wtorek, 23 kwietnia 2024 14:18

Ważna wygrana z Olimpią

Rozegrano 12. kolejkę rozgrywek o mistrzostwo klasy okręgowej. Łużyce Lubań pokonały Olimpię Kamienna Góra 2:1. O sukcesie gospodarzy zdecydował gol Damiana Bojdzińskiego w końcówce meczu.

Spotkanie w Lubaniu nie było porywającym widowiskiem. Na boisku było sporo walki, ale też niedokładności. Jako pierwsi zaatakowali kamiennogórzanie. Groźnie uderzał Przemysław Powiertowski, ale Grzegorz Lużyński odbił piłkę na rzut rożny. W odpowiedzi niecelnie strzelał Sebastian Gawroniuk. Kolejny raz ciekawie było w 12. minucie. Konrad Domin wyszedł na czystą pozycję, minął bramkarza Łużyc po czym oddał strzał. Piłkę nieuchronnie zmierzającą do siatki zdołał jednak wybić Oskar Rymer. Łużyce odgryzły się w 31. minucie, ale ze strzałem Młynarskiego poradził sobie Krzysztof Cisowski. Bramkarz Olimpii nie miał już wiele do powiedzenia w 37. minucie kiedy po najładniejszej akcji meczu Damian Bojdziński obsłużył podaniem Kamila Młynarskiego, a ten precyzyjnym strzałem otworzył wynik. Po chwili mogło być 2:0, ale bramkarz Olimpii po strzale Kamila Sitka odbił piłkę na rzut rożny. W kolejnej akcji głową w środek bramki uderzał Marcin Sudnik. Po przerwie lepsze wrażenie sprawiała Olimpia, ale długo niewiele z tego nie wynikało. Dopiero po godzinie gry po dośrodkowaniu Aleksandra Dudy z rzutu rożnego efektowną główką popisał się aktywny Marcin Wieczorek i był remis. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów gospodarze zdołali w końcówce wyprowadzić bramkową akcję. W 86. minucie obrońcom Olimpii urwał się Damian Bojdziński i strzałem w długi róg umieścił piłkę tuż przy słupku bramki drużyny z Kamiennej Góry i gospodarze mogli cieszyć się z wygranej 2:1.

Łużyce - Olimpia 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Młynarski (37), 1:1 Wieczorek (60), 2:1 Bojdziński (86).
Żółte kartki: Sitek, Sudnik, Bojdziński, Gawroniuk oraz Zasada, Duda, Topolski.
Sędziował: Piotr Kuzia.
Widzów: 30.

Łużyce: Lużyński - Duszyński, Kocuła (46 Starczewski), Sudnik, Rymer, Kuriata (25 Czuchryta), Berliński, Gawroniuk (69 Mandżejewski), Bojdziński, Sitek, Młynarski.

Olimpia: Cisowski - Zasada, Młodziński, Kraszewski, Domin, Duda (73 Kwaśniewski), Wieczorek (77 Bijak), Filip, Kumorek (69 Guzik), Powiertowski, Topolski (75 Buda).