Nowa siedziba pogotowia w Lubaniu

  • 31.10.2018, 18:08
  • Powiat Lubań
Nowa siedziba pogotowia w Lubaniu

Podziel się:

Oceń:

Jak już wspominaliśmy w 2019 roku pogotowie ratunkowe w Lubaniu zmieni swoją siedzibę. Dyrektor Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze podziękował staroście, Waleremu Czarneckiemu za zaangażowanie w czynności związane z procedurą pozyskania nieruchomości położonej na terenie Lubania.

Pogotowie ratunkowe zyska nową siedzibę w dogodnej lokalizacji. Starosta podkreślił, że podczas podjętych rozmów powrócił temat  połączenia działań pogotowia i straży pożarnej. W ten sposób już w następnym  roku powstanie  Powiatowe Centrum Ratunkowe.

Ratownicy otrzymają nowy budynek z miejscem na stacjonowanie dwóch kartek pogotowia oraz pomieszczeniami służącymi obsłudze. Prace powinny zakończyć się do końca 2019 roku.

Inwestycja jest już w trakcie realizacji a będzie zlokalizowany przy zbiegu ulic Podwale i Papieża Jana Pawła II w Lubaniu w sąsiedztwie remizy strażackiej.

- Jak już wspominałem, 7 września br. podpisałem akt notarialny w imieniu Skarbu Państwa i za zgodą wojewody przekazałem w formie darowizny teren pod budowę nowej stacji pogotowia obok siedziby straży pożarnej w Lubaniu. Z kolei marszałek województwa zapewnił, że będą środki na ten cel – zaznacza Walery Czarnecki, starosta lubański.

Jak pokreślił Nikolaj Lambrinow, dyrektor Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze, proponowana lokalizacja stacjonowania Zespołu Ratownictwa Medycznego Pogotowia Ratunkowego z punku widzenia działania służb ratowniczych i czasu dojazdu ambulansu do miejsca zdarzenia jest najlepszym rozwiązaniem dla naszej jednostki.  Biorąc powyższe pod uwagę, jeszcze raz pragnę złożyć serdeczne podziękowania za życzliwość i pomoc.

Podsumowując, nie dość, że nie ma mowy o przeniesieniu pogotowia ratunkowego do innej miejscowości, to wprost przeciwnie, zyska ono nową i do tego lepszą bazę – podsumowuje Walery Czarnecki.

 

Powiat Lubań

Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kaj
kaj 28.08.2021, 11:53
Przepracowalem w pogtowiu Lubn 30 lat i ngdy pogotowie nie mialo dobrej siedziby i gospodarza i dalej sie walesaja po porzyczonych obiektach , pomagalem jeszcze w strazy adoptowac pomieszczeni i co potem wyprowadzka mnie juz to nie objelo emeryt idale tulaczka po zakamarkach Lubania moze nas ktos przyjmie szok nic sie nie zmienilo .
adf
adf 21.08.2021, 12:57
I gdzie jest ta siedziba?
Ratownik
Ratownik 05.11.2018, 00:21
Fajnie że ktoś w końcu pomyślał nad wybodowaniem stałej bazy pogotowia i przy okazji w dobrej lokalziacji.Mam nadzieje że ta zmiana przyniesie za sobą drugą karetke do lubania która jest bardzo potrzebna.Obecny czas oczekiwania na karetke z leśnej lub świeradowa podczas gdy lubańska kaertka działa przy innym zdarzniu jest nie do zaakceptowania.
Elo
Elo 02.11.2018, 11:54
Łaska, że pogotowie zostało przeniesione? Gdyby nie szum w tej sprawie to nie wiadomo co by było.
rozeznany
rozeznany 06.11.2018, 15:34
prace nad przekazaniem działki twały od lutego tego roku wiec wrzawa nic nie dała i nie była potrzebna
lolek
lolek 02.11.2018, 17:36
Dokładnie! Przecież ten temat był wałkowany wcześniej iiii nic! Przed samymi wyborami nagle niemożliwe stało się możliwe.No cóż elektorat docenił "starania ....
Guliwer
Guliwer 01.11.2018, 20:35
Ależ pogotowie miało swoją lokalizację na Ul.Łącznej
Zaplecze socjalne,garaże..
i nagle ktoś komuś to sprzedał...
hmmm a może jakaś reprywatyzacja ?? Kto to wie ??
dżordż
dżordż 02.11.2018, 17:37
Jak nie wiadomo o co chodzi,to na 100% chodzi o kasę:)
Miastowy
Miastowy 01.11.2018, 19:48
Wszystko bardzo dobrze. Tylko jak dobrze zrozumiałem to miejsca na karetki będą 2 ale karetka dalej zostaje jedna? Myślę że naprawdę przydały by się dwie karetki na stałe. Jeśli się mylę to mnie poprawcie.
Lubaniak
Lubaniak 01.11.2018, 09:18
To nic nowego! w tej lokalizacji, w latach 2000 już się tam mieściło.
Jedyny plus że zostaje w Lubaniu tylko jak na długo?
igor
igor 01.11.2018, 12:59
Brawo Panie Starosto. A Tobie Lubaniaku coś się nie podoba?.
Niektórzy tak mają, że co by się nie zrobiło to wszystko nie tak. Do Twojej wiadomości , do tej pory po reorganizacji służby zdrowia Pogotowie na terenie m. Lubania nie miało swojej stałej siedziby. Teraz powstanie obiekt na własnej działce Województwa Dolnośląskiego którego zadaniem jest między innymi ochrona zdrowia w tym działalność Pogotowia Ratunkowego. Więcej optymizmu i wiary w ludzi
Norbert co nynka ludzi.
Norbert co nynka ludzi. 01.11.2018, 12:47
Przeczytaj jeszcze raz tekst, na spokojnie nikt Cie nie goni, jak na maturze abyś nie zrobił błędów, po tym przeczytaj jeszcze z 3 razy i wtedy odpowiesz sobie sam na swoje pytania. Dziekuje ze mogłem pomoc .
Gizmo
Gizmo 01.11.2018, 11:23
Jakoś w 2000 nikt nie widział budynku stacji pogotowia teraz zobaczysz i to jest coś nowego

Pozostałe