Mieszkanka Lubania radną Sejmiku Województwa Dolnośląskiego

  • 24.10.2018, 14:50 (aktualizacja 29.10.2018, 17:49)
  • red.
Mieszkanka Lubania radną Sejmiku Województwa Dolnośląskiego
Podziel się:
Oceń:
Wojewódzka Komisja Wyborcza podała oficjalną listę nazwisk osób, które w nadchodzącej kadencji zasiadać będą w ławach Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

W niedzielnych wyborach PiS zdobyło 14 mandatów w 36-osobowym sejmiku. Koalicja Obywatelska zdobyła 13 mandatów, Bezpartyjni Samorządowcy - 6, KWW Z Dutkiewiczem dla Dolnego Śląska -2, zaś PSL 1 mandat.

Mieszkająca w Lubaniu Teresa Zembik startowała z ramienia partii Prawo i Sprawiedliwość i zdobyła 5455 głosów uzyskując w ten sposób mandat radnej Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

Ilość głosów zdobytych przez poszczególne komitety w województwie Dolnośląskim:

KWW Bezpartyjni Samorządowcy – 168 442

KW PSL – 58 820

KW Partia Zieloni – 19 783

KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska – 289 831

KKW SLD Lewica Razem – 61 889

KW Razem – 18 087

KW Ruch Narodowy RP – 14 874

KWW Kukiz`15 – 53 800

KWW Wolność w Samorządzie – 15499

KW PiS – 320 908

KW Wolni i Solidarni – 9 624

KWW Z Dudkiewiczem dla Dolnego Śląska –  93 260

 

Poniżej podajemy listę radnych Sejmiku Województwa Dolnośląskiego na lata 2018 -2023:

 

Bezpartyjni Samorządowcy:

Michał Bobowiec
Dariusz Stasiak
Patryk Wild
Cezary Przybylski
Marek Obrębalski
Tymoteusz Myrda

PSL:

Mirosław Lubiński

Komitet Rafała Dutkiewicza:

Stanisław Huskowski
Ryszard Lech

Koalicja Obywatelska:

Marek Łapiński
Magdalena Piasecka
Monika Włodarczyk
Wojciech Bochnak
Marzena Majdzik
Aleksander Skorupa
Iwona Krawczyk
Jacek Iwancz
Stanisław Jurcewicz
Jerzy Pokój
Marcin Zawiła
Piotr Borys
Jadwiga Szeląg

Prawo i Sprawiedliwość:

Andrzej Jaroch
Marcin Krzyżanowski
Małgorzata Calińska-Mayer
Damian Mrozek
Tytus Czartoryski
Anna Michalska
Kamil Zieliński
Jerzy Dec
Grzegorz Macko
Andrzej Kredkowski
Jacek Baczyński
Paweł Kura
Piotr Karwan
Teresa Zembik

Link do pełnych wyników wyborów na stronach PKW.

red.

Komentarze (82)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

@@@
@@@ 30.10.2018, 18:17
Dramat
wrr
wrr 30.10.2018, 21:07
Jestem spokojny o promocję naszego miasta. Odsłona katów:
1. dramat
2. melodramat
3.tragikomedia
4. horror
5. film historyczny
Markiz
Markiz 28.10.2018, 17:24
Super babeczka .Gratulacje tez na nia glosowalem.
wrr
wrr 27.10.2018, 21:49
Czytałem tutaj dziś komentarz. Był krytyczny. Dlaczego go nie ma?
Albo, albo ...
Albo, albo ... 28.10.2018, 13:56
Może naruszał regulamin? Albo był wulgarny? Albo obrażał? Albo jeszcze gorzej?
Jola
Jola 26.10.2018, 18:41
Pani Teresa została radna sejmiku i zaklinianie i zaprzeczanie nic nie da. Mandat będzie sprawować, tak jak przystało na osobę mądrą i przyzwoitą. Jeszcze raz gratulacje i powodzenia.
:)
:) 26.10.2018, 19:22
:):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):)
man
man 26.10.2018, 09:32
Te zdjece to chyba z20 lat temu jarek robił
wrrr
wrrr 25.10.2018, 20:31
Nie wiem, czy śmiać się, czy płakać... bo gratulować wiem komu, wybierającym- macie odwagę i poczucie humoru
były Lubanianin
były Lubanianin 25.10.2018, 18:26
Nauczycielka polskiego i zwolenniczka partii łamiącej Konstytucję i prawa Rzeczpospolitej, fałszującej historię, posługującej się kłamstwami i sprzyjającej tanim gustom. Nie chciałbym, żeby taka osoba uczyła moje dzieci i wnuki. Dla człowieka wykształconego i etycznego bycie z PiS-em to wstyd i obciach.
Aktualny Lubanianin
Aktualny Lubanianin 29.10.2018, 11:12
Chyba od dawna jesteś byłym Lubanianinem. Nauczycielki ci się pomyliły. Chciałeś zabłysnąć a błysnęła tylko twoja głupota.
Hahaha
Hahaha 25.10.2018, 19:40
Co brałeś?
Prawda.
Prawda. 25.10.2018, 18:26
Chcecie żeby było lepiej w mieście i powiecie, a frekwencja wyborcza najniższa w województwie. Brawo Lubaniacy :)
Wyborca
Wyborca 25.10.2018, 08:02
Już poniżej swoje wpisy zamieściło kilku proroków. Oni już teraz wiedzą że pani Zembik nic dla Lubania nie zrobi. Trochę cierpliwości zalecam i ocenę po skończonej kadencji,dajcie szansę,niech się wykaże a potem rozliczymy. ps. Prorocy podajcie proszę jakie będą liczby w lotto?.
Roman
Roman 26.10.2018, 11:41
Niestety wyborco zgłupiałeś do reszty i jeszcze sie łudzisz żes mądry. Najgorszy wybór w możliwych tragedia i pokazaanie jak głupi są mieszkańcy powiatu jednym słowem wstyd i obciach
Wyborca
Wyborca 26.10.2018, 13:29
Obrażanie innych,ot to dopiero "mądrość". Na jakiś przynajmniej trochę merytoryczny wpis to szanownego Romana nie stać?,"mądrość" nie pozwala?.
cośtam
cośtam 25.10.2018, 03:46
Ale zdjęcie ładne sobie pani Teresa pstryknęła ;)
Rzetelna Obiektywność
Rzetelna Obiektywność 24.10.2018, 21:54
Okropne to jest. Mam nadzieję, że za 5 lat wyborcy będą kierować się rozumem a nie sercem i sympatią do Pani Z.
Obiektywny i rzetelny
Obiektywny i rzetelny 25.10.2018, 08:06
A co tu okropnego?. Za 5 lat rozumem ocenimy panią Zembik,spokojna Twoja Rzetelna Obiektywność.
Byly uczen ;)
Byly uczen ;) 24.10.2018, 21:54
Ani to do nauczyciela nie jest podobne ani do osoby myślącej bedzie ciagnela kase jak za L4 w szkole. Ale jest nadzieje ze z kazdym rocznikiem wychodzacym z Mickiewicza wychowa antywyborców
Rozbawiony
Rozbawiony 25.10.2018, 08:07
Co....,jedynkę wlepiła na półrocze?.
Marta
Marta 25.10.2018, 07:06
Święta racja☺ kazda lekcja z ta pania to jedna wielka agitka dla parti rzadzacej i umiluwanego kaczynskiego. Swiata po za nim nie widziala☺ tylko szkods tylkoe ze nie wywyiazywala sie ze swoich nauczycielskich obowiazkow. Dziekuje i do widzenia?
Do Marta
Do Marta 25.10.2018, 09:24
Nauczycielka języka polskiego też nie wywiązała się ze swoich nauczycielskich obowiązków??? :-)
lubanianka
lubanianka 24.10.2018, 21:48
brawo wielkie gratulacje cieszymy się !!!!!!!!!!!!!!!
Ściana
Ściana 25.10.2018, 07:07
Z czego sie cieszysz??
m
m 24.10.2018, 20:06
No to Cezary Przybylski pożegna się ze stanowiskiem marszałka. Jego komitet nie zdobył większości. Ciekawe, kto będzie nowym marszałkiem.
Taklubnie
Taklubnie 25.10.2018, 08:12
Możesz się zdziwić bo nie jest to takie pewne. PiS nie ma większości i aby przekonać do koalicji "Bezpartyjnych" musi im coś zaproponować. Bo POiN mogą właśnie zaoferować stołek marszałka dla Przybylskiego aby to z nimi była koalicja.
m
m 26.10.2018, 23:37
Nie rozśmieszaj mnie. Bezpartyjni uzyskali znikome poparcie. Nie ma żadnego uzasadnienia, by to im przypadł fotel marszałka. Przegrani nie rządzą.
To tak jakby wygrał PiS, za przystawkę wziął sobie Kukiza...i Kukiz zostałby premierem :D :D
Taklubnie
Taklubnie 27.10.2018, 11:25
Jeszcze zobaczymy kto tu kogo rozśmiesza. Niebawem się zdziwisz. Już wiadomo że na 100% marszałkiem będzie Przybylski,tylko czy w koalicji z PiS czy PO?.
Obiektywnie Obiektywny
Obiektywnie Obiektywny 24.10.2018, 18:26
Teresa Z. - tylko ona startując z PiS potrafi zebrać wiecej glosów niz jej partia.... pytanie komu oddala resztę.

Czy Pani Teresa planuje w jakikolwiek sposob dzialać na rzecz powiatu czy tylko cieszyć się splędorem jaki na nią spłynął?
Do Obiektywnie Obiektywny
Do Obiektywnie Obiektywny 25.10.2018, 10:03
A ten SPLĘDOR to co oznacza???
cośtam
cośtam 25.10.2018, 03:35
Nie, no raczej który komitet się poświęcił i jej te 200 głosów ofiarował ;)
iga
iga 24.10.2018, 18:14
PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
1. Andrzej Kredkowski
2. Największe szanse na kolejny mandat mają: Wojciech Leszczyk i Teresa Zembik
Roman
Roman 24.10.2018, 17:49
Brawo p. Teresa wreszcie ktoś z Lubania, a jeszcze miłej że z ramienia PiS. Gratuluję.
Mój Lubań
Mój Lubań 24.10.2018, 22:56
Ja niestety jedyne co mogę powiedzieć to to, że "wreszcie z Lubania" i na tym koniec :-(
Wyborca
Wyborca 24.10.2018, 17:40
Naprawdę aż tylu idiotów mieszka w naszym okręgu?
Iwonka☺
Iwonka☺ 24.10.2018, 19:55
Niestety tak? jeżeli ktoś myśli ze teresa sie jakoś wsławi dla Lubania tp jest w ogromnym błędzie
Alina
Alina 25.10.2018, 13:56
Do Iwonki: ja tylko napiszę Iwonka
Nie wiem tylko czy iwonka zrozumie alujzję.
do
do 26.10.2018, 18:02
tzn?
Lubanianka
Lubanianka 25.10.2018, 08:44
Zazdrość, zazdrość i zawiść!!?
Jola
Jola 24.10.2018, 18:29
Wreszcie jednak mamy swoją przedstawicielke w województwie. Mam nadzieję, że uda się PIS stworzyć koalicję. Pani T. Zembik na pewno będzie reprezentować nasz powiat, co ja piszę wojewodztwo
Iwonka?
Iwonka? 24.10.2018, 19:57
Jola co ty piszesz? Cały kraj będzie reprezentować? boże co ja pisze, Europę☺
wyborca
wyborca 24.10.2018, 22:18
Ba Świat! Chyba głosujący byli w stanie nieważkości. Ten stan pomaga ;)
juja
juja 24.10.2018, 17:33
I co? Zatkało niektórych?
Nareszcie mamy przedstawiciela w sejmiku, który zadba o rozwój naszego regionu! Może w końcu KTOŚ zauważy, że Lubań się zapada gospodarczo, że ludzie stąd uciekają, że po studiach tu nie wracają. Czy wiecie, że żyjemy w jednym z najbiedniejszych powiatów w województwie? Że nic się nie zmienia, a wręcz jest coraz gorzej? A Pani Teresa nie da sobie tam we Wrocławiu w kaszę dmuchać. BRAWO!
gizmo
gizmo 25.10.2018, 21:23
gratuluję i mam nadzieję, że tak będzie, ale nie sądzę, bo ......
Mój Lubań
Mój Lubań 24.10.2018, 23:19
Zatkało, ale to z innego powodu... :-(, myślę o przyszłości ....:-(.
A jeśli chodzi o ocenę to:
Po 1. Za miasto Lubań odpowiada li tylko Pan Burmistrz - no i właśnie "Lubań zapada się gospodarczo"....

Po.2 W rankingu najaktywniejszych samorządów prowadzonym przez Związek Powiatów Polskich, obejmującym rok 2016, powiat lubański zajął pierwsze miejsce wśród powiatów ziemskich z dolnego śląska. Natomiast w klasyfikacji ogólnopolskiej powiat zajmuje siódme miejsce, w kategorii powiatów do 60 tysięcy mieszkańców, uzyskując tym samym tytuł ,,Laureata Rankingu Powiatów”
- Starosta Lubański Walery Czarnecki, przekraczając 15 tysięcy głosów uplasował się na trzeciej pozycji, z ponad 26 samorządowców uczestniczących w plebiscycie.
-11 września 2018r. na Zamku Królewskim w Warszawie odbyło się Zgromadzenie Jubileuszowe Związku Powiatów Polskich.Jednym z głównym punktów programu była uroczysta Gala podczas której wyróżnieni zostali starostowie i prezydenci 20-lecia, wyróżniono 23 osoby, w tym naszego starostę Walerego Czarneckiego.
....i wiele, wiele innych, wystarczy poczytać w internecie.
Wniosek nasuwa się sam , za głosem mojego przedmówcy - powiat najbiedniejszy... i pomimo tego Czarniecki daje sobie świetnie radę.
ja to tylko tu zostawię
ja to tylko tu zostawię 25.10.2018, 23:52
Do Mój Lubań
Czy ja dobrze czytam? "Starosta Lubański Walery Czarnecki, przekraczając 15 tysięcy głosów uplasował się na trzeciej pozycji (...)" co to znaczy przekraczając 15 tysięcy głosów? To szanowe JURY liczyło sobie 15 tysięcy członków? A kryteria były jasno określone? Rozumiem, że jedynym kryterium było głosowanie przez internet!!! HAHAHA!!!! Z KOGO WY IDIOTÓW ROBICIE!!!
NASTĘPNA PEREŁKA TWOJEGO WPISU: "Wniosek nasuwa się sam , za głosem mojego przedmówcy - powiat najbiedniejszy... i pomimo tego Czarniecki daje sobie świetnie radę." A Z TYM
TO SIĘ ZGADZAM ON ŚWIETNIE DAJE SOBIE RADĘ, ALE POWIAT NAJBIEDNIEJSZY.

Pozdrawiam panie ze starostwa, które tłukły całymi dniami w klawiaturę i głosowały. Nie narzekajcie teraz, że mało zarabiacie. Walery Czarnecki dobrze sobie daje radę.
Moj Luban
Moj Luban 26.10.2018, 13:27
Widze, ze pisac potrafisz, ale czytac to juz nie tak napewno. Odnosisz sie tylko bardzo wybiorczo do tematu, wskazalem tylko 2 z wielu (poczytaj w internecie) wyroznien, ktore otrzymal W. Czarnecki. Na temat wynagrodzenia sie nie bede wypowiadac, bo dla mmie to sprawa prosta, jak komus malo, zawsze mozna przeniesc sie tam, gdzie mozna zarobic wiecej.
juja
juja 25.10.2018, 19:04
Jak jest tak dobrze, to dlaczego jest tak źle???
Anna
Anna 24.10.2018, 18:03
I niby jak Pani Teresa rozwinie miasto? Czy wybuduje fabryke lub pozyska inwestorów? Wątpię? Uciekają do pracy za granicę i będą uciekać, bo za nasze wypłaty ciężko żyć spokojnie i bez stresów, że jak dziecko zachoruje to nie starczy na lekarstwa. Do lekarzy ciężko się dostać. I jakim cudem ma się to zmienić jak tak rządzą w Warszawie i całym kraju! Są to problemy nie okręgu tylko całej Polski bo raki mamy rząd! Wszystko podrożało ale nikt tego nie widzi, tylko 500+, a i to się skończy niektórym, bi cwaniaki Warszawie podniosą najniższą krajową i wtedy dużo osób przekroczy dochód na 1 dziecko, więc nich mi nikt nie mówi, że Pani Teresa coś zmieni, bo nic nie zmieni. Niestety jest z PiS, a oni mydlą oczy tylko i po cichu sprowadzają nas - Polaków na bankrudztwo.
juja
juja 24.10.2018, 20:06
Pani Teresa może np. lobbować za naszym miastem i powiatem, może informować o możliwych inwestycjach, o możliwości pozyskania funduszy, współpracować z samorządem, przy organizacji ogolnopolskich imprez np. sportowych, kulturalnych. Reszta zależy od władz powiatu i miasta. Trzeba się wziąć do roboty, przygotowywać projekty, jeździć, starać się, uczyć się od lepszych...Oceńcie, czy cokolwiek się teraz zmieni? Obawiam się, że mieszkańcom Lubania i powiatu zabrakło wyobraźni, żeby naprawdę coś zmienić.
Anna
Anna 25.10.2018, 08:06
Teraz niech mi Pani powie, czy to nie w Schumacherze pracuje najwięcej osób? Czy jak doszło do pożaru zakładu to w Lubaniu powstało w tym czasie coś innego by mogła pracować taka duża ilość ludzi?! Nie i gdyby nie odbudowano zakładu Ci ludzie jeździliby do Wykrot lub za granicę. U nas nawet ciężko z mieszkaniami, więc proszę zejść na ziemię i otworzyć oczy. Liczę na to,że Pani Zembik pokaże na co ją stać bo będzie rozliczona ze swojej pracy. Ktoś dobrze napisał,że bycie lubianą nie wystarczy by zmienić Lubań.
Ilona
Ilona 28.10.2018, 17:18
Jestem pod wrażeniem. Ilu w Lubaniu jest radnych? Do tego radni powiatowi, burmistrz, wice burmistrza, najwspanialszy na świecie starosta że świtą i klakierami a ty czepiasz się do kobiety , która dopiero co została radną właściwie jeszcze nią nie jest, bo nowa władza jeszcze się nie ukonstytuowała. Wy to w tym Lubaniu i powiecie to cudu chyba potrzebujecie.
juja
juja 25.10.2018, 11:05
Oczywiście,że trzeba rozliczyć z pracy! Ale nie przed pracą, tylko po niej.
juja
juja 24.10.2018, 19:33
Pani Teresa może np. poinformować o możliwych inwestorach, o możliwościach pozyskania funduszy , lobbować za naszym miastem i powiatem. Ale potem muszą na to zapracować samorządowcy w mieście i powiecie. A co do tej pory zrobili to Wy, ich wyborcy, najlepiej wiecie. A to od nich najwięcej zależy. Ale mieszkańcom powiatu i miasta - jak widać- brakuje wyobraźni, żeby coś zmienić.
Mój Lubań
Mój Lubań 24.10.2018, 23:37
No jasne .... i zawsze będzie mogła powiedzieć, ja lobbowałam, informowałam o możliwych inwestorach, o możliwościach pozyskiwania funduszy, a to że w mieście, powiecie nie wyszło to nie ja...., to oni.....
Jeśli bycie w sejmiku tak wygląda to : Super fajna fucha!!!
juja
juja 25.10.2018, 11:04
To lepiej nic nie robić? Tak samo mogę powiedzieć, że Ona będzie się starać, a potem jakiś Bardzo Ważny Samorządowiec nie będzie współpracować, żeby przypadkiem ktoś nie powiedział, że to dzięki m.in. Teresie Z. stało się coś dobrego.
Tom
Tom 24.10.2018, 17:15
To ,,pozamiatane", przecież ww. Pani nic dla naszego miasta nie zrobi :/ pieniążki na konto wpłyną za nic nie robienie. BRAWO!
juja
juja 24.10.2018, 21:35
Pani Teresa może np. lobbować za naszym miastem i powiatem, może informować o możliwych inwestycjach, o możliwości pozyskania funduszy, współpracować z samorządem, przy organizacji ogolnopolskich imprez np. sportowych, kulturalnych. Reszta zależy od władz powiatu i miasta. Trzeba się wziąć do roboty, przygotowywać projekty, jeździć, starać się, uczyć się od lepszych...Oceńcie, czy cokolwiek się teraz zmieni? Obawiam się, że mieszkańcom Lubania i powiatu zabrakło wyobraźni, żeby naprawdę coś zmienić.

Pozostałe