Wsparcie dla Romów

  • 20.11.2018, 11:10 (aktualizacja 20.11.2018, 11:52)
  • eLuban pl
Wsparcie dla Romów

Podziel się:

Oceń:

Urząd Miasta Lubań sukcesywnie wspiera mniejszość romską z naszego miasta. Dopiero co zakończono jedno z zadań, jednak potrzeby nadal są duże. Tym samym magistrat w ramach dostępnych programów składa wnioski na realizację kolejnych zadań.

30 października br. zakończyło się zadanie: Remont lokali komunalnych najmowanych przez rodziny romskie – kontynuacja. Było to jedno z trzech zadań realizowanych w ramach Programu integracji społeczności romskiej w Polsce na lata 2014-2020. Celem ostatniego zadania była poprawa sytuacji bytowej lubańskich Romów poprzez wyremontowanie lokali komunalnych. Udało się przeprowadzić remont w dwóch lokalach zamieszkiwanych przez rodziny romskie. W pierwszym z mieszkań wykonano remont instalacji elektrycznej i podłogi, zaś w drugim lokalu wymieniono zbiornik ciepłej wody. Całkowita wartość zadania wyniosła 6.836,21 zł, z czego kwota dotacji opiewała na 6.137,55 zł.
 

- Potrzeby lubański Romów są ogromne, dlatego na bieżąco staramy się korzystać z dostępnych możliwości wsparcia - mówi Arkadiusz Słowiński, burmistrz Lubania. – W październiku br. w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu złożono pięć wniosków na 2019 rok na realizację kolejnych zadań. Jeśli otrzymamy dofinansowanie zadania będą realizowane w ramach Programu integracji społeczności romskiej w Polsce na lata 2014-2020 z dziedzin: edukacja, praca oraz mieszkalnictwo.

eLuban pl

Komentarze (64)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Urodzony w Lubaniu
Urodzony w Lubaniu 21.11.2018, 21:44
Ludzie !!!!Skoro tak wam źle z Romami to może zaproście do Lubania uchodźców z Syrii Iraku jak to Niemcy zrobili.!!!!!!!Mieszkam już trochę lat w naszym kochanym Lubaniu i jakoś nie pamiętam żeby nam krzywdę zrobili.
Grzechu
Grzechu 22.11.2018, 20:43
Zmęczony głupią propagandą telewizji człowieku - to nie chodzi o to że jest nam z nimi źle, są ludzie którzy nauczyli się żyć tylko z pomocy społecznej i mają w nosie ruszyć swój tyłek do haniebnej pracy i dzieje się to w czasach kiedy pracę naprawdę jest łatwo znaleźć. Pamiętam czasy jak w Lubaniu i okolicach nie można było znaleźć żadnej pracy, ludziom naprawdę było ciężko i taka pomoc miała sens. Natomiast teraz ja nie rozumiem dlaczego tym ludziom wciąż trzeba pomagać, ja rozumiem pomoc osobom samotny które są chore i niepełnosprawne ale tam ludzie żyją całymi familiami które jak by polazły do pracy to nie musiały by wyciągać ręki po pieniądze.
?
? 23.11.2018, 09:48
No właśnie. To nasz chory system tak nauczył.To niech teraz ich oduczy.Niemcy tak nauczyli Turków ,tylko ze ich jest kilka milionów a u nas Romów 16 tys w całym kraju.A to przepisy unijne też zmuszają nas do zapewnienia warunków bytu mniejszością narodowym.Jak dają to się bierze. My tak samo postępujemy 500 bierzemy na piątkę dzieci + rodzinne po 100 na głowę i po co do roboty.Panstwo nas uczy lenistwa!!
Co za czasy!!!
Co za czasy!!! 21.11.2018, 21:20
Romów w Polsce jest około 16 tysięcy.Tak narzekacie że musicie na nich podatki płacić.Na dzień 30wrzesinia 2018r.w zakładach karnych przebywa ponad 70 tysięcy osób skazanych.Z czego połowa pracuje.Czyli na drugą połowę zap......y i to wam nie przeszkadza.Rece opadają . Ludzie opamiętajcie się co wy wogole od tego systemu w którym przyszło nam żyć chcecie . Nie do Romów z pretensjami.Tylko do ludzi których w wyborach wybraliśmy.To oni tworzą chory system w którym mamy biednych i bogatych.Kapitalizm pogoń za kasą,który nam się czkawką kiedyś odbije.Dojdzie do tego że w razie biedy rodak rodakowi ręki nie poda,bo nie ma nic za darmo.
Pieniądze to nie wszystko
Pieniądze to nie wszystko 21.11.2018, 19:54
Czytam te komentarze i niewierze,że naród który tak bardzo doświadczył biedy i glodu jest tak chciwy i pazerny . Rodacy co z wami się dzieje??To samo robiliśmy z Zydami i do czego to doprowadzilo?? Czysta zawiść!!! Pogoń za pieniędzmi,które defakto są rzeczą nabytą.A gdzie szacunek do bliźniego???.Czy któremuś z was choć jednemu , wyrządził Cygan krzywdę???.Czy aż tak bardzo musimy siać nienawiść z powodu pieniędzy? Jestem święcie przekonany że osoby które piszą te komentarze wcale im nie brakuje ów pieniędzy.Czysta zazdrość. Znam wiele osób które pobierają zasiłki ,mimo to ze ta
pomoc naprawdę nie jest im niezbędna ale cóż takie mamy prawo .Pamietajcie tam gdzie każdy z nas kiedyś pójdzie te wasze pieniądze na nic się zdadzą.
Ja
Ja 21.11.2018, 14:17
Do roboty niech się weźmie nasza szanowna mniejszość oczywiście praca odpowiednia do tego co potrafi , jak nic nie umie to ulice niech zamiata chociaż i to nie każdy potrafi dobrze zrobić , złamanego grosza nie dał bym im z moich podatków nie znam roma , który pracuje a dużo ich się kręci po Lubaniu.
Prawdziwy Polak
Prawdziwy Polak 21.11.2018, 10:44
Przestańcie z tą nagonką na Cyganów. Nikomu nie robią krzywdy. A czy każdy musi pracować na tzw. etacie?. Znam wielu Polaków co nie pracują,nie kradną,a jakoś żyją. W MOPSie po zasiłki większość to nie Romowie. Jakoś ich do przymusowej pracy nie wysyłacie. W Lubaniu nie widać aby Cyganie jeździli nowymi furami,czy w mieszkaniach mają luksusy?. Kasa na remonty idzie z budżet państwa,bo tak przyjęto,więc trzeba ją wydać. A budynki socjalne na Fabrycznej?,wyremontowane za friko,a potem część zdemolowana przez polskich (nie cygańskich) lokatorów. Dopłaty do czynszu,prądu,węgiel pobiera wielu Polaków,Cyganów tam garstka. Państwo nie zbiednieje jak trochę odda.
To wszystko groszowe kwoty dla budżetu państwa. Nikt z tej opieki milionów nie dostanie. Jak tak zazdrościcie Cyganom to zrezygnujcie z pracy i do MOPSu po darmową zapomogę. Będziecie w siódmym niebie.
Aga
Aga 21.11.2018, 18:45
dzień dobry dziękuje ci za komentarz że nie robisz różnicy czy to polak czy rom jest każdy jest takim samym człowiekiem
?
? 21.11.2018, 12:29
Brawo w końcu coś mądrego. Połowa tych co te pierdy pisze nie ma pojęcia o mniejszości narodowej.Zazdroscicie???.To na kolana do Niemiec i prosić o przyznanie mniejszości narodowej!! Czemu Polacy od lat się starają o ten status???.Bo też chcą spacerować po Niemczech i się opieprzac!! Poczytajcie na temat mniejszości a potem się wypowiadać.Postawcie się na miejscu cyganów.
Aga
Aga 21.11.2018, 18:49
Brawo jesteś dobrym człowiekiem niech cię Bóg Bługosławi
Wtwte
Wtwte 21.11.2018, 16:01
Większej bzdury nie mogłeś napisać, życie na socjalu w Niemczech się skończyło. Pomagać można ludziom, którzy się o coś starają sami, ale utrzymywać zdrowych darmozjadów to już przesada. To że Romowie są mniejszością to nie nasza wina, doskonale się odnajdują oraz korzystają z danych im przywilejów nie dając nic w zamian.
??
?? 21.11.2018, 19:10
A co socjal w Niemczech ci zabrali ???.O jaka szkoda ....to teraz musisz na szwaba za.....ać???
Ccccc
Ccccc 21.11.2018, 21:47
Gdyby głupotą miała skrzydła latałbyś już na księżycu, tego typu rasistowskie teksty zostaw dla swoich nierobów ziomali
??
?? 22.11.2018, 13:09
Co prawda w oczy kole!!!???
Olga
Olga 21.11.2018, 07:55
Pytanie do Agi co społeczność romska zrobiła dla tego miasta.
Pytanie do ciebie Olga
Pytanie do ciebie Olga 21.11.2018, 21:36
Byłaś kiedyś na festynie związanym z kulturą Romską??Nie ma takich drugich jak oni.Piekna muzyka i tańce.Kolorowe stroje.Wtedy to nikomu nie przeszkadza jak się świetnie bawimy przy ich muzyce.Oni potrafią się razem trzymać a my?!!!!!.Powiedz co ty zrobiłaś dla Lubania,że taką nienawiść siejesz???!!!!!!Mi oni osobiście nie przeszkadzają są z nami, mieszkają między nami i niech tak zostanie.
Nie Aga
Nie Aga 21.11.2018, 10:24
Ja nie Aga,ale odpowiem.To samo co społeczność polska. Część Cyganów pracowała,pamiętam takich w ZNTK. Część Polaków też nigdzie nie pracowała.
Aga
Aga 21.11.2018, 18:58
pracowali i pracują a polacy menere cały czas hleją i spacerują wózeczkają albo udają chorych albo biednych i nikt o nich nie mówi zle
Ada
Ada 20.11.2018, 22:52
Popędzić do pracy - niech nie czekają na darowiznę od Państwa. Są roszczeniowi, chcą tylko brać twierdząc, że im się należy a jak nie to kradną . Nic im się nie należy - bo za co?
Aga
Aga 21.11.2018, 19:02
miejszosc to nie tylko my ukrainą niby polaką co wcale się tu nie urodzili dajecie wszystko mówcie o innych miejszościach a każdy kradnie
Niepracujący
Niepracujący 21.11.2018, 09:52
Demokracja nastała. Jak ktoś nie chce pracować to niech nie pracuje,jego sprawa. Tylko w totalitaryzmach praca była obowiązkiem.
Aga
Aga 21.11.2018, 19:04
dobrze mówisz kto chce to pracuje
Xyz
Xyz 21.11.2018, 11:49
Demokrato nie chcesz nie pracuj tylko nie żyje na koszt podatnika i nie lataj po jałmużnę do urzędu
Niepracujący
Niepracujący 21.11.2018, 15:18
Ja na koszt podatnika nie żyję,mam swoją ciężko wypracowaną emeryturę. Jak nie wiesz to nie oceniaj.
Już widzę jakie to "kokosy" dają w tych urzędach.Grube miliony to idą na partie polityczne czy pensje dla "wybrańców narodu",(prezydenci miast,burmistrzowie,radni itp). Jeszcze nie widziałem milionera co naciułał z MOPSu kasiory.
Www
Www 21.11.2018, 16:09
To że wielkie pieniądze idą na utrzymanie urzędasów to jedno, ale utrzymywać darmozjadów to drugie. Ja też płacę podatki, które idą na utrzymanie pasożytów i nierobów. MOPS powinien pomagać ludziom którzy sobie sami nie radzą z trudami życia: chorzy, niepełnosprawni rodziny o niskich dochodach, ale nie rozdawać pieniądze tym, którzy mogą się wziąć do pracy,
Hera
Hera 20.11.2018, 22:41
Oczywiscie nie wszystkich wrzucamy do jednego worka . W Lubaniu znam jednego Roma ktory cos reprezentuje swoja osoba . Moze dlatego ze jest Swiadkiem Jechowym i tam wlasnie nauczono jego jak zyc uczciwie a 7 przykazanie nie jest jemu obce . Taki sporadyczny przypadek , poprostu unikat wsrod Romow .
Doris
Doris 20.11.2018, 20:54
Rom = roszczeniowy, etatowy bezrobotny. Nic im nie dawac, niech w koncu zaczna pracowac.
Aga
Aga 20.11.2018, 22:34
Wy czemu chodzicie do mopsu pasozyty chamstkie
Pytający
Pytający 21.11.2018, 15:26
Aga czy ten dysfemizm "pasożyty chamskie" to taki cygański eufemizm?.
Dzia kiere
Dzia kiere 20.11.2018, 23:48
Agusia ,mysle ze i tobie nie chcialo sie chodzic do szkoly a i praca jest tobie obca .Nie pomylilem sie , no nie . Nadzia Aga ta droga !
tu dzia kiere
tu dzia kiere 21.11.2018, 13:18
ja pracowałam jak chcę to będę pracowała ty do szkoły nie chodziłaś
Gość
Gość 20.11.2018, 20:39
Wziąć się do pracy jest dużo w Lubaniu !!
Hera
Hera 20.11.2018, 20:33
To jest narod ktory uwielbia oklejac sie nie swoim zlotem , ale czyim to juz tylko on wie .
Aga
Aga 20.11.2018, 22:36
A ty to jaki narod zagranica pracujecie oszukujecie Panstwo
Hera
Hera 20.11.2018, 20:21
Zlodziejstwo wyssali z mlekiem matki . Nawet jak im mops da , to i tak dokradna sobie ! Genetycznie nie przystosowani do pracy . No coz , przykre ale trzeba mowic prawde .
Aga
Aga 20.11.2018, 22:42
Prawde muwisz chyba o sobie bo cz w Polsce czy zagranica kradniecie a inne kraje o was mowia zlodzieje i pijacy
Rozbawiony
Rozbawiony 21.11.2018, 15:29
Aga,a co inne kraje mówią o Was?,może ciężko pracujący abstynenci?.
Aga
Aga 21.11.2018, 19:23
abstynentem to ty chyba nie jesteś a jak pracujesz za granicą to całujesz sięw d**** a nie w swojej kochanej Polsce
Grzechu
Grzechu 20.11.2018, 19:50
Uważam że sytuacji kiedy obecny rynek pracy zmaga się z olbrzymim zapotrzebowaniem na pracowników, musimy ściągać pracowników z Ukrainy bo u nas brakuje rąk do pracy, panie w biedronce nie mogą się wyrobić bo brakuje pracowników - a my dalej z naszych podatków utrzymujemy te społeczności które umieją tylko wyciągać ręce po zasiłki. Nie jestem uprzedzony, wiem że są Romowie którzy pracują jednak jest to rzadkość a normalni ludzie muszą sobie jakoś radzić. Przykład: mam znajomego który kupił nieduży domek do remontu (oczywiście na kredyt), urodziło mu się małe dziecko i już od 4 lat remontuje ten dom własnym wysiłkiem, jemu nikt remontu za free nie zrobi bo jest bogaty,dom kupił.
Aga
Aga 20.11.2018, 22:44
Po zasilki wy terz wyciagacie brudne rece wszedzie i robicie duzo dzieci aby miec wiecej pieniedzy patrzcie co o was mowia inne kraje
Art
Art 21.11.2018, 10:00
W d-e mam to co mówią inne kraje. A pisanie o brudnych rękach to takie dość chamskie.
Aga
Aga 21.11.2018, 19:26
a chamskie mówić cyganie a nie romowie cyganie to inaczej cyganić
Jola
Jola 20.11.2018, 17:29
Czym Rom różni od reszty społeczeństwa brakuje mu rąk
Aga
Aga 20.11.2018, 22:49
Dziekuje za komentarz brawo tobie morze kiedys skonczy sie dyskryminacja to dadzo nam przyzwoito prace a nie jak nas widzo to juz kogos przyjeli
Janusz wąsaty
Janusz wąsaty 20.11.2018, 16:34
Nie gadajcie bo znam pracujących romów. Wszyscy źli tylko biały Polak jest dobry. Stuknijcie się w łeb i zobaczcie ilu meneli kręci się po mieście a ilu to romowie
Aga
Aga 20.11.2018, 22:50
Brawo czy to polak czy rom zalerzy od czlowieka
Lubawa
Lubawa 20.11.2018, 20:25
Tylko dlatego ze w Lubaniu jest ich niewielu bo gdyby bylo odwrotnie to strach bylo by na ulice wyjsc w bialy dzien .
Lubaniak
Lubaniak 21.11.2018, 22:01
Lubawa się nie boi wyjść po zmierzchu ???Ja osobiście od lat wracam z pracy z zehsu ul Łużycka i nigdy nie miałem problemu z Romami.Bardziej naćpanej naszej młodzieży się obawiam.A i kiedyś ów Romowie skórę mi uratowali przed naszą pijaną kawalerką.Za to im jeszcze raz dziękuję.
Aga
Aga 20.11.2018, 22:52
Strach jest przed wami bo jestescie rasisci dobrze robio wam zagranicami
Mmm
Mmm 20.11.2018, 20:14
Na palcach jednej reki mozna policzyc ilu jest pracujacych!fakt naszych polskich leserow tez nie brakuje ale o nich sie nie mowi i im mieszkan sie nie remontuje!!!
Aga
Aga 20.11.2018, 22:54
Staraj sie u Burmistrza naszego ale dla waszych meneli nowe po remoncie mieszkania dajo a ja czekam 18lat
22222
22222 21.11.2018, 08:46
Aga do pracy się weź nie czekaj na darmochę, zarób sobie na swoje mieszkanie jak większość ludzi, chleb tobie rąk nie odgryzł. Jak ci nie ,, DAJO,, mieszkania to do fabryki tam ,, DAJO,, pansję
Aga
Aga 21.11.2018, 19:34
mądra osobo może jesteś wróżką ale złom bo ja pracuje............
Xxz
Xxz 20.11.2018, 19:40
My wiemy że są tacy co pracują, ale większość młodych nie ma ochoty iść do pracy dzieci narobić i ciągnąć z opieki zasiłki. Urodzeni są tutaj podlegają naszemu prawu i
powinni być na równi traktowani, a nie ciągle zasłaniając się mniejszością narodową.
Aga
Aga 20.11.2018, 22:57
Dzieci to wy robicie teraz wiecej aby miec 500+ a do pracy przyzwoitej nas nie chca
hopsasa
hopsasa 20.11.2018, 15:11
Bez urazy nie jestem rasistą. Romowie którzy mieszkają tutaj od pokoleń, mogliby zakasać rękawy i iść do pracy. Ciągłe latanie do opieki i życie na koszt podatników, może czas skończyć z pasożytnictwem i zabrać się do pracy.
Ziomek od zeta
Ziomek od zeta 21.11.2018, 10:14
Jak nie kradną to jest ok. Jakoś w kryminałach bardzo mało Romów,a Polaków złodziei moc. Ponadto pod każdym supermarketem tylko polskich pijaczków widać (ziomuś kopsnij zeta),a Cyganów tam nie ma. Co Wy obywatele z tą przymusową pracą?,komuna się skończyła. Może niebawem na Żuławy zaczniecie wysyłać.
Sprawiedliwy
Sprawiedliwy 13.12.2018, 17:10
A po co mają żebrać pod sklepem jak dostaną z automatu od miasta tylko za to że są ?
Niestety ja znam tą społecznaść romską cyganów jeden połamał nos mojemu koledze w podstawówce dwie inne oszukały i okradły matkę znajomego ( starsza osoba ) na ulicy
Do roboty darmozjady a co do pijaczków z pod sklepów to im się także należą pieniądze z opieki bo oni przynajmniej część swojego życia przepracowali
Aga
Aga 20.11.2018, 23:02
Suchaj pasozytami nie jestesmy tylko tacy jak wy zatrudnic nas nie chca bo macie urojenia z pradziada
ast
ast 21.11.2018, 10:17
Teraz nie ma bezrobocia,kto chce ten pracę znajdzie. Imka ciągle się ogłasza,na budowach też potrzeba ludzi,ZGiUK przyjmuje. Więc nie pisz że nie chcą Was zatrudniać.

Pozostałe