Znamy podział mandatów w powiecie lubańskim

  • 23.10.2018, 13:44 (aktualizacja 23.10.2018, 14:14)
  • red.
Znamy podział mandatów w powiecie lubańskim Powiat Lubań

Podziel się:

Oceń:

Z nieoficjalnych źródeł dowiadujemy się, jak będzie wyglądał podział mandatów wśród komitetów biorących udział w wyborach do Rady Powiatu Lubańskiego.

Z niepotwierdzanych jeszcze informacji wynika, że 17 mandatów komitety podzieliły niemal równo na trzy obozy.

Zjednoczeni dla Powiatu Lubańskiego – 5 mandatów.

Komitet Walerego Czarneckiego – 5 mandatów

Komitet Prawa i Sprawiedliwości – 4 mandaty

PO i .Nowoczesna – 2 mandaty

Polskie Stronnictwo Ludowe – 1 mandat

Wielkim przegranym jest KWW Powiat 2018, nie wprowadził on do rady ani jednego kandydata.

Taki układ sił daje o wiele więcej możliwości koalicyjnych niż przedstawiony wczoraj. Już wkrótce poznamy nazwiska członków Rady i dowiemy się kto zyska bądź straci władzę w powiecie.

Przypomnijmy. Starostę wybiera nowo wybrana Rada Powiatu i od zawartych koalicji zależy, kto przez kolejne pięć lat piastował będzie stanowisko Starosty Lubańskiego. Zawarte koalicje zadecydują również, kto będzie wicestarostą a kto etatowym członkiem zarządu.

red.

Komentarze (51)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Oj Aneczka
Oj Aneczka 26.10.2018, 19:24
Na całe szczęście nie masz nic do gadania. Inni wybiorą starostę. Zrobią to lepiej.
Oj Aneczka
Oj Aneczka 26.10.2018, 19:01
Na całe szczęście nie masz nic do gadania. Radni wybiorą starostę - to mądrzy ludzie wiedzą co robią.
Aneczka
Aneczka 26.10.2018, 12:18
Mogliby wreszcie staroste wymienic, zreszta nawet vice dostal wiecej glosow
Bolek
Bolek 24.10.2018, 23:18
Wyborcy wybrali Walerego i koniec. Brawo Panie Starosto!!!!!!!!
Ptaszek
Ptaszek 24.10.2018, 19:48
Ptaszki cwierkają że czerwoni chcą się dogadać z niebieskimi. Starosta niebieski , zarząd i vice czerwoni. Można można. Oj panie Walery.
Olo
Olo 24.10.2018, 18:58
WSPÓŁCZUJĘ WAM MACIE W GRUPIE CZŁOWIEKA KTÓRY WAS SKŁUCI PRZYKŁADEM JEST LEŚNA SĄSIAD DO SĄSIADA SIĘ NIE ODZYWA MISZCZ MANIPULACJ
Wdzięczny i zadowolony
Wdzięczny i zadowolony 24.10.2018, 12:49
A Jurek nie dostał mandatu?a powinien dostać conajmniej 500zl i 23 punkty
Sławek
Sławek 24.10.2018, 07:33
Żadnej koalicji z pisiorami!!!
Robert
Robert 24.10.2018, 00:25
Kupiłem trampki w Lidlu, niestety za małe, co mam zrobić?
cośtam
cośtam 25.10.2018, 09:19
Dokup jeszcze tę walizkę, co niby na promocji.
Rozbawiony
Rozbawiony 24.10.2018, 10:41
Obetnij pazury i będzie ok.
Zjednoczony Lubań
Zjednoczony Lubań 23.10.2018, 21:27
Koalicja PiS i Zjednoczonych to jedyna szansa na zmiany w powiecie!
Lubaniak
Lubaniak 24.10.2018, 10:44
A po co jakieś zmiany. Zjednoczeni i PiS?,raczej niemożliwe. Przecież owi Zjednoczeni to dawna PZPR,i co,Turkiewicz na starostę?. Już wolę Czarneckiego i wice Zębika.
gizmo
gizmo 23.10.2018, 20:13
a inne scenariusz są możliwe?
O.N.A.
O.N.A. 23.10.2018, 19:38
A po Starostwu etatowy członek Zarządu? To chyba nie jest wymóg ustawowy, by takiego posiadać.
On
On 24.10.2018, 10:45
Teraz już nie potrzeba,Rowiński załapał się na radnego.
Pan  Wolimierz
Pan Wolimierz 23.10.2018, 19:30
Wejdą te same układowe buzie, 1 miejsca z list . Mam nadzieję że Edziunio nie.A Jasiunio da im popalić,że się odechce.
Gmina -
Gmina - 24.10.2018, 16:53
Janek mówi o sobie w trzeciej osobie, czy to normalne?
ale jaja
ale jaja 23.10.2018, 21:59
Niech Jasiunio wnuki bawi
a
a 23.10.2018, 17:06
Wreszcie p.Rowiński weźmie się do pracy jak inni normalnie pracujący. I mam nadzieję, że to samo tyczy sie pozostałych lansjerów z PO. Czy oni jeszcze nie zapomnieli jak się pracuje?
Dewey
Dewey 23.10.2018, 21:08
Jeżeli już to "lanserów" nie "lansjerów", choć ja osobiście w PO nigdy takich nie widziałem. Lansowanie się do domena członków PiSu, prześcigujących się w udziale w kościelnych uroczystościach i w wazeliniarstwie.
PO_na_smietnik_historii
PO_na_smietnik_historii 23.10.2018, 17:04
Hehe PO przerznelo w calym wojewodztwie, powiecie i miescie, mateczniku Schetyny
Dewey
Dewey 23.10.2018, 21:09
Kto tak naprawdę przerżnął te wybory to już widzimy, a do niektórych dopiero zaczyna docierać.
kalkulator
kalkulator 23.10.2018, 16:20
Koalicja PiS i Zjednoczonych to jedyna szansa na pozbycie się Walerego Czarneckiego i jednocześnie jedyna szansa dla Wojtka Zembika na zostanie starostą. Ten wariant nie jest idealny, ale jak ma się coś zmienić, to trzeba iść w tym kierunku.
Lubaniak
Lubaniak 24.10.2018, 10:50
Już widzę ja Zjednoczeni dają stołek starosty Zembikowi. Przecież on mają 5,a PiS 4 ludzi w radzie powiatu,to oczywistym jest że sami będą chcieli swojego starostę. Zresztą jest sprawdzony układ,Czarnecki starostą a Zembik wicestarostą. To po co zmiana?.
Ktostam
Ktostam 24.10.2018, 01:06
Tylko po co ma sie zmieniac na gorsze? Chyba, ze zmiana jest celem samym w sobie ;)
Dewey
Dewey 23.10.2018, 21:29
Zembik to ten co zaprosił Dudę do Lubania i ten sam, co ma niezbyt mądrą, za to dość niewychowaną żonę, tak? No to broń nas, Panie Boże, przed obojgiem.
Wyborca
Wyborca 23.10.2018, 20:48
Kalkulator i jedyny sposób na skompromitowanie zjednoczonych :-)
mc2
mc2 26.10.2018, 22:22
oj nie tak prosto
Iwanek
Iwanek 23.10.2018, 15:57
A co Kardela ma do Rady Powiatu?
precz z PiS
precz z PiS 24.10.2018, 12:53
No właśnie, taka jest wiedza pyskaczy. G... wie, a ryja drze.
Koniec betonu
Koniec betonu 23.10.2018, 15:47
Haha to bój się Pan panie Czarnecki:)
Dewey
Dewey 23.10.2018, 21:15
Pan Czarnecki nie ma się czego bać. Uczciwi i pracowici nie mają się czego bać.
Tobi
Tobi 23.10.2018, 22:03
Ale tu takich nie ma.
Iwan Grożny
Iwan Grożny 23.10.2018, 14:47
A cóż takiego zrobił Pan Marek Kardela poza podlewaniem trawnika w porze bezdeszczowej jak byla susza?
jEGOMOŚĆ
jEGOMOŚĆ 23.10.2018, 17:01
Po raz kolejny (3) nic nie zrobi, weźmie tylko kasę za posiedzenia rady.
Będzie dbał o interesy rodzinne he he, o zgrozo!!!
malo
malo 23.10.2018, 20:34
święta prawda!
Bolo
Bolo 23.10.2018, 16:38
Latał z kartkami i życzeniami po domach wyborców. Jak widać to wystarczy.
Dewey
Dewey 23.10.2018, 21:13
Rusz d.... Bolo, i też polataj. Może ktoś na ciebie zagłosuje.
Iwan Grożny
Iwan Grożny 23.10.2018, 14:46
A cóż takiego zrobił Pan Marek Kardela poza podlewaniem trawnika w porze bezdeszczowej jak byla susza?
Prezes Jarosław
Prezes Jarosław 24.10.2018, 07:03
Grzesiu ,a ty to chyba podlewasz jak pada deszcz?

Pozostałe