Kto wygrywa w walce o fotel burmistrza Lubania

  • 22.10.2018, 01:04 (aktualizacja 22.10.2018, 05:14)
  • red.
Kto wygrywa w walce o fotel burmistrza Lubania eLuban.pl

Podziel się:

Oceń:

W wyborach samorządowych najwięcej emocji budzą wybory burmistrzów. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się już jak w siedmiu obwodach wyborczych głosowali mieszkańcy Lubania.

Z pierwszych informacji, które docierają do naszej redakcji wynika, że w Lubaniu nie będzie drugiej tury wyborów. Nieoficjalne wyniki z 10 obwodowych komisji wyborczych wskazują na zdecydowana przewagę obecnego burmistrza Lubania. Po podsumowaniu rozkład głosów wygląda następująco:

Chojnacki Witold – 2926 - 35,68 %

Słowiński Arkadiusz – 4742 - 57,82 %

Wójcik Henryk – 532 - 6,48 %

Należy pamiętać, że są to nieoficjalne dane, które mogą jeszcze ulec zmianie.

red.

Komentarze (101)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Paweł
Paweł 23.10.2018, 21:28
Dobrze Arkadiuszu idzie
Paweł
Paweł 23.10.2018, 12:47
Wygra Arkadiusz
J....
J.... 23.10.2018, 05:56
Wstyd ze na prawie 22tys miasto na wybory wybralo sie niewiele ponad 8tys
Pan Heralkiusz
Pan Heralkiusz 22.10.2018, 19:52
Dziękuję za dodanie komentarza. Mam nadzieję że komentarz będzie widoczny albowiem Moderator łaskawie go zaakceptuje.
Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 22.10.2018, 19:49
Umiłowani Siostry i Bracia!
Najwięksi sk-synowie naszego narodu deklarują wszem i wobec, że odznaczają się trzema dominującymi cechami osobowości:
- uczciwością,
- inteligencją, (wiedza, fachowość, kompetencje)
- głęboką religijnością.
Bliższa obserwacja wykazuje, że spośród tych trzech deklarowanych faktycznie występują jednocześnie co najwyżej tylko dwie dowolnie wybrane, a jedna – jako, że zawsze pozostaje w kolizji z pozostałymi dwoma - jest wykluczona.
* Jeśli ktoś jest inteligentny i religijny - nie może być uczciwy;
* Jeżeli jest uczciwy i inteligentny – nie może być religijny;
* Jeżeli natomiast jest uczciwy i religijny – nie może być inteligentny;
- i dlatego próbuje robić karierę w PiS-ie gdzie rychło pozbędzie się uczciwości a nawet - zbędnej w oczach liderów inteligencji.
Pozostaje mu ta ostatnia, w PiS'ie najbardziej pożądana - na kolanach.
juja
juja 23.10.2018, 10:59
Bzdury. Sam tego nie wymyśliłeś?
Rozbawiony
Rozbawiony 22.10.2018, 21:15
O,nawet pseudologik się tu objawił. Paradne.
andrzej
andrzej 22.10.2018, 18:56
Należało przewietrzyć gabinet burmistrza bo sie zasiedział i ma w d..ie ale niestety kontrkandydaci zawiedli to nie ta liga a szkoda bo ten swiętoszkowaty i lizowaty wzgledem Dudy wcale mi sie nie podoba. Trudno VOX POPULI VOX DEI
W
W 22.10.2018, 18:49
Wybory i po wyborach, co z Panami emerytami, którzy od lat grzeją swoje kości w radzie miasta. Odeszli z godnością, czy za mocno są przyklejeni do swoich stołków na stałe. Panowie emeryci najwyższy czas poleżeć na działecce i przekazać miasto młodym, operatywnym ludziom .
czrwono-czarny z kluczami na piersi
czrwono-czarny z kluczami na piersi 22.10.2018, 18:11
Ludzie wy się już niczego nie nauczycie,
gratulacje dla p. Burmistrza i dla przeciwników za odwagę i chęci aby zrobić coś dla miasta.
Ten co nie głosował niech siedzi cicho, ten co zagłosował niech nie wyzywa innych tylko dlatego, że jego kandydat miał za mało głosów.
Pozdrawiam również baranów co plotą o PO i PIS, i tak nikomu obie partie są niepotrzebne (no chyba tylko aby skłócić ludzi)
Jeszcze Lubaniak
Jeszcze Lubaniak 22.10.2018, 19:56
Ciekawe co chce zrobić, samechęci niewystarczą. Moze by tak wziął przykład z miasteczka Nowogrodziec.
lubanianka z wyboru
lubanianka z wyboru 22.10.2018, 17:30
Gratulacje dla Pana Witolda Chojnackiego,dobry wynik. Proszę nie czuć się przegranym.
Czas Start
Czas Start 22.10.2018, 16:49
Te negatywne komentarze to zwykły ból *** tych co przegrali. Macie jakieś konkretne zarzuty, że wam nie pasuje wygrana obecnego burmistrza ? Chętnie przeczytam....
Zarzut
Zarzut 22.10.2018, 21:19
Ja mam jeden zarzut: Brak ściągania zewnętrznych środków finansowych na inwestycje,wszystko robione tylko z kredytów.
Tomek z Gajowej
Tomek z Gajowej 22.10.2018, 15:32
Gratuluje Panie Arkadiuszu, świetna wygrana, aby tak dalej. Zgryźliwymi głosami proszę się nie przejmować, a lizusy Pana Chojnackiego i Pana Wójcika niech się w końcu wezmą do roboty!T
Rozbawiony
Rozbawiony 22.10.2018, 21:03
A co z lizusami Pana Słowińskiego?.
Pozdrawiam
Pozdrawiam 22.10.2018, 14:49
Lubań to miasto które za 5 lat będzie miało 60% zadłużenia, miasto które pragnie za wszelką cenę umilić czas starszym ludziom nie patrząc na młodych. Ja oraz 90% młodych ludzi wyjechało i już nigdy nie wróci do tego miasta. Miasto bez perspektyw, po prostu umieralnia.
Rozbawiony
Rozbawiony 22.10.2018, 21:05
Prorok czy tylko statystyk?.
Efreet
Efreet 22.10.2018, 18:00
Nie no pewnie wrócimy na emeryturę dożyć spokojnej starości :)
Gość2
Gość2 22.10.2018, 15:11
60 % zadłużenia . Przecież to dopuszczalna wielkość . . Co Ty pleciesz ?
Chcesz to wyjeżdżaj i tak wielu młodych ludzi corocznie osiedla się w Lubaniu z innych miejscowości i to nie tylko z powiatu ale z całej Polski .
Pozdrawiam
Pozdrawiam 22.10.2018, 19:16
Jeżeli 60% zadłużenia miasta jest dopuszczalną według ciebie wartością to podziwiam twój intelekt. Do Lubania przyjeżdżają tylko ludzie z Ukrainy i Studenci na święta.
Efreet
Efreet 22.10.2018, 18:01
Chyba z Ukrainy
KWIATEK
KWIATEK 22.10.2018, 14:46
Witam jak dla mnie to ten burmistrz który był kompletnie nie ndaje sie na burmistrza osobiscie byłam u nie GO na rozmowie w sprawie mieszkania to mnie wysmiał to jest burmistrz ? Dał mieszkanie ludzia patologicznym co matka miała zabrane prawa do dwójki dzieci i nie była na liscie oczekujących na mieszkanie tak SIE KU.......... NIE ROBI
wyborca
wyborca 22.10.2018, 14:35
Lepsze zło.
bez ogródek
bez ogródek 22.10.2018, 13:52
ŹLE się stało. Lubaniem nadal będzie rządziła osoba niekompetentna i nieprzygotowana do tej funkcji - brak odpowiedniego wykształcenia i wiedzy o zarządzaniu zespołami ludzkimi i organizacjami oraz przedsiębiorstwami. TO ŹLE WRÓŻY dla Lubania!!!
Adwersarz
Adwersarz 22.10.2018, 19:47
Prawdę człoweku powiedxiałeś. Miasto starców!
jac
jac 23.10.2018, 09:53
sle to sie dzieje w calej Polsce moj drogi. Rozwijaja sie tylko demograficznie duze osrodki jak Wroclaw. Male miasta czeka nieciekawa przyszlosc.
m
m 22.10.2018, 12:31
PLATFORMA ani w Lubaniu ani w całej Polsce nie umie przegrywać. Kulturalni ludzie gratulują zwycięzcy i wracają do swoich zajęć. A Platforma po każdych przegranych wszczyna totalną wojnę. Czy to w gminach, miastach czy po wyborach parlamentarnych.
Co to za zawistni ludzie? Ogarnijcie się
xxz
xxz 22.10.2018, 14:37
zawistni ludzie piszą takie denne komentarze i rządzą od 2 lat tym krajem
Zibi
Zibi 22.10.2018, 11:46
Szok
Henryk R.
Henryk R. 22.10.2018, 11:43
Trzeba było iść głosować a nie siedzieć w domu lub w kościele w pierwszej ławce (no chyba , że ksiądz na ambonie kazał w niedziele zagłosować bo w kościele sukienkowych chłopaczków, nie obowiązuje cisza wyborcza...) a teraz narzekać i strzelać focha.
Najniższa frekwencja w całym powiecie właśnie w LUBANIU 35% uprawnionych do głosowania osób tylko poszło oddać swój głos !! Macie co chcecie a jak się nie podoba to zawsze można wyjechać z tego miasta zagranicę lub do innych większych aglomeracji.
Gratulację dla wybranego w demokratycznych wyborach A.Słowińskiego !
fanka
fanka 22.10.2018, 11:31
najlepszy!!!
weil
weil 23.10.2018, 00:17
Fuj
Ujlmo
Ujlmo 22.10.2018, 12:43
W czym ?
Lubanianka
Lubanianka 22.10.2018, 11:29
Super! Gratulacje dla Pana Arkadiusza !!
Uważam ,że jest dobrym burmistrzem !!!
Po co strefa ekonomiczna w lubaniu ?? Czy pracy jest za mało?
Ze znalezieniem pracy na tą chwile w Lubaniu nie ma problemu. Także jak ktoś chce pracować bez problemu sobie poradzi. Kolejna sprawa basen, oczywiście za dobrych lat działo się tam. Ale wtedy w okolicy nie było żadej rozrywki po za tym. Były inne czasy. Teraz większość wsiada w auto i jedzie gdzie chce. A na tą chwile przynosiło by same straty.Uważam,że miasto za tych rządów wygląda dużo lepiej. A ten Park i ta fantanna. Rewelacja czy nie widzieliście jaka to radość dla dzieci??
No tak, ale zaraz pewnie znajdzie się mondrala która zaraz napisze że ta fontanna to tam tylko żule będą się kąpać i siedlisko bakterii.
Także pozdrawiam wszystkich narzekających Januszków miłego poniedziłku !! A my zwolennicy cieszmy się z wygranej
Panie Arkadiuszu jeszcze raz szczere GRATULACJE.
A.B
Ola
Ola 22.10.2018, 23:21
Dyrdymaly!!!
Aneczka
Aneczka 22.10.2018, 14:47
Pewnie o szefie podwładny pisze, jeszcze się incjałami podpisuje, żeby szef wiedział;-)
Bezstronniczy
Bezstronniczy 22.10.2018, 14:43
Myślę, że strefa bylaby ważnym argumentem do zatrzymania młodych ludzi w Lubaniu. Każdy przemysł wymaga inżynierów (konstrukcja, utrzymanie ruchu) i ludzi z wyższym wykształceniem na stanowiska kierownicze (zarządzanie produkcją oraz jej planowanie). A tak młodzi mieszkańcy Lubania po ukończeniu szkoly średniej i studiów w krótkiej perspektywie czasu nie mają już po co wracać bo nie ma w okolicy przemysłu, który pozwoliłby znaleźć miejsce pracy adekwatne do posiadanego wykształcenia. Co do wypowiedzi, że w Lubaniu i okolicach jest praca to się zgodzę ale nie na pewno dla ludzi z wyższym wykształceniem bo Ci są zmuszeni jej szukać w innych ośrodkach przemsłowych jak Legnica, Wroclaw itp.
jac
jac 23.10.2018, 09:55
w Lubaniu jest strefa dawne ZNTK. Kto posmakuje zycia w duzym miescie nie ma za wielkiej ochoty wracac do prowincjonalengo miasta. Taka tez jest prawda. Wiec wybuduj politechnike w Lubaniu zobaczymy ilu chetnych sie tu zglosi.
Bezstronniczy
Bezstronniczy 25.10.2018, 22:50
Zdziwiłbyś się jak wiele ludzi wróciłoby do Lubania jakby mieli tutaj prace adekwatną do nabytego wykształcenia na uczelniach wyższych. Pamiętaj że smak życia w wielkim mieście to nie tylko zakupy w nowoczesnych galeriach handlowych, weekendy w nocnych klubach na rynku czy szereg atrakcji jak zoo, aquapark bo te miejsca to jedynie ułamek czasu jaki spędzasz w swoim życiu. Pomyśl o dojazdach do pracy, staniu w korkach rano i popołudniu, przepełnionej komunikacji miejskiej. No i na deser chyba najbardziej wyrazisty "smak życia w wielkim mieście" ceny mieszkań na wynajem i do kupienia. Są one ogromne i stanowią wyraźny procent twojego miesięcznego wynagrodzenia, nieporównywalnie duży jak w Lubaniu i okolicach. Także życia w wielkim mieście o którym napisałem na samym początku można posmakować mieszkając w Lubaniu jadąc pociągiem.
Mm29
Mm29 22.10.2018, 16:03
Dokladnie!
WAT