Na żywo. I Sesja Rady Miasta Lubań

  • 21.11.2018, 07:19 (aktualizacja 21.11.2018, 12:08)
  • red.
Na żywo. I Sesja Rady Miasta Lubań eLuban.pl Archiwum eLuban.pl

Podziel się:

Oceń:

Zapraszamy do obejrzenia na żywo pierwszej inauguracyjnej sesji Rady Miasta Lubań. W jej trakcie ślubowanie złożą radni Rady Miasta Lubań oraz burmistrz Miasta Lubań.

W trakcie sesji w tajnym głosowaniu zostanie wybrany przewodniczący Rady Miasta Lubań oraz dwaj jego zastępcy. Do czasu powołania nowego przewodniczącego obrady prowadzić będzie radny senior czyli najstarszy radny zasiadający w świeżo zaprzysiężonej radzie.

Początek transmisji pod TYM LINKIEM o godzinie 10:00.

Uwaga! W związku z dużym obciążeniem serwera transmisja  z sesji będzie dostępna po jej zakończeniu jako archiwalna.

Porządek obrad na I sesję Rady Miasta Lubań zwołaną na dzień 21 listopada 2018 roku o godz. 10.00 w sali Rajców Miejskich w Ratuszu.

1) Odczytanie komunikatów Miejskiej Komisji Wyborczej w Lubaniu o wynikach:

a) wyborów do Rady Miasta Lubań,

b) wyborów na Burmistrza Miasta Lubań.

2) Wręczenie przez Przewodniczącą Miejskiej Komisji Wyborczej w Lubaniu zaświadczeń

o wyborze na radnego.

3) Wręczenie przez Przewodniczącą Miejskiej Komisji Wyborczej w Lubaniu zaświadczenia

o wyborze na Burmistrza Miasta Lubań.

4) Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.

5) Ślubowanie radnych.

6) Ślubowanie Burmistrza.

7) Ustalenie porządku obrad.

8) Wybór Przewodniczącego Rady Miasta Lubań :

a) powołanie Komisji Skrutacyjnej,

b) zgłaszanie kandydatów na funkcję Przewodniczącego Rady Miasta Lubań,

c) prezentacja (wystąpienia) kandydatów,

d) przeprowadzenie głosowania tajnego,

e) ogłoszenie wyników wyboru przez Komisję Skrutacyjną.

9) Wybór Wiceprzewodniczących Rady Miasta Lubań:

a) powołanie Komisji Skrutacyjnej,

b) zgłaszanie kandydatów na funkcję Wiceprzewodniczących Rady Miast Lubań,

c) prezentacja (wystąpienia) kandydatów,

d) przeprowadzenie głosowania tajnego,

e) ogłoszenie wyników wyboru przez Komisję Skrutacyjną.

10) Podjęcie uchwał.

11) Komunikaty.

12) Zakończenie obrad I sesji Rady Miasta Lubań.

red.

Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Hera
Hera 24.11.2018, 22:47
Przy korycie to jest sielskie zycie . Widocznie ci ktorzy z korytka nie podjadaja nie musza wiedziec czym elita sie zywi ,dlatego transmisja jest nie potrzebna dla zwyklego zjadacza chleba .
Obserwator
Obserwator 24.11.2018, 19:03
Tylko sesje ,narady no i uklady ,a moze ktos mi powie czy to jest normalne jak w Chromexie niepelnosprawni wspinaja sie po drabinach i szoruja 2 metrowe okna po biurach , klosze pod sufitami czy to jest praca dla czlowieka z orzeczeniem .Moim zdaniem do takiej pracy trzeba zdrowego kaskadera . Ostatnio pomagalam takiemu choremu jak myl okno bo balam sie ze z drabiny spadnie . Nie mozna tak orac ludzmi chorymi ,cos mi tu nie gra .
Janka
Janka 23.11.2018, 11:41
Gdzie ustawowa transmisja z sesji w powiecie lubańskim?!! Nie ma nawet informacji kto u władzach w starostwie!!! Jakiś wstyd? A może boicie się komentarzy?
Ile zarobi starosta i jego wice? Mamy prawo wiedzieć!!!
Optymista
Optymista 25.11.2018, 14:55
Ewidentny przykład awanturnictwa :)
lubanianka
lubanianka 23.11.2018, 10:59
Z transmisji wynika, że choćby ktoś chciał i tak w tym stanie "nowej"-starej Rady nic nie wniesie pomimo 1 próby. A szkoda. Pomimo jednego, nic nie znaczącego dla Rady "małego incydentu" o zmniejszenie, a właściwie praktyczne dostosowanie ilości komisji( co było właściwym krokiem) i tak nowa władza zawsze uzna za bardziej stosowne wydawanie publicznej kasy dla swoich. Jak zawsze chodzi kasę, a właściwie zachowanie tego co było, a nie rozsądne zarządzanie publicznymi środkami i efektywność pracy naszych wybrańców. Z relacji wynika, że co było ustalone, zostało tylko formalnością. Znaczy nic nowego nie spodziewajmy się w kolejnej kadencji. Szkoda, że tylko jedna osoba patrzy na powiat pro rozwojowo, ale jednak gratulacje za publiczną odwagę, chęci i jak zawsze "od ręki" działanie na rzecz społeczności powiatu. Oczywiście taki miałam odbiór z zarejestrowanego przekazu.
Zenek
Zenek 21.11.2018, 19:34
Skoro transmisja sie nie udała to może redakcja by chociaż nam rozjaśniła kto jako stołek dostał
eLuban.pl
eLuban.pl 21.11.2018, 19:50
Własnie nad tym pracujemy:)
Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 21.11.2018, 19:27
Nie macie czego żałować - miernota w miernocie - nie było co oglądać i nad czym zareflektować.
Społeczne tego skutki skłaniają socjologa do postawienia pytania: czy zachodzi związek, i jaki, pomiędzy zasadą "vanitas vanitatum et omnia vanitas" (marność nad marnościami i wszystko marność) a nagminnie obserwowanym zjawiskiem znanym jako "narodowe kołtuniarstwo".
Gość
Gość 21.11.2018, 18:32
Gdzie można obejrzeć tę sesję? Bo pod podanym linkiem nic nie działa. Lubaniakom gratuluję wyboru dotychczasowych cieniasów na kolejne pięć lat. Cały urząd działa tak jak ta nieszczęsna transmisja. Dno i dwa metry mułu.
aa
aa 21.11.2018, 18:22
Gdzie ta sesja archiwalna?
gość
gość 21.11.2018, 17:14
do kitu miasto dało d* nic nie działało
Jola
Jola 21.11.2018, 17:04
Chciałam oglądać i co, jak w UM Lubań. Nic nie działa. Dlaczego?
Czesio
Czesio 21.11.2018, 14:16
Właśnie piszę się skarga że miasto Lubań nie zastosowało się do ustawy i transmisji brak. A wystarczyło skorzystać z portalu yt i zrobić lifa. Pozatym było dużo czasu aby wszystko spiąć do kupy
jolik
jolik 21.11.2018, 12:36
Witam , co z tego że na żywo jak to nie działa - proszę nie mówić ,że to jest wina przeglądarki ,bo to nie prawda.

Pozostałe