Wyniki w powiecie wciąż niepewne

  • 22.10.2018, 17:13 (aktualizacja 22.10.2018, 17:33)
  • red.
Wyniki w powiecie wciąż niepewne eLuban.pl

Podziel się:

Oceń:

Wciąż nie ma pewności jak rozłożą się głosy w wyborach do Rady Powiatu. Wprawdzie dotarliśmy do pewnych liczb, ale należy traktować je jedynie jako orientacyjne.

Z niepotwierdzanych informacji wynika, że Komitet Prawa i Sprawiedliwości zdobył trzy mandaty, Zjednoczeni dla Powiatu Lubańskiego pięć mandatów, Komitet Walerego Czarneckiego pięć mandatów, PSL jeden mandat., PO i .Nowoczesna trzy mandaty.

Przypomnijmy. Starostę wybiera nowo wybrana Rada Powiatu i od zawartych koalicji zależy, kto przez kolejne pięć lat piastował będzie stanowisko Starosty Lubańskiego. Zawarte koalicje zadecydują również, kto będzie wicestarostą a kto etatowym członkiem zarządu.

red.

Komentarze (44)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wniosek
Wniosek 31.10.2018, 17:20
A jak tam największa działaczka w regionie pani Gutek Ewa? Zastępczyni pani Beaty Kempy. Sprawdzamy jak ocenili ją wyborcy. Otrzymała telefon alarmowy 112!!! Tyle głosów szanowna zdobyła w wyborach. Słusznie wyborcy ją ocenili i docenili. Jakoś szanowna przeżyje? Przeżyje, papu ma zapewnione.
Mieszkaniec powiatu
Mieszkaniec powiatu 23.10.2018, 16:24
I znów marazm w powiecie. Emeryci. A praca starostwa woła o pomstę. Idźcie zarejestrowac auto!! W Zgorzelcu w ciągu jak się uda 1 dzień a u Starosty Cz. 2 tygodnie. Jak ktoś juz napisał za małe zarobki, kobiety zwolnić się Schumacher czeka.
juja
juja 23.10.2018, 11:01
Naprawdę jeszcze nie ma wyników?
Aga
Aga 23.10.2018, 12:32
No właśnie nie wiem. Szukam i szukam ,bo też jestem ciekawa wynikòw do powiatu. Skład rady miejskiej już znany.
natkol
natkol 23.10.2018, 06:30
Dajcie władzę Zębikowi a zobaczycie co potrafi zrobić. Wymiecie wszystkich jemu nie przychylnych i tego kto mu się nie ukłoni. Przecież PIS rozwala wszystko to co nie jest jemu po myśli. A Zębik tylko czeka na to.
No nie...
No nie... 23.10.2018, 10:41
Ty tyle wiesz co zjesz. Piszesz o człowieku a nawet nie wiesz jak i nazywa. Wicestarosta nazywa się Wojciech Zembik. Powinieneś występować pod nickiem bełkot.
Wyborca
Wyborca 23.10.2018, 12:10
Już prawie były wicestarosta. Za chwilę bezrobotny radny.
wyborca
wyborca 22.10.2018, 23:14
Stanowisko etatowego członka zarządu zostało utworzone dla Zębika osiem lat temu, bo po przegraniu wyborów w mieście trzeba było zawrzeć koalicję z PO i dać Rowińskiemu etat wicestarosty. Po czterech latach, żeby utrzymać pełną koalicję, zamienili się stanowiskami Zębik jako wicestarosta i Rowiński jako etatowy członek zarządu. Ciekawe czy ten etat będzie dalej potrzebny dla następnego koalicjanta? A dla pracowników Starostwa od 2014 roku nie ma pieniędzy na żadną podwyżkę płac, które w Polsce dynamicznie rosną. Nawet wyrównania o wskaźnik inflacji. W tym tempie niedługo płace szeregowych pracowników dogoni płaca minimalna w Polsce.
ja to tylko tak zostawię
ja to tylko tak zostawię 25.10.2018, 23:41
Etatowy członek zarządu musiał być utworzony, bo Walery mianował na wicestarostę Rowińskiego.
Jaro
Jaro 23.10.2018, 09:08
Płace rosną ale w sektorze produkcyjnym jak której biurwie ze starostwa mało to proszę zmienić zawód i zatrudnić się w zakładzie przemysłowym.
Rincewind
Rincewind 23.10.2018, 08:07
Dlatego panom etatowym członkom już dawno powinniśmy podziękować.
Xyz
Xyz 23.10.2018, 02:30
O czym ty mówisz? Jaka koalicja? Czarnecki dał stołek wicestarosty Rowińskiemu i tyle w temacie.
Hkh
Hkh 22.10.2018, 22:57
W województwie wygrał PIS. Więc Zembik się przyda.
Zjednoczeni powinni się dogadać z PiS i PSL i mają większość. Wybrać spośród trzech partii zarząd staroste i vice i waluś baj baj . Myślę że zrobili by wspólnymi siłami dużo więcej.
Endriu
Endriu 23.10.2018, 09:01
Na jakim świecie żyjesz gdzie PIS z PS L
Olusia
Olusia 23.10.2018, 11:11
Albo raczej gdzie PSL z PiS
wyborca
wyborca 23.10.2018, 06:03
Czarzasty im zabronił. Kto ma zrobić więcej Zębik? Dobry żart z rana
Mój Lubań
Mój Lubań 22.10.2018, 22:32
Z pełnym szacunkiem do piszących poniżej z ironią o dokonaniach Czarneckiego w powiecie....... Wystarczy po prostu umieć czytać, mieć oczy szeroko otwarte i potrafić patrzeć co się wokoło dzieje i na bieżąco interesować się "swoją małą ojczyzną". Jeśli ktoś tego nie dostrzega znaczy to, że brak mu co najmniej jednej z w/w tak bardzo przydatnych cech......
gizmo
gizmo 22.10.2018, 22:26
ta fotografia to jakis nocny zamek
bm
bm 22.10.2018, 20:33
PSL? No nie. PSL to kpina z uczciwych ludzi
Xyz
Xyz 23.10.2018, 00:40
Do bm: A skąd wiesz kto to jest, że obrażasz?
bb
bb 22.10.2018, 20:32
Mam nadzieje że gęb z PO już w starosywie nie zobaczymy. PO dostaje w Lubaniu i powiecie regularne lanie a i tak wypływaja jak ...
Teraz już koniec
Aktualny Lubanianin
Aktualny Lubanianin 29.10.2018, 11:25
Niestety, ale wszystko wskazuje na to, że Czarnecki ma gdzieś to, jak głosowaliśmy. PO z Rowińskim na czele będzie rządziło w powiecie lubańskim, pomimo, że otrzymali tylko dwa mandaty. Mają w nosie wybory i nasze głosy.
wyborca
wyborca 22.10.2018, 22:02
A dlaczego? Skoro PiS lanie większe dostał? Wojtek szukaj pracy :D
Xyz
Xyz 23.10.2018, 00:33
Do wyborcą: Przecież PiS aktualnie też ma trzech radnych. Gdzie to lanie?
wyborca
wyborca 23.10.2018, 08:47
SLD ma 5, PO z Nowczesną 3, a Ty piszesz, że 3 mandaty PiS to nie jest lanie?! Coś mi się wydaje, że PiS tym razem solidnie rozliczy Zembika i słusznie.
No nie...
No nie... 23.10.2018, 15:10
Jeż PiS ma 4 mandaty. I co zatkało kakao?
No nie...
No nie... 23.10.2018, 10:56
Dzdury piszesz. Lanie to dostała lista tzw. LKO tj. ta lista na której był pan Hałakuć
wyborca
wyborca 23.10.2018, 14:12
A ta lista stłuczona na kwaśne jabłko. Chyba jasno określili się mieszkańcy miasta w głosowaniu na tego pana. Pytanie, czy nadal będzie się grzał w mieście?
wyborca
wyborca 22.10.2018, 20:07
Oj, porażka PiS-u bolesna. Mam nadzieję, że Zembik nie dostanie, ani wice, ani etatowego. Skoro PiS jest na fali, a on dostał tutaj lanie, to znaczy, że go nie chcą. Co do etatowego członka to powstał on dla Zembika. Teraz czas, aby ten poszedł do pracy, ale nie na urzędzie. Wystarczy bujania się Panie Wojtku
Xyz
Xyz 23.10.2018, 00:38
Jak już tu ktoś napisał, Walery Przytulił Rowińskiego po laniu PO w mieście. Dał mu stołek wicestarosty a Zembik musiał się zadowolić innym stanowiskiem. Tylko, że Zembik normalnie pracował a nie piastował stanowisko. Szanował pracowników i oni go za to lubią.
Xyz
Xyz 22.10.2018, 21:03
Myślę, że Zembik nie będzie płakać. Życie nie polega na walce o stołki. W odróżnieniu do innych ma konkretny zawód. Przecież on i tak Waleremu nie pasował, bo nie zawsze chciał przyklepywać jego pomysły, za co Walery chciał go kilka razy odwołać. Najlepiej to by było żeby Surowiec został starostą. Nie za bardzo lubi Walerego i Smusza....
Xiehrnf
Xiehrnf 23.10.2018, 13:22
A moze Pan Surowiec w koncu na prezydenta wystartuje. Przeciez wiecznie sie pcha do wladzy. A nic nie zrobil dla Lesnej. No chyba droge do swojej posesji. Zenada.
Też wyborca
Też wyborca 22.10.2018, 20:32
Zembik był i pewnie będzie wicestarostą,etatowym członkiem zarządu to był Rowiński.
Aktualny Lubanianin
Aktualny Lubanianin 29.10.2018, 11:30
Nie będzie z tego co ludzie mówią. Będzie rządzić PO z dwoma mandatami i Czarnecki, który uzyskał niewielką ilość głosów, pomimo zakrojonej na szeroką skalę kampanii i wielu artykułów na lubańskich portalach społecznościowych. Porażka wyborcza będzie rządzić.
Rincewind
Rincewind 23.10.2018, 08:01
Proszę sięgnąć pamięcią dalej niż 4 lata wstecz....
:) :)
:) :) 23.10.2018, 17:47
Lekarzy nie powinni zatrudniać na kilka etatów. Czasami trzeba się wyspać, bo inaczej bzdury się gada.
gość
gość 22.10.2018, 19:30
czyli Czarnecki dalej starostą i powiat dalej za***m Polski
aeds
aeds 22.10.2018, 21:12
no jak ? ostatnio coś tam jednak zrobili drogę
wyborca
wyborca 22.10.2018, 19:20
Jak to po co, ano dla korytka na cztery lata, a teraz pięć lat!
Znający realia
Znający realia 22.10.2018, 19:13
Etatowy członek zarządu to jest taka zamrażarka, do której pan Czarniecki wsadza zawsze Rowińskiego, który do żadnej innej roboty się nie kwapi. Wsadza na wszelki wypadek, bo warto mieć wsparcie u szwagra walczącego z szarańczą. A PiS w Lubaniu jest za słaby aby rozgonić to towarzystwo.
Gość ?
Gość ? 22.10.2018, 20:06
Wcześniej etatowym był Pan Wojciech Zembik
Damian
Damian 22.10.2018, 19:12
Bardzo chętnie Panu wytłumaczę. To stanowisko powstało po to, żeby ktoś, kto jest nie wiadomo po co pobierał pensję z naszych podatków :-)
dociekliwy
dociekliwy 22.10.2018, 18:41
Może ktoś odpowie kiedy i dla kogo było utworzone stanowisko etatowego członka zarządu?
Andrzej
Andrzej 22.10.2018, 18:03
Może ktoś mądrzejszy wytłumaczy mi, po co jest etatowy członek zarządu w powiecie? Czy nie jest to aby tworzenie kolejnych stanowisk dla "swoich" lub "przekupstwo" aby stworzyć koalicję?

Pozostałe