, 16:56
Co do klubu Łączy nas Lubań. To jednak, tak, typowy dla Rowinskiego brak znajomości postaw ludzi, którym powierza miejsca w klubie. Są to najczęściej ludzie bez kręgosłupa moralnego. Jak można było wstawić na listę Pana W., który w przeszłości walnie przyczynił się do jego przegranej w wyborach na burmistrza
Cienty Walenty
Cienty Walenty 22.11.2018, 15:55
Powiem tak; ile by nie było, zawsze będzie za mało!
Andrzej Dobrzański
Andrzej Dobrzański 22.11.2018, 11:56
Powiem tak , w większej części świata za dobrą pracę jest dobra płaca. I nie chodzi tu o wysokość płacy tylko coraz lepszą pracę. Ale nie rozumiem " oraz 960,00 zł dodtku za wieloletnią pracę "Gdzie jest to zapisane ?
Ctrl
Ctrl 22.11.2018, 11:47
" Czy to dżo czy mało" - "Lierówcia"

Pozostałe