Akordeony z Lubania. Wideo

  • 05.10.2018, 10:42 (aktualizacja 07.10.2018, 13:21)
  • red. / Wiesław Karczewski
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Dowiadujemy się, że oprócz reprezentacji sportowych, Lubań w świecie rozsławia również grupa muzyków. Przed kilku dniami zespół akordeonistów reprezentował miasto w trakcie XVIII Międzynarodowego Festiwalu Zespołowej Muzyki Akordeonowej w Koszalinie. Zapraszamy do obejrzenia wideo oraz fotogalerii.

Producent akordeonów, firma ZONTA z Białorusi, jako sponsor, zaprosiła do udziału w tym prestiżowym wydarzeniu zespoły akordeonowe z całego kraju i zagranicy. Do udziału w festiwalu przyjęty został lubański zespół akordeonistów ,,DZIURAWE MIECHY”.

Zespół miał wielkie chęci i ogromny zapał , dlatego też od początku roku szkolnego rozpoczęły się próby w rozszerzonym składzie tzn. sześć akordeonów, wiolonczelę i kontrabas.

„DZIURAWE MIECHY” w trakcie czterech dni trwania festiwalu dwa razy wystąpiły na scenie oraz brały udział w licznych warsztatach z udziałem światowej sławy akordeonistów.

Występy sceniczne to - prezentacja oraz występ w trakcie finałowej gali. Ta ostatnia muzykom z Lubania sprawiła najwięcej radości, gdyż festiwalowa publiczność nagrodziła ich ogromnymi brawami.

Owacje były dowodem na to, że zespół godnie rozsławił miasto na Festiwalu, który odbył się nad polskim morzem.

Młodzi artyści wrócili do domów pełni wrażeń, cennych wskazówek, nowych doświadczeń oraz z zapałem do dalszych ćwiczeń i poszerzania repertuaru.

Festiwal Koszaliński był również okazją do spotkania światowej sławy mistrzów tego instrumentu takich jak : Orkiestra Akordeonowa z Sankt Petersburga pod dyrekcją Vladymira Iljenki, zespół „TARAN TRIO”, Kseniia Jakovleva czy Alexey Ivanov, a także możliwość doskonalenia swoich umiejętności na prowadzonych przez nich warsztatach muzycznych oraz występ w największej akordeonowej orkiestrze w Polsce – 96 akordeonistów na jednej scenie!

Zespół w wymarzonym Festiwalu mógł uczestniczyć dzięki wspólnej muzycznej pasji i finansowemu zaangażowaniu rodziców: Państwa Cierlik, Chudzińskich, Danileckich, Pani Chacia, przyjaciela zespołu Pana Bąk a szczególnie Pana Karczewskiego oraz wielogodzinnej pracy nauczyciela Pani Marty Uchmanowicz.

Skład zespołu to: akordeony : Adam Karczewski, Marian Pukacki, Miłosz Chudziński, Jan Danilecki, Jakub Chacia; wiolonczela : Emilia Danilecka i kontrabas : Piotr Uchmanowicz.

Festiwal odbył się w dniach 27-30 września 2018r w Centrum Kultury 105 w Koszalinie.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...
loadingŁaduję odtwarzacz...

 

red. / Wiesław Karczewski

Zdjęcia (31)

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Katarzyna
Katarzyna 07.10.2018, 21:18
To bylo wielkie przeżycie i wielka nauka dla naszych dzieci. Mam nadzieję , że znajdzie się ktoś , kto doceni ten zapał i zaangażowanie dzieci i ich wspanialej nauczycielki. Niestety realia sa takie , że koszt takiego wyjazdu był bardzo duży i trudno to udźwignąć samym rodzicom. Jeden wyjazd tak ale zespół się podobał i bedą pewnie propozycje kolejnych.
nie robot
nie robot 07.10.2018, 20:45
Brawo Dziurawe MIechy!
Fanka
Fanka 07.10.2018, 18:26
Super!
Lubanianin
Lubanianin 07.10.2018, 11:38
Gratulacje dla zespołu - pięknie gracie!
Takich inicjatyw właśnie Lubań potrzebuje - niech o nas usłyszy cały kraj!
Macie potencjał, rozwijajcie się i przynoście dumę.
Ten akordeonista z lewej
Ten akordeonista z lewej 06.10.2018, 20:30
To my!!!!!

Pozostałe