Wiemy kto zasiądzie w Radzie Powiatu. Oficjalne dane

  • 23.10.2018, 18:33 (aktualizacja 23.10.2018, 19:33)
  • red.
Wiemy kto zasiądzie w Radzie Powiatu. Oficjalne dane

Podziel się:

Oceń:

Już oficjalnie możemy przekazać listę radnych, którzy przez najbliższe pięć lat reprezentować będą mieszkańców w powiecie.

W latach 2018 - 2023 w Radzie Powiatu zasiądą:

Okręg wyborczy nr 1

 

Miedziński Jacek - KW PiS

Surowiec Jan - KWW Zjednoczenie dla Powiatu Lubańskiego

Maroń Zbigniew - KWW Zjednoczenie dla Powiatu Lubańskiego

Korzeniowska -Wojsa Iwona - KWW Walerego Czarneckiego

Smusz Edward - KWW Walerego Czarneckiego

 

Okręg wyborczy nr 2

 

Łasica Bartosz - KW PSL

Śnieżyk Stanisław - KW PiS

Białoń Halina - KWW Zjednoczenie dla Powiatu Lubańskiego

Szwedko Bożena - KWW Zjednoczenie dla Powiatu Lubańskiego

Niekrasz Janusz - KWW Walerego Czarneckiego

 

Okręg wyborczy nr 3

 

Rowiński Konrad - KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska

Kiljan Kazimierz - KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska

Zembik Wojciech - KW PiS

Łobocki Adam - KW PiS

Turkiewicz Michał - KWW Zjednoczenie dla Powiatu Lubańskiego

Czarnecki Walery - KWW Walerego Czarneckiego

Klapetek Rafał - KWW Walerego Czarneckiego

 

Poszczególne komitety zebrały następujące liczby głosów:

KW PSL - 1965

KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska - 2601

KW PiS - 4438

KWW Zjednoczenie dla Powiatu Lubańskiego - 4690

KWW Walerego Czarneckiego - 4885

KWW OKW Powiat 2018 - 1937

red.

Komentarze (151)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

stefan
stefan 27.12.2018, 01:51
takiej bidy z nędzą jak walery nie ma chyba żadne starostwo
wyborca
wyborca 08.11.2018, 19:00
Czy to prawda, że Zembik się pakuje?
ABC
ABC 29.10.2018, 19:45
Wybory do rady powiatu nie są wyborami większościowymi jak na burmistrza. Wybory do rady powiatu to wybory proporcjonalne w wielomandatowych okręgach wyborczych z głosem preferencyjnym, w którym obowiązuje ustawowy 5% próg wyborczy. Mandaty dzieli się w okręgach i pomiędzy listy wyborcze, proporcjonalnie do liczby uzyskanych przez nie głosów. Do podziału mandatów między listy stosuje się metodę d’Hondta. W wariancie systemu proporcjonalnego każdy wyborca jest zobowiązany oddać głos preferencyjny tzn. wskazać jednego spośród kandydatów na liście, co zwiększa jego szanse na otrzymanie mandatu. Metoda d’Hondta daje wyraźną przewagę największym ugrupowaniom. Tym bardziej uznanie dla lokalnych komitetów.
Prawda...
Prawda... 28.10.2018, 19:51
Nie potrzebnie się pompujecie, trzeba zacząć od siebie a później patrzeć na innych. W tych wyborach osiągnęliśmy najniższą frekwencję wyborczą w województwie , osobiście dla mnie to wstyd i hańba, kolejna sprawą jest ze zaglosowaliscie na partie polityczne nie na ludzi, a samorząd to nie sejm. Więc pretensje i żal możecie mieć tylko do siebie.
janek
janek 28.10.2018, 17:20
Czarnecki to wypalony polityk. Już nic nie jest w3 stanie zrobić. Wybrać Rowińskiego
Aktualny Lubanianin
Aktualny Lubanianin 29.10.2018, 12:53
Też tak uważam. Otrzymał najwięcej głosów. Czarnecki na płatnego członka zarządu.
Realista
Realista 28.10.2018, 20:46
Pan Czarnecki w ostatniej kadencji pozyskał 57 mln 385 tys. zł. środków zewnętrznych. Na inwestycje i zakupy inwestycyjne przeznaczono 39 mln 649 tys. zł. W rankingu Wspólnoty dotyczącym zrealizowanych inwestycji w latach 2015-17 w przeliczeniu na jednego mieszkańca powiat lubański zajmuje 114 miejsce w kraju na 314 powiatów ziemskich oraz 5 na Dolnym Śląsku na 26 powiatów tej kategorii. Zrealizowano 18 drogowych zadań inwestycyjnych na kwotę ponad 24 mln zł. Zrealizowano 25 projektów unijnych za 25 mln 354 tys. zł. Wykonano odbudowę rowów odwadniających za 2 miliony 100 tys. zł. Inwestycje i remonty w oświacie wyniosły 1 mln 696 tys. zł. W ramach projektów unijnych oświata otrzymała wsparcie na wydatki w kwocie 13 mln 932 tys. zł. Trudno tu mówić o wypaleniu. Panie Starosto życzymy dalszych sukcesów.
Bilka
Bilka 04.07.2019, 08:48
Cyt. Zrealizowano 18 drogowych zadań inwestycyjnych na kwotę ponad 24 mln zł.
=================
Jedynie zapomniano o kawałku drogi w ulicy Wrocławskiej w stronę Radogoszczy.
m
m 28.10.2018, 21:34
On sam, osobiście napisał wnioski?? Bujdy na resorach! Dla mnie to zadufanie w sobie, buta i zignorowanie wkładu tych wszystkich, którzy te pieniądze faktycznie pozyskali. Skąd w ogóle wiadomo, że przy innym staroście wniosków nie byłoby więcej, bo atmosfera byłaby inna i może ludzie pracowaliby efektywniej? Rankingi Wspólnoty ludzie mają głęboko gdzieś. W wyborach na pana Czarneckiego zagłosowało bardzo mało ludzi, był dopiero ósmy. Ludzie powiedzieli wyraźnie, że go dość, ale on najwyraźniej nie umie się z tym pogodzić, stąd ciągle te naciągane komentarze. Będzie pewnie rządził nawet wbrew woli mieszkańców.
kwezal
kwezal 29.10.2018, 13:42
Jest właśnie dokładnie na odwrót, bo to z twoich komentarzy wynika, że nie potrafisz pogodzić się z wynikami wyborów. I stąd te argumenty kompletnie pozbawione merytoryki, za to z dużą dozą pieniactwa.
yugo
yugo 27.10.2018, 16:50
Dla s. Co za bzdury wypisujesz. Chyba, że to krzyk rozpaczy nad twoimi marzeniami. Koalicja Obywatelska Platforma. Nowoczesna wygrała w Lubaniu wybory. A twój ulubiony Pis był dopiero trzeci.
s
s 27.10.2018, 11:07
JAKO WYBORCA I PODATNIK ZABRANIAM DOPUSZCZENIA DO WŁADZ POWIATU PLATFORMY I OPŁACANIA ICH STANOWISK Z MOICH PODATKÓW. TO PARTIA NIEWIARYGODNA I WYBORCY NIE CHCĄ JEJ CO WYNIKA Z WYNIKÓW.
To jest klęska i katastrofa PO aby dostać tak mało głosów w powiecie tradycyjnie platformianym. W centralnej i wschodniej Polsce ta partia byłaby zmieciona z powierzchni ziemi
Z Lubania
Z Lubania 29.10.2018, 14:33
Do s: to wyprowadź sie tam gdzie rządzi PIS, mieszkańcy Lubania się nawet ucieszą
wyborca
wyborca 27.10.2018, 21:38
Najlepiej niech na sesję Zembik weźmie materac i zacznie okupację jak mu nie dadzą posadki, albo niech się przywiąże do krzesła.
Może pielęgniarki mu podpowiedzą jak się to robi.
piotr
piotr 04.07.2019, 03:16
a ty nie bierz materaca wsteczniaku,tam gdzie się kwalifikujesz każdy otrzymuje systemowy towarzyszu.
do s
do s 27.10.2018, 17:02
Możesz sobie " wyborco" zabraniać, Nie Tobie decydować kto zasiądzie w zarządzie rady powiatu. Twój głos miał znaczenie tylko przy urnie ( byłeś? ) I do Twojej wiadomości- to właśnie Pan Rowiński - PO - zdobył największą liczbę głosów z pośród wszystkich kandydatów startujących w wyporach do Rady Powiatu. a z komitetów to komitet Pana Czarneckiego ,
Frodo
Frodo 26.10.2018, 22:10
Odpowiedz dla M. Wyborcy stop powiedzieli nie Czarneckiemu tylko koalicjantowi PIS , Hałakuciowi i Tomiczkowi. Jak można być zastępcą burmistrza przez 8 lat i w wyborach dostać 92 głosy. Więcej 101 dostał nawet strażnik miejski. Zawiedziona też musi być Marta Irena z 46 głosami. Jednak nie cieszy się takim poważaniem i popularnością jak sobie wyobrażała.
Fabian
Fabian 27.12.2018, 11:06
Taki to los Bufona - gdyby go w ramach wdzięczności Arkadyjusz nie przygarnął (na asystenta) to byłby liderem bezrobotnych.
wrr
wrr 26.10.2018, 13:58
Państwu Zembik polecam pewne fakty przyjąć z godnością. Bez zawracania kijem rzeki. Nie chcą Zembika i już. Po 12 latach współpracy świadczy to o tym jak się z nim współpracowało. Polecam państwu Zembik słowa Marszałka Józefa Piłsudskiego:
"Czego krzyczysz… co noga? A tamtemu głowę urwało i nie krzyczy, a ty o takie głupstwo"
Ma pan dwie nogi i dwie ręce. Jest pan w komfortowej sytuacji patrząc z perspektywy poszukiwania pracy.
40
40 26.10.2018, 19:11
?co za bzdury
Franek
Franek 26.10.2018, 13:32
Leją hejt na Czarneckiego a krzyczą, że obrażany jest Zembik. Hejt niestety idzie zawsze z prawej strony sceny politycznej. Mistrzowie propagandy starają się obrócić kota ogonem . Panie Czarnecki niech się Pan nie przejmuje i robi swoje a te kombinacje Pis-u z kolejnymi kandydatami na starostę to bzdur. Powodzenia.
antyklerykał
antyklerykał 26.10.2018, 12:49
Pomimo, że nie głosuję na PiS to uważam, że Zjednoczeni i PiS powinny zjednoczyć się i wybrać spośród siebie starostę. Może to być nawet pan Wojtek Zembik, byleby nie Czarnecki.
Czerwony
Czerwony 26.10.2018, 18:52
Czarzasty z SLD jasno powiedział żadnych koalicji z PIS. Proste? Jak drut proste.
m
m 26.10.2018, 20:17
Zjednoczeni to nie jest SLD. To nie jest przecież komitet partyjny. i SLD nic nie ma do zawieranych koalicji. Jako taki może zawrzeć koalicję z każdym, również z PiS. Też uważam, że byłoby to lepsze rozwiązanie niż dalsze rządy pana Czarneckiego, któremu wyborcy jasno powiedzieli dość.
Również PO mogłoby się postarać o koalicję ze Zjednoczonymi. Każda koalicja byłaby lepsza od starosty, który nie ma poparcia ludzi.
Czerwony
Czerwony 26.10.2018, 21:36
Jesteś mało zorientowany/a w sprawie SLD. A KWW Czarneckiego wygrało proporcjonalne wybory do rady powiatu z najwyższym wynikiem 4885 głosów. Nie zaklinaj rzeczywistości. To jest słabe i niepoważne.
wrr
wrr 26.10.2018, 19:24
Wojtek nie zrozumie.
m
m 26.10.2018, 08:58
Tak sobie myślę, że to nawet zabawne, że starosta nazwał komitet swoim nazwiskiem. Tak się zazwyczaj nie robi, bo w wyborach do powiatu każdy na liście jest równy, wyborcy mogą zdecydować, że wejdzie jedynka z listy, ale też dwójka lub szóstka. Wszystko zależy od liczby głosów.

Nazwanie komitetu swoim nazwiskiem miało pewnie na celu to, że pan Czarnecki nazbiera na siebie jeszcze więcej głosów, bo to taki niby lider.

Wyszło śmiesznie, bo jako urzędujący starosta, ale też człowiek, którego nazwisko widniało na każdym plakacie tego komitetu, zebrał niewiele głosów. Do tego jeszcze w jego własnym komitecie inny kandydat (do tego spoza największego Lubania) zdobył więcej głosów niż on sam - pan Niekrasz. Jeśli więc nawet komitet Czarneckiego miałby rządzić, to starostą powinien zostać ten, kto dostał najwięcej głosów z tego komitetu, czyli pan Niekrasz. Nie jest jednak powiedziane, że to właśnie ten komitet powinien rządzić, bo Zjednoczeni dostali tyle samo mandatów. Teraz wszystko zależy od koalicji, które nawiążą.

Dla przeciętnego człowieka jest to oczywiste, że człowiek, któremu wyborcy powiedzieli stop, nie powinien być starostą. Czego pan Czarnecki nie rozumie?
kwezal
kwezal 26.10.2018, 13:22
Argument kompletnie pozbawiony sensu, skończcie te lamenty, proszę.
wyborca
wyborca 26.10.2018, 10:56
To zobacz na wybory do parlamentu. tez tam wybierają na Marszałka rekordzistę z głosami, czy większość parlamentarzystów sama decyduje. Ja wiem, że boli odspawanie od krzesła, ale żeby takie bzdury pisać?
Do Wyborca
Do Wyborca 27.10.2018, 21:47
Parlament to nie Starostwo, a żaden komitet większości nie miał. Tam też nie skacze się z "kwiatka na kwiatek" jak to ma miejsce tu na miejscu. Co niektórzy potrafią tu zmieniać swoje poglądy kilka razy na dzień, bez mrugnięcia okiem. Tam chyba takiej hipokryzji nie ma.
wrrr
wrrr 26.10.2018, 08:31
Moment, moment! To radny Zembik jak nie dostanie stanowiska to będzie działał na szkodę powiatu i się mścił?! Czy startując na radnego kalkulował wojnę i działanie ze szkodą dla mieszkańców?! No to masz babo placek. Radny demolka! Tylko dlatego, że stanowiska nie dostanie. Co za upadek moralny wyjawia się we wpisie poniżej.

Tak sugeruje gość:
"Okaże się wkrótce :) bitwa wygrana ale nie wojna. Pamiętaj kto ma wojewodę i kto rządzić będzie w sejmiku :) Głupotą Czarneckiego jest w takim momencie iść na wojnę z PiS, dla własnej i Rowińskiego przyjemności, a ze szkodą dla mieszkańców powiatu. No to chlup.. szampana...Panie Czarnecki!"
???
??? 26.10.2018, 10:45
Co sugerujesz? Powiem więcej jesteś pewien kto to napisał i wylewasz pomyje na Zembika! To przestaje być śmieszne! Robicie hejt na człowieka, sami piszecie komentarze i sami na nie odpowiadacie. Przenieśliście się z luban24.pl bo was tam zbanowano. Ile kasy otrzymuje ze starostwa właściciel portalu elubań. Myślicie, że zniszczycie człowieka dla swoich prywatnostołkowych celów? Pod innym artykułem znęcacie się nad żoną Zembika, bo została radną Sejmiku. Co za społeczeństwo! Co za ludzie mieszkają w tym Lubaniu?!
wrr
wrr 26.10.2018, 10:58
Hello tu ziemia. Gdzie tutaj widzisz pomyje? Tutaj toczy się całkiem merytoryczna dyskusja.
Teresa?
Mój Lubań
Mój Lubań 26.10.2018, 10:36
Bardzo mądre spostrzeżenie. Jakie są dzisiejsze twarze? Jest przepaść pomiędzy "być na stołku" , a " zrobić coś dla ludzi i powiatu". Kim są Ci przegrani hejtujący : tymi pierwszymi cz tymi drugimi?...
WOW
WOW 03.11.2018, 00:56
No patrz! Jaka "poetka". Ewka, przecież wszyscy wiedzą, które wpisu są twoje.
???
??? 26.10.2018, 11:24
A według ciebie to kto jest przegranym., Bo zgodnie z wynikiem wyborów jest to PO i PSL i ci od Hałakucia. Zupełnie nie rozumiem czemu hejt w stronę Zembika. Chcecie zrobić z niego jakieś monstrum!!!
???
??? 26.10.2018, 10:23
Na szkodę powiatu będzie działał, czyli co? Zabroni kupić obiecane szkole komputery, zabroni sprawnie obsługiwać petenta, położy się na dziurawej drodze i nie pozwoli zrobić nowej? Czyli co? Powiat to Czarnecki i Rowiński?
wrrr
wrrr 26.10.2018, 11:00
To ja się pytam, co oznacza ta zapowiedź wojny. Ta wyłączność Zembika na wojewodę i sejmik. Czyli co się będzie działo?
???
??? 26.10.2018, 15:23
Spytaj tego co to napisał.
???
??? 26.10.2018, 13:53
Ty najpierw spytaj Zembika czy on to pisał. Sami piszecie i sami sobie odpowiadacie. Manipulanci!!!
Kto?
Kto? 26.10.2018, 08:30
Czy już wiadomo kto jakie stanowisko będzie miał w starostwie?
obserwatorka
obserwatorka 25.10.2018, 22:09
Zauważam taką rzecz. Zasadniczo tylko dwa tematy na tym portalu wywołują atak anonimowych hejterów. Jednym jest temat wyborów na burmistrza Leśnej, drugi jest wybór starosty. Daje to wiele do myślenia, bo w obu przypadkach o władzę walczą ludzie pracujący obecnie w starostwie. Leci hejt na pana Zembika, bo to pan Zembik pobił starostę w liczbie głosów, a jego żona dostała się nawet do sejmiku. Leci hejt na pana Surowca, bo też miał więcej głosów i krytykował starostę. Leci hejt na pana Surmacza, bo startuje przeciwko pupilkowi starosty. Każdy kto krytykuje obecnego starostę jest na tym portalu opluwany. Jakoś hejt w ogóle nie leci na osoby, które są ze starostą w dobrych UKŁADACH. Przypadek?
WOW
WOW 03.11.2018, 00:58
Nie, to nie jest przypadek. Kto ma media ten ma władzę.
Gmina -
Gmina - 26.10.2018, 19:09
Janeczek kręci małysza bo myśli że coś ugra, ot cała tajemnica
Rosa
Rosa 26.10.2018, 08:39
Pan Czarnecki był kiedyś wiceburmistrzem w Leśnej, ale już go tam nie chcieli.
Aktualny Lubanianin
Aktualny Lubanianin 29.10.2018, 15:20
O matko!!! Gdzie ten Czarnecki już nie rządził????!! Zawód burmistrz i starosta? A żona od lat szefowa Urzędu Skarbowego.
Frutos
Frutos 25.10.2018, 21:37
Odp. gościowi. Nie strasz Marszałkiem i Wojewodą bo to korupcja polityczna. Pamiętaj że za rok wybory parlamentarne i nie wróżę Pis-owi wielkiej przyszłości.
Frugos
Frugos 25.10.2018, 20:34
Co do Powiatu to zwolennicy PIS w komentarzach zaklinają rzeczywistość. Nieformalna koalicja PIS i Powiat 2018 poniosła druzgocącą klęskę. Tylko nie mówcie, że nie było takiej koalicji. Pis nie wystawił radnych do miasta, Zembik nie startował na burmistrza. Prezydent odwiedził Lubań w ramach kampanii wyborczej PIS . Słowiński z Zembikiem strzelili sobie fotkę z wojewodą z PIS . A po mieście wielu z nich przechwalało się kogo to oni razem nie zwolnią gdy zdobędą powiat . A tu klapa. PIS wprowadził co prawda 4 radnych, o jednego więcej niż w wyborach 2014 r . Ale liczyli na znacznie więcej bo sondaże pokazywały 43% poparcie dla PIS. Natomiast powiat 2018 nie uzyskał ani jednego mandatu. I tak Lubański PIS stracił za jednym zamachem swojego niedoszłego sojusznika i zyskał zerową zdolność koalicyjną. Więc przestańcie się mazać i wypisywać głupoty. A Zembika powinien przygarnąć Słowiński do miasta jak mu "naobiecywali złote góry""
Balon Pis-u w tych wyborach pękł a powietrze już powoli schodzi.
Bzdury piszesz.
Bzdury piszesz. 07.11.2018, 01:05
Kogo chcieli zwolnić? Jeśli piszesz to pisz do końca.
gizmo
gizmo 25.10.2018, 23:51
a internrt to po co wybory sie odbyły nie wiem o co tu chdzi?
Wyborca
Wyborca 25.10.2018, 22:03
Tak to już bywa, kto pod kim dołki kopie ten sam w nie wpada.. Dużo pracy włożono w niesprawiedliwe ośmieszanie, poniżanie i dyskredytowanie innych ludzi. Za takie czyny zawsze przyjdzie zapłacić. Dzielili stołki a trzeba się pakować. Sprawiedliwość jednak istnieje.
Ja..
Ja.. 25.10.2018, 18:56
Żałosny lament przegranych.... Dajcie sobie spokój z tym wpisywaniem gorzkich żali i tak to już nic nie zmieni. :)
Aktualny lLubanianin
Aktualny lLubanianin 29.10.2018, 15:22
A kto jest przegranym? W wyborach przegrała PO i PSL.
gość
gość 25.10.2018, 19:13
Okaże się wkrótce :) bitwa wygrana ale nie wojna. Pamiętaj kto ma wojewodę i kto rządzić będzie w sejmiku :) Głupotą Czarneckiego jest w takim momencie iść na wojnę z PiS, dla własnej i Rowińskiego przyjemności, a ze szkodą dla mieszkańców powiatu. No to chlup.. szampana...Panie Czarnecki!
gizmo
gizmo 25.10.2018, 23:04
a po co
Do rzeczy
Do rzeczy 25.10.2018, 22:24
Nie strasz damy radę. Czarzasty (SLD) i Kosiniak – Kamysz (PSL) też mają rację. PIS out. Wszędzie poszli na wojnę. Dziękujemy.
wrrr
wrrr 25.10.2018, 21:05
Nie ma to jak bronienie własnej *** popychanym strachem :)
Alina
Alina 25.10.2018, 14:29
Panie Zembik, niech pan nie firmuje swoim nazwiskiem tego co się w powiecie dzieje. Przejść do opozycji i walić w nich ile wlezie, a myślę, że pan zna wiele od podszewki. Pracę pan znajdzie.
90
90 26.10.2018, 19:10
Jaka złośliwości , nikt w Lubaniu nic nie robi , po co pisać takie bzdury PiS i tak wygrał , powodzenia w pisaniu nieprawdy
wyborca
wyborca 25.10.2018, 18:28
Dokładnie Panie Zembik. Tym bardziej, ze Pana nie chcą
???
??? 26.10.2018, 11:47
A to ciekawe, masz informacje? Musisz być ze starostwa .... A czemu to go nie chcą? Sprzeciwiał się Czarneckiemu? Wyraził swoje zdanie? Może jest zbyt uczciwy i nie pasuje do układanki? Za dużo będzie wiedział? Nie chcą go? Białoń go nie chce? Surowiec go nie chce? Turkiewicz? Rowiński to rozumiem, że go nie chce. Powiedz kto go nie chce, Czarnecki?
WOW
WOW 03.11.2018, 01:22
Czarnecki go nie chce, nigdy nie chciał. Dla Czarneckiego Zembik jest i zawsze był piątym kołem u wozu. Zembik zawsze miał swoje zdanie, co Czarneckiemu nie pasowało. Zembik był zawsze zagrożeniem dla Czarneckiego. Czarnecki przyzwyczaił się do rządzenia.
Rosa
Rosa 25.10.2018, 10:31
Wyborcy jasno pokazali, ze starosta Czarnecki powinien pożegnać się ze stanowiskiem. Najwiecej głosów zdobył Rowinski. Czarnecki ledwo zmieścił się w pierwszej dziesiątce. To są fakty. Temu panu dziękujemy.
NM
NM 25.10.2018, 20:33
Ten Pan Czarnecki ciężko pracuje dla tego powiatu i rezultaty są widoczne gołym okiem. Skończcie ten maraton wstydu. Zacznijcie rysować na forum może ilustracje będą lepsze.
m
m 28.10.2018, 21:38
Widocznie ludzie mają inne zdanie na ten temat, skoro dostał tak mało głosów. Polityk powinien pogodzić się z głosem wyborców, ale najwyraźniej nie każdy to potrafi.
kwezal
kwezal 29.10.2018, 18:24
Wypisywanie codziennie tych samych głupot pokazuje tylko, że chyba masz jakąś niebiezpieczną manię.

Pozostałe