Włamywacz do altanek trafił w ręce Policji

  • 10.10.2018, 18:56 (aktualizacja 11.10.2018, 09:02)
  • st. asp. Magdalena Juźwicka
Włamywacz do altanek trafił w ręce Policji

Podziel się:

Oceń:

Lubańscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie licznych kradzieży z włamanie do altanek działkowych na terenie Lubania. Łącznie mężczyźnie przedstawiono 5 zarzutów za które grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu na podstawie zebranego materiału dowodowego dokonali zatrzymania mężczyzny podejrzanego o dokonanie licznych kradzieży z włamaniem do altanek działkowych w Lubaniu.

Szereg wykonanych czynności przez funkcjonariuszy pozwoliły na ustalenie, iż sprawca od początku września do października włamywał się do altanek, a jego łupem był sprzęt typu kosy, piły, narzędzia ogrodnicze, kuchenka gazowa wraz z butlą gazową. Łączne straty pokrzywdzonych oszacowano na kwotę ok. 1100 złotych.

Ponadto jak ustalono mężczyzna za pozwoleniem jednego z właścicieli działki zamieszkiwał w jednej z altanek, natomiast sąsiednie okradał.

Zatrzymanemu przedstawiono łącznie 5 zarzutów, a jego losie zadecyduje sąd.

Policja Apeluje

Apel dotyczy zabezpieczenia wejść do domków, altanek działkowych pod kątem włamań oraz ulokowania cennego sprzętu w miejscach niedostępnych dla obcych bądź zabranie z ich z terenów działkowych. Warto też zastanowić się nad zabezpieczeniem okien i zastosowaniem solidnych zamków w drzwiach, sama kłódka nie zagwarantuje bezpieczeństwa.

Policjanci przypominają, że nie każda osoba oferująca swoją pomoc, ma dobre oraz uczciwe zamiary. Dlatego też należy zawsze stosować zasadę ograniczonego zaufania i nie udostępniać swoich działek osobom obcym.

Ponadto należy informować o znajdujących się na terenie ogrodów działkowych osobach podejrzanie zachowujących się, tak aby można było podjąć szybkie i skuteczne działania.

st. asp. Magdalena Juźwicka

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Działkowiec (niejednokrotnie okradany)
Działkowiec (niejednokrotnie okradany) 16.10.2018, 01:34
Apel do Wysokiego Sądu: mając na względzie wysoką społeczną szkodliwość czynów - dowalić! I żadne tam prace społeczne... Na twardo! Złodziejstwo to plaga! Pokażmy, że tego nie tolerujemy!
Herakliusz
Herakliusz 11.10.2018, 14:31
Wygląda na to że sprawców w tej kategorii jest dwóch. Jeden to czynny złodziej a drugi jego pomocnik. Pomocnictwo do kradzieży w postaci życzenia lokum jest również karane.

Pozostałe