piątek, 29 marca 2024 07:54

KS Łużyce Lubań. Nieudany wyjazd do Świerzawy

Wyjątkowo nieszczęśliwy okazał się dla Łużyc Lubań wyjazd do Świerzawy na mecz 14. kolejki klasy okręgowej. Goście musieli uznać wyższość Pogoni, a na dodatek stracili dwóch zawodników.

Mecz od początku nie układał się po myśli zespołu z Lubania. Gospodarze zdobyli gola już w 5. minucie po strzale Piotra Gajka. Kilka minut później boisko z kontuzją najpierw musiał opuścić Sebastian Gawroniuk, a w 17. minucie to samo spotkało Łukasza Rogalskiego. Mimo prób Łużycom nie udało się doprowadzić do wyrównania.

Kolejny mecz drużyna trenera Rafała Wichowskiego rozegra w Radzimowie z tamtejszym Cosmosem (niedziela, godzina 14).

Pogoń Świerzawa - Łużyce Lubań 1:0 (1:0)

Bramka: P. Gajek (5).
Czerwona kartka: Karpowicz (Pogoń, 89 - za dwie żółte).
Żółte kartki: Karpowicz, Krajewski oraz Wichowski, Starczewski, Duszyński.

Pogoń: Kłobucki - Kurek, Horbacz (80 Marzec), Karpowicz, Wiciński, Tatuś, Madejczyk (55 M. Gajek), Krajewski, Hyndle, P. Gajek (89 Piotrowski), W. Chlebosz.

Łużyce: Lużyński - Czuchryta, Rogalski (17 Fereniec), Duszyński (60 Starczewski), Gawroniuk (10 Wichowski), Kocuła, Misiurek, Rymer, Sitek (84 Janczak), Mandżejewski, Bojdziński

Stella Lubomierz - GKS Warta Bolesławiecka 4:1

Mecze Nysa Zgorzelec - GKS (2:3), GKS - Olimpia Kamienna Góra (0:0), Pogoń Świerzawa - GKS (1:3) i Łużyce Lubań - GKS (1:2) z powodu gry nieuprawnionego zawodnika zostały zweryfikowane jako walkowery na niekorzyść drużyny z Warty Bolesławieckiej 0:3vo.