×

200 tys. zł dla SP w Smolniku

  • 4.10.2018, 08:00 (aktualizacja 04.10.2018 08:09)
  • Beata Czeczot
200 tys. zł dla SP w Smolniku
Kolejna szkoła podstawowa w regionie wykorzystując środki zewnętrzne wzbogaci się o nowoczesne pracownie dydaktyczne, a uczniowie w ramach realizowanego projektu zyskają możliwość udziału w szerokiej gamie dodatkowych zajęć.

Nowoczesna [email protected] - projekt w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego startuje z inicjatywy dyrektora szkoły mgr Beaty Czeczot w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Smolniku. Projekt realizowany będzie do roku 2020, a kwota projektu opiewa na blisko 200000 zł.

Projekt zakłada kształtowanie kompetencji kluczowych na rynku pracy, wsparcie nauki języków obcych, nauk matematyczno-przyrodniczych i TIK (ICT) oraz właściwych postaw: kreatywności, innowacyjności, pracy zespołowej, stworzenie w szkole warunków do nauczania eksperymentalnego, kształtowanie i rozwijanie kompetencji uczniów w zakresie przedmiotów przyrodniczych oraz matematyki. Projekt uwzględnia również wsparcie uczniów ze specjalnymi potrzebami rozwojowymi i edukacyjnymi.

W ramach projektu szkoła wzbogaci się o nowoczesne pracownie: fizyczno- chemiczną, przyrodniczą, informatyczno- językową, geograficzno- przyrodniczą, matematyczną oraz pracownię sensoryczną.

Grupą docelową w projekcie są uczniowie SP w Smolniku, którzy będą mogli korzystać z bogatej oferty zajęć dodatkowych, służących wyrównywaniu dysproporcji edukacyjnych w trakcie procesu kształcenia oraz rozwija

uzdolnienia, w tym uczestniczyć w zajęciach o nowatorskich rozwiązaniach programowych, organizacyjnych lub metodycznych. Zorganizowane zostaną również: koła zainteresowań, warsztaty, laboratoria dla uczniów, zajęcia organizowane poza lekcjami lub poza szkołą.

W szkole będzie prowadzone również doradztwo i opieka psychologiczno-pedagogiczna dla uczniów ze szczególnym uwzględnieniem problematyki ucznia o specjalnych potrzebach rozwojowych i edukacyjnych (m.in. uczniowie z niepełnosprawnościami, uczniowie uzdolnieni, zagrożeni przedwczesnym kończeniem nauki). Działania zostaną uzupełnione o zajęcia z psychologiem, aby ułatwić uczniom odnalezienie swojego miejsca w szkole i codzienną naukę, chroniąc ich przed wykluczeniem.

Dodatkowo zaplanowano wyjazdy na wycieczki edukacyjne, które będą uzupełnieniem i atrakcyjnym przekazem dodatkowych treści nauczania. Zwieńczeniem pracy uczniów w ramach projektu będzie przeprowadzenie prezentacji – rodzaju ogólnoszkolnego festiwalu wiedzy, podczas którego uczniowie będą mogli pochwalić się efektami swojej pracy.

Wprowadzenie dodatkowych zadań kształtujących umiejętności kluczowe wpłynie na możliwości osiągnięcia przez naszych uczniów kompetencji, tj.:

- skutecznego komunikowania się w różnych sytuacjach,

- efektywnego współdziałania w zespole,

- rozwiązywania problemów w twórczy sposób,

- sprawnego posługiwania się technologią informacyjną.

Beata Czeczot

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (58)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Czytelnik
Czytelnik 8.10.2018, 23:30
A mogła pani dyrektor o piętnastej zamknąć gabinet, udać się do domu, wskaczyć w kapciuszki, zjeść z mężem obiad, napić się kawy, iść na spacer, poczytać książkę itd. itp.
Po co pani się tak stara, pracuje, ma inicjatywę. Pani jest dyrektorem. Panią powinien wskazujący palec boleć od wskazywania kto ma wykonać jaką robotę.
Ci co szydzą z zawodu jakim jest krawcowa, szydzą z większej części mieszkańców Leśnej. Nie mam racji? Uczeni się znaleźli!
rodzic
rodzic 8.10.2018, 10:38
Przestańcie już wreszcie! Komentarz dotyczący niewymienienia w artykule wszystkich, którzy się przyczynili do napisania projektu, czy mówiący o złej atmosferze w szkole i wykształceniu dyrektorki był nie na miejscu. Ale nie na miejscu jest też to, co się dzieje obecnie, czyli wyzywanie autorów (autorek?) tych komentarzy od zakutych łbów, głupich ludzi, żmij jadowitych, durnych bab. Po prostu już przestańcie. Redakcja powinna usunąć te wszystkie komentarze, bo to tylko szkodzi naszym dzieciom i wyłączyć opcje komentowania. Bardzo o to proszę.
do redakcji
do redakcji 8.10.2018, 12:22
Powołując sie na pkt 2 regulaminu zamieszczania komentarzy proszę o zakmniecie mozliwości komentowania artykułu. ,,2. Zabrania się korzystania z serwisu w sposób niezgodny z dobrymi obyczajami i w sposób sprzeczny z zasadami współżycia społecznego. "




II. Zamieszczanie komentarzy

1. Umieszczający komentarze są zobowiązani do przestrzegania przepisów prawa przy korzystaniu z serwisu, w szczególności przepisów kodeksu cywilnego oraz praw własności intelektualnej.

2. Zabrania się korzystania z serwisu w sposób niezgodny z dobrymi obyczajami i w sposób sprzeczny z zasadami współżycia społecznego. Użytkownikom nie wolno dostarczać treści o charakterze bezprawnym. Treść komentarzy nie może naruszać praw innych osób, szczególnie prawa do poszanowania godności, prywatności, do ochrony danych osobowych.

2.1. Na wypadek naruszenia powyższych zasad Użytkownik ponosi całkowitą odpowiedzialność za wyrządzoną szkodę i krzywdę.

2.2. W przypadku naruszenia przepisów prawa lub postanowień regulaminu przez Umieszczającego komentarz Operator ma prawo zablokować możliwości przekazywania do serwisu, komentarzy, wypowiedzi, wpisów lub opinii na forum dostępnym w serwisie na okres do 1 miesiąca lub całkowicie pozbawić tej możliwości.

2.3. Jeżeli naruszenie niniejszego regulaminu spowoduje wyrządzenie szkody osobie trzeciej, Komentujący będzie zobowiązany do naprawienia tej szkody. Gdyby osoba ta wystąpiła z roszczeniem wobec operatora, użytkownik będzie zobowiązany do zwrotu operatorowi wszystkich wydatków poniesionych przez niego w celu naprawienia szkody oraz kosztów postępowania sądowego, w tym rzeczywiście poniesionych przez operatora kosztów zastępstwa procesowego.

2.4. Treść komentarzy nie może służyć kryptoreklamie lub reklamie jawnej jakichkolwiek produktów czy usług komercyjnych.
eLuban
eLuban 8.10.2018, 11:51
Niestety nie spełnimy Panskiej prośby, nie blokujemy komentarzy z takich powodów. Komentarze, ktore spełniają znamiona przestepstwa powinni być zgłaszane do prokuratury
Czytelnik
Czytelnik 8.10.2018, 15:10
Powinny być najpierw zgłoszone pisemnie może być pocztą elektroniczną. Jeśli redakcja się nie zgodzi na usunięcie to również odpowiada za zamieszczanie owych treści.
ojciec
ojciec 8.10.2018, 13:01
Panie Redaktorze! Przecież macie zapisane: "Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane". Skoro więc ich nie usuwacie, to znaczy, że uznajecie je za zgodne z Waszym regulaminem i że nie są one obraźliwe. Tak nie można. Przyłączam się do prośby, proszę o ich usunięcie. Autorzy sami tego zrobić nie mogą, nawet gdyby się zreflektowali. Nic dobrego nie wynika z tego, że tu widnieją, chyba że chodzi o statystyki wejść na stronę. Redakcja powinna komentarze usunąć!
Marta
Marta 8.10.2018, 11:39
Jeżeli administrator strony otrzymał zgłoszenie i prośbę o zablokowanie komentarzy, a tego nie uczynił, on ponosi również odpowiedzialność za umieszczane tutaj treści. Dokładnie ! Proszę zablokować komentowanie tego artykułu.
do rodzic
do rodzic 8.10.2018, 11:27
wyzywania autorów ? gdzie ? Odnoszę wrażenie ,,robienia zamętu" , którzy robią ludzie mający w tym swój cel . Pytanie jaki ?
do normalnego
do normalnego 8.10.2018, 09:39
do ,,normalnego" . wejdźna strone szkoły lub fanpage i zobacz jak funcjonuje szkoła to zmienisz zdanie . W każdym środowisku znajdzie sie ,,czarna owca" (redakcja powinna podac IP piszących komentarze).
cyt rodzica z którym sie zgadzam ,,Te komentarze są prowokacyjne pewnej grupy osób ,która ,,zakłóca spokój od dluższego czasu", nauczyciele nie dajcie sie sprowokować . Wami chcą ugrać bo z Waszego środowiska się wywodzą." Uważam, że zamęt robiony jest z zewnątrz szkoły. Burmistrz , jak można przeczytać w jedynym podpisanym imiennie komentarzu, przychylnie jako beneficjen wystąpił o środki na wniosek dyrektora szkoły i nikt się negatywnie nie wypowiada źle o Burmistrzu (nie rób nowego zamętu i nie odwracaj ,,kota ogonem" ) cyt : A.K. ,,"Nie ma słowa..." bo żaden inny nauczyciel projektu nie pisał. Rola pozostałych nauczycieli ograniczyła się do zaplanowania zajęć oraz przedstawienia propozycji zakupu sprzętu. A od tych czynności do pisania projektu droga daleka. Jeśli któraś z moich Szanownych Koleżanek uważa inaczej i potrafi to udowodnić to zapraszam - niech mi to powie w oczy. Na atmosferę, jaka panuje KAŻDY ma wpływ. Wniosek projektowy sporządzały z ramienia szkoły TYLKO dwie osoby: p. BCz i ja. Z Urzędu pomoc otrzymałyśmy od p. Bogusławy M. - Inspektora ds środków unijnych."
Amen.
normalny
normalny 8.10.2018, 07:51
Co ma piernik do wiatraka? Co ma burmistrz albo kandydaci na burmistrza do tych wariactw wyprawianych w szkole???? To jest dopiero mataczenie, wylało się g... to sobie teraz winnego znaleźli. Dom wariatów.
krawiec
krawiec 7.10.2018, 22:13
Myślę, że trzeba zamówić u pani dyrektor kitle wiązane z tylu, czas ekipę wariatów odesłać do psychiatryka. Służe pomocą. Kto jeszcze potrafi szyć do debaty trzeba się wyrobić. Kto się zajmie darmowym transportem , czyn charytatywny musi być. Każdy będzie miał swoja cegiełke w ,,czyszczeniu Leśnej"
wolny wyborca
wolny wyborca 7.10.2018, 20:52
Nie idę na Debatę! Nie głosuję na Komitet SS !
normalny
normalny 7.10.2018, 17:00
Weźcie sie lepiej wszyscy w tej szkole bez wyjątku do pracy, a nie zajmujecie się tylko wyborami. Co ma kampania do konfilktu w szkole. Zamiast politykować i się wyzywać bez przerwy weźcie się lepiej do pracy. Przecież burmistrz nic do tego nie ma, że się nauczycielki i dyrektorka nie lubią, to nie jest wina władzy. Na mózg wam już pada.
ten sam
ten sam 7.10.2018, 22:16
Jeszcze nie burmistrz , dopiero pretendent. Niech się tak szybko nie przyzwyczaja.
P.S.
P.S. 7.10.2018, 14:37
Po przeczytaniu art. i wszystkich komentarzy mam wrażenie, że to w większości nie są komentarze nauczycieli. Ktoś wykorzystał sytuację do zrobienia zamętu. WYBORY SIĘ ZACZEŁY !!!
Obserwatorka
Obserwatorka 8.10.2018, 20:49
Nie wyglądają faktycznie na komentarze nauczycieli, tylko ktoś chce mocno namieszać w tym środowisku. I to mu się udało, szkoda.
...
... 9.10.2018, 00:23
Najistotniejsze, które rozpoczęły ta jatkę i wprowadziły najwięcej zamętu raczej na pewno pochodzą od nauczycieli. Kto inny miałby wiadomości dotyczące rzekomo "skwaszonej" atmosfery w szkole albo kto inny wywlekalby informacje dotyczące tego co działo się na radach? No chyba że rzeczywiście sobie ktoś zmyśla w najlepsze, żeby z jakiegoś powodu podeptać dyrekcję a przy okazji skłócić wszystkich.
Nauczycielka
Nauczycielka 8.10.2018, 17:13
Ktoś ? wiemy kto.
...
... 9.10.2018, 00:26
Kto? Nauczycielko, Podziel się informacja.
....
.... 12.10.2018, 12:24
Wkrótce się dowiesz .
???
??? 12.10.2018, 15:31
czekam niecierpliwie. Tu w komentarzach będzie napisane czy na fb?
..
.. 7.10.2018, 16:23
No że to kampania to nie ma wątpliwości. Tyle że raczej mało prawdopodobne jest, żeby przynajmniej kilku komentarzy nie pisali nauczyciele. Bo niby skąd wiedza o niby skwaszonej atmosferze w szkole albo wiedzą na temat rzekomego dyscyplinowania pracowników czy też wypisuja na temat tego co dzieje się na radach pedagogicznych? Nauczyciele frustraci, to raczej pewne.
nauczycielka
nauczycielka 7.10.2018, 14:33
Uważam tak jak @Grzesiek, ODBIJA WAM! A nauczycielom tutaj się udzielającym powinno być wstyd jak stąd do Warszawy. Jakbym była waszym pracodawcom to bym dawno za takie zachowania listę z imionami i nazwiskami ogłosiła kto tak nieetycznie postępuje. I oczywiście KARY!!! Zabrać wam te dodatki motywujące, te premie, skończyć z tym hołubieniem na 14 pazdziernika jak z was takie żmije jadowite. PS. NAUCZYCIEL TO POWOŁANIE! NAUCZYCIEL MA OLBRZYMI OBOWIĄZEK!To powinien być PRESTIŻ! Zakute łby czy zastanowiliście się nad tym, że pisząc takie farmazony wystawiacie laurkę całej oświacie, wszystkim nauczycielom, także tym normalnym! Wezcie się baby durne do roboty a nie po 4 godzinach lekcyjnych i po 6 kawach, wypisujecie w necie takie bzdury. Kółka dla dzieci prowadzcie! Wspierajcie słabszych i tych uzdolnionych! A jak jestescie tak bardzo biedne, to ZMIANA ZAWODU!!!!!!!DINO w Platerówce robi przyjęcia, może tam odnajdzecie swoje miejsce, nie krzywdząc nikogo wokół. JA to bym cofała uprawnienia dla takich okazów. Pisała to także nauczycielka, NORMALNA NAUCZYCIELKA
nałóczyciel
nałóczyciel 8.10.2018, 08:49
Chyba nałóczycielka, skoro takie farmazony piszesz. Widocznie nie znasz specyfiki tego zawodu i zatrzymałaś się w rozwoju dobre kilka lat temu, bo po

1. "Jakbym była waszym pracodawcom (...)" - pisze się "pracodawcą" nałóczycielko :D

2. "(...) listę z imionami i nazwiskami ogłosiła (...)" w maju weszło RODO - w którym roku obecnie jesteś nałóczycielko?

3. Jakie premie otrzymuje nauczyciel? Ty jako nałóczycielka powinnaś to doskonale wiedzieć

4. 14. października to Święto Edukacji Narodowej, więc nie tylko nauczycieli, ale i uczniów.

5. Nauczyciel to prestiż? Chyba w 20. leciu międzywojennym, jak nie było tyle rozwydrzonych dzieciorów i roszczeniowych rodziców, którzy potrafią awanturę robić, że dziecko 4+ dostało, a przecież w domu umiało na 5 :D

6. "Wezcie się baby durne do roboty(...)" W oświacie pracują też mężczyźni, jakbyś nie wiedziała nałóczycielko

7. " po 4 godzinach lekcyjnych i po 6 kawach (...)" - daj no namiar na tą szkołę, idę w ciemno jak takie realia tam są. Czy to może Twoje miejsce zatrudnienia nałóczycielko?

8. "JA to bym cofała uprawnienia dla takich okazów. " - masz takie uprawnienia nałóczycielko? :D

Reasumując - jesteś chyba nałóczycielką z DINO w Platerówce :D
Monika
Monika 7.10.2018, 15:43
Miałam nic nie pisać, bo miałam nadzieję, że to się wreszcie skończy, ale końca nie widać. Komentarzy ciągle przybywa. Co jeden wpis to lepszy. Po prostu z każdym zbieram szczękę z podłogi, co wychodzi z tych ludzi, którym powierzamy nasze dzieci.
Policzyłam: są 3 komentarze krytykujące panią dyrektor...i prawie 30 odwetowych i co chwila dochodzą nowe w podobnym tonie. Jakieś dochodzenia, śledztwa, już wiemy, kim jesteście, na mieście już mówią, powinniście być zwolnieni, policja do was zapuka, czaicie się na stołek. Szczerze? Większość z nich nie wygląda mi na pisanie człowieka o zdrowych zmysłach. To jest zwyczajnie chore. Przecież to tylko komentarz na jakimś forum, a próbuje się tu stworzyć atmosferę jakiegoś spisku, czy Bóg wie czego.

Zdecydowałam się tu odezwać po tych słowach: "Jakbym była waszym pracodawcom (!!!) to bym dawno za takie zachowania listę z imionami i nazwiskami ogłosiła kto tak nieetycznie postępuje. I oczywiście KARY!!!". I to pisze nauczycielka. Z błędem i do tego z takimi metodami wobec osób o innych poglądach. Czy tylko ja mam poczucie, że wyłażą z tych niby wykształconych ludzi jakieś najniższe instynkty?

W tym wszystkim pojawiła mi się obawa, czy tak też traktowane są nasze dzieci, jak się nie spodobają??? Publikowanie nazwisk niepokornych i kary??? Gdzie my żyjemy? Co tu się w ogóle dzieje?????

Dobrze ktoś napisał szambo.
Oburzona
Oburzona 7.10.2018, 19:25
No tak ale większość tych komentarzy to raczej nie napisali nauczyciele tak to rozumiem. Są raczej odpowiedzią oburzenia na głupotę tych z osób z grona które s###ja w swoje gniazdo. I ja to oburzenie rozumiem bo sama też jestem oburzona.
Grzesiek
Grzesiek 7.10.2018, 12:57
Mam nieodparte wrażenie, że zaczyna wam już wszystkim odbijać.
Anna
Anna 7.10.2018, 12:41
Dobrze ktoś niżej napisał. Nauczyciele! Wy umiaru żadnego nie macie! Przeżywacie te komentarze, jakby od tego zależało wasze życie. Co wy macie za nauczycielskie charaktery, że nie umiecie znieść krytyki. Jednym sie podobacie, a innym nie, jak każdy. Pogódźcie się jak normalni ludzie w waszym gronie, a nie urządzacie tu sobie szambo. Nie obchodzą mnie wasze sprawy. Zamiast dawać przykład zrobiliście tu po prostu gnój. Wstyd!!!! Dla obu stron!!!!
..
.. 7.10.2018, 13:56
Jak mogą umieć znosić krytykę jak strach, gnusnosc lenistwo i zawiść im rozum odebrała? Nawet nie wiem czy to się da wyleczyć.
Anna
Anna 7.10.2018, 16:10
To się tyczy również, a może przede wszystkim Pana. Obrzucił pan właśnie gnojem nauczycieli, podobnie jak we wcześniejszym wpisie. To wstyd tak się zachowywać. A ja pisałam o wszystkich nauczycielach, o pani dyrektor również. Bo zarówno wpisy ją krytykujące, jak i te atakujące jej przeciwników są poniżej jakiegokoliwiek poziomu.
rodzic i wyborca
rodzic i wyborca 7.10.2018, 09:09
Mnie te wszystkie komentarze utwierdziły , że nie zagłosuję na SS i całej jego grupy, którzy są kandydatami do Rady Miejskiej, Rady Powiatu i Burmistrza .
..
.. 7.10.2018, 11:50
Jeśli mam być szczera , również jako rodzic i wyborca myśle i słyszę na mieście ze nie tylko przedstawiciele jednego komitetu się tutaj udzielają , próbując niszczyć po drodze człowieka . Są tez tacy co to boja się o swoje obecne stołeczki i tacy co to im się nie chce nic. Co wiec najlepiej i najwygodniej ? tych co coś robią i naprawdę pracują wola wyeliminować . A słuchy chodzą ze są tez tacy co to maja niemała ochotę na stołeczek dyrektorski dlatego myślą ze durnymi komentarzami zdyskredytują obecna a tymczasem robią jej niezła reklamę . Głupota ludzka jednak nie zna granic . Tylko żal ze tacy głupcy uczy nasze dzieci .
Czytelniczka
Czytelniczka 6.10.2018, 23:42
Przeczytałam artykuł i tam jest napisane, że z inicjatywy pani dyrektor, a nie że sama pani dyrektor zrobiła ...
Nie rozumiem tych osób, które piszą na dyrektorkę szkoły i psy na niej wieszają. Pisanie o dyrektorce, że jest krawcową to już według mnie poniżej pasa. W szkole wszyscy muszą mieć odpowiednie kwalifikacje zawodowe, gdyby takich nie miała nie mogłaby uczyć a tym bardziej zostać dyrektorem. Ciekawe jakie wykształcenie mają te osoby, które poniżają w ten sposób dyrekcję. Bardzo pani współczuję.
czytelnik
czytelnik 7.10.2018, 07:01
krawcowa z zakonem dyrektorskim wniosek przygotowały? i się udało? BRAWA dla Nich!!!

... a dyplomowane nauczycielki masją problem z czytaniem ze zrozumieniem...
a może żal d### ściska, że nie potrafią tyle, co pogardzana przez nie dyrektorka???
...
... 7.10.2018, 12:31
Bo to właśnie takie”dyplomowane” tylko z nazwy . Dyplom to się im należy bardziej za robienie zamętu , plotki i podburzanie innych nie mówiąc o wynoszeniu istotnych informacji z pracy . Ktoś tu wspominał ze za atmosferę w zakładzie pracy odpowiadają wszyscy . To prawda . Skoro tam obecnie atmosfera taka skwaszona jak nigdy dotąd, to myśle ze gdyby kilku tych podburzaczy poszło na przymusowe wolne to atmosfera w tej szkole znacznie by się poprawiła.Jednak to prawda co o nauczycielach się mówi , ze to są jedni z najgorszej grupy zawodowej ludzi . Pewnie ze nie wszyscy ale wystarczy taka garstka a zepsuje opinie wszystkim .
.
. 7.10.2018, 01:48
Dokładnie tak. Jeżeli te złośliwe i pełne nienawiści komentarze pochodzą rzeczywiście, tak jak w Leśnej mówią od konkretnych nauczycieli uczących w tej szkole, to chyba trzeba będzie niedługo zabrać stamtąd swoje dziecko a tych pseudo pedagogów omijać szerokim łukiem. Strach się ich bać a cóż dopiero powierzyć im swoja mała i wyczekana pociechę.
mama
mama 6.10.2018, 15:11
Dajcie sobie wszyscy na wstrzymanie. Do tej szkoły chodzą nasze dzieci. Jeśli między wami są takie kłótnie, to czego wy uczycie naszych dzieci? Uważam, że pani dyrektor, jak jest autorka tego artykułu to powinna w nim podziękować wszystkim, którzy jej pomogli nawet jeśli to była drobna pomoc. Skoro tego nie zrobiła, to ci co coś robili i ich pominięto powinni się do niej o to upomnieć w rozmowie, a nie na forum. Rozwiążcie to jakoś, można przeciez w komentarzu też dodać podziękowanie i sprawę się załatwi. Brudów nie pierze się publicznie. Zrobiło się nieprzyjemnie, a sprawa miała być przecież dla dzieci. Na czym Wam bardziej zależy, na swoich zasługach, czy na dzieciach? Dajcie dobry przykład, takie przepychanki nie przystoją pedagogą.
...
... 6.10.2018, 16:16
Bo tu chodzi tylko o jedno. Jakąś chora z nienawiści grupa osób którym strach odebrał rozum chce tylko dokopać komuś kto potrafi coś zrobić, kto ma głowę na karku. Nie ma innego celu od miesięcy a nawet pewnie od lat. Cala leśna wie że dyrektorka to obiekt na którym trzrba czy nie trzeba, przy każdej nadarzającej się okazji, wiesza się psy. Legendy już krążą ile razy próbowano ja zahaczyć i złapać. Jakoś do tej pory się nie udało z tego co wiem. Za to wszyscy się śmieja i pokazuja palcami te osoby które jatrza za plecami i myślą że nikt nic nie wie. A to stało się tajemnica poliszynela kto jest głównym prowodyrem a myśli że założył białe rękawiczki i nikt nic nie wie. Ja tam się dziwie tej dyrektorce że jeszcze w ogóle trzyma takich " współpracowników". No chyba że te macicielki są jakoś specjalnie chronione? To bym mogła zrozumieć dlaczego jeszcze pracują. Nie! To nie jest normalne co się wyprawia w tej naszej małej miejscowości.
też mama
też mama 6.10.2018, 18:19
Niech Pani już wreszcie odpuści!!!! Dzieciom każecie podawać rękę na zgodę, a same wylewacie tu swoje żale. Tak nie wypada. Każdemu w życiu ktoś zrobił coś przykrego, to nie jest przecież jakiś koniec świata. Da się z tym żyć. Dajcie już sobie spokój!!!!! Co za ludzie
zdziwiona
zdziwiona 6.10.2018, 02:43
Czytam te prowokacyjne komentarze i wierzyć mi się nie chce , że pisać je mogą ludzie z wyższym wyksztalceniem.Skoro piszacy mają takie dokładne informacje o kwaśnej atmosferze w szkole, czy uciemięzonych pracownikach albo co gorsza, znają i opisują przebieg rad pedagogicznych, to łatwo się domyślić . że autorami tych paszkwili jest kilku niedowartościowanych, zazdrosnych i zawistnych nauczycieli, ktorym nic się nie chce albo niczego nie potrafią. Jeśli to nie nauczyciele piszą, to pewnie ich rodziny, którym wynoszą ze szkoły plotki, ploteczki a najgorsze, że nawet tajemnice służbowe.Czy naprawdę można aż tak kipieć nienawiścią? A może to strach przed konkurencją? Wywlekacie osobiste sprawy dyrektorki, cho by nie zrobiła, to jest żle. Zamiast cieszyć się i dziękować za podjętą i zrealizowaną inicjatywę, mieszacie z błotem człowieka. Dyrektorem się bywa. To nie tytuł na całe życie. Kiedyś ta kobieta nie będzie dyrektorem tej szkoły, a to, co dzieci uzyskają dzięki projektowi, pozostanie na długie lata. Ale kogo by to interesowało? Jakie to ma znaczenie? Najważniejsze, żeby zgnoić człowieka, podeptać i wyszydzić. W imię czego? Zemsta? Strach? Frustracja, że komuś coś wychodzi i to wychodzi całkiem dobrze? Bardzo bym chciała ujrzeć minę autorów tych bredni, gdy zapuka do nich policja z nakazem.
z grona
z grona 6.10.2018, 14:24
Żeby wymagać dla siebie szacunku, trzeba najpierw szanować innych. Żeby wymagać od innych szczerości, trzeba najpierw samemu przestać knuć za plecami. Tyle na ten temat.
Leśmianka
Leśmianka 6.10.2018, 16:04
A przepraszam kto knuje za plecami? Zdaje się że artykuł dotyczy projektu dzięki któremu nasze dzieci otrzymają ok 200 tys zł. Ktoś zarzucał ze dyrektorka sobie przypisuje zasługę a nie wszystkim nauczycielom którzy pisali, ale to z tego co widziałam zostało wyjaśnione. Projekt pisała i zainicjowała dyrektorka a pomogła jej w tym jedna nauczycielka która akurat nie czuła się pokrzywdzona z tego powodu że jej nazwisko zostało " pominięte", bo nie zostało. Dyrektorka nigdzie nie pisała że sama ten projekt zrobiła. Na stronie głównej jest artykuł o szkole w Lubaniu która jako jedyna nie wzięła udziału w pisaniu projektu i tam rodzice są rozzaleni, rozliczają wszystkich po kolei za ten fakt. A tu co? Zamiast się cieszyć i czuć dumnym taka jazda bez trzymanki? Nauczyciele zarobią dzieci skorzystają na długie lata ale za to dyrektorkę trzeba zmieszać z błotem bo to taka nauczycielska smolnikowa tradycja? Brakuje słów na podsumowanie tej żenady.
Siostra księdza😁🤣
Siostra księdza😁🤣 6.10.2018, 14:48
Tak pięterko właśnie tak
..
.. 7.10.2018, 13:58
??? Komentarz tylko dla wtajemniczonych? To teraz już grypsem podburzacze będą gadać? Jednak się boja?
Mieszkaniec
Mieszkaniec 4.10.2018, 23:02
NIE męcz Jacho, bo nudny się zrobiłeś.
Rodzic
Rodzic 4.10.2018, 22:29
Te komentarze są prowokacyjne pewnej grupy osób ,która ,,zakłóca spokój od dluższego czasu", nauczyciele nie dajcie sie sprowokować . Wami chcą ugrać bo z Waszego środowiska się wywodzą.
też nauczycielka
też nauczycielka 4.10.2018, 21:28
Nie ma słowa o tym, że projekt pisali też nauczyciele, tylko "ja", "ja", krawcowa po jagielonce. Tak skwaszonej atmosfery w szkole nie było nigdy. Nie zauważają tego tylko ci, co są w tzw. zakonie dyrektorskim.
PS. Ciekawe, czy każdy rodzic wyraził zgodę na publikację wizerunku dziecka na portalu w celach promocji kandydatki PiS.
nie nauczycielka
nie nauczycielka 6.10.2018, 02:54
Nauczycielka? Która nie zna prawa a przede wszystkim zasad dobrego wychowania? Taki ktoś jest w ogóle dopuszczony do pracy z dziećmi? Mogę tylko współczuć uczniom, z którymi "pracuje" szanowna pani nauczycielka. Jad aż kipi na klawiaturę i zapewne kipi też na uczniów w klasie. Taki ktoś na swoim grzbiecie zapewne wyhoduje kilka kolejnych żmij! Biedne dzieci. Pewnie pracować się nie chce, to się " wącha" atmosferę w szkole. Domyślam się, że pracowity nauczyciel nie ma na to czasu i nie szuka atmosfery, ale skupia się na pracy i na uczniach.
ps. Uważam, że nauczyciel, który szydzi z jakiegokolwiek wykształcenia i szydzi z człowieka w ogóle, natychmiast powinien dostać wypowiedzenie.
ze szkoły
ze szkoły 5.10.2018, 18:40
Nie mam nic do poziomu wykształcenia, każdy ma, jakie ma. Ale jak ktoś na każdym kroku podkreśla, że ja to jestem po Jagielonce, a wy plebs nie, to człowiek zaczyna się zastanawiać. A potem się dowiaduje, że pierwszy zawód to krawcowa, a studia są, owszem, ale zaoczne. Krawcowa to dobry zawód, nie wiem, dlaczego się go tak wstydzi. Dla mnie wywyższanie sie z powodu uczelni, jaką się skończyło, to jakieś kompleksy. A do tego przypisywania sobie cudzych zasług to powinnaś sie koleżanko z pracy, też nauczycielko, już przyzwyczaić. Jak i do śledztwa i dyscyplinowania podejrzanych o te wpisy :D Może na Radzie znów ktoś "spontanicznie" zaproponuje podpisanie kolejnej "dobrowolnej" petycji w obronie wiadomej osoby i opublikujemy tu na forum? Buahahaha
nie nauczycielka
nie nauczycielka 6.10.2018, 03:11
A może jeszcze więcej szczegółów z tej Rady? Chętnie poczytam. Czyżby propozycja petycji nie była spontaniczna a do podpisów w obronie wiadomej osoby, pracownicy zostali zmuszeni? Bo to dość poważne zarzuty i w Leśnej była cisza. Do mnie takie ciekawostki nie dotarły. Ale to pewnie dlatego, że Rady podobno są objęte tajemnicą? A tu mamy odważnego i szczerego do bólu pracownika ze szkoły. Nawet wie, czego wstydzi się dyrektorka i wie, że jest zakompleksiona? No smaczek na smaczku.
ps. szczerze? chyba wiem kto tu jest naprawdę zakompleksiony i niedowartościowany, :D
z grona
z grona 6.10.2018, 14:37
To spróbuj otwarcie sprzeciwić się osobie, dla której każdy człowiek, które ma inne zdanie to wróg. Przecież wystarczy zobaczyć, co się dzieje na tym forum - już jest straszenie policją i zwolnieniami.
Leśmianka
Leśmianka 6.10.2018, 15:54
A kto straszy policja? Kto straszy zwolnieniami? Przeczytałam wszystkie komentarze i nie widziałam żeby tu ktoś kogoś straszył. Czyżby jednak ktoś się wystraszył? Bo jeśli mam być szczera to na miejscu tej dyrektorki na pewno bym się postarała o ujawnienie IP piszących. Nie dlatego że ktoś ma odmienne zdanie bo jakoś nie widziałam tu odmiennych zdań tylko szykanowanie osoby publicznej, ujawnianie szczegółow dotyczących jej życia prywatnego nie wspominając o ujawnieniu szczegółów dotyczących pracy co podobno jest nielegalne. W dzisiejszych czasach kiedy dane osobowe są tak chronione, publiczne ujawnianie takich informacji jest naprawdę głupota że strony komentujących. Mam tylko nadzieję że to nie pracownicy szkoły są tak niemądrzy a ich znajomi którzy mają od nich źródełko informacji. Uważam że dotarcie do osoby czy osób które to pisały nie są przywilejem a obowiązkiem dyrektora. Bo jeśli to pracownicy szkoły dopuszczają się takiego przestępstwa to mądry dyrektor powinien natychmiast podjąć kroki prawne i takich pracowników się pozbyć. Ja w każdym razie bym nie chciała aby taki zawistny, sfrustrowany i pusty nauczyciel uczył moje dziecko.
z szkoły
z szkoły 5.10.2018, 22:02
A ty emerycie powinieneść mieć obcięty internet Buahahaha
AK
AK 5.10.2018, 05:49
"Nie ma słowa..." bo żaden inny nauczyciel projektu nie pisał. Rola pozostałych nauczycieli ograniczyła się do zaplanowania zajęć oraz przedstawienia propozycji zakupu sprzętu. A od tych czynności do pisania projektu droga daleka. Jeśli któraś z moich Szanownych Koleżanek uważa inaczej i potrafi to udowodnić to zapraszam - niech mi to powie w oczy. Na atmosferę, jaka panuje KAŻDY ma wpływ. Wniosek projektowy sporządzały z ramienia szkoły TYLKO dwie osoby: p. BCz i ja. Z Urzędu pomoc otrzymałyśmy od p. Bogusławy M. - Inspektora ds środków unijnych.
nie nauczycielka
nie nauczycielka 6.10.2018, 02:58
Brawo! Krótko i wyczerpująco.
Panienka z Okienka
Panienka z Okienka 4.10.2018, 19:24
Parcie na szkło pani dyrektor aż bije po oczach. Fakty są takie:
Po pierwsze: środki zostały przyznane Gminie Leśna, więc wniosek został złożony przez Urząd Miejski, nie przez panią dyrektor. Ta informacja o "inicjatywie pani dyrektor" jest tak na siłę wciśnięta, że aż razi po oczach. Na czym ta "inicjatywa" niby polegała?

Po drugie: pani dyrektor tak "zainicjowała" ten projekt, że informacja o współfinansowaniu zawarta w artykule nie trzyma się moim zdaniem kupy. Otóż pani inicjatorko, projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskigo. Wydaje mi się, że tylko ktoś niemający zielonego pojęcia o środkach unijnych mógłby tam wpleść jeszcze EFS. Chyba że chciał zabłysnąć i pomyślał, że im więcej słowa "europejski", tym lepiej.

I po trzecie: Gmina Leśna dostała nie "niemal 200 tys. zł", a 385 tys. zł. Pani dyrektor zapomniała dodać, że dofinansowanie, jakie zostało pozyskane przez Gminę pójdzie nie tylko na tą szkołę.

A pan redaktor przed publikacją artykułu, mógłby zasięgnąć informacji u źródła.

Wyścig do koryta wystartował.

Dobrze, że w szkole będzie coś dodatkowego (bo na razie to są tylko dodatkowe podręczniki, za które rodzice muszą płacić...). Tylko jak można tak wykorzystywać wszystko do promocji samej siebie, pomijając zupełnie wkłąd innych??? Fuj.
Aneta Kamińska
Aneta Kamińska 4.10.2018, 20:54
A Panienka z Okienka taka zorientowana?
Otóż - projekt dla naszej szkoły był pisany z inicjatywy dyrektora i w zasadzie wyłącznie przez dyrektora - z moją pomocą. I tak się składa, że to my dwie poniosłyśmy największe "koszty" - ogromne podziękowania - i gratulacje należą się również pozostałym nauczycielom naszej placówki, którzy w mniejszym lub większym stopniu nas wspierali. Jedni sporządzali plany i opis zadań projektowych, inni wspierali dobrym słowem.Nasza szkoła pozyskała ok 200 tys zł - reszta jest dla Szkoły Podstawowej w Pobiednej, która też się dołączyła. Rolą Urzędu było złożenie wniosku, ponieważ beneficjentem wniosku mógł być w naszym przypadku jedynie Urząd.

Jeśli Ktoś zamierza zarzucić nam kłamstwo, to może Ktoś najpierw dokładnie sprawdzi "u źródłą" jak jest, a potem się podpisze .
nauczyciel
nauczyciel 4.10.2018, 20:16